Jump to content

Moto Zajednica

Gvozdena čudovišta

Recommended Posts

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Znaju...Znaju, ali je Tema "Gvozdena cudovista" i motocikli sa kraja 70-tih i pocetka 80-tih godina koje je neko tad imao i vozio,a neko je nesto cuo, pa sad prepricava ili je tek sad sjeo na takav motor,a ima motor 200X godiste i vrsi poredjenje. 1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Ajde stručnjaci vi što sve znate da nam proširite vidike što se tiče motora jer ja od juče vozim i slabo sam upućen :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

ocigledno neki neznju sta znaci dobra kocnica....

Zao mi je sto je moj komentar skrenuo pricu sa teme. Ovo je trebala biti tema o necem drugom, a ne o kocnicama. Ali dobro,kad je vec tako... Ja verujem da je neko odusevljen kako koci motor iz '70.-ih i '80.-tih,ali da ubedjuje druge kako to valja... Ja vozim BMW sa dobosima koji koci EXTRA,ali ko kaze da to moze da se poredi sa nekom modernijom kocnicom stvarno ne zna nista o ovoj tematici. Isto je tvrditi da jedan CB ili Z iz '75. koci isto kao njegov mladji brat iz 2000 i neke nema veze sa realnoscu. To je daleko od dobre kocnice. Zato svaki starkelja koji se vozi preko,a da je gazda i ole razuman,dobija moderne kocnice. Drugi diskovi,plocice,creva... Ja kad vozim u grupi,ispred mene mora biti bar 50m slobodno jer ako na 120 dodje do kocenja penjem se na ledja svakoj Hayabusi ili ZXR-u!!!

I stvarno bi moglo ovo da se ocisti od ovih bzv komentara i da se tema vrati na pravu pricu!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Upravo tako...Otislo se sa Teme i pocele su se porediti babe i zabe...:moto3: Ali aj da jos malo iz`Off-ujem Temu. ;)

Davne 1978. kupim ja u Njemackoj ( Nirnbergu ) Hondu CB 500 Four i Svabo mi da uz nju jos jedan disk, kljesta i crijeva ( CB 500 Four ima samo disk naprijed sa lijeve strane i dobos pozadi ) jer mu "vise" ne trebaju. Ja ga pitam zasto nije montirao na motor da ima naprijed duple diskove zbog boljeg kocenja,a on veli da je montirao,ali su mu onda kocnice "prejake". Ja ostao zacudjen zar mogu kocnice biti prejake...Dovezem Hondu kuci ( 1300 km ) sve ok,ali montiram odma i drugi disk...razlika drasticna, motor koci ko mutav. :aha: Naravno meni nije bila kocnica prejaka,ali njemu jeste...Sto znaci da se o nekim stvarime ne moze polemisati, sto je za nekoga dobro za drugoga je lose ili obrnuto. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

nebi se dalje ukljucivao u temu..imam par oltajmera,promenio preko...ustvari dovoljno je da napisem mnogo motora...i znam razčiku izmedju kociti i ukociti...ti stariji motori koce kao brod u odnosu na novije..boldor bez doradjenih kocnica koci ko...ko brod...to nema veze sa nekim motorom novije generacije koji je 80kila laksi i ima cetvoroklipna kljesta,mekane fiskove itd...isto vazi i za jednoklipni brembo...moz da ukoci bt50 i to je sve... tada je tako bilo i tu nemoze nista da se promeni ,cinjenica je da danasnji motori iste klase kao i nekadasnji imaju manje kilograma,mnogo mnogo bolje kocnice...dusu ...tu i tamo....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

ocigledno neki neznju sta znaci dobra kocnica....

Zao mi je sto je moj komentar skrenuo pricu sa teme. Ovo je trebala biti tema o necem drugom, a ne o kocnicama. Ali dobro,kad je vec tako... Ja verujem da je neko odusevljen kako koci motor iz '70.-ih i '80.-tih,ali da ubedjuje druge kako to valja... Ja vozim BMW sa dobosima koji koci EXTRA,ali ko kaze da to moze da se poredi sa nekom modernijom kocnicom stvarno ne zna nista o ovoj tematici. Isto je tvrditi da jedan CB ili Z iz '75. koci isto kao njegov mladji brat iz 2000 i neke nema veze sa realnoscu. To je daleko od dobre kocnice. Zato svaki starkelja koji se vozi preko,a da je gazda i ole razuman,dobija moderne kocnice. Drugi diskovi,plocice,creva... Ja kad vozim u grupi,ispred mene mora biti bar 50m slobodno jer ako na 120 dodje do kocenja penjem se na ledja svakoj Hayabusi ili ZXR-u!!!

I stvarno bi moglo ovo da se ocisti od ovih bzv komentara i da se tema vrati na pravu pricu!

Što je babi milo to joj se i snilo.Niko ne tvrdi da su starije kočnice bolje od novih već da i sa njima može da se koči solidno,a ti opleo po Cb-u i Z1 a u to vreme bmw je imao naj gore kočnice na svetu,ponavljam i naj lošije motore u svojoj istorijiDa se nisu pojavili japanski gvozdeni sa svojim novotarijama,nešto ukradeno od tehnike evropskih motora još bi 69s bio ikona evropskog motociklizma :zvizduk:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

V35 koči neuporedivo bolje,integralni sistem kočenja,lake magnezijumske felne ali cena x2.Da je na hondi uloženo toliko šta bi bolje bilo?:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider
post-16993-0-94147200-1357563869_thumb.jpgpost-16993-0-80164500-1357563786_thumb.jpgDosta metalnih konja sam imao,neke slike nemam kao laverda 1200 mirage,v50...post-16993-0-73326700-1357563767_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Stavljaj, ja stavljam na moju mrcinu ovih dana, samo da prođu praznici...

 

Inače, Jawa (koja pripada ovoj temi al' polovično jer je samo gvozdena, ne i čudovište) je kočila katastrofalno dok nisam zamenio paknove, onda je zakivala, limit je predstavljao "grip" guma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Daklem, da ja stavljam pancir crevo :D

 

Lorde...Lorde! :D Stavi pancir crijeva,kvalitetnije disk plocice i ulje,a prethodno ocisti posudicu za ulje i pregledaj gumice u kocionom cilindru ( rucki ) i pregledaj pokretljivost klipova u kocionim kljestima,pa ces da vidis razliku u kocenju ljute masine. :moto3:

 

P.S.

Samo kociono ulje treba da se mijenja svake dvije godine,ali rijetko ko to radi pa ni ja. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda Dylan 150

Ajde da i ja nesto napisem na temu gvozdenih motora . '85 vozio CB400N, '86 Kawu SR650, '87 i '88 CB750F i '89 XS1100S. Nista ne moze da se poredi sa danasnjim motorima, pa ni kocnice. Po meni , gume su bile veci ogranicavajuci faktor nego kocnice. Ali kako narod kaze " Ne moze da ti fali rep koji nisi ni imao" za bolje nismo ni znali , pa je ondasnje bilo dobro. Prilagodis voznju gumama, kocnicama ,ramu i trudis se da izvuces iz datog sto vise. Smesno je uporedjivati tehnoloski razmak od 30 godina u bilo cemu pa i u motociklima.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Daklem, da ja stavljam pancir crevo :D

 

Lorde...Lorde! :D Stavi pancir crijeva,kvalitetnije disk plocice i ulje,a prethodno ocisti posudicu za ulje i pregledaj gumice u kocionom cilindru ( rucki ) i pregledaj pokretljivost klipova u kocionim kljestima,pa ces da vidis razliku u kocenju ljute masine. :moto3:

 

P.S.

Samo kociono ulje treba da se mijenja svake dvije godine,ali rijetko ko to radi pa ni ja. :neznam:

 

Crevo je inače bilo u planu da se stavi pancirno ove sezone, bez obzira na ovu temu, pločice još ne mogu da nađem po svom ukusu, ulje se menja svake sezone kod mene a ovo ostalo se tom prilikom kontroliše, kao i zadnji doboš :hej:

 

Kad će neko da napiše nešto zanimljivo o Kawi MACH 500 i 750 ? To je bio vrhunac lošeg kočenja u kombinaciji sa prevelikom snagom :moto3:

 

Jawa, Jawa... Što reče Andreja, mekane alu pakne (one bele lepljene) i zakiva! Čak je prilikom jednog malo žešćeg kočenja anker ploča uspela da se pomeri uza čizmu :staa:

Naravno, sajla je bila pravljena kod Bobana i tražio sam da napravi podebelu. Standardna bi pukla posle dva kočenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Ugrinovci,Zemun
  • Motocikl: jawa 250 model 559 i jawa 350 638

Cvajtare nisu motori...:lol:

Nemoj tako druže,1zdravo.gifima nas starijih dosta koji smo se dooosta navozali u životu,za male pare.... Kad sam ja bio mlad,te besnije kosooke mašine su vozili samo oni kojima je tatko radio u Austriju ili Nemačku...1zdravo.gif.

 

P.S. ,svaka čast Italijanima i Švabama što se tiče četiri takta ,ali ostali....

 

Nema ljutnje1zdravo.gif..

 

Izvinite za off,ne volim kad mi diraju dva takta1jee1.gif.....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Dobro druze....Znaci ja se ne smijem saliti sa mojim drugom Lordom,a da se neko drugi ne nadje "uvrijedjen". :zbunjen: Evo vise necu ni slova napisati u ovoj Temi. :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Ugrinovci,Zemun
  • Motocikl: jawa 250 model 559 i jawa 350 638

Aman čovječe šta se ljutiš odmah?Inače Lord je i moj drug, i to povelik ...jebo i motore,nećemo kavgu1zdravo.gif... To je samo moje mišljenje i moja iskustva... Evo upravo popih pivo u tvoje zdravlje...1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TT Monter, 118 postova
  • Lokacija: Silbaš-Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 cube

Cvajtare nisu motori...:lol:

 

Jawa i MZ su deo istorije motociklizma na našim drumovima isto kao i warburg i trabant u automobilizmu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Aman čovječe šta se ljutiš odmah?Inače Lord je i moj drug, i to povelik ...jebo i motore,nećemo kavgu1zdravo.gif... To je samo moje mišljenje i moja iskustva... Evo upravo popih pivo u tvoje zdravlje...1zdravo.gif

 

Uuuu jbt-e al si ti paljevina zesca...:lol: Ajmo malo veselo..vidis da se Tema bas previse uozbiljila...:moto3: Hvala za pivo,popi jos jedno za sebe, pa smo kvit. :cirka1:

 

Aj' deder pobijte se još oko Jawe :nanana:

A ti Lorde ne dobacuj iz coska,vec sjedi za sto da pijemo pivo. :nanana::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6325 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Cvajtare nisu motori...:lol:

Svim danasnjim "velikim majstorima" bi' dao jednu dobru cvaju...npr neki KH (Kawa) ili GT(Suki) ili jos bolje RD500(Yama) ili RG500(opet Suki)...pa da onako naviknuti na svu mogucu elektroniku krenu malo da zetezu ove luuuude sprave.

Treba naravno umece i za ovo novo, ali kapa dole do kraja veka...Robertsu,Lawsonu,Spenceru,Schwantzu...i mnogim drugim pravim istinskim herojima na dva tocka. Slava svima kojih vec dugo nema

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Ma da ne bude zabune vozio sam i ja cvajtakta tri godine ( CZ 350 75. - 78.god. ) i za divno cudo nisam nikad imao problema bilo koje prirode. Sluzila me bezprijekorno. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: Honda transalp

ČZ 350 je bio uz MZ jedino što se i moglo voziti tad osim Tomosa i ja sam imao samo sa svećicama konstantno probllem

ostalo je bilo ok .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja