Jump to content

Moto Zajednica

BMW jakne Made In Serbia

Recommended Posts

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Kanada
  • Motocikl: R1200RT, Versys 650, XSR 900

Da li netko zna gdje u Srbiji se prave jakne za BMW. Bilo bi nevjerovatno kad bi mogle i da se kupe u Srbiji posto pretpostavljam da ovi samo donesu materijal na sivanje i onda se gotov proizvod vraca nazad. Model jakne se zove Comfort Shell - fenomenalna je, radi na nekom principu kao sisarka od bora, kad je hladno pore se skupe i zadrzava toplinu, kad je toplo otvore se i otpuste visak topline a non stop je nepropusna za vodu. Obuces i vozis, sve do plus 12 neprikosnovena za sport turing.

Hvala

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Stade mi mozak, pisano je u nekoj temi ko proizvodi ovde ali je nemoguće kupiti. Čak se i sav otpad materijala i škart vraća BMW-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Jes'...i ne samo ovo vec i gomila drugih stvari. Ovde "veliki" dodju da isisaju sokove, pa onda jeftini nektar prodaju po svetu za ogromne pare.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Kanada
  • Motocikl: R1200RT, Versys 650, XSR 900

Tako sam i mislio, kad dodjes u BMW shop pa vidis najbolje kozno odijelo iz Bosne, ove jakne iz Srbije, onda Madjarska, Indonezija i tako. Ako nista barem pokazes etiketu prijateljima. Mani stane pamet kad pogledam etiketu koliko sta kosta. Al' da je dobro to jest samo barem 30% ide na ime (ili nepotrebni profit bolje receno). Dakle ni otpad ne moze za zakrpu, eee :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Tesko da u takvim firmama moze nesto ispod ruke. Da tako rade i to dozvoljavaju ne bi bili gde su.

 

Esattamente :)

 

Te privilegije u Srbiji nisu geografske prirode, nego karakterno-ideolosko-kulturoloskih osobina naroda koji je tu igrom slucaja vecina.

A BMW je schvabina firma, gdje god da je u svijetu. :)

 

 

Ima li neka fotka te famozne jakne i malo vise infoa?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Kanada
  • Motocikl: R1200RT, Versys 650, XSR 900

Na ove sam mislio u tom forumu ima i drugih, iz vlastitog iskustva kazem da ta jakna zasluzuje svaku pohvalu, meni se toliko svidja da bi kupio jos jednu samo da je malo jeftinija.

post-26577-0-19836400-1350670847_thumb.jpg

post-26577-0-72638200-1350670860_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Ja sam imao direktan kontakt sa direktorom firme koja proizvodi jakne za BMW po principu lon poslova. Nemoguce je dobiti ni rajfeslus od jakni koje siju za BMW, a kamoli nesto drugo. Direktor mi je bukvalno rekao da ce firma izgubiti poslove sa BMW ako i jedna jaknu probaju da prodaju ispod ruke. Direktor mi je cak rekao da ni rodjenom bratu ne bi mogaop da nabavi jaknu. Sve bukvalno ide preko Nemaca i ako oni dozvole onda je OK, ali nikom do sada nisu dozvolili. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ja sam imao direktan kontakt sa direktorom firme koja proizvodi jakne za BMW po principu lon poslova. Nemoguce je dobiti ni rajfeslus od jakni koje siju za BMW, a kamoli nesto drugo. Direktor mi je bukvalno rekao da ce firma izgubiti poslove sa BMW ako i jedna jaknu probaju da prodaju ispod ruke. Direktor mi je cak rekao da ni rodjenom bratu ne bi mogaop da nabavi jaknu. Sve bukvalno ide preko Nemaca i ako oni dozvole onda je OK, ali nikom do sada nisu dozvolili. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Kriger licno nadgleda proces. :lol:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Da nije svih tih Nemaca, to ne bi bio Svetski proizvod, vec bi svi mi vozili BMW jakne, sto i nije tako lose :moto3: , al bi zato ljudi iz te fabrike gladovali na ulici jbg. <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Ti ljudi bi mogli maloda vode beleške šta i kako rade, pa čak i ako jednog dana Nemci odu, onda naši ljudi lepo obrnu svesku na početak i zavrnu rukave... Odeća neće imati BMW logo, ali se kvalitet lako prepozna...

A zamislite koja bi razlika u ceni bila...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

a kako mislis da onda ovi bmw snobovi budu zainteresovani

za jakne koje nemaju propereL :nanana:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Ma ne mislim ja na njih, mislim na nas, ostalu raju...

Ja npr nisam gadljiv na kvalitetne a jeftina stvari :)

... a raja bi mogla i da zaradi koji dinar:

Ulaganje:

Jakna: dž

+

propeler: 0,001* dž

 

Plasiranje:

"Original" jakna: 7*dž

:zvizduk:

 

Napomena: dž nije "nula" dinara, već jako povoljna cena

 

Nego... odosmo mi daleko od teme. A možda i nismo? Čuli smo svi za priču kako su sa zapada otvorili fabriku u Kini, pa posle nekog vremena otkrili kako bus radnike posle smene ne vozi kući nego xx km dalje u vizuelno potpuno istu, prekopiranu fabriku, na isto radno mesto, gde radnici odrade još jednu smenu, ali za drugog vlasnika, roba ima drugi logo, mnogo jeftinija... a da bi to funkcionisalo, svaki radnik je naučio od zapadnog gazde... pa i građevinci su zgrade verovatno pravili u drugoj smeni... :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Kadinjaca, proizvodi jakne od goreteksa za svaki dan a i za skijase. Takodje proizvode i pantalone za skijase. Na zalost trziste motociklisticke opreme je jako malo i neisplativo da udju u bilo kakvu proizvodnju. Ako te ne mrzi proguglaj malo, imaju sajt pa ces naci i njihove modele koje proizvode od goroteksa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Pa ni gume za motore Miselin iz Pirota nedaju da se regularno kupe... Ali ima jedan Rene Artoa iz Mladenovca, taj u podrumu ima Miselin City Grip, Engleske oborene pilote, ... posrnulu Madonu sa...(??!)... :jee5:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svratio...., 343 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorcol
  • Motocikl: Imam

Za informaciju, Pirot ne proizvodi gume Miselin za motorcikle, na zalost. U Pirotu se proizvode samo gume za skutere.

 

Apslolutno tacno..... mogu da potvrdim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja