Jump to content

Moto Zajednica

A-kategorija, KONAČAN VODIČ ZA POLAGANJE - Ova upustva više ne važe

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Evo upravo sam polozila!  ;) Svima preporucujem autoskolu Rak u Novoj Pazovi, mnogo se lako polaze i sve za jedan dan. Voznja po gradu neuporedivo laksa u odnosu na Beograd... eto  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12265 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Bravo! Čestitamo :D

 

Ja 10. novembra....brrrr samo da ne bude snega ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Evo upravo sam polozila!  ;) Svima preporucujem autoskolu Rak u Novoj Pazovi, mnogo se lako polaze i sve za jedan dan. Voznja po gradu neuporedivo laksa u odnosu na Beograd... eto  :)

 

Bravo Kale Majstore !!!  Sad si ful motoras-ica.  :)

 

Ja 10. novembra....brrrr samo da ne bude snega ;D

 

A Vama Gospodine drzimo palceve !  ;)

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i

Dal sam se zaebo ?

 

 

Ja uzeo ovlascenje od druga za beverly 250, automatik naravno, i vracam  tablicu za neki dan.E sad posto ne mogu da polazem na automatiku osim ako ne nadjem jaku vezu sta mi ostaje ? Da idem u neku auto skolu koja ima motor pa opet da jurim ovlascenje od njih  sto znaci opstina ili sud za overu !?

 

Problem nije samo u parama koje bi morao da pljunem u skoli za motor nego smaranje oko ovlascenja itd. a inace zbog toga nisam hteo da uzmem motor auto skole zato sto bi ja morao da jurim Ljermontovu za L tablice...suludo..pa zasto onda i za B ne idu polaznici po L tablicu ???

 

Da li je iko uspeo da polaze na auotmatiku ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Procitaj poslednje dve strane foruma, ja sam polagala juce na automatiku, ali u Novoj Pazovi. Idi tamo, sledeci termin im je 6 novembra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i

Hvala,citao sam te 2 strane ali ocigledno da sam umoran kad nisam uopste ukapirao da si polagala na automatiku.

Mislim da necu stici za 6.nov. odjavljujem tablicu 28.10. jedino ako uspem i testove do tada da polozim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Dal sam se zaebo ?

 

 

Ja uzeo ovlascenje od druga za beverly 250, automatik naravno, i vracam  tablicu za neki dan.E sad posto ne mogu da polazem na automatiku osim ako ne nadjem jaku vezu sta mi ostaje ? Da idem u neku auto skolu koja ima motor pa opet da jurim ovlascenje od njih  sto znaci opstina ili sud za overu !?

 

Kada vratiš L tablicu završio si sa samoobukom. Ostaje ti samo da u auto školi prijaviš polaganje ispita. Za polaganje na motoru auto škole nije potrebno da ponovo praviš ovlašćenje ili uzimaš L tablicu. Motor za polaganje mora da bude sa menjačem. To možeš da pročitaš ispred sobe 33 u Ljermontovoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Sticices ti do 6., u toj autoskoli mozes da se prijavis i dan pre polaganja, samo kad vratis L-tablicu, odmah ih zovi i idi tamo. Polozices sve za jedan dan - i testove i voznju. Tako da nema potrebe da polazes testove u BG-u posebno. I u toj autoskoli polaganje na njihovom motoru, odnosno skuteru, se ne naplacuje posebno, kao u Bg-u.

 

Spredrag, jeste, pise u Ljermontovoj da mora motor sa menjacem, ali kao sto vidis, neke autoskole imaju skutere za polaganje za A. i sve to vazi normalno, eto danas sam izvadila dozvolu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

 

 

Spredrag, jeste, pise u Ljermontovoj da mora motor sa menjacem, ali kao sto vidis, neke autoskole imaju skutere za polaganje za A. i sve to vazi normalno, eto danas sam izvadila dozvolu.

 

Bravo !!! Čestitam ! :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Hvala  :) Uh volela bih da castim, ali ne mogu ni sama da proslavim kad je kraj meseca... samo da prezivim nekako do plate  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Čestitam svim sveže položenim vozačima, i vi koji polažete uskoro srećno i ne bojte se zime. Ja sam prošle godine polagala u decembru (na -1), mestimična poledica al kad adrenalin proradi, ništa ne osetiš. Još sam išla ceo novembrar na vožnju, tako da kad nešto jako voliš vreme je nebitno 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

evo i ja da se upishem u listu "strelaca" ... polozih danas i testove i voznju ... cak sam stigao i do Ljermontove da izvadim dozvolu, tj. da mi lupe pechat :)

 

i pre nego sto pitate .. chasticu tamo oko 10tog novembra, tad mi plata :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Upravo sam oboren na poligonu tj. u vožnji  >:( >:(>:(

Došla neka na*určena pandurčina, naravno 25minuta je kasnio. Polagao sam na njihovom motoru, Sachs Madass 125. Poligon je extra prošao, taj mali motor se vrti kao čigra i tu nisam imao problema. I tako, pratim ja njihova kola i na kraju te vožnjice, mentol koji je polagao u kolima stao na kao raskrsnicu i ja stao iza njega. Sve ok ali dečko kasno pali žmigavac a ja sam bio kod njegovog desnog točka umesto blizu leve linije koja deli kolovoz(KOJA INAČE NE POSTOJI TJ. TA ULICA NEMA RAZDELNU LINIJU!!!!!). Nikakve greške nisam imao u vožnji, propuštao pešake, pravilno se prestrojavao, sve sve full. Ja naravno došao u full opremi, jakna, rukavice, kaciga, potkapa, kornjača...  A dečko koji je krenuo drugom(ugasio mu se motor na sred raskrsnice) i koji vuče noge po asfaltu dok skreće je naravno položio a da ne pričam o tome kako je došao sa nekom chinese jet kacigom koju nije ni vezao.  I na kraju se ispostavi da je taj pandur jedan od onih buzdovana što kao ''voze motore'' ili su ''vozili motore''(ne marsovac nego privatno) pa on čovek našao mene da uči sa koje strane ću da budem kada skrećem sa mojim motorom koji ima 220kg prazan.

 

Ajmo sad još - 2500din...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Beograd-Zvezdara-Miljakovac

...mentol koji je polagao u kolima stao na kao raskrsnicu i ja stao iza njega. Sve ok ali dečko kasno pali žmigavac a ja sam bio kod njegovog desnog točka umesto blizu leve linije koja deli kolovoz(KOJA INAČE NE POSTOJI TJ. TA ULICA NEMA RAZDELNU LINIJU!!!!!).

Nije mentol nego kandidat, pocetnik, decko koji je u grcu da ne pogresi, koji hoce da polozi voznju i u frci oko skretanja (plavi ili instruktor pricaju, on razmislja kocnica, kvacilo, manji stepen prenosa, pustaj kvacilo, koci, ne naglo da ne zabode auto, ne slabo, da ne prodje zaustavnu, kvacilo u pravom trenutku, da ne zaurla motor, ali da se ne ugasi, retrovizori, provere i tu je naravno migavac koga se setio na kraju.

Ti si kriv jer nisi drzao odstojanje, a ne pratis razdelnu liniju nego tockove automobila (u ovom slucaju leve).

 

Ja naravno došao u full opremi, jakna, rukavice, kaciga, potkapa, kornjača...  ... a da ne pričam o tome kako je došao sa nekom chinese jet kacigom koju nije ni vezao.

Znaci ja koji vozim motor sa chinese jet kacigom ustvari ne znam da vozim i plavi je trebalo da me obori kada me je video, a tebi je full oprema garancija da znas da vozis ??? Ma daj...

 

 

A dečko koji je krenuo drugom(ugasio mu se motor na sred raskrsnice) i koji vuče noge po asfaltu dok skreće je naravno položio...

Za to je dobio neki negativni poen, ali u zbiru ih je imao dovoljno da prodje.

 

I na kraju se ispostavi da je taj pandur jedan od onih buzdovana što kao ''voze motore'' ili su ''vozili motore''(ne marsovac nego privatno) pa on čovek našao mene da uči sa koje strane ću da budem kada skrećem sa mojim motorom koji ima 220kg prazan.

 

Verovao ili ne ima logike, a i propisi tako kazu...

 

Samnom je polagao decko na cinci krosu i prosao je poligon kao po sinama, a pao je zato sto je drzao odstojanje gde ne treba (na izlasku sa poligona), nije drzao gde treba (pred i u raskrsnici) i odguravao se nogama pri polasku sto mu je plavi bajker (bar sam tako cuo) uzeo za zlo...

 

Ajmo sad još - 2500din...

 

Zar nije 2000?

 

Zelim ti puno srece na sledecem polaganju, i da izvuces neke pouke iz ovog pada, i da castis kada polozis ;)

 

Pozdrav, Nebojsa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

E druže izvukao si neke pogrešne zaključke.

 

Mentol je zato što sam se vozio i ja sa njim u kolima i nema pojma a nešto mi baš i ne izgleda kao zainteresovan. Štaviše, narkić je. Ja sam odstojanje držao al' dok se on sabrao ja sam već došao.  Pričaš nešto o proverama itd. Ajde razumem da zaboravi žmigavac ako je totalni početnik ali koliko ja znam kandidati sa PSPom voze 20 časova a oni bez 40 časova. Pa ako mu to nije ušlo u rutinu za tih 20(40) časova, kad će?! I šta je radio na tih 20 ili 40 časova ako se nije obučavao?

Za kacigu:  taj dečko ni ne ume da vozi motor, kaciga je samo jedan detalj u toj priči. Ako pročitaš moj tekst lepo, videćes da piše da je dečko non stop koristio noge kao pomoćno sredstvo kako bi savladao moped koji jedva ima 70kg a o snazi da ne pričam...  Pa kako to on vlada vozilom ako koristi noge non stop?

Što se tiče raskrsnice i logike, ajde da vidim kako bi tebi bilo da imaš između nogu 230kg, da si u uskoj ulici? Ok, pomeriš se ulevo a onda sledi: ''da li će me neko nabosti od pozadi zbog pogrešne procene da može da me obiđe? Da li će naići kamion meni u susret?''

Postoje neke stvari koje stičeš iskustvom a ne praznom pričom na forumu.

I naravno, kad položim - častim.

poz

 

 

PS: da, 2500din je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

Upravo sam oboren na poligonu tj. u vožnji  >:( >:(>:(

Nikakve greške nisam imao u vožnji, propuštao pešake, pravilno se prestrojavao, sve sve full. Ja naravno došao u full opremi, jakna, rukavice, kaciga, potkapa, kornjača...  A dečko koji je krenuo drugom(ugasio mu se motor na sred raskrsnice) i koji vuče noge po asfaltu dok skreće je naravno položio a da ne pričam o tome kako je došao sa nekom chinese jet kacigom koju nije ni vezao.  I na kraju se ispostavi da je taj pandur jedan od onih buzdovana što kao ''voze motore'' ili su ''vozili motore''(ne marsovac nego privatno) pa on čovek našao mene da uči sa koje strane ću da budem kada skrećem sa mojim motorom koji ima 220kg prazan.

 

Ajmo sad još - 2500din...

 

Da si ti nama živ i zdrav!!! To što si pao, može imati dublje razloge (recimo tvoje godine, ponašanje pred komisijom, pa i full oprema. Ponekad nošenje kompletne opreme može delovati kao da već duže vreme voziš bez dozvole  ;)  ).

Ipak, krajnje mišljenje o kandidatu daje saobraćajac, koje može posmatrati kandidata subjektivno, kao i objektivno. Nemoj me pogrešno shvatiti. Žao mi je što nisi položio, ali mi je jako drago što si regularno izašao na polaganje . Držim ti palčeve, kao i svima koji polažu, sa željom da nas bude sve više. Pozdrav!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Evo i ja sam polozio. Mada me nikada nisu ni zaustavljali.

Ja se slazem sa coolair-om.

Svaka medalja ima 2 strane.

A da su saobracajci psiholozi, jesu. Mozda smesno zvuci, ali da znaju posao, znaju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Upravo sam oboren na poligonu tj. u vožnji  >:( >:(>:(

Nikakve greške nisam imao u vožnji, propuštao pešake, pravilno se prestrojavao, sve sve full. Ja naravno došao u full opremi, jakna, rukavice, kaciga, potkapa, kornjača...  A dečko koji je krenuo drugom(ugasio mu se motor na sred raskrsnice) i koji vuče noge po asfaltu dok skreće je naravno položio a da ne pričam o tome kako je došao sa nekom chinese jet kacigom koju nije ni vezao.  I na kraju se ispostavi da je taj pandur jedan od onih buzdovana što kao ''voze motore'' ili su ''vozili motore''(ne marsovac nego privatno) pa on čovek našao mene da uči sa koje strane ću da budem kada skrećem sa mojim motorom koji ima 220kg prazan.

 

Ajmo sad još - 2500din...

 

Da si ti nama živ i zdrav!!! To što si pao, može imati dublje razloge (recimo tvoje godine, ponašanje pred komisijom, pa i full oprema. Ponekad nošenje kompletne opreme može delovati kao da već duže vreme voziš bez dozvole  ;)  ).

Ipak, krajnje mišljenje o kandidatu daje saobraćajac, koje može posmatrati kandidata subjektivno, kao i objektivno. Nemoj me pogrešno shvatiti. Žao mi je što nisi položio, ali mi je jako drago što si regularno izašao na polaganje . Držim ti palčeve, kao i svima koji polažu, sa željom da nas bude sve više. Pozdrav!!!

 

E ovo je čovek...  komšija hvala na lepim rečima...  Možda ću večeras ići da se provozam po kraju pa ako hoćeš sa mnom da se čujemo. Sa komisijom sam pričao pre ispita, nekih sat vremena i verujem da su stekli pozitivan utisak. Štaviše instruktori te auto škole su bili iznenađeni što sam pao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Beograd-Zvezdara-Miljakovac

E druže izvukao si neke pogrešne zaključke.

Samo iz onoga sto si rekao...

 

Mentol je zato što sam se vozio i ja sa njim u kolima i nema pojma a nešto mi baš i ne izgleda kao zainteresovan. Štaviše, narkić je.

A kako bih ja to znao?

 

... kandidati sa PSPom voze 20 časova a oni bez 40 časova. Pa ako mu to nije ušlo u rutinu za tih 20(40) časova, kad će?! I šta je radio na tih 20 ili 40 časova ako se nije obučavao?

Ko moze da stekne rutinu za 20 (40) casova voznje? Kao sto si rekao:

Postoje neke stvari koje stičeš iskustvom...

 

Za kacigu:  taj dečko ni ne ume da vozi motor, kaciga je samo jedan detalj u toj priči.

Detalj koji je meni izuzetno zasmetao jer sam do juce nosio istu takvu kacigu, i siguran sam da danas sa kvalitetnom kacigom nisam nista bolji vozac nego juce.

Sto se tice voznje i kontrole motora, svako spustanje noge nosi neki negativni poen, verovatno nije dovoljno spustao da bi zbog toga pao. A ima puno istine i u RS-ovoj tvrdnji da su psiholozi i da su procenili da je on bezbedan za saobracaj. Opet se neko iskustvo stice sa kilometrima...

 

Što se tiče raskrsnice i logike, ajde da vidim kako bi tebi bilo da imaš između nogu 230kg, da si u uskoj ulici? Ok, pomeriš se ulevo a onda sledi: ''da li će me neko nabosti od pozadi zbog pogrešne procene da može da me obiđe? Da li će naići kamion meni u susret?''

Izmedju nogu imam skoro 230kg i vozim i po uskim ulicama. Hocu da skrenem levo. drzim desnu stranu (po tvom savetu), krenem da skrecem i isti taj bolid koji bi te udario udara mene jer skrecem preko cele trake. Po mom razmisljanju prestrojim se levo. Ako u retrovizoru vidim da mi se neko priblizava vise nego sto je pozeljno gas i napred. A neko nervozan moze da me obidje sa desne strane bez ugrozavanja. Deo sa kamionom mi nije najjasniji ???

 

Nevezano za pricu, u kojoj AS si polagao?

 

Pozdrav, Nebojsa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Neboiša dosta stvari si loše skapirao i stvarno me mrzi da se raspravljan oko gluposti. Kaciga... ako ti je stalo do sebe nosićeš dobru kacigu...

 

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR800F

Ma dajte ljudi, nismo ovde da se rasravljamo, nego da pomazemo jedan drugome. Milosmtt  ne vredi da se nerviras ne vodi nicemu, kako god da je bilo, polozices ti sledeci put. Puno srece ti zelim sledeceg polaganja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja