Jump to content

Moto Zajednica

A-kategorija, KONAČAN VODIČ ZA POLAGANJE - Ova upustva više ne važe

Recommended Posts

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

NemA sta ko da ti se smeje, mora nekako da se pochne  ;)..... Moj praktican savet bi ti bio da prvo putem pretrage na forumu pokusas da pronadjes stvari koje te zanimaju, a toga ce biti sve vise i vise, pa da onda postavis neko pitanje, jer moze da se desi da ljude mrzi da 100 puta ponavljaju neke stvari. U svakom slucaju srecno i samo polako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

uglavnom, kaciga oko 100-140evra, bez nekog proseravanja, vidi AGV gp1 na popustu valjda ce biti oko 100e (ako nisu prosli popusti),

moze i neko da preporuci, pretrazuj forum ima dosta ovakvih tema,

ja sam isto trazio ali imali su samo velike brojeve, tako da sam posle 3 dana zezanja po bg-u uzeo ixs hx280, za oko 10400(valjda :P )

sa keewayom je bas lako odraditi osmicu, ja sam moj kupio radi polaganja i nisam se prevario, motor je lagan i upravljiv, lepo izgleda, malo trosi, ja sam prezadovoljan, i zapamti najskuplji je motor onaj koji stoji u garazi ...

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Bez obzira šta ti drugi kažu, poslušaj sebe i uradi kako ti želiš, jer kasnije može samo da bude "sam pao, sam se ubio". Karikiram malo, ali mislim da shvataš poentu.

 

Ja sam krenuo odmah za mojom mašinom i sada poslije skoro dvije godine mogu slobodno da kažem da sam trebao da krenem upravo putem o kojem ti pišeš. Jednostavno mi fale neke stvari koje sam trebao da pokupim na manjim mašinama. Ali, dobro... Čovjek se uči dok je živ.

 

Uzmi apenca, vozi se na njemu dok ne zaključiš da nema šta više da ti pruži. Da li će to biti period od 3 dana ili 6 mjeseci - zavisi samo od tebe. Niko ti to ne može reći. Kad dođeš do te tačke, polaži i traži 125-250ccm kao što si i rekao. Da se razumijemo, sve dok ne dođeš do onoga što želiš, svi motori će ti biti usputni, na nekima ćeš izgubiti malo, na nekima malo više, na nekima možda ništa, ali to je činjenica koje trebaš biti svjestan i na koju moraš biti spreman. Takođe, održavanje motora znaš i sam da nije jeftin sport, dok je oprema po izboru - zavisi od tebe i tvojih afiniteta.

 

Što se kacige tiče, možda bi ti za prvu ruku najbolji izbor bio Lazer LZ6. Kažu da je odlična kaciga, a nije više od 100 eura. Ovo ostalo sam izaberi, jer mislim da znaš koliko bi za šta dao.

 

Slijedi sebe i kad god ti se učini da si spreman za naredni korak, razmisli još jednom, pa donesi odluku o njemu. Imaš dovoljno godina i očigledno je da imaš nešto i u glavi, jer ne bi ovako pisao da nije tako. Zato polako i sve će biti ok.

 

Pozdrav.

 

Djole

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Pozdrav.

Evo ovako, ja sam u slichnoj situaciji. Jedino shto sam vozio apn-a od malih nogu pa koliko toliko imam iskustva na 2 tochka.

Motor sam kupio u Becheju, a rodjak ga je dovezao, pa sam tako reshio taj problem. Drzao sma ga u vikendici pa sam ga tamo i vozio neko vreme poshto nema saobracaja. Mogu reci da mi je trebalo odredjeno vreme da se naviknem i da budem opushten, bez obzira shto sma vec vozio apn. Posle par nedelja kratke voznje vikendima navikao sam se na motor podosta, i sad uglavnom ide. Osmicu sam iz prve uradio, mada nije bash lako kako mi se chinilo da ce biti.

Sledeca stavka oko polaganja. U toku zime sam uzeo L tablicu i vozio recimo oko 4 dana po gradu i jedan dan na poligonu (koliko je vreme dozvolilo). Nadam se da sam pohvatao one glavne stvari, josh cu malo u auto-shkoli da se raspitam. Testove sam zavrshio, josh imam voznju, koja je u principu dosta veca stavka...

I na kraju oko kacige. Razmishljao sam o onim kinezima Shiro i tako to, ali mi neshto bile odbojne. Na kraju sam naleteo na HJC Samurai i uzeo nju. Deluje mi kao sasvim pristojna kaciga, a bila je oko 100€ chini mi se.

 

Nadam se da sam pomogao koliko-toliko. Neku praktichnu pomoc josh nisam u mogucnosti da ponudim jer nemam polozeno pa ne vozim motor :( Kad polozim mozemo i to da se dogovorimo, poshto zivimo relatinvno blizu (chini mi se da si na zvezdari?)

P0z

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Sto se izbora motora tice, ja bih ti preporucio da uzmes Yamahu YBR125. To je izuzetan motor za pocetnike a nije mnogo skup, moze da se nadje extra primerak oko 2000e cak i manje. Lep, lagan, upravljiv, malo trosi, lako se vozi, ima menjac, nije brz a nije ni spor (max oko 100km/h). Ima par Yamahica u extra stanju, koje prodaju nase kolege forumasi, tako da ih mozes kontaktirati i otici da vidis kako motor izgleda. Ko zna, mozda ti se motor svidi pa ga na kraju kupis.  ;)   U svakom slucaju, pre kupovine bih ti preporucio da makar sednes na motor i vidis da li ti odgovara velicina i polozaj sedenja. U slucaju da nemas dovoljno kesa za Yamahu, onda bih ti preporucio Keeway Speed ili nesto slicno od kineza, jer su to motori koji su najslicniji Yamahi ali su malo jeftiniji i losijeg kvaliteta. Nadam se da mi nece zameriti vlasnici istih.  ;)

 

Sto se polaganja i kacige tice, kolege su ti vec skoro sve rekle.  Procitaj malo forum ima dosta toga vec napisanog. Neka ti je sa srecom i zelim ti da se sto pre pohvalis sa novim motorom i naravno polozenim vozackim ispitom za 'A' kategoriju.  ;)

 

 

P.S. Ako ti nesto znaci, ja imam u elektronskom formatu, sva moguca suva pitanja (ukupno 8 listova) sa obelezenim tacnim odgovorima za "A" kategoriju, koje dobijas na polaganju i mogu ti ih poslati na mail. Na zalost nemam ona sa raskrsnicama, jer se nisu dovoljno dugo zadrzala kod mene, te ih nisam stigao skenirati. Od tih 8 listova, na polaganju dobijas jedan sigurno.   ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd

Bez obzira šta ti drugi kažu, poslušaj sebe i uradi kako ti želiš, jer kasnije može samo da bude "sam pao, sam se ubio". Karikiram malo, ali mislim da shvataš poentu.

 

......................

 

Slijedi sebe i kad god ti se učini da si spreman za naredni korak, razmisli još jednom, pa donesi odluku o njemu. Imaš dovoljno godina i očigledno je da imaš nešto i u glavi, jer ne bi ovako pisao da nije tako. Zato polako i sve će biti ok.

 

Pozdrav.

 

Djole

 

Ja se ovde vodim mojim iskustvima sa B kategorijom i voznjom kola. Iako sam dobio B dozvolu cim sam postao punoletan i evo vec 12 godina vozim bez ikakve nesrece i neke ozbiljnije kazne, samo me dva puta zaustavljala policija, nije isto znati da polozis i znati da vozis. Mozda je problem u cinjenici da nisam nikada imao auto nego sam stalno pozamljivao od drugara, ali ja sam i posle polozene voznje bio stegnut. Trebalo mi je vremena da steknem rutinu, da kroz svaku glupu situaciju prodjem dosta puta pa da budem opusten. A velika je stvar kada ti znas koliko mozes i kada si prosao skoro sve sto moze da ti se desi na drumu pa onda i znas kako da prilagodis voznju da uvek imas rezerve za nepredvidjene situacije.

 

Ja sam posto sam polozio namerno i dalje vezbao. Paralelno parkiranje, omasivanje kontejnera koji stoje i gde treba i gde ne treba. Kretanje sa uzbrdice sa i bez rucne. Vagu sada radim skoro perfektno i boli me uvo da li mi se kreten iza ledja nabio u dupe ili mi je ostavio prostora. E to je ono bitno. Da si ti opusten u voznji i da znas ja mogu ovoliko u svakoj situaciji pa cu da vozim uvek 70% svojih mogucnosti cisto da ako mi sitna deca i zverinje izlete pred kola mogu da reagujem.

 

Druga stvar koja je opet mozda do mene, ali je razlog zasto bih voleo da polazem ako bude moguce na mom motorciklu. Ja ne volim da razmisljam dok vozim. Volim da sam naviknut na masinu, da znam gde hvata kvacilo gde hvata kocnica, kako ubrzava, kako koci. Koliko mi je ostalo na parkingu do kola iza mene po osecaju. I da mogu da vozim automatski a paznju posvetim znacima i drugim ucesnicima u saobracaju. Zato mi je problem kao posle recimo par dana vozenja bratovljeve mazde predjem na ortakovog jugica i obrnuto. Jednostavno mi se telo navikne na neke rutine i onda ta druga kola to ne slusaju lepo ja ne vozim tako komotno. A kada nisam komotan onda sam nervozan i losije vozim.

 

APN mi je i dalje najinteresantnija opcija za pocetak jer mogu legalno da ga vozim sa B i da naucim sve sto treba i o voznji uopste i o voznji motora u saobracaju. Ima ovde tema sa lepim video tutorijalnom o stajanju, obilazenju prepreka, countersteering-u i svemu ostalom sto jedan motociklista MORA da zna. I ja bih voleo da sve to naucim na APN-u pa tek onda razmisljam o polaganju. To sto ja zelim da kupim sebi Kawasaki Ninju od 1000 kubika odem na njemu u Nemacku i ceo vikend vozim na Nirburgringu je fino. I ja cu to uraditi. Ali mislim da je bolje da to uradim sa 39 godina i mnogo vise iskustva nego sto mi je za to neophodno nego da to probam sa 34 nedovoljno spremam i zavrsim u Madjarskoj pod nekim sleperom.

 

To sto ce mi neko reci mator konj a vozi tog prdavca pa boli me uvo. Bolje tako nego da kao drugar polozim voznju odmah kupim auto i prevrnem ga na krov posle mesec dana. I to zato sto je umislio da je Sumaher. Imao sam vec par losih iskustava sa klincima na skuterima koji su me obilazili gde ne treba. Jedan klinac me je u ulici sa samo jednom trakom obilazio sa moje leve strane i to bas u trenutku kada sam ja krenuo malo ulevo da bih omasio rupu na putu. Da nije bilo leto i spusten prozor ne bih ga cuo i ne bih smotao volan nazad. A onda bi taj decko zavrsio u nekom od parkiranih automobila jer se pravio pametan.

 

Ono sto sam naucio vozeci kola. Motor je sitan. Lako moze da automobilu udje u mrtav ugao. A pola ljudi nece kao ja svaki put da pogleda glavni retrovizor, pa levi na vratima pa da se okrene i pored svih tih retrovizora jer mu se mozda vec neko zavukao. Ja sam tako zamalo jednom pokoslio jednog lika na motoru jer sam zaboravio da se okrenem i nikada vise. Lekcija naucena, okrecem se svaki put, prestrojavam se i skrecem natenane.

 

Zato cu ja polako bez zurbe. Hteo sam ove godine da polazem za A ali ako bude i sledece pa nije smak sveta. Nirburgring mi nigde nece pobeci. A posle njega motor dao bog na trajekt pa pravac Laguna Seca.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Sve je to lepo, mada mislim da ces APN6 da prevazidjes za manje od 7 dana. Moja preporuka ti je da kupis nesto od 125cc i da uzivas ovu sezonu sa  njim, dok sledece vec mozes da gledas nesto malo jace. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mistik, 297 postova
  • Lokacija: Beograd-Konjarnik
  • Motocikl: Honda CBF1000A 2007

Uzimaj 250 kuba odma  ;D

Ozbiljno, ja sam bio u istoj dilemi prosle godine,

razmisljao se, hteo 125 al su mi ljudi lepo rekli da ce mi brzo dosaditi, i ja ih poslusah i nisam pogresio.

Ova moja makinica ima sasvim dovoljno snage i za duze ture . Prosle sezone sam presao skoro 1000km za 3 dana po

Srbiji bez ikakvih problema.

Prvo napravi kalkulaciju :

Polaganje eur ??

Oprema (kaciga, jakna, rukavice, pantalone, cizme) eur ??

Motor eur ??

Od ukupne sume kojom raspolazes oduzmi iznos za polaganje+oprema, pa tek onda gledaj motor.

Da ne dodjes u situaciju da imas motor, a nemas ni za gorivo .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Valjevo-Beograd
  • Motocikl: Suzuki dr 600 Djebel

Uzimaj 250 kuba odma  ;D

Ozbiljno, ja sam bio u istoj dilemi prosle godine,

razmisljao se, hteo 125 al su mi ljudi lepo rekli da ce mi brzo dosaditi, i ja ih poslusah i nisam pogresio.

Ova moja makinica ima sasvim dovoljno snage i za duze ture . Prosle sezone sam presao skoro 1000km za 3 dana po

Srbiji bez ikakvih problema.

Prvo napravi kalkulaciju :

Polaganje eur ??

Oprema (kaciga, jakna, rukavice, pantalone, cizme) eur ??

Motor eur ??

Od ukupne sume kojom raspolazes oduzmi iznos za polaganje+oprema, pa tek onda gledaj motor.

Da ne dodjes u situaciju da imas motor, a nemas ni za gorivo .

 

Slazem se u potpunosti, 125 ce ti sigurno brzo dosaditi.. A i gledaj sve spram svojih mogucnosti i ne stedi na opremi  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: kragujevac-lekina bara
  • Motocikl: suzuki gs 500e

Pridruzujem se clanovima koji ti savetuju motor od 250cc.

Ja sam prosle godine uzeo motor od 500cc bez ikakvog predznanja, cak se nisam ni vozio na motoru pre toga.

Drug mi lepo kaze, to ti je prosto, prva dole, ostale gore...

Polako krenes, pazljivo i to ti je to.

Ne brini mnogo oko snage motora, uzmi ono sto ti se svidja i za sta imas love.

Sto se tice opreme, sve ti treba, ali bez kacige ni ne pomisljaj!

Moja je HJC, integralna, a pre dvadesetak dana je imala test izdrzljivosti kada je burazera koji vozi skuter i fura onaj kineski slem, udario lik sa BMW-om.

Brat je prvi put uzeo moju kacigu jer je pocela kisa!!! Udario je bradom direktno, a sve sto se desilo sa kacigom je poprilicno mala ogrebotina.

Sta bi bilo da je nosio slem ne zelim ni da pomislim.

Znaci samo integralna, naravno bez jeftinih kineskih...

A i ja tek sad krecem sa obukom za A, iako imam motor oko godinu dana, znaci samo polako, jedno po jedno...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd

Kada mi prodje ovaj prvi probni ugovor u firmi i konacno me prime para ce biti i previse. Oko toga se mnogo ne sekiram. Problem je kao sto rekoh sto ja nemam nikoga ko ima motor pa da mi ga pozajmi na nekom parkingu poligonu bilo gde da se ja "izmerim".

 

Ortak mi je pre mesec dana dao da vozim njegovog dzipa. Automatik pogon na sva cetiri ogroman auto. Otisli smo u delta city na klopu ja castio ortaka. Petnaest minuta po parkingu dok se nisam navikao malo i posle 6 sati roadtip sve ja vozio. I sada bih mogao da kupim sebi takav auto i vozim ga bez problema.

 

Za motor to nemam. Nema druga da mi kaze prva dole ostale gore na levoj rucici su ti migavci na desnoj je ovo dugme koje odmah gasi motor. Kvacilo ti je ovo sto je na bajsu leva kocnica. Ja sve sto znam znam iz clanaka sa neta. Mozda ce mi trebati dva dana da pohvatam sve mozda dva meseca ali to necu znati dok ne sednem na motor. Moracu da odem do te autoskole na novom beogradu nasao sam negde na forumu podatke. Lakse ce verovatno biti kod njih nego ovde kod mene u Taliji. Mnogo brdovit kraj u mom komsiluku. Pa da tamo uhvatim i nekog instruktora za A da popricam malo.

 

Nego jedno pitanje za opremu koje ce mi biti bitno kada krenem motorom na posao. Posto jelte radim kao inzenjer u ozbiljnoj firmi. Vazni klijenti, veliki ugovori i ostalo. Jel postoji neko odelo za motor, sa protektorima naravno, ispod kojeg mogu da obucem pantalone i kosulju. Da mogu bezbedno da se vozim da me ne isprljalju i ne isprskaju automobili a da na poslu opet budem pristojno obucen. Posao ne zahteva odelo i kravatu, ali bas u koznjaku da ne idem na sastanak sa bankarima kojima treba da radim neki projekat.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: kragujevac-lekina bara
  • Motocikl: suzuki gs 500e

Mislim da mnogo razmisljas.

Kad resis, kupis motor, koji god da kupis, kacigu itd. i sl. i vozis.

I onako ti je sve lepo napisano tj. nacrtano-svetla, migavci lampice i ostale dzidze...

A ako ti je frka sto ces da izguzvas odelo, pomisli samo kako ce biti ako ne daj boze padnes na putu do tog posla!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd

Mislim da mnogo razmisljas.

 

Verovatno si u pravu. Za koju godinu verovatno cu se smejati sam sebi kada se prisetim pocetaka moje moto karijere.  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Moto oprema na motoru a odelo za posao drzis u kancelariji i kada dodjes tamo, samo se presvuces i budes drugi co'ek. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12291 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ma može i sve odjednom ;D

 

Ja juče pantalone, cipelice, natak'o štitnike za kolena na pantalone, košulja, sako i moto jakna. Ako je kvalitetno, neće se izgužvati ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo jos jedno moje pitanje i onda vas necu vise gnjaviti dok ne polozim. Pretragom foruma nisam uspeo da nadjem odgovor na ovo pitanje pa ako neko ima volje neka odgovori.

 

Kako tacno izgleda obuka u Autoskoli. Bio sam i do autoskole Talije zvao sam autoskolu Vir ostavio im podatke svi su mi odgovorili zvace vas instruktor ali od poziva nista. Znam da su medju clanovima foruma instruktori za A ali ne bih bas da ih cimam "van radnog vremena".

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd

Procitao sam tu temu celu. I evo stvarno se ne secam da igde pise da ako ja obavim lekarski odem u autoskolu kazem hocu da kod vas i platim obuku i da se obucavam na vasem motoru i da na vasem motoru polazem da to i u tom slucaju sve radim sam. Ako je tako zasto onda uopste imaju instruktore za A. Stvarno mi je nelogicno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Mislio sam da od ovoga ne moze jasnije E sad, kad ste sve to prikupili i dobili L tablice, idete u Auto Skolu. Ja sam isao u skolu na Novom Beogradu, prvo zato sto su mi prijatelji preporucili, a drugo zato sto je sve ravno, siroko i jednostavno za polaganje, ili bi bar trebalo da bude. Medjutim, ispostavice se da polaganje ponajvise zavisi od policajca koji vam “upadne”... U svakom slucaju, u auto skoli cete dati lekarsko uverenje, ponovo ovlascenje, potvrdu o L tablicama, licnu kartu, vozacku i – oko 3500-4000 dinara.

 

I to je to, mozete da pocnete da vozite i da se (samo)obucavate. Ovde moram da primetim: dali ste oko 100 Evra a niko vam nista nece pomoci, sem onako sa par saveta, morate da se potpuno oslonite na prijatelje.

 

Kad prodje vreme i izvozate svoje, vratite L tablicu i overe vam potvrdu koju su vam dali pri izdavanju iste, i napisu da ste je vratili. Time je vasa “obuka” zavrsena i mozete da u auto skoli prijavite polaganje.... ali sad shvatam da trazis auto skolu sa svojim motorom i instruktorom. Ja sam imao isto iskustvo sa polaganjem kao i Andrej (autor teme), tako da sam mislio da je to nacin na koji se polaze za A u Srbiji. Zapravo, ne znam nikoga ko je imao regularne casove sa regularnim instruktorom za A kategoriju u nekoj auto skoli u Srbiji. Voleo bih i ja da cujem neko takvo iskustvo, ako ga ima.

Inace, da je nelogicno, jeste i te kako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorcol

Drugari treba mi cd sa testovima za A kategorije ko je voljan da da castim pice!Unapred hvala

065-983-2310 Pedja ja zujim cesto po centru i NBG pa ako je neko blizu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Evo ja danas položih i za B  ;D

 

Za testove javljam ako budem našao, recimo oko pola 8 ću biti u gradu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2309 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Cao

Burazer je juce polozio testove. Ovom prilikom bi se zahvalio forrest gump-u, Zeljkamp-u i coolair-u koji su pomogli ovom podvigu.

forrest gump koji mi je doneo disk Edukacije,  Zeljkamp koji mi je poslao skenirana suva pitanja i coolair-u koji je uplodovao na rapid sheru Edukaciju.

Brat mi kaze da su mu bila identicna pitanja kao na edukaciji tako da ko polaze nek sprema samo odavde...

Zelkamp mi je poslao skenirane testove(suva pitanja) a i ona su ista kao u Edukaciji tako da znate sta teba raditi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

Drugari treba mi cd sa testovima za A kategorije ko je voljan da da castim pice!Unapred hvala

065-983-2310 Pedja ja zujim cesto po centru i NBG pa ako je neko blizu!

 

testovi u elektronskoj formi su dostupni u auto skoli u kojoj se prijavis za polaganje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja