Jump to content

Moto Zajednica

2012 uzduž i popreko

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Pa,fino dragi kolega.Redak je beli,a i crveni nije dalje.

Da, porodicni raspored identican.

Svakako,lepo ali uvek fali malo vise vremena.

 

 

Iskren da budem, beli mi je bio van svake konkurencije ali kad sam video onaj tvoj na doceku "Hit tne road "

expedicije... Hmm... Mrtva trka!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Kada ste bili u Kremnima , po fotografijama vidim da niste bili u pravoj kući Tarabića. Ona se nalazi skroz dole, potrebno je spustiti se skroz u selo, pa levo, desno....ali ok, ako niste biće i sledećeg puta. Dok sam čitao putopis, putovanje sa tvojom ženom uz Dunav, par puta sam se dobro nasmejao tome da imam istu situaciju sa, troje malih dečaka i nemamo nikog da ih pričuva, smejao sam se i ponašanju tvoje drage koja je verovatno bila samo fizički sa tobom a u mislima sa decom, ali tako je to. Eto toliko, samo nastavi. 0namigivanje.gif

 

 

Iskusni roditelj je sve sam skontao tako da je komentar suvisan! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

DEO PETI:

 

Makedonija, Grcka, Bugarska...

 

 

Pocetak jula bio je rezervisan za Tour around Srbija 2012, ne zbog toga, sto neko rece na forumu,

sto volim voznju od 80 na sat u koloni, vec zbog zelje da ovi nickovi i virtuelne kolege dobiju svoj

lik i licnost, da upoznam vise ljudi sa foruma kako bih nasao vise ljudi s kojima bih u buducnosti

odvozao neke lepe ture pa mozda i i neku svoju "Hit the road" ekipu ali...

 

Ubedio sam kolege iz benda da je pametno da napravimo odmor prvog vikenda jula (iako tad imamo

najvise posla), organizovao odlazak dece kod baba i deda u Leskovac, zena izdejstvovala godisnji

odmor na poslu ali Tour around Serbia 2012 je otkazan! :neznam:

Bilo je nekih nagovestaja da ce biti neke polu organizacije od strane nekih kolega sa foruma ali kad

sam napokon shvatio da od tog posla definitivno nema nista resih da pametno iskoristim jedini

slobodan vikend u godini koji je vec uredno organizovan za putovanje motorm.

 

Elem dogovor je sledeci, 6.jula u 17h cekam zenu s posla na Novom Beogradu i palimo za Leskovac

da obidjemo decu a ja cu probati da se sa jednim drugom bajkerom organizijem za neku voznjicu.

 

 

Motor uredno napakovan i spreman za pokret.

 

 

 

dsc06203.jpg

 

 

 

 

dsc06205.jpg

 

 

 

 

Dan je bio vreo a put dug...

put put, put za jug...

 

Ova pesma mi je odzvanjala u glavi dok sam se probijao kroz kilometarsku kolonu oko Bubanj potoka

posto su se tih dana odvijali neki radovi na toj deonici auto puta Bilo je oko 40 stepeni, asfalt je goreo!

 

Ali kao sto to obicno biva kad moja zena sedne na motor, posle oko sat vremena voznje oblaci su postali

pretece crni a posto smo bili obuceni u majice i prsluke ja sam se molio samo da stignemo do OMV-a

Lapovo pre nego krene pljusak. Na samo 200 metara ispred pumpe poceo je nesnosan pljusak, stigla

nas je tek po koja kap, spasili smo se ovaj put.

 

 

 

 

dsc06210.jpg

 

 

 

 

dsc06211.jpg

 

 

 

 

dsc06208.jpg

 

 

 

zabrinut pogled moje suvozacice uz pitanje, hoce li me bar jednom zaobici...

 

 

 

dsc06212.jpg

 

 

 

 

dsc06213.jpg

 

 

popili smo kaficu i iskulirali sat vremena a kisa je pocela da jenjava, obukli kisne kombinezone

i krenuli dalje. Posle samo 10 km smo usli u pljusak koji nas je pratio sve do Aleksinca.

Stigli smo oko 9 uvece u Leskovac gde nam naravno niko nije poverovao da smo pokisli k'o

misevi posto je tu i dalje goreo asfalt. Poigrali se s decom, vecerali i ja podjoh do mog druga

Gorana, poznatijeg kao Muja da pravimo dogovor za neku voznjicu.

 

Muja: Mogli bi da skoknemo do Dojranskog jejzera, sta mislis?

 

Ja: Pa kad vec dodjemo do Dojrana sto se ne bi spustili do Grcke da se malo izbrckamo na moru.

Da odemo do Sitonije, tamo nikad nisam bio a cuo sam da je puna kampova i prelepih plaza.

 

Muja: Vazi!

 

 

Krecemo sutra u 13h posto on mora ujutru da zavrsi neke obaveze i da spakuje motor...

 

 

Nalazimo se na pumpi, tankamo i krecemo.

 

 

 

 

dsc06214.jpg

 

 

 

 

Auto put kroz Makedoniju dosadan kao i svaki drugi, jedina zanimacija je zaobilazenje naplatnih

rampi i izbegavanje placanja putarine. Negde na pola puta kroz Makedoniju Muja daje desni

zmigavac, iskljucuje s s puta i baca se u hladovinu drveta. Spava 20 minuta a ja koristim ovu

pauzu za osvezenje na obliznjoj benzinskoj pumpi.

 

 

 

 

dsc06215.jpg

 

 

 

ovde smo prvi put ugledali Dojransko jezero

 

 

 

dsc06218.jpg

 

 

 

smestamo se u kampu koji se ako se dobro secam zove Partizan, kamp kucica sa dva lezaja

je 10 eura, malo bolja od satora ali za jednu noc cemo preziveti.

 

 

dsc06223.jpg

 

 

 

dsc06224.jpg

 

 

 

kao stari iskusni kamperi pijemo kaficu...

 

 

 

dsc06221.jpg

 

 

 

 

dsc06222.jpg

 

 

 

sledi odlazak do plaze i brckanje u jezeru

 

 

 

dsc06219.jpg

 

 

 

kasnije tusiranje, vecera pa setnja pored jezera

 

 

 

dsc06226.jpg

 

 

 

i naravno, Skopsko...

 

 

 

dsc06227.jpg

 

 

 

legli smo oko 23h i navili sat u 5 ujutru da nastavimo dalje za Grcku, nismo mogli da zaspimo

od live muzike koja je svirala najgore ex Yu pop hitice na neki cudan nacin sve do 2...

 

 

 

nastavice se...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

kamp kucica gdje ste spavali je za poželjeti - da se zapali a inventar iz kojeg ste pili kavu je za patentirati kao pribor za preživljavanje.

puotopis kao i do sada - za uživanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

...

 

Posle par sati sna, ustali smo u 5 umili se i napakovali motore.

Krenuli smo ka granici sa Grckom koja je na 2km od kampa, trazeci benzinsku pumpu da se

tankamo posto je u Grckoj gorivo dosta skuplje. Rekose nam da do granice a i dugo posle nje

nema pumpe i da se moramo vratiti u stari Dojran sto smo i ucinili. Pored pumpe na koj smo

sipali gorivo je bila pekara iz koje se sirio miris svezeg peciva, dorucak i pravac Grcka.

 

Prilazimo granici, kolonica od 3-4 auta u levoj traci gde je neka stara kucica u kojoj u carinarnici,

stajemo u desnu, slobodnu traku, skidamo kacige i rukavice, uzimamo pasose i krecemo peske

ka kucici.

Iz kucice se cuje nenormalana galama, dernjava na Grckom jeziku, dva carinika se svadjaju i

svo vreme pokazuju na ljude koji stoje u redu sa pasosima, to traje vec 10 minuta!

Izlazi iz kucice i naredjuje svima da udju u svoja kola, ja odlucim da ostanem tu, pogledom

me pita sta ja tu radim a ja mu pokazem na motore, odgovara vikanjem MEHANI ISTO CEKA

i udje u kucicu. Kolega ode do motora a meni neki djavo neda da se maknem odatle, posle 5

minuta on ponovo izlazi iz kucice i gleda me pretecim pogledom, gledam i ja njega, on pocne da

cokce i vrti glavom, ja pocnem, ni sam ne znam zasto, da se smejem. On napravi najstrozi moguci

pogled, unese mi se u facu i pita, Partizan-Zvezda? Ja kazem Paok, on se nasmeje po prvi put

za pola sata, zagrli me i uzme pasos i pozove kolegu da i on donese pasos i za 5 minuta smo bili

u Grckoj! :moto3:

Pitao sam se kasnije usput sta bi bilo da sam Zvezdas? :neznam:

 

Inace sam utisak o Dojranu je da je ostao negde u 86.god. prilicno bedan i nerazvijen.

Odmah posle granice mnogo bolji put koji ide kroz malu sumicu kroz ciji se drvored promaljaju

suncevi zraci, milina jedna, jutro za pozeleti.

Osim karte Grcke koju sam kupio na pumpi u Bg-u nikakve navigacije, GPS-a nije bilo, na listu

papira sam ispisao imena mesta kroz koja trebamo proci, sledeca stanica jezero Kerkinis.

Put vodi kroz Grcka sela koja se umnogome razlikuju od nasih, svako selo ima mini trg na kome

je kafic gde se od jutra sjati celo selo na ispijanje espressa.

Na svakoj raskrsnicici silni putokazi sa imenima mesta koja nam nisu potrebna uopste a onih

koja sam ja zapisao nema :neznam: komunikacija sa seljacima vrlo teska, posto sam uglavnom pogresno

akcentovao nazive mesta za koja sam pitao, ali snalazimo se nakako...

 

Najzastupljenije prevozno sredstvo u Grckim selima su japanski kamioneti iliti pikapovi, modeli od

kraja sedamdesetih pa naovamo.

 

jedan koji mi je ostavio najjaci utisak...

 

 

dsc06280.jpg

 

 

dsc06281.jpg

 

 

cikica koji ga vozi, kad me je video da ga slikam viknuo je FORMUUULAAAA i dao pun gas i tako

uz skripu guma i dim otisao... :zvizduk:

 

evo nas na pocetku jezera

 

 

dsc06228.jpg

 

 

 

put ide uz jezero, krivudav i neopterecen saobracajem, milina za voznju a cim je lep put

za voznju slike izostanu jer mi zao da stanem

 

pogled na jezero u nekom delu, inace jezero je ooogromno...

 

 

dsc06231.jpg

 

 

nastavljamo dalje...

 

 

dsc06232.jpg

 

 

idemo ka gradicu Nigrita, i dalje kroz sela, put je sasvim ok

u Nigriti stajemo na kaficu, kafic pun penzosa, cakulaju...

placam dva kratka espresa i kiselu 7 eura! Uredno dobijam fiskalni racun na kome za

sve tri stavke pise Pota... :neznam:

 

Nastavljamo ka moru, sledeca stanica Stavros, put od Nigrite do Stavrosa je mozda najbolji put

za voznju motora po kome sam vozio, sirok, nov asfalt, duge brze krivine, lagani usponi i nizbrdice,

saobracaja ni od korova, grebe se fuzasterima asfalt i zaboravljam da je kolega na NInjici koja jeste

R ali ima 250 kubika, mada me je prilicno iznenadio taj motor svojom zivahnoscu.

Ulazim u selo koje se zove Vamvakia, cekam Muju i nastavljamo za Stavros.

U Stavrosu pravo motorima na plazu i hladjenje u moru...

 

 

dsc06233.jpg

 

 

dsc06234.jpg

 

 

dsc06236.jpg

 

 

posle jednocasovnog odmora nastavljamo dalje,

upoznajem Grcku kakvu do sada nisam znao, posto je to uvek bio autoput do Soluna, kolima naravno

pa zatim levo ili desno do mora. Sad sam video predivne predele, prirodu i puteve a autoput nisam

video na srecu!

 

 

dsc06237.jpg

 

 

dsc06238.jpg

 

 

dsc06239.jpg

 

 

nastavljamo ka Sitoniji, ugledasmo more...

 

 

dsc06241.jpg

 

 

dsc06242.jpg

 

 

dsc06248.jpg

 

 

nastavljamo putem uz more i divimo se pogledu

 

 

dsc06249.jpg

 

 

dsc06254.jpg

 

 

dsc06255.jpg

 

 

dsc06257.jpg

 

 

prozlimo Sarti i posle 7-8 km vidimo putokaz za kamp Melisi, odlucujemo da se tu usidrimo

ali pre kampa zaglavljujemo motore u pesak i pravac u more na hladjenje...

 

 

dsc06262.jpg

 

 

dsc06261.jpg

 

 

plaza prazna, voda san snova, cista, hladna, milina jedna!

 

 

dsc06278.jpg

 

 

posle hladjenja odlazimo u kamp i postavljamo satore ispod palme, inace uz silno cenkanje

od pocetne cene 15 eur za motor platili smo 20 eura za dva motora i dva satora :nanana:

vecera, pivo i spavanjac

 

 

dsc06264.jpg

 

 

budjenje

 

 

dsc06263.jpg

 

 

sledeci dan je bio rezervisan za kuliranje na predivnoj plazi i ispravljanje kicme u pesku i moru...

 

 

dsc06270.jpg

 

 

dsc06276.jpg

 

 

dsc06271.jpg

 

 

prvu noc sam u satoru prespavao kao beba, nisam ni osetio kad sam zaspao,

sledece noci smo legli ranije i navili satove u 5 da se spakujemo i krenemo dalje dok nije upekla

zvezda. Medjutim oko ponoci krece strasna oluja, prasincina na sve strane, grane palme udaraju u

sator, sve zvizdi, izadjem iz satora i bacim pogled na more a talasi preko 2 metra visine, zovem Muju

a on spava k'o zaklan, e lepo Boga mi... Zapalim cigaretu i razmisljam kako je ova noc propala,

ja sad da zaspim nema sanse, utom krene pljusak, zavucem se u sator razmisljajuci ima li sanse

da ovaj skupoceni sator iz Metroa podnese ovoliku kisu... Srecom posle pola sata kisa prestaje,

unutrasnjost satora ostaje suva, polozio je! Zaspao sam oko 4 a u 5 ustao. Sklapanje satora i

pokret, pravac Bugarska granica...

 

 

dsc06285.jpg

 

 

menjamo eure za levove

 

 

dsc06284.jpg

 

 

 

stajem na free shop da kupim osvezenje, nema niceg hladnog, placam Red bull 5 eura!

 

 

dsc06282.jpg

 

 

nastavljamo dalje, vozimo ka Blagoevgradu kroz kanjon reke Struma, put fantazija, slika nema...

u Kustendilu stajemo ispred neke prodavnicice da napravimo po sendvic i popijemo vodu, sok...

 

 

dsc06286.jpg

 

 

pokusavamo bezuspesno da nadjemo put ka Srbiji, Bosilegradu, svi nas salju ka Makedoniji!

Posle 45 minuta lutanja neki automehanicar nam objasni kako da izadjemo iz grada i krenemo

ka Srbiji, pratimo putokaz sa nazivom nekog sela cijeg se imena ne secam. Uglavnom, vozi se kroz kanjon

neke rekice, put je zaklonjen drvoredom od sunca, uzivamo...

Prvi put pise Srbija i uveravamo se da smo na pravom putu tek 500 metara pre granice...

 

 

dsc06287.jpg

 

 

 

ne secam se naziva tog prelaza ali mi deluje da tu dnevno prodje dvoje do troje ljudi, pustos!

Dajemo dokumenta i stojimo tu vec pola sata, udjem u kucicu i pitam ima li nekih problema?

Policajac mi odgovara da imam aktivnu poternicu i nalog za hapsenje i da mora to da proveri a

ima problem s komunikacijom. Cekamo jos pola sata, hvata me nervoza, zovem prijatelja u 29.

objasnjavam mu situaciju, proverava moj maticni broj i kaze mi da nemam aktivnu poternicu.

Odlazim ponovo do kucice i objasnjavam policajcu a on me otera drsko i kaze mi neka te pusti

taj prijatelj da predjes granicu... Posle ukupno sat i po vremena mi daje dokumenta i kaze da

mogu nastaviti put, objasnjenja nema... :neznam:

 

 

nastavice se....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Pisuci ovaj putopiscic i gledajuci slike svog ljubimca, oseto sam da mi mnooogo nedostaje

pa sam resio da mu se posvetim jedan dan i podsetim ga koliko ga volim! :lol:

 

Rastavio sam ga na sastavne delove i zamenio svecice i filter vazduha, sad je spreman za

sezonu koja samo sto nije :zvizduk: , ovako je izgledao...

 

05122012380.jpg

 

 

05122012381.jpg

 

 

05122012379.jpg

 

 

sledi nastavak putopisa :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TT Monter, 118 postova
  • Lokacija: Silbaš-Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 cube

Policajac mi odgovara da imam aktivnu poternicu i nalog za hapsenje i da mora to da proveri a

ima problem s komunikacijom. Cekamo jos pola sata, hvata me nervoza, zovem prijatelja u 29.

objasnjavam mu situaciju, proverava moj maticni broj i kaze mi da nemam aktivnu poternicu.

Odlazim ponovo do kucice i objasnjavam policajcu a on me otera drsko i kaze mi neka te pusti

taj prijatelj da predjes granicu... Posle ukupno sat i po vremena mi daje dokumenta i kaze da

mogu nastaviti put, objasnjenja nema...

 

Možda nisi platio ulaznicu na carini ,koja je obično 10EU :Joska:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Red je i da se ovaj putopis privede kraju.

Nesto sam loseg raspolozenja zbog ovog belog g..neta koje nas zatrpava nemilosrdno

pa cu samo postaviti slike sa zadnje etape putovanja bez komentara za koje nemam

inspiraciju trenutno. Posle Bugarsko - Srpske granice, Bosilegrad pa put prema Vlasinskom

jezeru i predivna priroda oko jezera, zatim spustanje krivudavim putem do Surdulice i na

kraju rostilj u "Skveru" u Leskovcu. Sutradan povratak za Beograd.

 

Sve ukupno 2000 kilometara cistog uzivanja!

 

 

dsc06288.jpg

 

 

dsc06290.jpg

 

 

dsc06291.jpg

 

 

dsc06292.jpg

 

 

dsc06293.jpg

 

 

dsc06294.jpg

 

 

dsc06295.jpg

 

 

dsc06296.jpg

 

 

dsc06297.jpg

 

 

dsc06298.jpg

 

 

dsc06299.jpg

 

 

dsc06300.jpg

 

 

dsc06301.jpg

 

 

:zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Harley Davidson - FXDWG

Ja ocekivah nesto vise. Nadam se da ovo nije brzi kraj! Bez obzira, lepo putesestvije! Onaj MZ je odlican , fotografija bi bila jos lepsa da si ga 'uhvatio' sa boka.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: V-STROM 650 2006 , YAMAHA SUPER TENERE xtz1200 , XZT 750 SUPERTENERE

motor ti je kao lutka !!!! najlepsa boja ubedljivo . Samo te fabricke gume nisu ni za do prodavnice , ipak glava je u pitanju .

Super putopis i dosta voznje . POZDRAV ZA DRUGA NA DRUMU!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

motor ti je kao lutka !!!! najlepsa boja ubedljivo . Samo te fabricke gume nisu ni za do prodavnice , ipak glava je u pitanju .

Super putopis i dosta voznje . POZDRAV ZA DRUGA NA DRUMU!!!

 

Prva planirana tura za sezonu 2013 je odlazak u Sloveniju i izmedju ostalog

kupovina guma, ako je jos neko zainteresovan ima vremena za organizaciju. :zvizduk:

 

Inace, ove fabricke gume su 16500 km na motoru bez ikakvih problema ili bajkerskim

zargonom receno, nisu me nijednom prodale! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

nemoj mi reci da ovo nije fotoshop? :staa2:

 

bulgaria_moto.jpg

 

 

 

 

Potpuno autenticna fotografija vozila drugova "organa" na Vlasinskom jezeru!

ja vjerujem jer kada sm nedavno bio vozili su tj. bili su im parkirani UAZ.i pred stanicon na Promaji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja