Jump to content

Moto Zajednica

A-kategorija, KONAČAN VODIČ ZA POLAGANJE - Ova upustva više ne važe

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: afrika

Da se pohvalim da sam i ja danas polozio :moto3::moto3::moto3::moto3::moto3::moto3::moto3::moto3::moto3::moto3::moto3:

posle cekicanja od skoro 3h na poligonu dodjosmo i mi motoristi na red

nisam nmogao da ostanem do kraja pa ne znam kakva je bila prolaznost

vidimo se uskoro

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Vračar, Beograd

Čisto statistike radi, da prenesem info sa jučerašnjeg polaganja kod Pionira u organizaciji škole Zeleno svetlo. Bilo nas je šest kandidata za A kategoriju i položilo je nas pet. Jedini dečko koji je pao vožnju je loše uradio poligon. Za sve ostalo, pandur je bio stvarno korektan i progledao je svima poneku sitnu grešku. toliko, pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

I ja sam polagao u školi Zeleno svetlo, ajd da ih ne reklamiramo, ali su stvarno korektni. Irac vas je obučavao (ako ste imali časove)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Vračar, Beograd

Nikog ja nisam reklamirao, osim eventualno pandura :D

Nisam uzimao časove, ali ostali, koji su uzimali, se se obučavali kod Irca. Tako da ne mogu da sudim o njegovoj instruktaži. S druge strane, sve ostalo što se ticalo same škole sam obavio bez ikakvih problema ili zamerki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Moja devojka je kod njega na obuci za B kategoriju, kaže da joj je sigurnije da je sa njim u kolima nego kod drugog instruktora... Sada mu je glavna fora da baca petarde iz auta (dok ona vozi) na druge kandidate (dok oni voze) :zbunjen::lol:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Motocikl: Kymco super 8 125

Položio jutros. Nikakve osmice i čuda, samo izlazak u par ulica i nazad do poligona, sve na mrtvom Libertiju 125ccm koji iz nekog razloga vuče u levu stranu, pali samo na kurblu, sa zarđalim auspuhom... :stabre:

Dvojica instruktora sa ovim mojim u kolima išli iza mene i to je sve. Bez policajca. Jedino ako jedan od te dvojice nije bio iz policije, ali nije bilo nikog u uniformi...

Uglavnom i to je rešeno, sutra zahtev za novu dozvolu i kategoriju i teraj...

Kakva je procedura za uzimanje plastične dozvole sa novom kategorijom, ima li gužve, kako teče sve, zna li neko?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Vračar, Beograd

Odeš do auto škole, pokupiš uverenje o položenom ispitu (koje košta oko 1000din) i lekarsko uverenje, pa pravac Ljermontova. Ako već imaš B dozvolu ne treba ti ni zahtev ni fotke (tamo ćeš se slikati u "fotoboksu"). Pored toga, plaćaš i harač od nekih 1380 din. A to ide u tri uplatnice:

567,00 din (račun: 840-21849-56 cvrha: obrazaca vozačke dozvole primalac: MUP R Srbije)

233,00 din (račun: 980-333-07 poziv na broj: 022108 svrha: obrazac vozačke dozvole primalac: ZIN)

580 din (račun: 840-742221843-57 svrha: taksa za izdavanje vozačke dozvole primalac: republička administrativna taksa)

 

Ovo uplati u Ljermontovoj pošto za jedan od ovih računa treba poziv na broj opštine stanovanja. Tu informaciju imaš na oglasnoj tabli kod šaltera a tu ti je i ekspozitura Komercijalne banke.

 

Posle predaš sve to, dobiješ potvrdu i za 10 dana dodješ po dozvolu.

 

eto toliko. ceo proces možda traje sat vremena sa redovima.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: afrika

ja juce bio do ljermontove i zavrsio sve za manje od 15 minuta

slikanje predaja dokumenata i za 10 dana eto i dozvole

jedino sto su salteruse bile nervozne i na svako moje pitanje su kolutale ocima i delovalo mi je ko da ih smaram

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Motocikl: Kymco super 8 125

Hvala Lut. Ja sam u NS, ali skapirao sam.

Međutim, čudi me ovo plaćanje uverenja o položenom ispitu, ta hiljadarka. Užas! Ove takse i nekako, ali plaćanje uverenja... :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

незнам у којој си школи полагао али у АШ Пак у Н.Пазови то је урачунато у цену обуке тако да нема плаћања ...

тај шантави Либерти ми звучи као њихов, нама је ишао право али је гас кочио па је знао да поскочи баш кад нетреба :zvizduk:

 

и ја да потврдим да се дозвола добија брзо барем у Љермонтовој :takoje: али 1380 дин :'( :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Vračar, Beograd

Moram da naglasim da ja nisam plaćao obuku u auto školi (samoobučavao sam se). U školi sam samo plaćao izlazak na ispit i kad sam to završio platio sam i potvrdu o položenom ispitu. kako je u drugim školama stvarno ne znam, ali to nije ni bitno. Dakle, pošto dobijete uverenje o položenom ispitu (platili ga ili ne) idete do Ljermontove kao što sam napisao ranije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Motocikl: Kymco super 8 125

Pa da. Prvo odradio lekarski (2500), pa samoobučavanje dve nedelje (7500), pa testovi (3500) i onda vožnja (3500). Otišao danas u AŠ i samo uzeo potvrdu i pravac u SUP. Sat vremena čekanja plus toh oko 1400 dinara taksi i za dve nedelje po dozvolu. Mladi dobijaju prvo A1, pa onda s godinama dalje redom, a mi matorci pravo u A kategoriju da vozimo Ninje. :moto3:

 

Inače, da se pohvalim, juče sam vozao ZX-10r. Boleština. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova

Ovom prilikom da pohvalim A.S. Rak iz N.Pazove na ljubaznoscu i zavrsenom polaganju u jednom danu.Preporuka svima i mnogo lakse nego u Beogradu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Vračar, Beograd

Da li neko ima informaciju Šta se dešava sada po pitanju zabrana. Trebalo bi da mi stigne poziv, a malo potom i zabrana pa me zanima da li se zabrane sad "prostiru" na sve kategorije ili samo B? Bilo koja informacija, iz ličnog iskustva ako je moguće, je dobrodošla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

немам лична искуства, али ако је судити по писанијима Сат-а и других часописа: ако те скебају да возиш пијан Бицикл "узеће" ти све категорије...

ово наравно зависи од тежине прекршаја и процене судије који те западне ... :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Vračar, Beograd

ma to mi je jasno. imao sam drugaciju situaciju, mene je pandur na smederevskom putu uhvatio kako se bahatim sa 75 u "naseljenom" mestu tako da sam sad nasilnik. cisto me zanima da li ce mi to upropastiti sezon na bajku.

 

hvala u svakom slucaju :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Supershadow 250

pošto mi hitno treba informacija, da bih mogao da smislim šta da izmuvam u međuvremenu, može li neko da mi na brzinu kaže kakva su iskustva u ovom trenutku sa dobijanjem A kategorije. Položio sam jutros, imam B od 2004. godine, i znam da treba da vadim novu vozačku (plastičnu). Imam 28 god. Jel to znači da će oni da mi upišu direktno A kategoriju u novu vozačku, ili postoji mogućnost da dobijem nesrećnu A1?

Sve ovo treba da predam sutra u policijskoj upravi u Nišu.

 

Drugo pitanje, jel radio neko možda hitan zahtev za dobijanje nove vozačke uz argument da mu treba dozvola što pre jer duži službeno vozilo? Razmišljam se da u firmi napravim neku potvrdu da na poslu moram da koristim automobil, pa mi hitno treba dozvola, dal to može da upali?

 

izvinjavam se što nisam prelistao stranice ove teme, ali mi je prilično hitno potrebna informacija jbg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd

dobijas A , a sto se tice dozvole predajes zahtev i dolazis za 10 dana da pokupis novu dozvolu.Stara(roze kartonce) ti ostaje sve dok ne podignes novu i tek tada je ponistavaju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Supershadow 250

hvala ljudi za informacije. to znachi da nije moguca fora sa dopisom iz firme za sluzbeno vozilo, a jebiga, ponadao sam se :)

 

ako ima jos neko da potvrdi ili eventualno isprica drugacije iskustvo, izvolte.

 

a jos jedno 'naivno pitanje'. Znate mozda dal moze da se vozi motor i u tih 10ak dana sa potvrdom iz auto skole? Ono, uzimaju oni potvrdu u SUPu, al ako to iskopiram i overim u opstini pre nego im je predam, verovatno bi proslo kod policije ako me zaustave u tih 10ak dana? Imao li je neko ovakvo iskustvo, ili bar zna detalje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Vračar, Beograd

kad predaš dokumenta u panduraciji, izdaće ti potvrdu da si ovlašćen da upravljaš tom kategorijom. to daješ pandurima ako te zaustave

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja