Jump to content

Moto Zajednica

Prerada auspuha za V4

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 465 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Nedavno sam kupio motor Honda VF500F.Volim starije tipove motora i interesuje me iskustvo onih koji su se nekad ovom tematikom bavili.Dosta sam tražio na netu o ovoj temi i došao do zaključka da i nije tako jednostavno napraviti kompletan auspuh za ove tipove motora.Mislim na prelazak sa 4 u 2 na 4 u 1 sistem zbog specifičnosti same mašine.Naj rešenje koje mi se čini dobrim za moju Hondu ću pokazati na slikama.Ukoliko bi opcija po Vama bila OK uložio bih u ovo rešenje. Ako neko ima iskustva neka da savet ili mišljenje.

post-24925-0-58761700-1354561565_thumb.jpg

post-24925-0-37698500-1354561584_thumb.jpg

post-24925-0-34490000-1354561598_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7181 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

mozda bi ti bilo lakse da potrazis literaturu od drugih modela to jest VF750F i pogotovo VFR 750 jer su oni mnogo zastupljeniji a verujem da se sva iskustva sa njih mogu preneti i na VF500 jer su masine u sustini iste,

mada meni se vise svidja da ima 4 u 2, jer mu 2 topa daju sirinu koja mu dosta fali jer VF500 ima nazad sicusnu gumu 110/90

Ako to zelis da radis zbog zvuka, nema potrebe, jer isti zvuk se moze postici i sa 2 topa :takoje:

Ja na mom imam 4 u 1 a vec duze vreme kontam kako bi mu lepo stajalo 4 u 2 , 100 ljudi 100 cudi :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 465 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

mozda bi ti bilo lakse da potrazis literaturu od drugih modela to jest VF750F i pogotovo VFR 750 jer su oni mnogo zastupljeniji a verujem da se sva iskustva sa njih mogu preneti i na VF500 jer su masine u sustini iste,

mada meni se vise svidja da ima 4 u 2, jer mu 2 topa daju sirinu koja mu dosta fali jer VF500 ima nazad sicusnu gumu 110/90

Ako to zelis da radis zbog zvuka, nema potrebe, jer isti zvuk se moze postici i sa 2 topa :takoje:

Ja na mom imam 4 u 1 a vec duze vreme kontam kako bi mu lepo stajalo 4 u 2 , 100 ljudi 100 cudi :D

 

Sa dva topa me je jedino Yoshimura zvuk ganuo (izgled ne praterano) ali to bi koštalo baš puno.Znači voleo bih da ne liči na čopere, a originalni auspuh mi deluje tako na zvuk, izgled je definitivno starinski, pa sam mislio malo popraviti ukupan utisak.Moje subjektivno mišljenje je takvo.Pretražiću i VFR opcije.Znam da varim ali nebih da sečem bez pitanja.Možda neko zna nešto o konkretnom predlogu. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Pravilo broj jedan, SVE grane moraju biti iste duzine (istog promera se podrazumeva)... Imas neku sliku motora da vidim, da bih mogao NAJbolje da ocenim sta bi mu leglo....?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 465 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

imam ja,bas od vf500,,grane bez srednjeg lonca,4 u 1..

 

Hvala na ponudi, ne kupujem ništa nego bih sam da napravim ovo ako valja nečemu...:moto3:

 

Ako te ne mrzi slikaj pa da čujemo uporedna mišljenja.Možda i plane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ma,imam tu jednog na polu generalnoj,mogu i iznutra da ga slikam :moto3:

ako stignem sutra,nije problem,mada..sto da slikam ako neces da ga kupis :nanana:

ajd,probacu,valjda cu iskoopati u gomili delova..20e bi bio..nije neka cifra..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 465 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

ma,imam tu jednog na polu generalnoj,mogu i iznutra da ga slikam :moto3:

ako stignem sutra,nije problem,mada..sto da slikam ako neces da ga kupis :nanana:

ajd,probacu,valjda cu iskoopati u gomili delova..20e bi bio..nije neka cifra..

 

Ubeđen sam da ćeš ga prodati jer nije cifra ali bih voleo da svi vidimo rešenje ako Ti nebilo teško.:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja