Jump to content

Moto Zajednica

primeri solidarnosti motorasa

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: v-strom 1000

Hteo bi da pokrenem ovu temu i da cujem vasa iskustva u medjusobnom pomaganju motorasa :jee: .Ili u prevodu kome ste pomogli ili ko je vama pomogao kad ste bili na putu a masina odkazuje :(

Dacu vam primer pomoci druga motorasa.

U junu ove godine sam krenuo na posao u Bec motorom :jee1: ,pred ulaskom u Bec me je uhvatila kisa ali sam bezbedno i polu mokar dosao do stana.sutradan kada sam pokusao da upalim motor on mrtav,ne pokazuje znake zivota :grom: .Nemam vremena treba pa idem na brod,ne znam grad niti servise.Otisao sam na posao,posle dan-dva zvao sam Arakisa iz Laboratorije :BJB3: ,da mi pomogne i da broj od nekog naseg clana u Becu.dobio sam broj od kolege Srecka i posle par dana smo se prvi put videli :zdravo: .prvi put se videli a izgledalo je kao da smo odrasli zajedno,Srecku sam dao saobracajnu,kljuceve i objasnio u kojoj je ulici motor(nije mala stvar dati v-stroma nekom nepoznatom kolegi).Otisao sam na brod i posle dve nedelje dosao u Bec.Srecko je sa svojom ekipom otklonio kvar i cuvao motor u svojoj garazi.to je pravi primer motorasa :care: .Ovim putem bi se zahvalio Srecku koji je ispao Ljudina i pravi Motoras.

  • Podržavam 30

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6914 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Stao sam i stajacu kad god vidim motor pored puta, kada me pitaju za smer u Smederevu skoro uvek kazem da me prate do izlaza na magistralni ili autoput...

 

Izmedju ostalog, dosta ljudi sa foruma mi je pomoglo sto savetima, sto konkretno uprkos tome sto se i ne znamo cak i ne pamtim da me je iko odbio za nesto. To su bajkeri, odnoso lafcine od ljudi za koje cu uvek imati puno postovanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Srecko je sa svojom ekipom otklonio kvar i cuvao motor u svojoj garazi.

 

Зар си сумљао?

Мада, најзанимљивији су ми били они твоји са брода: "Коме дајеш мотор да ли си полудео!? И папире!? Нећеш га више видети!"

 

Хвала на лепим речима! :zdravo:

 

:lol: :lol: :lol:

  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Hajducica
  • Motocikl: TOMOS kaisar 49ccm3.Jawa babetta 49ccm3

Vozih se poljem ove godine i crce mi svecica 10-ak km od sela -.-' prolazi covek sa Tam-icem, i zastade jos znam coveka caletov kolega i samo prozbori: Sta je mali crk'o? Ja: Crk'o, imate li svecicu, neku. Kratki navoj. On: Imam, imam, i ode 0ljut2.gif

Zatim ide co'ek (leti) 14-tkom, staje daje mi drugu svecicu, i do kuce nisam imao problema. Na +40 gurati motor..... Nije to sve 2 meseca kasnije ide taj cika i puce mu guma, u 1-voj vozio dosta dugo, imao je oko 50kg suncokreta (bio da "skuplja") i unutrasnja mu skida lanac. K'o crevo se vuko :) Ali nije imao nikakav tup-ostar predmet, zatim ja stupam u akciju i vadim srafciger i secem gumu :) Lep je osecaj kad se nekome oduzis :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Bajina Basta - Tara
  • Motocikl: kawasaki VN900 '08

Ni sam ne znam koliko smo dosad kum i ja imali intervencija u Bajinoj Basti i ovom celom kraju... Obicno ja nabasam na nekoga, a naravno kum resava tehnicke stvari! :zvizduk:

I u 80% slucajeva posle uspesne popravke zavrsavamo na jezeru Perucac na splavu. Volim da pomognem putnicima namernicima!

Poslednja itervencija je bila pre 20 dana na Debelom Brdu posle Pocute. Prolazim kolima malo posle onog velikog mosta vidim decka koji stoji pored XT 600. Stanem pitam sta je problem mogu li sta da pomognem. Kaze "Nece da upali" ne razumem se u mehaniku, ako hoces mogu lagano da te odvucem do Valjeva... I tako sajla za slep, decko uhvatio rukom i polakice-kad se umori ja stanem i sve tako do Valjeva (kod Cipute)! :jee:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Da ne zaboravimo da ovde napišemo koju lepu reč o našim kolegama-drugarima iz inostranstva.

Nisu direktno učestvovali u popravci naših motora ali su nam iz belog sveta slali neophodne delove i opremu, a nekima i pomagali u nalaženju i kupovini motora.

Lepo nas dočekali i ugostili na našim putovanjima.

Ovom prilikom se zahvaljujem uz malo izvinjenje što im ponekad dosađujem,

Tomo B

Milan BMW1200 R

Maus

Mokl

Milan BMW1200S

bmw

MDR

Gost Mile

nadam se da još neko ima takve prijatelje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5517 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Da ne zaboravimo da ovde napišemo koju lepu reč o našim kolegama-drugarima iz inostranstva.

Nisu direktno učestvovali u popravci naših motora ali su nam iz belog sveta slali neophodne delove i opremu, a nekima i pomagali u nalaženju i kupovini motora.

Lepo nas dočekali i ugostili na našim putovanjima.

Ovom prilikom se zahvaljujem uz malo izvinjenje što im ponekad dosađujem,

Tomo B

Milan BMW1200 R

Maus

Mokl

Milan BMW1200S

bmw

MDR

Gost Mile

nadam se da još neko ima takve prijatelje.

 

Tako je Pero...da dodam jos i Marjana (Fraising1)! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Uvek treba da se pomazemo medjusobno, ne da bi se dobro vratilo dobrim, vec zato sto smo ljudi.

Prestao sam da brojim koliko puta sam stao da pomognem, i bajkerima, pa cak i ljudima sa autom u kvaru,

ali isto tako veliko HVALA i onima koji stanu da me pitaju "je l' sve ok?" dok stojim i cekam kolege,iako sam bez kvara, jer to malo znaci puno, kada vidis da ima dobrih ljudi.

Sta vise, srce mi ispuni kada se javljamo medjusobno, a ne samo kada neko nekome pomogne1zdravo.gif0takoje.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Harley Davidson - FXDWG

Nedavno smo moj drugar Nebojša( Pandur) i ja iz Novog Sada krenuli za Slankamen. Računamo zadnji vikend sa lepim vremenom, pa hajde de. Stigli smo do Slankamena preko Banstola, lepa vožnja, lagana, prelepi predeli, voćnjaci ...vidim i Pandur uživa. Popili kafu na čardi i hajdmo nazad. U toku vožnje sam primetio da se suvozač meškolji, tamo-vamo, motor jedino ja održavam u ravnoteži. Odmah sam shvatio da kolega ima problem sa malim sedištem kao i zdravstveni problem ni manje ni više nego ..šuljevi. Osetio sam tapkanje po ramenu...moramo stati. Inače, moram mu odati počast za tako veliki podvig, čovek sa šuljevima na malom sedištu kao saputnik, cirka do Slankamena 50 km u jednom dahu, pa kafica 15 minuta i odmah nazad, a ni reči do tada (Panduru svaka čast, inače i Ćulin drugar). Kada smo stali u tom trenutku sam čuo brundanje iza mojih leđa..Pandur kaže : e , evo nam kolege. Kolega sa nekim kruzerom je stao čim nas je video pokraj puta i pitao ima li problema. Ja sav zapanjen, jer to mi je prvo iskustvo ovakvog tipa...sam u nedodjiji a neko staje da ponudi pomoć. Odličan osećaj, ali tek posle par minuta sam shvatio kakav je to u stvari benefit

Nas dvoje zbunjeno gledamo , Pandur sve kao neće da se češka za d...iz pristojnosti , a ja kao iz topa odgovaram: ma ništa, sve je ok. Kolege ima problem, malo sedište. Naravno i on je bio duhovit; ko Vas šiša kad se vozite na čoperu...ostadosmo još minut, čekajući Pandurovu dozvolu za polazak. Upalih moj šporet, Pandur teško zakorači ....pokušavao sam da ga stignem kolegu na kruzeru od Inđije prema Novom Sadu jer video sam da se tamo uputio ,ali ništa....shvatih da je divno biti bajker!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1364 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VF 750 SABRE

Kad se već hvalimo: ja sam jednom pomogao pauku da se ne udavi u lavabou, izbacio sam ga van.

 

Živog.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

meni je neki od moto manijaka jednom pomogao kad mi je kangrba sa nefunkcionalnim ventilima na rezervoaru stala na brankovom mostu (ostah bez goriva)... Covek nas ubaci lepo u kola, pravac preko mosta do pumpe, vrnuo me nazad, pomog'o mi da utankujem gorivo, pokroviteljski me smirio što neće da upali, kaže, normalno je to, povušče sa dna rezervoara, ispričasmo se, on vozi nekog ktma, upalila kangrba, i čo'ek ode svojim putem :zdravo::care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Walter Sobchak, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio X9 Evolution 500

Jednom, pre vise od dve godine, imao sam priliku da u jednom danu budem iznerviran i prijatno iznenadjen time kako su ljudi reagovali kada sam im se obratio za pomoc. Znate onaj osecaj kada vam pukne guma a vi ipak zelite da verujete da je u pitanju sam los put? E, nije bilo los put. :) Sve u svemu, zamenim ja gumu, uboga pumpa je ostala kuci. Da, znam! Ipak, nastavim ja dalje i naidjem na automobil parkiran pored puta. Prilazim vozacu, jos nisam izustio, covek mi odgovara sa "Ne, nemam". Ne znam sta je mislio da cu da ga pitam? Nalazimo se u prokletoj nedodjiji, sigurno necu da ti perem soferku! Sve u svemu, ponavljam u sebi keep calm and carry on. Posle nekog vremena nailazim na kafanu Veliki Grabovski, tako nekako. Ulazim pod utiskom od ranije, spreman da mi kazu kako nemaju nista sitno. Ipak, u kafani me docekase domacin i jedan stalni gost. Fini neki ljudi, srdacni, bez rezerve hoce da pomognu. Ja im kazem kako me ceka put i kako mi je potrebna pumpa. Ne, oni insistiraju da popijem jednu pa cemo kod komsije po pumpu. Covek uzeo bajs, natovario ga na prikolicu, odvezao nas kod komsije! Ja hocu da ih castim turu, covek nece ni da cuje! Stavise, pita me jel hocu da ostanem na rucku. Da, zaboravih da napomenem da sam krenuo iz Beogada biciklom na Goliju, o tome smo pricali dobrih dvadeset minuta. :) Znam da ovo nije bas bajkersko iskustvo, ali jeste na dva tocka! Da napisem nesto konkretno, bajkerski. Pozdravljam decka koji se vratio zaustavnom trakom na autoputu Е75, vratio se covek nekih 100 metara nazad ka meni, samo da proveri da li mi je potrebna neka pomoc jer sam se zaustavio. Ostao sam bez teksta! Sto se mene tice, ne pomazem, ja samo okrenem glavu. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: v-strom 1000

Motorasi su pravi ljudi.letos sam bio u Hrvatskoj na ostrvu Korculi,gde me je lokalna ekipa motorasa startovala i pitali da li treba pomoc ili neka usluga :takoje:,celo leto smo se druzili,rostiljali a motor mi je bio u njihovoj garazi :care: .Drugi primer dobrog motorasa mi se desio u Rumuniji kad sam stigao uvece u grad SIBIU.Covek me je presreo u autu i pitao dali imam smestaj,kuda sam krenuo,na kraju mi je dao broj mob.u slucaju da mi nesto treba dok sam u Rumuniji. Posto sam dosta putovao po evropi,hteo bi da vam kazem za jednu sitnicu koja puno znaci.MOTORAS KOJI STOJI I IMA VEZANU MARAMU ZA RETROVIZOR JE ZNAK DA MU JE POTREBNA POMOC.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ○○○○○○○○○○, 213 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600 Ф

letos prvi put posle ratnih godina, ono vise iz dosade, krenem onako i u Hrvatsku, nije mi se svidelo neki je to drugi svet, ali u povratku na nekih plus cetrdes stepeni vidim u kukuruzima iskrivljeno stoji R1 a tu uz asfalt sede dva momka, pokrili glave majicama... stadoh pitam sta je problem, i popricasmo ko ljudi, srecom benzin bez koga su ostali krenuvsi na moto skup je vec bio na putu da im stigne, ipak bogznakako se kao zahvaljivase jer kako rekose dosta njih proslo bez stajanja, mada pomalo iznenadjeni stalno zagledajuci registarsku tablicu na mom motoru ... iskreno ne bih nesto bolje osecao da nisam zastao

Chepin2012.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Ostao sam bez teksta! Sto se mene tice, ne pomazem, ja samo okrenem glavu. :)

 

tako valja, nek crknu ti što im treba pomoć i drznu se da je zatraže!!!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Ma napisao sam to tako da bi bilo smešno. Sam sam se dovoljno iznervirao da bih nervirao i druge. A kad je već bio cirkus oko mene, daj da to verno i prenesem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prošao, 184 postova
  • Lokacija: Kotor Varoš (Republika Srpska)
  • Motocikl: Kawasaki Ninja 250R

Ljetos sam pomogao liku na Vespi, vozim tako standardno i kraj puta covjek uzeo rastavlja Vespu, rasturi je, ja stanem i reko' treba li pomoc kad on: ''Imas li goriva'' a u mene strahota u rezervoaru, imam citav samo kad bas planiram dalje da vozim, i ja rekoh '' Imam nesto malo ali iskombinovacemo'' pogledam ja Vespu i ima nesto goriva i trebala bi da upali, sastavim mu karb, malo je na guranje u drugoj i upali malo i zatrza pa se odgurnem po malo i uspijem da je ozivim, vratim mu je a covjek zahvalan i presrecan, inace stariji lik vrv radio u inostranstvu pa dosao i vidim nema blage veze o mehanici. Tako sam se spasio da ne spremam rostilj i dosao taman da vrucee gurman2.gif:D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Пријатељ, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XT 1200 super tenere

Stvarno je Skubin tekst,nekako za neku rubliku, najlepše na BJBikersu.Pisao sam već o tom pisanju,savršeno,svaka čast.Ostaje mi da učim od boljih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja