Jump to content

Moto Zajednica

A-kategorija, KONAČAN VODIČ ZA POLAGANJE - Ova upustva više ne važe

Recommended Posts

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

@Popsy ako se setim ujutru kacim  :D

Ajde l tablica jos i nekako ali rat koji se menja na svakih 10 dana je bezobrazluk  >:(

I onda idi doplati jos 20 din + trosak banke 40....

Ali osecaj kada gledas u svoju vozacku - nepocenjivo  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd - Vladimirci
  • Motocikl: Harley Davidson FXD

I ja položio, najzad.....

Što se tiče mog iskustva sa polaganja, hteo bih da napomenem shodno prethodnim postovima, nisu mi tražili da se okrenem kada dajem žmigavac , bilo je dovoljno pogledati u retrovizor pre davanja žmigavca ali ne samo da bacim oko nego da se vidi da pomeram glavu, to je bilo sasvim dovoljno. Kada se prestrojavan uz razdelnu liniju moram da izbacim žmigavac ali kada se vraćam u desni deo trake ne mora da se izbacuje žmigavac....

Tako je bar bilo kod mene i hvala bogu položio sam....

 

Srećno svima koji tek treba da polažu.

bogami ja zalio popovu vozacku u petak na skupu!  ;):D nego popovicu,kada ce da ponovimo to zalivanje?ajd kad stigne dozvola iz ljermontove  :D ;D ;D

 

Dogovoreno, ali to je malo daleko, ko će čekati metar dana, da mi to zalivamo češće po malo, da se ne zaboravi....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Danas sam bila da produžim dozvolu i ako neko ne zna evo nove informacija (ne baš prijatne):

Uveli su novinu (treba MUPU malo više para), svi koji produžavaju dozvolu moraju da obave KOMPLETAN lekarski pregled, kao da je prvi put.

Oni kojima dozvola ističe uskoro, ovih dana (kao meni), su srećnici jer mogu još uvek to da obave po starom (dakle ne treba kompletan lek. pregled), ali za ubuduće...eto da znate da se ne iznenadite neprijatno :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Beograd

Da li neko zna nesto o poskupljenju A kat.  ???

Cuo sam da ce biti mnooogo skupo po novom zakononu koji dolazi na snagu posle nove godine tipa 800 E... sta vi znate o tome  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Beograd-Zvezdara-Miljakovac

Jel ima neko primer ili sablon kako bi ovlascenje za obuku i polaganje vozackog ispita na motoru trebalo da izgleda... ako neko ima u wordu nek ga okači  ;D

Bilo ga je ranije, ali evo ga opet...

 

Pozdrav, Nebojsa

Ovlascenje.doc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Necu da ti kazem celavi!!!
  • Motocikl: GPZ 500S

Da li neko zna nesto o poskupljenju A kat.  ???

Cuo sam da ce biti mnooogo skupo po novom zakononu koji dolazi na snagu posle nove godine tipa 800 E... sta vi znate o tome  ???

[/quote

 

 

Mozda za B kategoriju,za A nema sanse toliko da bude.

Za te pare bi morali da ti obezbede motor i instruktora (ako imas srece-instruktorku  ;D) koji bi ti bili na raspolaganju 24h dnevno i gorivo u neogranicenim kolicinama.

Licno ne verujem da ce biti vise od 500e,mada mi je i to puno.

Ali koliko god da bude,bolje je polagati nego platiti jednu kaznu jer ces za kaznu pribliznu lovu dati,a dozvolu opet neces imati.

Ja sam tu brigu prebrinuo pre par godina ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

Jel ima neko primer ili sablon kako bi ovlascenje za obuku i polaganje vozackog ispita na motoru trebalo da izgleda... ako neko ima u wordu nek ga okači  ;D

 

Evo primera jednog ovlašćenja, koje sam postavio pre 2 godine, ali važi i dalje ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Beograd

Jel ima neko primer ili sablon kako bi ovlascenje za obuku i polaganje vozackog ispita na motoru trebalo da izgleda... ako neko ima u wordu nek ga okači  ;D

Bilo ga je ranije, ali evo ga opet...

 

Pozdrav, Nebojsa

 

Poz Neboisha  ;D hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Beograd-Zvezdara-Miljakovac

Nema na cemu... I meni je neko davno pomogao ...

 

Inace, juce sam bio u Ljermontovljevoj, vadio za Kuma L tablu i nista se nije promenilo od poslednjih informacija (6300+740)

 

Pozdrav, Nebojsa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Mislim da se nece menjati jer i ova cifra je stvarno bezobrazna. Das 7 hiljada za budjavu tablicu koju koristis 15 dana kao za obuku.

 

Sto se tice testova, ja testove imam sad 02.10., a voznju verovatno 11-12.

 

Trebao sam da polazem 14 ali mi je pandur umesto 15 dana za L tablicu iz nekog cudnog razloga dao na 16 dana. Pokusavao sam ja da se ubedim da avgust ima 31 dan ali on ni da cuje, kaze to je to tacno 15 dana i nazalost morao sam da propustim testove i da cekam.

Javljam sta i kako je bilo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Africa RD04

Ja sam polagao u auto školi "BOLID" iz Lajkovca na njihovom kineskim motoru Quinqui od 200 kubika SM!!

Kome treba može da vozi 40 časova, polaganje testova i vožnje , sve zajedno 200 evra, normalno može i na rate,

bez cimanja i čekanja u kojekakvim redovima !! Položio sam bez problema !!

Ja nemam motor i nisam želeo da ga pozajmljujem, tako da sam otišao kod Miće u auto školu i dosta toga naučio !!

Sad jurim C kategoriju !!

Nijedna auto škola od njih 10, u Lazarevcu nema motor niti instruktora za polaganje A kategorije !! Katastrofa !!

Sve pohvale za auto školu BOLID iz Lajkovca !!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova

evo da javim da sam ja polagao po kiši, i da sam položio :)

 

Nešto je pandur bio dobro raspoložen, pa nije mnogo smarao. Inače, ja sam polagao tako što oni kažu kuda treba da se vozi, pa onda pandur i instruktor idu iza kolima i gledaju šta radiš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Sve čestitke, sad se časti pa skini sa neta Twist the wrist II (imaš prevod u temi) i odgledaj ga, takođe kad bude kurs bezbedne vožnje obavezno dođi.

 

Znam da sam malo dosadan sa time, ali znam koliko je meni značilo kad sam počeo da vozim  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova

Sve čestitke, sad se časti pa skini sa neta Twist the wrist II (imaš prevod u temi) i odgledaj ga, takođe kad bude kurs bezbedne vožnje obavezno dođi.

 

Znam da sam malo dosadan sa time, ali znam koliko je meni značilo kad sam počeo da vozim  ;)

 

odgledao više puta :) (film). Pročitao knjigu :)

a imam i skoro komplet opermu (fale još čizme, ali biće i to kad nađem broj)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Moji utisci o svemu:

 

Polagao sam u auto skoli "Zeleno Svetlo" za A, C i E. Testove za C polozio iz prve, procitao sam neku njihovu knjigu od 600-700 din, i radio sam one testove na racunaru. Prvo sam polagao za C  i polozio sam iz prve.

Nakon par dana odvozao sam za A i za E, polagao testove 02.10 polozio ih i danas je konacno dosao dan da polazem. Posto sam odvozao i za E prvo sam to polagao i polozio. Kad sam polozio za E, malo sam dobio samopouzdanje i trema je nestala (sto mi je dosta znacilo). Polaganje za A je usledilo nakon sat i po vremena cekanja (polagali prvo za C, pa onda malo B i eto nas).

Kao i za E, javio sam se prvi da polazem i odradio poligon. Bio sam malo uplasen zbog famozne osmice ali ona je prosla bez problema.

Voznja u gradu je protekla bas lagano, vozio sam skroz skolski (migavci, okretanje preko ramena, pustanje prvenstva,...) i polozio! :)

 

Sto se tice ove skole, mogu reci da sam veoma zadovoljan jer sam ih stvarno smarao za svaku siticu koja mi nije bila jasna, a moram posebno da hvalim mog instruktora Irca koji me je trpeo i na A i C i E :D :D :D

Svi oni koji nisu sa druge strane reke preporucujem ovu skolu i ovog instruktora jer ce stvarno da vas nauci da vozite i ukazace vam na greske koje pravite.

 

Ako nekom treba neki info tu sam ;)

 

@ Popsy - thx za ovu temu mnogo pomaze :)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Dobar je Irac, i mene je obučavao za A kategoriju.

 

Jedino što nije skroz normalan, prvi čas smo imali na mom (tadašnjem) Libertiju 125. On vozi i objašnjava mi kuda, gde, šta, kako, a ja sedim iza njega. E, a onda krene da pretiče kola druge auto-škole i da cima instruktore (koje zna) i kandidate kroz prozor, da ih prepada sirenom i tako to...  :) I to vozeći jednom rukom dok pretiče preko pune i ležećeg dok nam u susret ide kamion  :-X  i sve vreme se dere i smeje i pičkara ih  :-[

 

Odličan instruktor, položio sam iz prve kod njega, ali nije sasvim svoj.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Mozes li tek onda da zamislis sta se desava kad kod njega ucis za kamion i kad krene da zajebava ove jadne sto polazu za kola.

Kuku lele :)

Ali stvarno je odlican instruktor sto se tice prenosa znanja. Moja topla preporuka za sve koje hocu da upisu voznju ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Zirovnica, Kragujevac

Blago vama kad polazete ovako i sve vas nauce i sto treba i sto ne treba.Ja sam polagao za motor tako sto mi neki inspektor vadi iz fijoke stola putne znake i pita koji je,pa drugi,treci pa opet onaj prvi i tako ja polozih tipovanje.To je tada bilo kao PSP sada.Posto sam posedovao motor na svoje ime (T12) dve godine posle toga odem na lekarski pregled i dve slike odem u SUP i dobih vozacku dozvolu A kategorije.Voznju nikada nisam polagao.

E sad nastaje problem:kada sam prvi put otisao sa nekim NSU motorom u Kragujevac na jedinom semaforu gde je neki policajac regulisao saobracaj nismo mogli da se sporazumemo ja i on i ja drz levo drz desno i pravo u njega,izgibosmo kao mancester.Hteo sam da kazem da sistem polaganja kakav je danas jeste dobar,bar moras da naucis sve ili skoro sve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

@ Mika - Tako je u to vreme bilo, nisi ti kriv. Bitno je da naucis i ako shvatis koje su ti greske tim bolje, mozes da se trudis da ih ispravis.

 

Nisu mi jasni ljudi koji su kupovali dozvole sa opravdanjem znam ja da vozim.

I ja sam mislio da znam da vozim dok nisam video kako se po pravilu trazi i onda sam shvatio da nemam blagu predstavu sta znaci voznja po propisima (pricam za motor). Drago mi je sto sam imao tih desetak casova jer sam stvarno naucio osnove bez kojih veruje da bih samo dalje forsirao pogresan nacin voznje.

 

Posto sam jos uvek "svez" sto se tice polaganja ako nekom treba neki info tu sam ;)

 

Poz za sve i peace :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

E sad nastaje problem:kada sam prvi put otisao sa nekim NSU motorom u Kragujevac na jedinom semaforu gde je neki policajac regulisao saobracaj nismo mogli da se sporazumemo ja i on i ja drz levo drz desno i pravo u njega,izgibosmo kao mancester.Hteo sam da kazem da sistem polaganja kakav je danas jeste dobar,bar moras da naucis sve ili skoro sve.

 

To je bese bilo `58-me...

 

Moj matori je polagao 1969 godine, za "B" je relativno slicno kao danas, mada uopste nije bilo naivno, ali zato je "A" dobio od komsinice u stanici milicije, koja mu je kucala dozvolu, uz komentar: Lazo, pa ti vozis motore od malih nogu, evo ti pecat i za motor... :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja