Jump to content

Moto Zajednica

Još jedan mladi život izgubljen

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda varadero 1000

Glava u pesku,noja nece spasiti.Barbi,citiram te...pritom k5 ima dosta visok rep,to je bio katapult...ovo da stalno ponavljas,verovatno bi spasilo dosta zivota...Ti detalji su vazni,da bi se bar neko spasao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

Barbi, od tišine nema ništa. Tvoj momak je pokojnik zbog tudje gluposti i bahatosti, ali veruj i svog neiskustva. Zašto? Zato što na primer iz iskustva znam da je vožnja iza taksija, kombija, kamiona lutrija. Njihovi poslovi su puni stresa a ljudi koji ih rade u život nisu zagazili sa kvalitetno zaradjenom fakultetskom diplomom. Da ne dužimo dalje o IQ, opštem mentalnom sklopu, da'l mu je žena dala...

 

I meni su odlagali sudjenje - iako nisam imao nikakve veze u sudu, niti sam išta radio da bih odložio. Uredno se pojavljivao na svim ročištima, svugde ponavljao istu priču - kriv sam. Sudjenje je završeno posle dve godine jednog meseca i 17 dana od saobraćajke (7 novembar 2007 - 24 decembar 2009).

 

Osudjen na dva mjeseca zatvora, uslovno dvije godine. Sreća, sreća radost. Da mene pitate, ja nisam napravio saobraćajni prekršaj - već pokušaj trostrukog ubistva i samoubistva, ukratko:

 

Dan prelep, vidljivost tisuću milja, rano ujutro, spavao, naspavao se, popio dve kafe, budan 100%. U 8.00 ujutro krenuli na put za Kolašin iz Herceg Novog. Sipao gorivo, uključio se iza kamiona koji je guslio do kamenara (pre one famozne lakat krivine uspem da ga preteknem), sustignem još jedan i na 400 - 500 m od trajekta ka Kotoru ima mjesto gdje se otvara vidik na 3 krivine, ošacujem da imam tri auta, propustim ih, iz četvrte u drugu gas, izbacim se i BAM direkt u četvrti auto.

 

U mom autu troje teško povredjenih (otac - dijagnoza: lom čela sa utisnućem, potres mozga; majka - vratni mišići istegnuti, rame, udarac glavom, hematom, potres mozga; ja - par rebara, lom nosa, lom kosti kažiprsta na desnoj ruci u šaci, još uvek staklići u levoj šaci). U drugom autu, Mladen prošao bez povreda.

 

Šta je bilo? Prosto igrao sam poker "tri pa jedan", Mladena nisam video iako je bio u bjelom autu, na tamnoj pozadini, sa upaljenim svetlima. Prosto previd.

 

Svestan, kriv - umesto izazivanja saobraćajne nesreće, trebalo me je optužiti za pokušaj ubistva!

 

Barbi, osećam tvoj bol, nažalost niko ne može da ga vrati nazad. Neka ostanu lepe uspomene na momka. A da te uspomene ne bi bledele, kad god se pokrene priča o saobraćaju, ispričaj svoju priču, pokaži ožiljke, objasni šta je bilo... jedan spašen život je daleko vredniji od osećaja gorčine i nelagode koji imaš.

 

Malo nas je a ginemo ko retardi. Uključite mozak!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova

Barbi, od tišine nema ništa. Tvoj momak je pokojnik zbog tudje gluposti i bahatosti, ali veruj i svog neiskustva. Zašto? Zato što na primer iz iskustva znam da je vožnja iza taksija, kombija, kamiona lutrija. Njihovi poslovi su puni stresa a ljudi koji ih rade u život nisu zagazili sa kvalitetno zaradjenom fakultetskom diplomom. Da ne dužimo dalje o IQ, opštem mentalnom sklopu, da'l mu je žena dala...

 

I meni su odlagali sudjenje - iako nisam imao nikakve veze u sudu, niti sam išta radio da bih odložio. Uredno se pojavljivao na svim ročištima, svugde ponavljao istu priču - kriv sam. Sudjenje je završeno posle dve godine jednog meseca i 17 dana od saobraćajke (7 novembar 2007 - 24 decembar 2009).

 

Osudjen na dva mjeseca zatvora, uslovno dvije godine. Sreća, sreća radost. Da mene pitate, ja nisam napravio saobraćajni prekršaj - već pokušaj trostrukog ubistva i samoubistva, ukratko:

 

Dan prelep, vidljivost tisuću milja, rano ujutro, spavao, naspavao se, popio dve kafe, budan 100%. U 8.00 ujutro krenuli na put za Kolašin iz Herceg Novog. Sipao gorivo, uključio se iza kamiona koji je guslio do kamenara (pre one famozne lakat krivine uspem da ga preteknem), sustignem još jedan i na 400 - 500 m od trajekta ka Kotoru ima mjesto gdje se otvara vidik na 3 krivine, ošacujem da imam tri auta, propustim ih, iz četvrte u drugu gas, izbacim se i BAM direkt u četvrti auto.

 

U mom autu troje teško povredjenih (otac - dijagnoza: lom čela sa utisnućem, potres mozga; majka - vratni mišići istegnuti, rame, udarac glavom, hematom, potres mozga; ja - par rebara, lom nosa, lom kosti kažiprsta na desnoj ruci u šaci, još uvek staklići u levoj šaci). U drugom autu, Mladen prošao bez povreda.

 

Šta je bilo? Prosto igrao sam poker "tri pa jedan", Mladena nisam video iako je bio u bjelom autu, na tamnoj pozadini, sa upaljenim svetlima. Prosto previd.

 

Svestan, kriv - umesto izazivanja saobraćajne nesreće, trebalo me je optužiti za pokušaj ubistva!

 

Barbi, osećam tvoj bol, nažalost niko ne može da ga vrati nazad. Neka ostanu lepe uspomene na momka. A da te uspomene ne bi bledele, kad god se pokrene priča o saobraćaju, ispričaj svoju priču, pokaži ožiljke, objasni šta je bilo... jedan spašen život je daleko vredniji od osećaja gorčine i nelagode koji imaš.

 

Malo nas je a ginemo ko retardi. Uključite mozak!

 

 

ISPRAVKA-pogresno ste razumeli ili sam se ja lose izrazila,moj decko je ziv,nije mu se nista desilo hvala bogu,mislila sam uopsteno kada sam rekla decka vise nema,ne mog ljudi,jaooooo....sok da me strefi,kada procitah....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova

mislila sam na decka oko koga je i krenula ova prica,taj decko je nastradao....opusteno,nisi namerno,nego samo da kazem,da se ljudi ne uplase kafa ga vide....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: novi becej
  • Motocikl: fz1n,fzs600,shineray 200,kreidler80

moram da se ukljucim u diskusiju kao covek koji je ziveo 3 god. u nemackoj,a pokojni otac punih 37 god.,posto vidim da je golf nemacke table vozac-deda ima verovatno nemacku dozvolu i to zloupotrebljava ovde posto tamo ne mora da ide na lekarski,dozvolu poseduje do kraja zivota,po nasem zakonu bi trbalo da preda tu u sup i dobije nasu ali to niko naravno ne uradi,isto tako da napomenem da pomenuti ljudi tamo postuju zakon do daske dok se ovde ponasaju bahato posto imaju pare,ali sve to dzabe posto je decko otisao,laka mu crna zemlja valjda tamo ganja neku masinu.zakon nam je takav kakav je,mog prijatelja koji je vozio ferguson udario audi a6 sa 160 ,sreca nije direktno i sreca imao je prskalicu sa 400 lit.vode pa je to ublazilo udarac,otkinuo mu zad tocak menjac,rasturio ga,uglavnom covek uplati 150000 din. u dobrotvorne svrhe i nikom nista ,ne odgovara,osiguranje je platilo stetu....

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Djordje Sekulić, 71 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda cbr 900rr 1996

Tako je i sa mnom bio slucaj,drug i ja prosle godine isli sa skuterom ulicom pravom prvenstva prolaza,brzina oko 40km/h sve po propisima,i lik nas pokosi,kao nije video,slabo vidi nosi naocare(neku vecu dioptriju),uplatio u dobrotvorne svrhe cini mi se 40 000 dinara,osiguranje pokrilo ostalo i sve se zavrsilo na tome,jbg zakon takav..:/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Jedan od razloga što plaćamo osiguranje je taj da u slučaju da izazovemo saobraćajnu nezgodu da svaku vrstu štete plaća naše osiguranje a ne mi.Naravno taj što je izazvao udes plaća kaznu za saobraćajni prekršaj/e zbog kojih je došlo do udesa.

 

A to za dobrotvorne svrhe,krivac i oštećeni dobiju poziv za sud gde se oštećeni izjašnjava da li će se suditi dalje ili ne.U slučaju da se neće suditi dalje sud odlučuje da krivac uplati određenu sumu novca nekoj ustanovi koju on izabere od ponuđenih kod sudije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Ako si preleteo 5 - 10 - 40 metara, ako si pri tome "ubio" auto onako kako je u ovaj ubijen, nema sumnje da si kriv. Da li je deda pio, malko senilan, ćorav, bio pod stresom ili problemima... to neka presude. Prebrzo si vozio dečače, ubio si sebe, povredio si saputnicu, kriv si! Da li bi se bolje osećao da je istrčalo dete?

 

Sledeći put kada zavrnete gas, mislite o tome. Sledeći put kada sednete sa nekim ko zavrće gas, još više mislite o tome. Ljudi, život je lep!

 

 

Sta si ti neki sudski vestak,ili si samo prirodno jako pametan pa sve znas?

 

Udari ti u nesto sa 60 ili 80 na sat,bez kocenja(ne da si isao 80 pa kocio i u trenutku udara isao 30 ak na sat) pa ja cu licno doci da ti premerim koliko si daleko odleteo...

 

Mene je zena oborila sa kolima dok sam je preticao, izmereno je da je motor klizao po asfaltu 20 i neki metar,a ja sam se otkotrljao jos dalje.....a nisam isao brze od 70...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

klizanje i letenje=babe i zabe

 

A jesi li ti video da li su oni leteli,klizali ili kotrljari...... u zapisniku pise da su tela nadena na xx udaljenosti,a letenje je predpostavka pametnih kao sto si ti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

moram da se ukljucim u diskusiju kao covek koji je ziveo 3 god. u nemackoj,a pokojni otac punih 37 god.,posto vidim da je golf nemacke table vozac-deda ima verovatno nemacku dozvolu i to zloupotrebljava ovde posto tamo ne mora da ide na lekarski,dozvolu poseduje do kraja zivota,po nasem zakonu bi trbalo da preda tu u sup i dobije nasu ali to niko naravno ne uradi,isto tako da napomenem da pomenuti ljudi tamo postuju zakon do daske dok se ovde ponasaju bahato posto imaju pare,ali sve to dzabe posto je decko otisao,laka mu crna zemlja valjda tamo ganja neku masinu.zakon nam je takav kakav je,mog prijatelja koji je vozio ferguson udario audi a6 sa 160 ,sreca nije direktno i sreca imao je prskalicu sa 400 lit.vode pa je to ublazilo udarac,otkinuo mu zad tocak menjac,rasturio ga,uglavnom covek uplati 150000 din. u dobrotvorne svrhe i nikom nista ,ne odgovara,osiguranje je platilo stetu....

 

Подебљано није тачно!

 

По нашем закону је забрањено управљати возилом са страним таблама са нашом возачком дозволом! Ја мој ауто са аустријским таблама смем возити само са аустријском дозволом али зато не смем возити ауто са нашим таблама.

 

Предавање стране дозволе у СУП да би се добила наша важи само у случају да хоћу возити наш ауто.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

moram da se ukljucim u diskusiju kao covek koji je ziveo 3 god. u nemackoj,a pokojni otac punih 37 god.,posto vidim da je golf nemacke table vozac-deda ima verovatno nemacku dozvolu i to zloupotrebljava ovde posto tamo ne mora da ide na lekarski,dozvolu poseduje do kraja zivota,po nasem zakonu bi trbalo da preda tu u sup i dobije nasu ali to niko naravno ne uradi,isto tako da napomenem da pomenuti ljudi tamo postuju zakon do daske dok se ovde ponasaju bahato posto imaju pare,ali sve to dzabe posto je decko otisao,laka mu crna zemlja valjda tamo ganja neku masinu.zakon nam je takav kakav je,mog prijatelja koji je vozio ferguson udario audi a6 sa 160 ,sreca nije direktno i sreca imao je prskalicu sa 400 lit.vode pa je to ublazilo udarac,otkinuo mu zad tocak menjac,rasturio ga,uglavnom covek uplati 150000 din. u dobrotvorne svrhe i nikom nista ,ne odgovara,osiguranje je platilo stetu....

 

Подебљано није тачно!

 

По нашем закону је забрањено управљати возилом са страним таблама са нашом возачком дозволом! Ја мој ауто са аустријским таблама смем возити само са аустријском дозволом али зато не смем возити ауто са нашим таблама.

 

Предавање стране дозволе у СУП да би се добила наша важи само у случају да хоћу возити наш ауто.

Nije tacno .

 

Po nasem zakonu je zabranjeno nasim drzavljanima voziti strana vozila ako nemaju odjavljen stalni boravak u R.S. . Znaci imas strani boravak u inostranstvu odes do supa i odjavis stalni boravak ovde . U protivnom si u saobracajnom i carinskom prekrsaju .

 

Strancima koji imaju prijavljen duzi boravak od 6 meseci u R.S. takodje je zabranjeno da voze strana vozila u R.S. .

 

Stanci mogu voziti domaca vozila u R.S , ako je priznata vozacka.

 

Vozacka nema nikakve veze sa pravom da se vozi strano vozilo .

 

U gornjem slucaju je kolaga objasnjavao da se u nemackoj izdaje dozivotna vozacka i da je gospodin nije menjao za nasu zbog toga sto bi morao na lekarski i sto bi bila ogranicena sa vaznosti na nekoliko godina . Inace nas novi zakon o saobracaju na putevima je usaglasen sa starim pa narod nezna kakvi su zakoni u evropi . Nije usaglasen sa evropskim jer bi onda ostali bez taksi i budala pred salterima .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova

pa zar nisam rekla da sa jedne teme,ozbiljne teme o kojoj se razgovara,nazalost postoje osobe koje urade ovo.....skrenu sa teme,zaborave zasto su ovde i dosli....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Hayabusa

pa zar nisam rekla da sa jedne teme,ozbiljne teme o kojoj se razgovara,nazalost postoje osobe koje urade ovo.....skrenu sa teme,zaborave zasto su ovde i dosli....

 

U pravu si....0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

xaxaxa,znam da jesam.....hvala

 

Svi se prave pametni.....1lol.gif

 

 

ucim od najboljih :lol:

 

bar ne morate da stavljate LOL smajlije i da se cepate u ovoj temi, može i bez njih, razumemo se...

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova

xaxaxa,znam da jesam.....hvala

 

Svi se prave pametni.....1lol.gif

 

 

ucim od najboljih :lol:

 

bar ne morate da stavljate LOL smajlije i da se cepate u ovoj temi, može i bez njih, razumemo se...

 

 

a nije ti palo na pamet da je to namerno??? sobzirom da ja kada sam govorila da pojedini ljudi preteruju sa razvlacenjem teme,neumesnim komentarima,gde si tada bio,to ti ne smeta....a onda sam shvatila da ono sto ti smeta,ne gledaj,ne cuj,ne komentarisi.....poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja