Jump to content

Moto Zajednica

Udes u Rumi

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Lokacija: opste teme
  • Motocikl: sve o nozevima

07. 11. u glavnoj ulici vracajuci se iz skole Jovic Laza 17god. udario je u auto koji se ukljucivao na put sa parkinga. Skuter malaguti 50cm. Prelom butne kosti na dva mesta i otvorili se sinusni kanali. Nema traga kocenja i kaciga mu je spala prilikom udara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

ko zna da li je na glavi imao neku vazecu nevezanu kacigu ili onu ljusku od oraha

bilo kako bilo, sad verujem da bi voleo da je imao dobru fullface

 

ovde kod mene je medju klincima totalni hit da ovako nose fullface

helmet2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda varadero 1000

Bahatih vozaca ima sve vise,nadam se da ce novim zakonom nesto i da nauce.Nema veze sa temom ili mozda ima,uglavnom,pre neki dan na tv Pink,bio neki advokat gost.Covek ladno izjavi kako lekari tvrde da alkohol ne utice na voznju kod vecine ljudi???Sledece je opleo po motociklistima kako su bahati i jurcaju???Advokat...na nacionalnoj televiziji i jos najgledanijoj...UZAS.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp XL 650

Auuuuu brate ...

 

ko zna da li je na glavi imao neku vazecu nevezanu kacigu ili onu ljusku od oraha

bilo kako bilo, sad verujem da bi voleo da je imao dobru fullface

 

ovde kod mene je medju klincima totalni hit da ovako nose fullface

helmet2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2583 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

što se tiče kacige većina omladine smatra da je ona tu da ne plate kaznu panduru kad ih zaustavi a ne da služi kao jedan deo zaštitne opreme i koji može da mu spasi život,srećom ovde je izostao onaj najgori scenario.

A što se tiče izlaska sa parkinga i ja sam imao sličan susret pre jedno 2-3 nedelje ispred Merkura.Ženska se isparkirava i prednjim delom izlazi,ja joj dolazim sa leve,njene strane a ona umesto da prvo pogleda na traku na koju prvo izlazi tj na levo i videla bi me,ona gleda na desno da li joj neko dolazi iz suprotne trake i ne primećuje da joj ja dolazim.Sva sreća pa sam vozio polako i nije bilo kontakta a da sam išao malo brže :stabre:.Što je još najgore sa njom u kolima sedi dečko ili muž i on isto bulji na desno i nešto joj govori,verovatno je tek položila pa joj ovaj pomaže.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7154 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Smatram da na polaganju za bilo koju kategoriju dvotockasa treba da se uvedu obavezna teorijska predavanja opremi. Koliko se ulaze znanja i vezbe za upravljanje i saobracaj, toliko mora i za zastitu.

 

Nazalost, veliki broj ljudi i dalje ne zna da kaciga nema funkciju ako je neodgovarajuce velicine a ponajpre kada kajs nije pravilo zategnut ili nije prikopcan uopste. U takvim slucajevima kaciga spada sa glave i dobija se apsolutno isti efekat kao i kada se ne nosi uopste. Da ne govorim o kineskim kacigama koje su kao casa od jogurta, razne idiotske slemice i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Lokacija: opste teme
  • Motocikl: sve o nozevima

Laza mi je u komsiluku i svaki put kad je prosao bilo je pun gas. Sto se tice opreme nula sorc papuce i bez kacige. Ovaj put kineska po prici-kaciga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1665 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: triumph tiger 1050

Laza mi je u komsiluku i svaki put kad je prosao bilo je pun gas. Sto se tice opreme nula sorc papuce i bez kacige. Ovaj put kineska po prici-kaciga.

 

znaci "leti" 49 na sat...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Naravno i onda možeš bez problema da dekneš u auto koji izbaulja sa parkinga. Koliko postova koji aludiraju na krivicu skuteraša koji je imao prvenstvo, kacigu i ocigledno nije mogao da prekorači brzinu, ja se stvarno pitam koja me prokleta navika tera da se logujem i čitam ovo.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bajkerka u pokusaju :D, 102 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: vrlo ozbiljan crveno-beli zvrk

@ratboy Mislim da je suvisno da se vracamo na sve one teme i postove o nepredvidivim situacijama, opasnostima u saobracaju i prekrsajima koji se svakodnevno cine i ugrozavaju vozace dvotockasa.

 

Normalno je da se prvo maksimalno zastitis a onda i 100% paznje posvetis posmatranju toka saobracaja. Nije lose ni ako pokusas da predvidis koje sve gluposti mogu drugi ucesnici da urade.

 

Zasto mislis da skuteras nije mogao da prekoraci dozvoljenu brzinu? Vecina skutera od 49 kubika moze da razvije i do 80km/h sto u voznji kroz grad uopste nije malo.

 

 

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

nije problem u brzini skutera,vec u njegovom kocenju....

a kaciga se nosi sebe radi..a ne zbog drugih,...

a imo nemo opremu,,auto koji izlazi sa parkinga ce te lupiti pa lupiti,, opremom sebi pomazes..a ne njemu...

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Ni u najavi

nije problem u brzini skutera,vec u njegovom kocenju....

a kaciga se nosi sebe radi..a ne zbog drugih,...

a imo nemo opremu,,auto koji izlazi sa parkinga ce te lupiti pa lupiti,, opremom sebi pomazes..a ne njemu...

U potpunosti se slazem

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R

...pa jel' dobro decko na kraju, to sto mu je spala kaciga ne zvuci bas dobro, kao ni otvaranje sinusnih kanala, iako ni ne znam sta to znaci...valjda nije nista ozbiljno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

au ne mogu da verujem, pocevsi od admina koji je prvi odgovorio pa na dalje svi krive momka....alo bre momka je sa parkinga presekao auto. Sta sad da mu je kaciga bila vezana ili da je imao bolju to se ne bi desilo? Ne bi mu pukla buta kost? Sta je trebao u skolu na skuteru od 50ccm da ide u pantalonama sa protektorima, cizmama, sa gladijatorom i ostalo? Losi ste ljudi.

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sachs xroad

I ja imam 17 godina, ali ni u jednom trenutku mi nije palo na pamet da vozim bez kacige (posebno nakon sto me je prosle godine spasila ozbiljnijih posledica kada me je devojka koja je izlazila iz dvorista isekla). Sto sam onda bacala pare ako cu da je nosim oko ruke, a ne na glavi. Nazalost znam neke iz moje generacije koji hoce da ispadnu mangupi i pod punim gasom prolaze pored skole, naravno bez kacige, da budu vidjeni. 1lud.gif

Kolegi sve najbolje i da se oporavi 1zdravo.gif

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Decko je opleten za primjer. Trebao je vezati (dobru) kacigu da umanji posledice.

Da li bi mu to spasilo butnu kost? Mozda.

 

Neko ko ne veze kacigu ima drugaciji (ja to zovem optimisticki) pristup problemu (ili jednostavno nije svjestan, sto mu dodje na isto).

On polazi od toga da nece biti potrebe da bude vezana. S druge strane, neko ko je veze, sjeda sa nekom drugom percepcijom....koja moze biti cak toliko mocna da uvidi na vrijeme taj auto sa parkinga i spasi butnu kost.

 

Da je auto kriv je svima jasno. (valjda)

 

Brz oporavak zelim.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Decko je opleten za primjer. Trebao je vezati (dobru) kacigu da umanji posledice.

Da li bi mu to spasilo butnu kost? Mozda.

 

Neko ko ne veze kacigu ima drugaciji (ja to zovem optimisticki) pristup problemu (ili jednostavno nije svjestan, sto mu dodje na isto).

On polazi od toga da nece biti potrebe da bude vezana. S druge strane, neko ko je veze, sjeda sa nekom drugom percepcijom....koja moze biti cak toliko mocna da uvidi na vrijeme taj auto sa parkinga i spasi butnu kost.

 

Da je auto kriv je svima jasno. (valjda)

 

Brz oporavak zelim.

ehej pricamo o klincu na skuteru od 50ccm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Decko je opleten za primjer. Trebao je vezati (dobru) kacigu da umanji posledice.

Da li bi mu to spasilo butnu kost? Mozda.

 

Neko ko ne veze kacigu ima drugaciji (ja to zovem optimisticki) pristup problemu (ili jednostavno nije svjestan, sto mu dodje na isto).

On polazi od toga da nece biti potrebe da bude vezana. S druge strane, neko ko je veze, sjeda sa nekom drugom percepcijom....koja moze biti cak toliko mocna da uvidi na vrijeme taj auto sa parkinga i spasi butnu kost.

 

Da je auto kriv je svima jasno. (valjda)

 

Brz oporavak zelim.

ehej pricamo o klincu na skuteru od 50ccm

 

Sutra mozda bude na skuteru od 500ccm?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

 

ehej pricamo o klincu na skuteru od 50ccm

 

 

Znam. Decko nije kriv ni po jednom parametru. Tj. ni po zakonu, ni po zdravom razumu, jer mu je jos nezreo.

Ali ne vidim nista lose u ukazivanju na propust, za nauk i njemu i slicnima.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja