Jump to content

Moto Zajednica

Chicagoland Toys For Tot's

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Chicago, IL
  • Motocikl: Yamaha Stratoliner 1900cc

36%20ward%20toy%20drive%20-%2012%2001%2012%20web.jpg

 

Dok se moja braca po motoru spremaje za Deda Mraz akciju u Srbiji, evo da podelim sa vama neopisivo iskustvo sa slicnom akcijom koja se odigrala sa "druge strane bare" "Chicagoland 2012 Toys For Tot's" Motorcycle Parade.

 

Toys for Tots je akcija bikera koji su se skupili i poceli akciju prikupljanja igracaka za decu koja nisu u mogucnosti da je priuste za Christmas. To se desilo pre 35 godina i svake prve nedelje u decembru, se okuplja ljubitelji motora i daju donaciju sa jednom ( ili vishe) neotpakovanom igrackom. Godinama broj mtorcycla je rastao, tako da je postala ubedljivo najveca na svetu motorciklicka akcija. Ove godine je usput vreme je bilo naklonjeno motoristima tako da je oboren rekord.

Akcija je besplatna, ali po policijskom izvestaju, je ucestvovalo blizu 50.000 motora. Da dobro ste procitali 50,000. motorista.

 

Moja priprema je pocela nekoliko dana ranije sa telefonskim pozivima prijatelja sa motorima da se skupe kod moje garaze uz prvu jutarnju kaficu i da krenemo zajedno. Ovo je moja 15 godina da ucestvujem aktivno u ovoj humanitarnoj akciji. Bilo je godina kada je sneg bio toliko dubok da nisam mogao da isteram motor iz garaze. U to vreme sam imao 350 kila touring motorcycle Royal Star Venture, ali sam ipak otishao da pomognem blokadu rasrsnica kojima parada prolazi. nekih godna se secam da je bilo -15C ali to nije dovoljna prepreka za Chicagoland ljubitelje motora da podrze ovu akciju.

Telefon me je probudio u 5 sati ujutro, malo nelagodno jer sam predhodne noci imao party i dosao kuci oko 2 sata ujutro. Nenaspavan, ali sa cvrstom odlukom sam skocio iz kreveta kao oparen vrucom vodm da se spremim za paradu. polako se budim, pravim kafu duplo jacu nego obicno, istushiram se i otvaraj garazu za prijatelje. polazak bi trebao da bude oko 6 ujutro. pripremam miciku, i primecujem da mi je zadnj guma malo niza nego obicno, dodam vazduh proverim gumu da me nije nasao neki ekser, proverim ulje, sve je u redu, ja sam spreman. prijatelji polako pocinju da dolaze. pijemo kaficu, i put pod gume. Iz mog iskustva znam da ako je lepo vreme bice puno bikera, tako iako parada pocinje u 9 ujutro, dobro je biti u prvoj Suzi ( kako to ovde zovu) sto bi de na nazem jeziku prevelo kao grupa.

Parada pocinje na Juznom kraju Chicago, i orijentisana je jug - sever. Western Avenue je ruta i pocinje kod 85th Street a zavrsava se Western and Roscoe. Duzina parade je 22 milje sto u prevodu znaci 36 Km. Ruta je malo skracena prethodnih godina se zavrsavala kod US Marine Corps, ali je prerasla sva ocekivanja.

https://maps.google....=ht&mra=ls&z=11

 

Western avenue, je jedna od vecih ulica koje prolaze kroz Chicago, tako ako se blokira tokom cele parade Chicago east and west side bili bi odseceni u trajanju od 5-7 sati. Organizatori su napravili kompromis, tako da prave grupe od po par hiljada motora, i onda pustaju saobracaj.

Staging je vec odavno poceo, tako da smo bili na samom pocetku druge "suze". paradu predvodi Chicago Police, Firefighters, and US Marines, tako sa svaka suza ima svga vodju, Ja sam bio 4ti biker iza predvodnice.

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Chicago, IL
  • Motocikl: Yamaha Stratoliner 1900cc

Sada sam primetio da sam na pogresnom forumu, nadam se da ce moderatori da mi pomognu da se postavi na pravo mesto.

 

Nemogu da ubacim slike zbog razloga ( Error 503) sta god da to znaci.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Chicago, IL
  • Motocikl: Yamaha Stratoliner 1900cc

Ma evo probao sam jutros da ubacim slike, ali mi nije islo od ruke Evo nekoliko interesantnih slika.

1-Harley Davidson sa Ape Hangers

2-Slika sa staging

3-Uvek ima onih koji su hrabri voziti bez kacige je glupo, ali voziti se bez maice u decembru... Priceless

4- Harley Dog

5- Ovu nebi voleo da vidim iza sebe State Trooper na Harley Davidson

6- Ko kaze da ovde nema Scooters

7- E stvarno ima extrema Suncobran na Gold Wing

post-23459-0-75435100-1354590139_thumb.jpg

post-23459-0-68238900-1354590266_thumb.jpg

post-23459-0-21394100-1354590303_thumb.jpg

post-23459-0-74778600-1354590381_thumb.jpg

post-23459-0-03847000-1354590433_thumb.jpg

post-23459-0-22491700-1354590518_thumb.jpg

post-23459-0-45567300-1354590581_thumb.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Chicago, IL
  • Motocikl: Yamaha Stratoliner 1900cc

Parada je bila veoma spora kretalo se 1- 2 brzinom i sa strane su izasli gradjani i davali donacije ( Igracke ) koji su organizatori skupljali i odvozili na prikupno mesto. Osecaj je stvarno Bozanstven. Evo dok mi se upload video, pogledajte link sa lokalnim vestima.

 

CBS Channal 2

 

WGN 9

 

Uzivajte

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Chicago, IL
  • Motocikl: Yamaha Stratoliner 1900cc

VideoUntitled from Dan Bogdanovich on Vimeo.</p>">My link

 

Moja Micika u pozadini, takodje vest sa oznakama i trofejima odredjenih destinacija i parada. Ovo je jedini dan u godini kada obavezno moras da nosish oznake svoga kluba. Moj klub se zove Jersey Pine Cruisers. Nishta posebno, i nema nikakve afinitete sa nikakvom huliganskom grupom, samo grupa motorciklista koji su dedicated za Long Distance Rides.

Micika je Yamaha Stratoliner 1.9 Litra V-Twin Machina fuly dresed za moj nacin voznje... Long Distance.

post-23459-0-12802400-1354598412_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Chicago, IL
  • Motocikl: Yamaha Stratoliner 1900cc

jao lepih li motora majko rodjena. Sta bre ja trazim u ovoj zemlji nikako mi nije jasno...

 

Svaka cast za akciju!

 

Hey Bastard, ma neces da verujes da da je celoj paradi 70-80% motora Harley Davidson. Harley drzi otprilike toliki share na Americkom trzistu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Chicago, IL
  • Motocikl: Yamaha Stratoliner 1900cc

Posebnu pohvalu organizatorima parade koja je obezbedila redare i osoblje da blokiraju raskrsnice tokom parade. City of Chicago je obezbedio policijske pratnje, A ceo skup je prosao be jednog incidenta. Neverovatna kultura ponashanja na paradi. Neprekidna reka motora je prolazila vishe od 7 sati. Neverovatno. evo jos jedan video sa parade

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Suzuki GSXR 750 K9

Ovako nesto bi valjalo i kod nas organizovati.

Povezati se sa nekim medijskim javnim servisom... Odredjeno vreme u napred prijavti rutu kuda ce se prolaziti... Ako se to dobro medijski izreklamira i najavi...

Verujem da ima dobrih ljudi i da bih svako izneo po neku igracku koju bi predali nama kako bi mi dalje to odneli onima koji o tome sanjaju....

Njihova sreca bila bi nasa pobeda!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja