Jump to content

Moto Zajednica

Caberg Tanami

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Zanima me isto! :takoje:

A narocito me zanima da li je vizir u vidnom polju kad je podignut, kao recimo kod Airoh kacige. Kod Uvexa je dosta gore i ne smeta pogledu kad je otvoren.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Kragujevac

Ako ne gresim, mislim da na forumu ima mini test bas ove kacige.

Google pronalazi taj tekst na BJBIKERS ali kad kliknem na njega javlja gresku. Mozda zeza android...nista od pomoci.

Promenio član SpaleKG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Zanima me isto! :takoje:

A narocito me zanima da li je vizir u vidnom polju kad je podignut, kao recimo kod Airoh kacige. Kod Uvexa je dosta gore i ne smeta pogledu kad je otvoren.

 

Hmmm... Koliko sam ja probao, vizir ide dosta gore. Ostaje u vidnom polju, ali neznatno u gornjim uglovima. Sa obe strane. Meni nije smetalo.

 

Prvi utisak mi je da je dosta tiha, što me je iznenadilo jer je brada otvorena od dole. Nema deflektor a kljun je daleko od brade. Čak bi se usudio da kažem da je tiša od BMW Enduro kacige koju sam dugo koristio. Pri brzinama do 120 km/h iza mog vizira nisam osetio da me vazduh gura unazad kao kod nekih drugih kaciga koje sam u međuvremenu probao. Čak i kada sam se uspravio da stojim na fuzasterima pri tim brzinama iznenadio sam se koliko je tiha i koliko ne "zanosi". Kada sam imao BMW Enduro kacigu, uvek su mi postavljali sledeće pitanje: Da li smeta taj kačket. Ni na njoj, a ni na ovoj Caberg Tanami nisam osetio da smeta, zviždi i sl. Na Airoh enduro kacigi sam imao to neprijatno brundanje i zanošenje pri većim brzinama.

 

Brže od 120 nisam imao uslova ni prilike da je probam do sada.

 

U igri su mi:

- BMW Enduro - najbolja koju sam imao do sad i u odnosu na koju upoređujem ostale. Zbog BMW znaka malo naginjem ka njoj ;)

- Caberg Tanami - razlika u ceni je na njenoj strani jer za sada nisam osetio drastičnu razliku u odnosu na BMW Enduro :takoje:

- Arai Tour-X4 - morala bi da me prosto obori sa nogu :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

@Markone

 

Jesi svesno iz kombinacije izbacio Shoei Hornet, ili slucajno?

 

Shoei Hornet DS... Blizu je sa cenom sa BMW Enduro pa mi je nekako van fokusa. Letos sam proveravao i nije je bilo u mojoj veličini (S) u beloj boji, pa nisam o njoj dalje razmišljao. Samo u "Sonora" šari (sviđa mi se ali...) što je 10.000,00 skuplje u startu pa sam odustao od daljeg razmišljanja.

 

Arai sam ostavio u trci samo zato što dolazi X4 koji nasleđuje X3, pa se nadam da je revolucionarno bolja. X3 sam batalio iz tri razloga: 1. nema moje veličine u beloj bolji, 2. zbog cene i 3. zbog toga što stiže naslednik - X4.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: XL 1000V

Zasto ove kacige nema na Caberg-ovom site-u? :stabre:

 

Iz Begrama smo dobili nekoliko ovih kaciga u predprodajnoj režiji.

Biće ih na sajtu, ali od nove godine kad budu izbacili sve nove modele

 

Pozdrav

 

Shonsi

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja