Jump to content

Moto Zajednica

A-kategorija, KONAČAN VODIČ ZA POLAGANJE - Ova upustva više ne važe

Recommended Posts

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Beograd

Znam komsiju koji je udario "kao pecat" na vozacku za A kat (imao je B), oprao je i trazio duplikat i izdali mu sa uredno overenom A kategorijom. Pre nekih 4-5 godina... i posle toga je menjao jer je istekla i opet dobio A kat... kad nekog hoce onda hoce.

 

Drugi primer je komsija koji ima dvojno drzavljanstvo yu/fra. kad je otisao u francusku trazio da mu priznaju za motore od 50ccm valjda i ovi mu dodelili a1 kategoriju, vratio vse ovamo, rekao da je polagao u fra za motore i ovde mu priznali a kat, celu jer mi nemamo jos uvek podkategorije.

 

A ja? Moram da ucim i polazem.... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Sta ti fali da ucis i da polazes? Najbolje da nam svima izlupaju sve kategorije bez ikakvih polaganja pa da vidimo sta bi bilo :blink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Da li neko mozda polaze u AS Rak u Pazovi 15 novembra?

mozhda ja, za sada sam na "samoobuci", pa che da vidimo..shto pitash?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Ljjudi imam poveći problem a.k.a. nedoumicu vezanu za polaganje i treba mi neki iskusan (u voženju bez dozvole i izbegavanju kazni) bajker da mi pomogne. Trudiću se da budem što sažetiji.

Vozio sam piaggo free-ja bez PSP-a, uvatili su me kao najgoreg magarca kako skrećem iz marijane gregoran u partizanski put, bez kacige i bez dozvole, znači sve najgore :zbunjen: . "Milostivi" pandur je rekao da neće baš sve da mi piše al da nešto mora pa mi je pisao da sam vozio bez dozvole i kacige. Rekli su da će mi kazna stići na adresu za nekih šest meseci. E sad, ja imam fiktivnu adresu, to jest ne slažu mi se adresa stanovanja i ona u ličnoj karti, pa kad sam ranije vozao mza godinama stiglo mi je pet, šest kazni za sve i svašta ali su sve zastarele posle dve godine >:(.

Pitanje je sledeće. Otišao sam u nadasve čuvenu i veoma na forumu reklamiranu autoškolu RAK u novoj pazovi, uplatio časove i trebalo bi da 1. decembra izađem na polaganje. PAnduri su me ukebali pre jedno 4 meseca, znači da bi trebalo da mi još nije stigla "čestitka". Zanima me, dakle, da li će me to sačekati u Ljermontovoj sad kad položim i kad budem otišao da izvadim dozvolu, odnosno da mi ne lupe odmah tamo neku zabranu?

Ja smatram da prvo mora da stigne poziv da bi me oni tako imali u kompjuteru, i da ću moći da dobijem dozvolu - kasnije ću samo da se pritajim te dve godine dok ne zastari ovo vatanje jer mi ne pada na pamet da idem na suđenje, plaćam 50000 (za običnu glupost) i da još pride dobijem i neku zabranu vožnje za ko zna koliko meseci. Da li je iko imao sličan problem i da li misli da mi priča pije vodu, odnosno da li ću moći da uzmem dozvolu ako mi još nije stigla "čestitka" na fiktivnu adresu? Odgovorite što pre, pliz!

Unapred hvala i izvinite zbog dužine posta... Samo želim ovo - :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Ako ti kazna stigne pošto si položio, kategoriju ne mogu da ti oduzmu ali će ti važiti novčana kazna. Ako ti kazna stigne pre polaganja a ti se posle dva poziva sudiji ne pojaviš, poslaće ti patrolu da te privede. Ako te ne nađu na adresi koja se vodi kao tvoja kućna, odjaviće ti tu adresu i kada god se pojaviš u policiji ili opštini (za šta god, produženje vozačke, čak i saobraćajne ako se motor ili auto vodi na tebe) neće ti izdati nikakav dokument jer ti adresa ne važi.

 

Nekada je moglo da se pritajiš 2 godine, oni te kao jure, ne nađu te i slučaj zastareva. Sada ti odjave boravište i imaš milion problema zbog toga. Meni su to uradili i nisam mogao da produžim registraciju svog auta (!) Na kraju sam pojeo g..., otišao u policiju i platio kaznu. I posle se mlatio sa prijavom boravišta. Sada sam naučio lekciju i kada dobijem prijavu odmah se javim. Ko ne plati na Drini...

 

I, nemoj mi zameriti, ali nedozvoljeno skretanje, bez kacige i kategorije nije baš glupost. Srećno u rešavanju ove papazjanije i izbegavaj ovakve manevre ubuduće :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Ako ti kazna stigne pošto si položio, kategoriju ne mogu da ti oduzmu ali će ti važiti novčana kazna. Ako ti kazna stigne pre polaganja a ti se posle dva poziva sudiji ne pojaviš, poslaće ti patrolu da te privede. Ako te ne nađu na adresi koja se vodi kao tvoja kućna, odjaviće ti tu adresu i kada god se pojaviš u policiji ili opštini (za šta god, produženje vozačke, čak i saobraćajne ako se motor ili auto vodi na tebe) neće ti izdati nikakav dokument jer ti adresa ne važi.

 

Nekada je moglo da se pritajiš 2 godine, oni te kao jure, ne nađu te i slučaj zastareva. Sada ti odjave boravište i imaš milion problema zbog toga. Meni su to uradili i nisam mogao da produžim registraciju svog auta (!) Na kraju sam pojeo g..., otišao u policiju i platio kaznu. I posle se mlatio sa prijavom boravišta. Sada sam naučio lekciju i kada dobijem prijavu odmah se javim. Ko ne plati na Drini...

 

I, nemoj mi zameriti, ali nedozvoljeno skretanje, bez kacige i kategorije nije baš glupost. Srećno u rešavanju ove papazjanije i izbegavaj ovakve manevre ubuduće :zvizduk:

 

E super, nadam se da ću položiti onda pre nego što stigne... Dobro, i ja sam mislio isto tako, ali ipak ću se pritajiti te dve godine... Doduše, to sa adresom je tačno, ali meni to uopšte ne smeta - jedino što moram mnogo da se pazim da ne izgubim ličnu kartu jer sam ga onda ugasio pošto neću moći da izvadim novu :zvizduk:...

Što se tiče registracije, mogu uvek da ga prenesem na ortaka pa nek ga on registruje, pa ga opet prebacim na sebe i sve tako :takoje:, jbg, i to je jeftinije nego da plaćam prokletu kaznu ovoj ogavnoj državi...

I dobro, možda prekršaji nisu bili baš sitnica, ali princip je princip :jee1:

samo da meni bude :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

I ja se slazem sa noletom, kakav crni princip kad si prekrsio sve moguce.. Nije ti kriva drzava za nedozvoljeno skretanje, voznju bez dozvole i bez odgovarajuce opreme..

srecno ti bilo sa tim kombinacijama!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

I ja se slazem sa noletom, kakav crni princip kad si prekrsio sve moguce.. Nije ti kriva drzava za nedozvoljeno skretanje, voznju bez dozvole i bez odgovarajuce opreme..

srecno ti bilo sa tim kombinacijama!

 

Ja jesam kriv za pomenuto, al je država kriva za mnoge mnoge druge stvari, pa nikom ništa... ako mi uplate ovih 11 godina staža što sam pošteno kao magarac radio na crno, ja ću odmah da platim kaznu... cvrc... otud i princip...

Aj, u zdravlje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Opet nisam siguran kako je povezan tvoj rad na crno i prekrsaje koji si napravio, ali svako ima svoje misljenje pa ajde da ne idemo daleko u off.

Aj srecno sa polaganjem i ako ti nesto treba pitaj.

 

Pozz :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Opet nisam siguran kako je povezan tvoj rad na crno i prekrsaje koji si napravio, ali svako ima svoje misljenje pa ajde da ne idemo daleko u off.

Aj srecno sa polaganjem i ako ti nesto treba pitaj.

 

Pozz :)

 

Hehehe... ja sam nasao neku prigodnu vezu...

hvala, nadam se da ce sve da bude ok...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

ponedeljak ujutro AS Rak.. bio danas, dogovorio, odvozao "rute" i to je to..

drzhite mi palcheve :)

Naravno da držim palčeve, posebno svakom ko polaže u Raku. Dokazali su nebrojeno puta da hoće da pomognu. Dobri su ljudi, cela njihova ekipa.

 

Važno je, samo smireno i radi kako su te naučili, bez ikakvih izleta, eksperimentisanja i opuštanja. Potpuna koncentracija na stvar koju radiš i neće biti problema.

 

AJ, BRE POLOŽI TO VIŠE!!! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

ponedeljak ujutro AS Rak.. bio danas, dogovorio, odvozao "rute" i to je to..

drzhite mi palcheve :)

Naravno da držim palčeve, posebno svakom ko polaže u Raku. Dokazali su nebrojeno puta da hoće da pomognu. Dobri su ljudi, cela njihova ekipa.

 

Važno je, samo smireno i radi kako su te naučili, bez ikakvih izleta, eksperimentisanja i opuštanja. Potpuna koncentracija na stvar koju radiš i neće biti problema.

 

AJ, BRE POLOŽI TO VIŠE!!! :takoje:

 

hvala :)

to shto kazhesh, choveche, ko da sam sam bio tamo, nije ono grupno objashnjavanje pa ko shta pohvata, nego ljudi izdvoje koliko treba, sve objasne, skrenu pazhnju na to i to..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Molim i drugi put, br'te!

 

I ja sam tamo položio prošlog novembra... :zvizduk:

 

Ako osetiš da ti treba, zamoli ih da odeš tamo ranije i još malko provežbaš f...ing osmicu ili kretanje motorom sa mrtve tačke, a da ne izađeš i okvira obeleženog pravca. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

hvala josh jednom svima :)

AS Rak sve preporuke! jutros sam doshao, "mozhe kafa? sok? da li zhelish da provozash krug? ajde da prodjemo testove da smo sigurni..." ljudi su neverovatni!

Papiri su potrajali, ali sam ih dobio odmah posle polaganja da se ne cimam nazad sutradan, eto, shta josh treba da se kazhe..

ko nije josh uvek polozhio, zna gde da se javi :)

 

bilo je dosta onih koji su pali, shto na testovima, shto bukvalno na polaganju..

par njih nisu bili "hladne glave", lik na zaustavnoj po gasu i pravac zhbunje i traaaas u drvo! tu se kobeljao 5 minuta sa motorom, nije imao nikakve povrede, ali eto..

drugi na ulasku u 8icu nije ni pokushao da skrene-pravac livada! zakochio, ne veruje shta je uradio i jbg vracha motor na liniju za sledecheg kandidata..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

cestitam narode, tedoh da pitam jel to bilo danas polaganje u svim auto skolama u srbiji ili samo kod vas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Auto skole se dogovaraju sa MUP-om o vremenu polaganja.

Ja kad sam polagao, pored moje auto skole, bile su jos dve koje su imale polaganje. Neke su imale dan ranije, neke kasnije.

 

A tebi Charlie srecno i sto se kaze pamet u glavu!

 

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

@FJCharlie

TOOO BR'TEEEE!!! KEVA SI, ČALETA MI!!! ;)

 

BRAVOOO, čestitam ti polaganje ispita i drago mi je da je sve bilo u redu i sa ekipom iz škole i sa tvojom koncentracijom i usvojenim znanjem.

 

AŠ Rak je još jednom pokazala da je ostala verna svom naširoko poznatom nivou usluge.

 

Šta dalje?

 

Pa, po mom mišljenju ti sada predstoji teži deo. Dakle, prvo uklapanje u saobraćaj (ne znam da li si ranije vozio na foru - bez dozvole), pa onda ustručavanje od momentalne nabavke nekog R-a (to bi ti bila velika greška) i napokon sve predstojeće godine i decenije raznih sranja po saobraćaju sa budalama koje srećemo svi mi koji vozimo motore, a koji ne poštuju motociklisu.

 

I još jedna važna stvar: uvek budi siguran da si učinio sve da vozilo kojim upravljaš bude potpuno ispravno. Tako ćeš pomoći sebi, em da si psihički relaksiran, jer ti briga o tome neće odvlačiti pažnju od onoga što se oko tebe dešava dok voziš, em ti ništa neće zakazati i ugroziti te u situaciji baš kad ne treba. Znaš ono: đavo nikad ne spava...

 

Dozvolu B kategorije imam od '86 (osamdesetšeste) i prešao sam mnogo km na četiri točka. Ubeđen sam da mi je samo višedecenijsko iskustvo pomoglo mnogo puta da ne upadnem u nevolju vozeći motor.

 

Uči se na tuđim greškama - ne na svojim!!!

 

Znači, samo defanzivno i bez srljanja! Čuvaj se i srećno da se nauživaš na motoru.

 

'AJ' BEZBEDNO!!!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja