Jump to content

Moto Zajednica

Jel valja Yamaha fazer 600cc kao prvi motor?

Recommended Posts

  • Drug član, 1265 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Kao sto naslov kaze,trazim prvi motor,nikada nisam vozio pravi motor(osim automatika),nisam klinac ,niti sam lozac,imam 32 godine i sve kategorije u dozvoli osim A,imam iza sebe oko 700.000-800.000 km predjenih sa autom i preko milion sa autobusom i kamionom tako da sam u saobracaju iskusan.Yamaha fazer mi se svidja vizuelno ali ne znam da li je dobar izbor za start,motor bih koristio za duze voznje vikendom.Koje odelo je najbolje?Vozio bih po lepom vremenu,znaci temperatura +20c.Trazim fazerku od 2005 godista do 2008 otprilike,ovde u Holandiji gde ja zivim su oko 2500e.Da li da gledam jos neki drugi motor??Visok sam 190cm,tezak 100kg,tako neki manji motori ne bi dolazili u obzir:))pozdrav

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Beverly 300 ie

Ma jok prijatelju, slabo je 600 za početnika, bez 'iljadarke ne razmišljaj! R1 je prava merka....

 

Probaj neki sa manjom kubikažom, enduro, možda malu Ninju, čisto da osetiš put i perspektivu, pa dogodine uzmi ono što ti duša ište :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Suzuki GSXR 750 K9

Ne znam puno, ne mogu ti nista reci za Fazer nisam nikad vozio... Meni je prvi jaci motor Suzuki GSX650F i mogu ti reci za taj motor da sam prezadovoljan....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Ja vozim Fazera. NIje mi bio prvi motor, ali...

 

Prvo: za cifru koju si pomenuo (2500e), ovde nisam video FZ6-S1. Tamo kod vas je jeftinije.

 

Četiri cilindra, redna, lepo prima gas, ima dobre kočnice, za moj ukus je estetski veoma lep...

Nosiće tvojih 100 kg bez problema, za zaštitu od vetra na tvoju visinu, da se ne bi mnogo lepio za rezervoar, trebaće ti veći vizir...

Korman je dovoljno podignut da imaš dobru preglednost i koliko toliko, "uspravan" položaj u vožnji.

Povozan je, lako se njime manevriše...

 

Ukoliko kao vozač znaš da poštuješ ograničenja (a verujem da si tamo kao profesionalac naučio), ne vidim razlog zašto ne bi vozio fazera.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Kv-Bg
  • Motocikl: Kawasaki er6-n

Jesi li pogledao xj? On je malo slabiji a izgled mislim da je super.isto tako mozes da pogledas neke dvocilindrase kao suzuki sv, kawasaki er 6...

uglavnom svaki treba da probas i da vidis koji ti najbolji lezi.

 

To sto imas iskustva u saobracaju svakako znaci, ali moras imati u vidu da je drugacije kad si sa "druge" strane tacnije kada si ugrozen u saobracaju.

 

Procesljaj malo vidi ako ima jos nesto da ti se svidja , ako ne,

Pamet u glavu i srecno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1265 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Hvala svima na odgovorima,gledao sam i kawasaki er6 ali kad sednem na njega malo mi je nizak,nekako mi nije udoban kao fazer,problem je sto ne mogu da probam ni jedan motor da vozim jer mi nece dati bez dozvole a da bih krenuo na casove voznje treba da imam svoj motor,skole nemaju svoje motore:( Tako da jedino sto mogu je da sednem i da tako isprobam da li mi odgovara,malo glupa situacija ali sta da se radi.Ja bih rado uzeo nesta od 250cc za pocetak ali ne znam koji ima da mu je velicina odgovarajuca?Ovde moze da se vozi motor do 125cc sa B kategorijom,razmisljao sam cak i o tome ali nisam nasao nijedan od 125cc da izgleda normalno,tj da je neke normalne velicine a i kad se upale zvuce kao kosilice za travu:)) ...Imam kolegu sa posla koji je sa 35 godina kupio prvi motor i to Yamahu R6,pre njega je vozio samo biciklu:) i evo ga jos ziv i zdrav ali kaze da za tri godine koliko ga vozi jos nije presao 120km/h..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1265 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Hehe,ma mnogo mi je 1000cc:))Mada moja zena navija da kupim sto jaci motor,posto imam zivotno osiguranje,ali ne zna da osiguranje ne pokriva nesrecu sa motora:))pu,pu daleko bilo:))

 

Nadjoh sad po oglasima hondu varadero,2011 god,125cc a izgleda da je ok velicina.Da li ta honda valja??Evo ga i sajt...

 

http://www.2dehands.be/motoren/motoren/honda/honda-varadero-125cc-133316077.html?qq=varadero+125cc&pcpl=&list_cat=honda&pc_id=&afd=motoren%2Fmotoren%2Fhonda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Mali Varadero je super motorcic... I verujem da je dovoljno veliki za tebe. :) Ali, tih tvojih 100kg plus suvozacica moze da mu bude puno za neki ozbiljniji put...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Kv-Bg
  • Motocikl: Kawasaki er6-n

Ako si razmisljanja kao tvoj drugar sa r6-icom slobodno uzimaj fz i cao.

Sa tom Hondom ces da se smoris posle mesec dana pogotovu ako motor ne vozis sam.

Doduse ni ti nisi malih gabarita tako da bi se osetilo sigurno na malo vecoj uzbrdici :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: imao nekad

Moj prvi motor je bio FZ6, vozio sam ga lepo 2 godine.

Kada sam ga kupio bilo mi je potrebno dva dana da se naviknem na njega, lenj je do 10000rpm tako da bez brige da je prejak za tebe, pre ce biti da je mozda i slab obzirom da planiras i saputnika.

Inace ja sam 190/90, vizir poviseni obavezno jer mnogo duva preko 140..

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Ako ne planiras mnogo da ga gazis sto ne gledas skuter neki od 600 -650 cc tipa honda silverwing 600 ili burgman 650 , to su fotelje u odnosu na sve gore navedeno , em imaju snagu i za tebe i za putnika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

On je pitao za model motora, a ja mu dajem lepo predlog, jer bi nesto sa masinom Ra bilo zajebano za bilo kakvog pocetnika... A ipak i ja sam u situaciji kao i on misim sa tezinom i visinom i putnikom i skuter jak extra lezi za te stvari pogotovi ovi od 50 + konja, za uzivanje su i za put i imaju zastitu od vetra koja bas i nema kod motora..Ja samo dajem predlog..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banda Opasnih, 396 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Prijatelju, slobodnuo kupi fazera, meni je prvi motor bio i ostao TDM, i vec 2 ipo godine i XY predjenih kilometara se slatko vozikam. Nece tebe spreciti slabiji motor da ti divljas, nego kocnica u glavi... Slobodno ga pazari, neces omasiti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

S obzirom na godine i pređene kilometre, kupuj ga! Varadero od 125ccm izgleda kao komarac, a tako bi te i vukao. Još je i skuplji od Fejzera. Srećno, ali ipak - pamet u glavu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Šabac/Beograd, Srbija
  • Motocikl: Nekad bilo: V-Strom 1000 2014, Fazer 600 S2 '09, V-Strom 650 '05, CBR 600RR '06; Suzuki GS 500F '04, Kymco Agility Sport 50

Slazem se sa postovima iznad. Nisi klinac, imas 32 godine, imas iskustva u saobracaju sa ozbiljnijim vozilima (morao si do sada nauciti da predvidjas situacije). Jos imas drugara i kolegu koji je miran u voznji, tako da imas sa kime i da se uvezbas.

Fazer je odlican motor za voznju i udoban. Slobodno kupuj. A tek cena... kamo srece da je i ovde takva! :) I ja vrebam sebi motor po oglasima, ali Fazera to godiste ovde ispod 3.000 da valja ne mozes ni da vidis u oglasu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1265 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

E pa resio sam defintivno da uzmem fazerku,koliko km nije mnogo za nju?Nalazim neke po oglasima sa 30-40 000 km predjenih?Evo ova ima 43000km , 2005-godiste,trazi 2950e,a to se spusta na 2500e lagano.I

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja