Jump to content

Moto Zajednica

Juzna i istocna Srbija, offroad touring

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Kostolac,Srbija
  • Motocikl: Gilera Typhoon X

Veoma lepo odrađen putopis i veoma lepe slike.

Hvala ti što si našao vremena da na ovako lep način podeliš ovu avanturu-putopis sa nama.

:moto3: :moto3: :takoje: :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Kostolac,Srbija
  • Motocikl: Gilera Typhoon X

Veoma lepo odrađen putopis i veoma lepe slike.

Hvala ti što si našao vremena da na ovako lep način podeliš ovu avanturu-putopis sa nama.

:moto3: :moto3: :takoje: :takoje:

 

"""Znakova vise nema, nije mi jasno kuda da stignem do toga. Pomalo iznerviram odustajem od obilaska. Na kraju se ispostavilo da to uopste nije bilo to i da sam samo trebao jos malo produziti istim putem, putem koji je meni licio na parking elektrane. Elektrana je OGROMNA (pogledati kako je kran mali pored zgrade).

U sam Kostolac ne svracam, pogodio sam obilaznicu prema Pozarevcu. Odatle pocinje ruzni deo danasnje voznje. Saobracaja je sve vise, odjednom su svi nervozni, kretenski se prestize. Ah, dobrodosao u svakodnevnicu Gligo... """"

 

Za ovo si potpuno upravu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Hvala svima na komentarima. Zbog vasih reakcija je vredelo uloziti trud i vreme (puno vremena, 4-5 sati po duzem nastavku) u pisanje 1zdravo.gif

 

 

@Ugac:

Ako se dobro secam u pitanju je crno-crvena/narandzasta Aprilia, trkalica, 50 kubika. Imas slicnih iskustava? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Gligo ako svracas u pesak, javi se, imam tamo vikendicu, mozemo i neki rostilj da opicimo. :)

 

Po pesku bas da vozim ne volem, sa njim nema kompromisa, bar ga ja nisam nasao, il ides pravo i polako, il skrenes i padas jako. Licno osetih dva puta, jedino pozitivno je, sto apsolutno nema ni jednog ostecenja od toga, koliko je lose sto je mekano, toliko je i dobro. :D

 

Sto se tice same avanture, naklon do poda! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Ako se dobro secam u pitanju je crno-crvena/narandzasta Aprilia, trkalica, 50 kubika. Imas slicnih iskustava? :D

 

Da! 8.9. smo prošli kroz Dimitrovgrad i dok smo tražili bankomat neki klinac na trkalici 2-3 puta nametljivo proprda pored nas (naravno bez kacige); ali čini mi se da je žuto crni. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

 

 

Po pesku bas da vozim ne volem, sa njim nema kompromisa, bar ga ja nisam nasao, il ides pravo i polako, il skrenes i padas jako. Licno osetih dva puta, jedino pozitivno je, sto apsolutno nema ni jednog ostecenja od toga, koliko je lose sto je mekano, toliko je i dobro. :D

 

 

 

U pesku moraš da odčepiš gass :moto3:

 

ako kilaviš i vučeš se..samo dublje upadaš.. ako pređeš preko 50-60 i više kmh..

situacija se drastično menja.. zadnja gura prednju i samo letis..

naravno da pritom moraš kao džokej da pratiš motor i da mu svojim kretnjama olakšaš muke..

ruke takođe labave.. nikako stegnute..

 

p.s. i to je bilo tako dok smo vozili po peščari..a onda su se ispred nas pojavila DVA traktora sa tanjračama koje su tanjrale put.. :lol:

onda je bilo čipavo i znojavo :bicikl:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Ja vozih po pesku samo koliko moram, a to je od asfalta, do vikendice. Ima nekih 2km, i tesko da tu moze da se razvije, vise od 30kmh, s obzirom da je blagih levo-desno konstantno, a i padao sam samo kada sam naglo skretao, po pravcu nisam imao vecih problema, pratim kolotrag i molim se. :D

 

Pao sam 15. ili 16. tamo u krivini jednoj, vetar naneo peska koliko neces, i tacno vidim male dinice onako, i reko, ma mogu ja to, i ulazim u krivinu laganu, i opa ode zadnji tocak desno, ja Gaaaaaaaaaas, ode levo, ja Gaaaaaaaaaaaas, ali zup, nisam uspeo da iscupam, iio onda oooooooruuuuuuuuuk, dizi mazgu, i polako. Iskrivio se stitnik za ruke, ali jednim pokretom sam ga vratio na mesto1moto3.gif

 

 

Sve mi nesto u glavi da napravim nosace torbi pozadi, ali vise zbog zastite samih plastika, no zbog torbi. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Ténéré XTZ 750

Na trenutak sam zanemario clanove ugovora o radu koji sam potpisao, i u dahu procitao ceo putopis! Sto se mene tice, jos par ovakvih putesestvija i trazi izdavaca za knjigu "Gligine off road avanture" :care:

 

Kakva poslastica za kraj radne nedelje! :ooo:

Svaka cast na poduhvatu i fotografijama! Stvarno predobro...

 

Pozz :zdravo:

Filip

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Sjajno, Gligo! :takoje:

 

Jesi li razmišljao o promeni motora, nešto lakše da uzmeš, pošto uglavnom voziš off, cenim da bi ti jedan cilindar bio dovoljan?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Da! 8.9. smo prošli kroz Dimitrovgrad i dok smo tražili bankomat neki klinac na trkalici 2-3 puta nametljivo proprda pored nas (naravno bez kacige); ali čini mi se da je žuto crni. :)

 

Ako je neki pRRdavac od 50 kubika vrlo moguce da je ista junacina u pitanju :D

 

 

Ja vozih po pesku samo koliko moram, a to je od asfalta, do vikendice. Ima nekih 2km, i tesko da tu moze da se razvije, vise od 30kmh, s obzirom da je blagih levo-desno konstantno, a i padao sam samo kada sam naglo skretao, po pravcu nisam imao vecih problema, pratim kolotrag i molim se. :D

 

Pao sam 15. ili 16. tamo u krivini jednoj, vetar naneo peska koliko neces, i tacno vidim male dinice onako, i reko, ma mogu ja to, i ulazim u krivinu laganu, i opa ode zadnji tocak desno, ja Gaaaaaaaaaas, ode levo, ja Gaaaaaaaaaaaas, ali zup, nisam uspeo da iscupam, iio onda oooooooruuuuuuuuuk, dizi mazgu, i polako. Iskrivio se stitnik za ruke, ali jednim pokretom sam ga vratio na mesto1moto3.gif

 

 

Sve mi nesto u glavi da napravim nosace torbi pozadi, ali vise zbog zastite samih plastika, no zbog torbi. :D

 

Do sada sam dva puta bio u pescari, sa suvozacicom. Na upotrebljavanim putevima nema problema, prati se kolotrag i to je to. Imao sam situaciju kao Vlajko, da sam naisao na deonicu koju je neko preorao/istanjirao. Tu je vec za dvoje bilo mucenje ali prosli smo. Put od Susare prema Devojackom Bunaru, ali okolo...

 

 

Sjajno, Gligo! :takoje:

 

Jesi li razmišljao o promeni motora, nešto lakše da uzmeš, pošto uglavnom voziš off, cenim da bi ti jedan cilindar bio dovoljan?

 

 

 

Razmisljao, naravno. Malo je komplikovana prica oko ovog motora i eventualne zamene, sad ne bih zalazio u objasnjavanje. Svodi se na to da cu ga svakako voziti par godina, dok se ne steknu uslovi za nabavku jos jednog motora.

 

Vrlo je nezahvalno reci da uglavnom off vozim. Ove godine sam presao nesto preko 10000km, 4000 su otisle na ova dva putovanja a tu je zbirno bilo verovatno mnogo manje od 1500km off-a. Ostalo je sve asfalt, suvozacica, opustencija. Kompromisi...

 

Za moj stil voznje na off-u (sporo, turisticki :D ) KLE odgovara. Nije mi pretezak, nije neudoban...Jedini problem je sto je nizak ali to je u fazi resavanja. I previse plastika koje ce se na kraju unistiti a mnogo kostaju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Procitao sve, od prvog do poslednjeg slovceta.

RESPECT!!! :care: :care: :care:

 

>>Jedini problem je sto je nizak ali to je u fazi resavanja. I previse plastika koje ce se na kraju unistiti a mnogo kostaju :) <<

 

A ti skini plastike, pokloni ih nekome, i svi srecni... Sada ozbiljno, ni "jadnijeg" motora, ni vise kompromisa i zadataka koje sasvim korektno ispunjava. KLE je ZAKON!!! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

ZAISTA jako dobre fotografije, odlicno kadrirane, nemam reci zamerke, naprotiv imam samo reci hvale...........

 

Od srca ti cestitam, pre svega na fotografijama...........

 

:zdravo::moto3::zdravo::moto3::zdravo::moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Ljudi hvala vam svima na lepim komentarima. Zbog njih je vredelo truda i vremena pisati putopis. 1care.gif

 

 

 

A verujte, vremena je otislo bas puno. Svaki nastavak bar 4-5 sati za pisanje teksta i obradu, odabir, kacenje i ubacivanje slika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Pročitao sam reportažu od početka do kraja sa sve komentarima i mogu reći da je ovaj topik jedan od najpozitivnijih koji sam pročitao na ovom forumu. Reportaža je super, zaokružena super fotkama. Ako su mene tvoja padanja sa motora nervirala tokom čitanja mogu misliti koliko su tebi kidala živce tokom vožnje, ali sugurno sam mnogo manje uživao čitajući nego ti obilazeći zemlju Srbiju :)

Svaka čast!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4692 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Off putopis za nastavno gradivo :takoje:

 

 

 

 

Nema veze što je prošlo 8 godina, sve je isto, manje više :sampion:

Promenio član srbac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja