Jump to content

Moto Zajednica

grijana garderoba

Recommended Posts

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

i misljenja za istu ;)

 

u uk i usa dosta proizvodjava pravi grijanu garderobu i to cio set, rukavice, potkape, carape, majice pantalone, zastitu za krsta prsluke i sve to u verziji pod odijelo ! neki su direkt na 12v na upaljac, neka su sa baterijama i na upaljac neka samo na baterije, manje vise dosta tih firmi daje i dozivotnu garanciju na grijace

 

imal neko, koristi, probao, dje nabaviti kod nas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

i misljenja za istu ;)

 

u uk i usa dosta proizvodjava pravi grijanu garderobu i to cio set, rukavice, potkape, carape, majice pantalone, zastitu za krsta prsluke i sve to u verziji pod odijelo ! neki su direkt na 12v na upaljac, neka su sa baterijama i na upaljac neka samo na baterije, manje vise dosta tih firmi daje i dozivotnu garanciju na grijace

 

imal neko, koristi, probao, dje nabaviti kod nas?

 

Svojevremeno sam u Pegazu vidio neke grijane umetke za odjecu, ali ne znam da li su to bili samo uzorci ili su nastavili sa aktivnom prodajom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 380 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: KTM 1090 Adv R

Na novosadskom Lorist sajmu probao sam Alpenheat prsluk i rukavice, i greju odlično. Kako je to u moto uslovima i koliko traju baterije, ne znam. Ubih se da nađem vizit kartu uvoznika ali nisam uspeo. Pogledaj ovde - http://www.trofejbeograd.com/shop/sr/, imaju nešto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ja imam prsluk od ove firme: Exo2 - the heat inside (http://www.exo2theheatinside.com/)

Ima i controler da reguliras temperaturu (extra se placa).

Ja sam kupio preko ebay-a direktno od proizvodjaca za pola para (u prodavnici je 200).

 

Razlika od Gerbing-a je u materijalu grijaca. Gerbing koristi zice sa velikim otporom.

Exo koristi neku carbonsku gumu, tako da nema "vrelih tacaka" (kao kad se zica dokopa koze). Procitaj na site-u vise o tome.

 

Iako ima komplet odijelo, ja sam sa prslukom zadovoljan. Na -17 sam presao 100 km za 1 sat i evo me jos tipkam.

Mozda bi valjalo jos i rukavice, ali ako imas ruckice, prsluk je u principu dovoljan.

Zagrije vitalne organe, pa tijelo ne uskracuje nista extremitetima. A sto vise odjece je na struju, to je vise cimanja sa zicama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

A sto vise odjece je na struju, to je vise cimanja sa zicama.

Ovo je vazna stvar

Bitno je znati kolike je snage generator (alternator) na masini i koliko te stvari vuku struje. Da ne bude garancija na prsluk traje, a namotaji sprzeni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Evo za sve eventualne kupce ove opreme par smernica, doduse na engleskom, kako izracunati paspolozivu kolicinu W(ata) , da ne bude da odete negde da prosetate elektricno jelece, pa onda na gurku kuci.

 

http://www.powerlet.com/learningCenter/excessCapacity

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja