Jump to content

Moto Zajednica

Smak sveta je izvestan

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Harley Davidson pravi novi model od 400-500 cc koji se se proizvoditi u Indiji.

 

2491-hd-za-indijsko-trziste.jpg

 

 

http://www.moto-berza.com/moto-vesti/noviteti/stize-harley-davidson-za-indijsko-trziste/

 

Pored vesti da je HD zatvorio proizvodnu liniju za tockove u USA i sad kupuje tockove u Kini, ovo je definitivno SEDMI znak apokalipse, dakle smak sveta je pred vratima.

 

Siguran sam da jos neko prepoznaje pouzdane znake bliske propasti covecanstva. Da cujemo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pre bi reko da je Harliju u americi zaigrala mečka pred vratima pa traže druga tržišta ( a i nije im prvi put ), samo moraće dobro da se potrude - Rojal Enfild u Indiji ima čvrste pozicije !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6473 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Dosli su oni sebi sami glave...kud nije jos jace...bas takvim ponasanjem. I ne samo oni. Svi su pohrlili da prave stvari u tudjoj kuci, direktno pomazuci (nazovimo je) konkurenciji i skacuci sebi u stomak.

Za HD me generalno zabole ona stvar, jer mislim da je to moguce voziti i uzivati samo kad si u USA. Samo u jos par zemalja na svetu na putevima ima toliko mesta da mozes da se okrenes bez problema. Kako ih jedan moj drugar zove "kapije od kovanog gvozdja sa tockovima" mozda i znace nesto u istoriji motocikala, za mene ce uvek ostati samo predmet bez ikakve upotrebne vrednosti.

  • Podržavam 23

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Baranda
  • Motocikl: Yamaha Tracer 900 GT '20

Jbg ljudi vide buducnost u malim motorima s H&D imenom, svako bi zeleo Harley koji je jeftin za registraciju, malo trosi, nije skup a lep i dobar za voznju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Harley Davidson pravi novi model od 400-500 cc koji se se proizvoditi u Indiji.

 

 

 

 

http://www.moto-berz...dijsko-trziste/

 

Pored vesti da je HD zatvorio proizvodnu liniju za tockove u USA i sad kupuje tockove u Kini, ovo je definitivno SEDMI znak apokalipse, dakle smak sveta je pred vratima.

 

Siguran sam da jos neko prepoznaje pouzdane znake bliske propasti covecanstva. Da cujemo?

 

Zasto bi propalo covjecanstvo? Moze se samo desiti da sve ostane isto ili da nekim cudom indijci naprave prvi vozljiv HD.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Malo ste preterali sa pljuvanjem. Pitam se da li je iko od vas (mislim na ljude koji pljuju po HD) seo nekad i provozao taj motor? :stabre:

Ja sam vozio sportstera 883 i road kinga i uopste nije tako kao sto pricate. Sasvim normalno se vozi i van USA

 

 

:nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3681 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: T-Max 500

Ja sam imao priliku da uporedim Intrudera 1800 i Night Rod, nisam nesto primetio da je Suzuki okretniji i po necemu bolji, sem cene.

 

Druga stvar, Volvo skoro 10 godina pravi kamione u Kini. Jesu li propali? Ne voze se? Losi su?

 

Mozda ce jeftinijom radnom snagom i nizom cenom proizvodnje uciniti motore dostupnijim "obicnim smrtnicima..."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1372 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VF 750 SABRE

Mozda ce jeftinijom radnom snagom i nizom cenom proizvodnje uciniti motore dostupnijim "obicnim smrtnicima..."

 

Ne verujem da je primarni motiv proizvodnje u Indiji niža prodajna cena, pre će biti da tamo traže veći profit na račun jeftinije proizvodnje. Uostalom, HD ima svoju ciljnu grupu mušterija a to svakako nije ona sa plićim džepom.

 

Mala paralela: da li je neko očekivao da će se iPhone moći kupiti znatno jeftinije jer se radi u Kini?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Ne vidim šta je tu čudno, predviđa se veliki rast prodaje u narednim godinama na indijskom tržištu, zato svi ozbiljni proizvođači hrle tamo. KTM je već prisutan sa modelima Duke 125/200/390 ... a i Triumph najavljuje investicije u Indiju :

 

http://motosvet.rs/stize-triumph-od-250-kubika.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Baranda
  • Motocikl: Yamaha Tracer 900 GT '20

Problem je sto se s ovim potezom malo izgubiti imidz. Mozete zamisliti kolika je onda kriza i koliko se ne prodaju motori kad se HD odlucio na ovaj potez....1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

To je sasvim normalno danas. Pa BMW ima fabriku u Kini. Vecini prevoljeni iphone se pravi iskljucivo u Kini a prodaja je nikad bolja. Nista se menjati nece, cena ne sigurno. Samo veci prfit za gazde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja