Jump to content

Moto Zajednica

Moto/Maxiskuter oprema za hladne dane

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Veruj mi da sa cizmama imam najmanje problema i nikada ne trazim razloge da ih ne nosim. Imam mnogo bolji oslonac i lakse baratam komandama nego u patikama, naravno i zbog zastite.

 

2011. godine me je Yugo isterao sa puta, uspeo sam da se zadrzim ali mi Kawa crashbarom dekle prikljestila nogu o beton, srecom bez preloma ali sam bukvalno neko vreme imao tattoo masnicu crashbara.

 

Iste godine vozeci nocu kroz sela na potezu od Mladenovca do Smedereva sam udario nesto levim fuzasterom, tada na srecu u cizmama poucen gore pisanim iskustvom, bez posledica. Ni dan danas ne znam sta je to bilo.

 

Ove sezone u Osipaonici u krivini se otkacinje ratkapna sa Fiat Stila, pokusavam da pobegnem bezuspesno blize razdelnoj liniji ali me ratkapna direktno udara u desno stopalo. Epilog, malo prebijeni nokti i ostecena cizma.

216867_4197964062645_1220726542_n.jpg

 

Sve u svemu cinjenica je da su noge na skuteru mnogo zasticenije od fizickih udara, vetra, vode, itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Sve u svemu cinjenica je da su noge na skuteru mnogo zasticenije od fizickih udara, vetra, vode, itd.

 

Dobro jutro Kolumbo!!!1nanana.gif1jezik.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Stigao paketić iz louis-a :D :D

 

 

cam01734.jpg

 

nema više smrzavanja mošnica i sinusnih kanala :D

 

 

cam01759.jpg

 

niti prstiju (rukavice su tako ''pune'' da mislim da mi neće biti 'ladno na -5 :D )

 

 

cam01738.jpg

 

nema vise magljenja vizira,ovo je nestvarno kako dobro radi :D

 

cam01749.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Kvanto kosta Pin lock? Da li je isti i za moj nokšir?

 

25 jevropskih novčanica,ovo stvarno MNOGO dobro radi s tim sto mu nalazim jednu blagu zamerku ,a to je da malo rasipa sliku farova nadolazecih vozila tokom sumraka i mraka ali nista strasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Evo malo da ubacim u temu za zimsko vreme :). Pre neki dan sam iso u servis da odvezem motor, napolju je bilo -8, od opreme :D koja oprema?! Salu na stranu obuko sam jednu tanju zimsku jaknu preko drugu zimsku za krznom koja je do -40, na licu masku jer nije bas fantomka polu fantomka moze se resi preko kaciga Jet, farmerice i patike jer mi noge zasticene koliko toliko, i na rukama najgluplju stvar koju sam uradio su letnje rukavice -.-'. Bilo mi je extra toplo sem na sakama koje nisam povratio u normalu ceo dan , inace je ovako sve bilo ok

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Stigao paketić iz louis-a :D :D

 

cam01759.jpg

 

niti prstiju (rukavice su tako ''pune'' da mislim da mi neće biti 'ladno na -5 :D )

 

Ne bih da budem partibrejker, samo bih da vam uštedim nepotrebno lutanje.

Nema tih zimskih rukavica u kojima prstići na toj temperaturi neće da promrznu. Grejači ručki su bolja investicija, ali i oni ne rešavaju stvar potpuno. Pri većim brzinama odozdo na prstima je stvarno toplo, ali odozgo bridi. Za vas skuteraše su možda najbolji oni "mufovi" ili kako se već zovu one kao rukavice zakačene za ručke kormana.

PS ostavio sam pogrešnu sliku, ali je očito da mislim na rukavice.

Promenio član spredrag
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

spredrag@

 

ovo je mama za zimu

 

satkrznenanavlakazaruke.jpg

 

i ovo

 

satkrznenanavlakazanoge.jpg

Potpis! i uz još malo veći vizir, kao u maminom krilu :) vozio više zima 'vako opremljen, vrede svaki cenat

 

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 469 postova
  • Lokacija: TRSTENIK
  • Motocikl: pa najbolji nego koji drugi :-)))

da li bi neko od kolega bio ljubazan a i dovoljno strucan da mi pojasni ovaj funkcionalni ves koji prodaju u louisu,npr koji se kada koristi ,da li postoji neki koji je samo za leto,neki samo za zimu i da li postoji neki koji mogu da nosim i leti i zimi ...hvala unapred a evo i linka

 

http://www.louis.de/_108289994829cc180eec8eefb414620bae/index.php?topic=wgr&grwgr=175&wgr=890&hersteller=0&anzeige=0&typ_id=

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 282 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Evo kako sam se ja opremio za zimsku voznju, Termoscud i navlake preko rucica koje odlicno rade posao.Inace dok sa njima vozim dovoljno mi je da na ruke navucem tanke IXS windstopper rukavice i verujte mi da ni na 2oC nije hladno na rukama.

Sto se ostale opreme tice, ako hocu da bas ne osetim zimu onda obavezno ispod Termoscuda moraju i moto pantalone za zimskom postavom jer i ispod njega malo zna da duva, gore moto jakna sa zimskom postavom i normalno windstopper podkapa i to je to.

Evo kako to izgleda kod mene u praksi:

 

C0D06AB5-3F3B-5E46-B35F-27D9A8D010B2_thumb.jpg

 

99DDCE82-DC8E-7443-A694-C084220695FC_thumb.jpg

 

Inace je jako nezgodno, bar meni, da vozim sa debljim rukavicama dok su zimske navlake na rucicama.Nekako je tesko pomerati komande u pocetku ali se i na to covek brzo navikne.

Pozdrav svima :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Slazem se, meni je takodje bilo nezgodno ( dok se ne naviknes ) voziti sa zimskim rukavicama, pogotovo ako treba brzo odreagovati na kocnicu...sve mi je drugacije nekako bilo 0stabre.gif

 

cobe@

mislim da bi ti Culle dao odgovor u mm tacan koji-kad-kako, posto je nedavno studirao tu tematiku.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

@Cobe

 

Cobe veš od cool max-a možes nositi preko leta jer ne zadržava vlagu i sprečava pregrevanje

 

npr. :

 

http://www.louis.de/...artnr_gr=209644

 

Ves sa oznakom thermal (thermo) je za zimu jer ima takvu strukturu koja pravi vazdusni sloj izmdju odece i koze sto stvara toplotnu izolaciju.Imam ovaj ves i mogu ti reci da bas fino i lepo greje ,nemam moto pantalone pa mi malo vetar probija preko farmerki pa mi je malo hladno (iispod 10 C ) verujem da sa moto pnatalona nema apsolutno ni malo zime :) .

 

http://www.louis.de/...artnr_gr=504017

 

ima i ovih setova osnovnih slojeva koji se koriste all season

 

http://www.louis.de/...artnr_gr=209544

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 469 postova
  • Lokacija: TRSTENIK
  • Motocikl: pa najbolji nego koji drugi :-)))

a ove modele koje si ti naveo kostaju od npr 15 do 25 eura a sto ovaj model kosta npr ovoliko i da li bi ovaj mogao da nosim i leti i zimi : http://www.louis.de/_10a88ad00487132123a370790e8ef1af01/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=210351

i naravno hvala na pomoći i izvini malo na smaranju .....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Osijek/Hrvatska
  • Motocikl: 本地駕駛

Da li tko od maxi skuterasa ima iskustva s gorotex hlacama? Da li s istim mogu voziti ljeti kad skinem ulozak ili su iste dobre samo za hladnije i kisne dane?

 

Sent from my ST25i using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

danas u pauzi ordinacije, odem do sport visiona radnje u bulevaru kod stare okretnice...a tamo aktivni ves...2100din donji deo i 2600 din gornji deo...odlican je, za mene nema broja ali imaju manji brojevi za ljude do 185 cm.........vredi pogledati.....0takoje.gif0takoje.gif0takoje.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja