Jump to content

Moto Zajednica

Oboren bajker u ulici Bulevar Mihajla Pupuna

Recommended Posts

  • Walter Sobchak, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio X9 Evolution 500

Onda smo se dogovorili, svalicemo sve na skuterase! :D Ozbiljno, mozete naci statistike o saobracajnim nesrecama prema tipu motora u kojima su najzastupljenije kategorije skuteri i R-ovi. Opet, lepo je rekao Arakis da je najlepse videti adekvatno opremljenog vozaca i trudimo se da ta slika bude cesca.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

onda ja postavljam nov stereotip prema vozacima endura i copera. a to je da ste prljavi, masni i ponajvise glupi. jel moze tako?

 

Ne.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5829 postova

Onda smo se dogovorili, svalicemo sve na skuterase! :D Ozbiljno, mozete naci statistike o saobracajnim nesrecama prema tipu motora u kojima su najzastupljenije kategorije skuteri i R-ovi. Opet, lepo je rekao Arakis da je najlepse videti adekvatno opremljenog vozaca i trudimo se da ta slika bude cesca.

 

 

Druze ne svaljujem ja nista ni na koga (ako si se meni obratio) samo kazem kako meni stvari izgledaju u poslednje vreme. Ne tvrdim ni da sam u pravu totalno je licno opazanje ali zaista mislim da je situacija takva. Sto se crne hronike tice statistika jeste takva ali jbg kad je to skoro kao i pad aviona odnosno hocu da kazem da je skoro svaki udes R-a za crnu hroniku (na zalost) jer se po gradu vozi prebrzo, dok ostali udesi (skuter, kruzer, enduro..) u gradu zavrsavaju u temi motoristi na drumu. E sad (opet licni utisak) na otvorenom putu statistika je drugacija i tu smo svi jednako ugrozeni i zbog svoje i zbog brzine automobila, kamiona...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 507 postova
  • Lokacija: Beograd - epicentar
  • Motocikl: BMW R1150RT

a i mogao bi admin ponekad da poseti po koju temu i da brise offtopic postove, jer svaki put kad dodjem na forum koju god temu da otvorim neko pljuvanje po R-ovima, kao ljubitelj te klase i kao normalan clan foruma muka mi je vise to da gledam. sad treba da udjem u temu domaci but n guz i da pricam o tome kako choperisti smrde? e pa to vi radite, i mnogo smarate. dodjem na forum da odmorim mozak a iznerviram se. a verujem nisam jedini, jer ne vozim jedini R ovde.

 

dodjem na forum,citam temu pao skuterista i procitam ovo : Današnji klinci bi odmah na 1000ke i RRove, zato se i pune crne hronike.

a taj covek vozi kymco i on je merodovan da prica o hiljadama kubika i rovima? to je kao neko sa golfom da ti dodje i da ti prica kako se vozi ferari.

zbogom pameti.

 

 

Pošto vidim da ti smeta izvlačenje iz konteksta, zašto onda ti radiš to isto?

To što piše u avataru shvatio sam kada sam se prijavljivao na forum da treba da stoji ono što trenutno voziš, a ne šta si ikada vozio (jer onda sigurno ne bi bilo mesta za nabrajanje, bar kod mene). Ne treba neki veliki IQ da se shvati šta sam hteo da kažem u postu, a to je za one koji to nisu razumeli, da su današnja deca u velikoj meri nestrpljiva,tj. da bi odmah da krenu od najjačeg i najvećeg, bez razmišljanja o posledicama (da li zbog lošeg vaspitanja ili čega drugog...), umesto da su im roditelji (ili neko drugi) objasnili reč gradacija! Pa ni Šumaher nije seo odmah u F1, već se sit navozao kartinga pa F3, pa ..... dok nije stekao znanje i iskustvo za ono najjače i najveće. A to što ovde radi neki kompleks R-a (btw i to sam vozio, tako da su mi poznate njegove osobine), to je već za neke druge institucije a ne za forum.

Još jedna stvar, čak i kuckanje po tastaturi nosi neku ODGOVORNOST, jer zbog mojih postova niko neće izgubiti glavu(eventualno će ga malo zaboleti od razmišljanja), a ti razmisli da li će neko nedozrelo dete čitajući tvoje, pronaći opravdanje za svoje postupke i preseliti se u temu ispod? Razmisli.....

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Karađorđevo-Bačka Palanka-Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gsx 750f

ZEMZEM!

Svaka čast za "onaj tekst". Uspeo si u nameri! Vratio si me puno godina unazad. Arhivirao sam ga.;) Hvala!

Oko ove teme su svi po malo u pravu. Neko manje neko više. Bitno je da su svi koji su povređeni u nesreći OK!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Пријатељ, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XT 1200 super tenere

Ne vidim zašto bi brisali suvišne poruke iako su off u ovoj temi, dobro je da uz komp raspravljamo o pitanjima bezbednosti i načinu vožnje a da to posle primenimo na ulici. A za R-ove...uvek je bilo i biće prepucavanja R-aša i "svih ostalih" :D i tu nema pomoći samo je potrebno više tolerancije Nema lepše slike od ljutog R-a sa vozačem u punoj opremi, kao što je fenomenalna slika nekog čopera i opuštenog vozača u punoj opremi...o enduro motoru sa vozačem oklopljenim protektorima da ne pričamo...

 

Svako voli svoje i uz malo tolerancije svi se međusobno pomažu da prežive u ovoj svakodnevnoj borbi za život na ulicama.

 

Rajko,pa Vi ste covek za postovanje.

Ja se stvarno nesalim kada kazem "RAJKA ZA MINISTRA SAOBRACAJA".

Ljudi,ovo je divno,samo kada bi vise ovakvih ljudi bilo,svet bi bio smireniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Ne vidim zašto bi brisali suvišne poruke iako su off u ovoj temi, dobro je da uz komp raspravljamo o pitanjima bezbednosti i načinu vožnje a da to posle primenimo na ulici. A za R-ove...uvek je bilo i biće prepucavanja R-aša i "svih ostalih" :D i tu nema pomoći samo je potrebno više tolerancije Nema lepše slike od ljutog R-a sa vozačem u punoj opremi, kao što je fenomenalna slika nekog čopera i opuštenog vozača u punoj opremi...o enduro motoru sa vozačem oklopljenim protektorima da ne pričamo...

 

Svako voli svoje i uz malo tolerancije svi se međusobno pomažu da prežive u ovoj svakodnevnoj borbi za život na ulicama.

 

Rajko,pa Vi ste covek za postovanje.

Ja se stvarno nesalim kada kazem "RAJKA ZA MINISTRA SAOBRACAJA".

Ljudi,ovo je divno,samo kada bi vise ovakvih ljudi bilo,svet bi bio smireniji.

 

Rajkoni,daj pada slihtanje ovde...sredi coveku bajkic...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 507 postova
  • Lokacija: Beograd - epicentar
  • Motocikl: BMW R1150RT

Ne vidim zašto bi brisali suvišne poruke iako su off u ovoj temi, dobro je da uz komp raspravljamo o pitanjima bezbednosti i načinu vožnje a da to posle primenimo na ulici. A za R-ove...uvek je bilo i biće prepucavanja R-aša i "svih ostalih" :D i tu nema pomoći samo je potrebno više tolerancije Nema lepše slike od ljutog R-a sa vozačem u punoj opremi, kao što je fenomenalna slika nekog čopera i opuštenog vozača u punoj opremi...o enduro motoru sa vozačem oklopljenim protektorima da ne pričamo...

 

Svako voli svoje i uz malo tolerancije svi se međusobno pomažu da prežive u ovoj svakodnevnoj borbi za život na ulicama.

 

Rajko,pa Vi ste covek za postovanje.

Ja se stvarno nesalim kada kazem "RAJKA ZA MINISTRA SAOBRACAJA".

Ljudi,ovo je divno,samo kada bi vise ovakvih ljudi bilo,svet bi bio smireniji.

 

E pa ne može! <_<

Čovek ne zna gde da kupi tolike mirišljave jalkice, a i svojim poštenjem bi samo pravio štetu u ministarstvu i agenciji. :zvizduk:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Walter Sobchak, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio X9 Evolution 500
Druze ne svaljujem ja nista ni na koga (ako si se meni obratio) samo kazem kako meni stvari izgledaju u poslednje vreme. Ne tvrdim ni da sam u pravu totalno je licno opazanje ali zaista mislim da je situacija takva. Sto se crne hronike tice statistika jeste takva ali jbg kad je to skoro kao i pad aviona odnosno hocu da kazem da je skoro svaki udes R-a za crnu hroniku (na zalost) jer se po gradu vozi prebrzo, dok ostali udesi (skuter, kruzer, enduro..) u gradu zavrsavaju u temi motoristi na drumu. E sad (opet licni utisak) na otvorenom putu statistika je drugacija i tu smo svi jednako ugrozeni i zbog svoje i zbog brzine automobila, kamiona...

 

Da, naravno da se salim. ;) Ipak, statistika je porazavajuca baz obzira na razloge. Nazalost, u poslednjih nekoliko godina trend sve vise raste. Samo da bude sto manje crne hronike a sto vise putopisa. Dobro, moze i but&guz! :)

 

Untitled.png

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1620 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

nego vozite neke tepsije

 

A šta ti voziš, ekspres lonac?

 

 

 

 

ne izvlaci iz konteksta, nije poenta tog posta vredjanje tudjih motora. nego offtopic kad neko padne sa skutera, iz aviona ili sa stolice i odma su vozaci Rova krivi. ako je stereotip prema vozacima R motora takav da su ti vozaci uglavnom u papucama, glupi ko kurac, voze 200 po gradu pale gume svi bez kacige i nemaju pojma da voze i svesno odlaze u smrt, onda ja postavljam nov stereotip prema vozacima endura i copera. a to je da ste prljavi, masni i ponajvise glupi. jel moze tako? komentarisete neke stvari o kojima pojma nemate. u beogradu,iskreno, od pocetka sezone mogu na jednu ruku na nabrojim koliko ljudi sam video da voze R-a bez kacige, a mnogo vise skuterasa endurista i ostalih. to sto su Rovi najlepsi motori i najbrzi i ribe se loze na R, ne treba da boli guza zbog toga, jer nisu svi kupili R zbog toga. ja barem nisam.

 

R motori jesu lepi, ali to sto tebe pogadja i oko cega se pravi stereotip je tacno u 90% slucajeva. Ti verujem upadas u ovih 10%, ali niko ne kupuje motor koji ide 320 da bi ga vozio 50,60,70,80. Licno smatram da bi paralela r motorima bila voznja bugati vejrona umesto nekog obicnog automobila. Poenta price je ne treba ti motor koji ide 320, tim pre ako imas jaku kocnicu u glavi, jer ga tek onda nikada neces tako ni voziti, a u Srbiji je bolje detetu kupiti pistolj nego r motor i to je cinjenica. Ovo pisem i tvrdim sa svoje 23 g, a vozio sam 1 i po god kawa ninju 636 i video da samo mogu glavu s njom da izgubim, niti je udoban, niti je za malo ozboljniji put, ali je za ku*cenje po gradu odlican.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Beograd

Lepo je meni jedan iskusniji vozac koji vozi preko 10 godina tad je vozio r1 na moto skupu rekao: prvo jednu sezonu naglasio je 10.000 km na ovom mom od 150 kubika. Ja ga onda pitam jel mogu sledecu 600? On kaze NE onda sledecu sezonu nesto oko 400, 500, 650 (10.000) km e onda trecu sezonu kupis 600! I mislim da je to zlatan savet!

Ovde se takodje prica o nekoj kocnici u glavi haha dajte ljudi molim vas :)) Moj moto: Postuj motor i on ce tebe!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R

Cini mi se da ljudi gube iz vida jednu bitnu stvar koja je podjednako bitna kao i iskustvo i kocnica u glavi, a to je odrzavanje! Najveci problem kod mladjih vozaca je sto uglavnom nemaju neku kintu, ili im treba za nesto drugo, i onda se prave kompromisi koji mogu da kostaju glave...danas se za male pare kupuju i kola i motori koji su brzi i snazni a odrzavanje im kosta kao i prvog dana kad su kupljeni. Gume za motore vidjam non-stop da se prodaju polovne "u super stanju" za 30e, "nove" za 60e nevozene ali stare 7-8-10 godina a to je recept za katastrofu...ta guma ce se mozda ponasati dobro dok se vozi normalno ali prvi put kad bude frka proklizace jer nema odavno potrebne karakteristike...

GUME, KOCNICE I UPRAVLJAC VAM CUVAJU GLAVU I VISE NEGO KACIGA I OPREMA...mada, naravno, treba imati i opremu i kocnicu u glavi i znati svoje mogucnosti i mogucnosti motora....

Pozz

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Ewo da bude da skratimo agoniju i da budu : http://vukajlija.com/i-vuk-sit-i-ovce-na-broju/62378 , predlazem da akteri daju Primer svoje "gradacije" http://vukajlija.com/gradacija tako bi mozda i mladjima ukazali kako su stariji ucili :)

Sala na stranu pocecu od sebe ...kad sam bio klinac radovali smo se malim stvarima a danasnjoj omladini je sve dostupno pa i veca kolicina novca...

Moj pocetak je bio automatik sa pedalama neko '70 godiste i to vozen vise na pedale posto sam ga krisom uzimao u selu cesto bez goriva i to je bilo sa nekih 12 godinaSa 15 godina sam kupio sebi apn4 koji sam vozio godinu dana, posle sam kupio noviji automatik jer sam dobro zavrsio osmi razred i tad sam naucio da se motor NE DAJE NIKOME "samo da probam" jer mi ga drugar slupao posle 200m sreca on je bio Ok. posle sam uzeo pugeot rapido sa kojim sam presao jako puno km ( sa njim sam platio skolu slusanja mp3 dok vozim po gradu pa nisam cuo neki auto i u raskrsnici isti poljubim sa laksim povredama)dok mi ga nisu ukrali nakon pezoa imao sam jos dva skutera od 50ccm dresevi neki da bi posle godinu/dve uzeo piaggio typhon sa 80ccm e snjim sam se lepo vozio presao sam skoro 40,000 km, 2002 god kupujem piaggio skiper 125 4t pred kraj sezone i snjim sam presao oko 2500km,i onda 2003 dolazim u situaciju da kupim sebi nesto novo i za 4000 eur (ubedjen da cu to voziti 5 god i ne slusam ni one koji mi kazu da kupim polovno ntitione da kupim motor) uzimam skuter runner200 sa kojim sam za jedno leto presao skoro 18000 km sa njim sam naucio da se cuvam pesackog po kisi ( pad naravno) i da se ne glupiram i trkm po kosutnjaku (pad opet) ... Nakon svega u zimu 2003/04 resim ja da je meni skuter mali da mi treba veci motor dugo smo trazili neki 600 R naravno ali sve neki krshevi bili... Imao sam srece da sam kroz moto otrastanje bio " nadgledan" od velikog druga i prijatelja/iskusnog motoriste koji je 10 god stariji. Kad sam saopstio moje apetite drug me dugo odgovarao i pricao o troskovima koji dolaze kao i da je najlakse kupiti motor a najteze ga posle odrzavati jer se brzo prelaze km i sve se brzo trosi....Kada je uvideo da ja ipak zelim da krenem tim stopama "droge" resio je da mi pomogne...kako nismo nasli adekvatan motor dao mi je svoj 954 posto je on kupio sebi novu kawu i to mi je jedan od omiljenih motora, i danas, koje sam imao ... Skoro svaki vozni dan /vikend imao sam razna predavanja price njegovog i njegovih drugara o padovima izazovima drustva voznjama u grpi pametovanjima ko je vozio koliko itd Tad mi je pricao, a kasnije sam to i sam shvatio, da svako ce na pravcu da zavrne gas ali ono sto se tesko uci je koliko ti treba da stanes kao i koliko moze kroz koju krvinu da se prodje kao i sta se radi kad se u istu udje prebrzo i sve to ima fatalne posledice ... Imao sam srecu da sam odrastao uz takvog prijatelja koji je cak jednom prilikom seo samnom na motor i ucio me o putsnjama brzom saltovanju itd...Za motor R pogotovo je bitno da se cuvas 1 svoje glave - kopleksi, ja sam najbrzi, svi su glupi, sad cu da ga prodjem spolja, ego, dokazivanje... 2 drustva u kom se kreces i njihovih zimskih lovackih pricao ja sam dovde dosao za xx, kroz ovu krivinu sam prosao xx, onog sam odrao na semaforu....

Ostale motore da ne nabrajam od tad do danas ih je proslo mnogo ponajvise R dok nisam shvatio ( iako su mi pricali) da je to ne upotrebljiv motor na ulici i da je to track only... Sve sto imam od njega je zavist za konjima :) i sve sto ide uz to :)

Ne pravdam svoje postupke ali priznajem da sam vozio bez dozvole jako jako dugo cak i bez auto dozvole, sebe sam sebi pravdao nedostatkom autoskoli, svi su oni glupi, jao skupo mi sad to da platim, sledece godine itd... Imao sam pandure koji su me kaznjavali svaki treci put , bezobzira dal sam tog trenutka nesto napravio, kad me vide jer sam uvek bio kriv ...

Sto se tice opreme uvek sam imao sve, recimo kad sam sa runnerom isao bilo gde van centra grada oblacio sam kozni komplet za sta sam cesto bio tema sale pa i dan danas ali to me nije sprecilo da se uvek cuvam. Desava mi se kad su temp preko 34c da u centru kruziram bez kacige mada nosim jet tad za koju licno smatram da je skoro isto kao i da je nemas... Da se nadovezem na prethodno spomenuto davanje motora, isti prijatelj me naucio da se svoj motor POGOTOVO NE VOZACIMA ne daje jer lako mogu da ostanu bez glave...jedno drustvo starijih drugara me dugo "mrzelo" zbog toga, podjebavalo i slicno....nazalost prisli su mi i rekli da sam bio upravu ali na sahrani druga koji je poginuo tako sto je uzeo tudj motor "da proba" ! Sacuvaces drugom glavu tako sto mu neces dati da proba! Ljudi nemaju postovanja prema toj sirovoj snazi niti su svesni svojih i mogucnosti onog na sta sedaju sto se jbg cesto zavrsi pa i fatalno...

Eto kad se ide u off da idemo do kraja :)

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova
Druze ne svaljujem ja nista ni na koga (ako si se meni obratio) samo kazem kako meni stvari izgledaju u poslednje vreme. Ne tvrdim ni da sam u pravu totalno je licno opazanje ali zaista mislim da je situacija takva. Sto se crne hronike tice statistika jeste takva ali jbg kad je to skoro kao i pad aviona odnosno hocu da kazem da je skoro svaki udes R-a za crnu hroniku (na zalost) jer se po gradu vozi prebrzo, dok ostali udesi (skuter, kruzer, enduro..) u gradu zavrsavaju u temi motoristi na drumu. E sad (opet licni utisak) na otvorenom putu statistika je drugacija i tu smo svi jednako ugrozeni i zbog svoje i zbog brzine automobila, kamiona...

 

Da, naravno da se salim. ;) Ipak, statistika je porazavajuca baz obzira na razloge. Nazalost, u poslednjih nekoliko godina trend sve vise raste. Samo da bude sto manje crne hronike a sto vise putopisa. Dobro, moze i but&guz! :)

 

Untitled.png

 

Iz ove statistike proizilazi da kruzerasi ginu vise kako vrijeme prolazi, a R-onje manje. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Lepo je meni jedan iskusniji vozac koji vozi preko 10 godina tad je vozio r1 na moto skupu rekao: prvo jednu sezonu naglasio je 10.000 km na ovom mom od 150 kubika. Ja ga onda pitam jel mogu sledecu 600? On kaze NE onda sledecu sezonu nesto oko 400, 500, 650 (10.000) km e onda trecu sezonu kupis 600! I mislim da je to zlatan savet!

Ovde se takodje prica o nekoj kocnici u glavi haha dajte ljudi molim vas :)) Moj moto: Postuj motor i on ce tebe!

 

Ovdje si sam sebi kontradiktoran. "Postovanje motora" i "kocnica u glavi" su fraze koje opisuju istu sustinu, koja je mnooogo bitnija od kubikaze i kilometraze.

S obzirom da ti je moto jedna od navedenih, dobar si. ;)

 

Na svakom motoru se moze pretjerati (ja sam se skrsio sa APN-a) i na svakom se moze docekati pemzija.

Najbitnije je ne ici na optimizam, too much too soon, sto bi rekle kolege sa BBC-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Iz ove statistike proizilazi da kruzerasi ginu vise kako vrijeme prolazi, a R-onje manje. :)

 

 

Pa ne baš.

Samo je sa godinama sve preciznije vodjena statistika pa su mnogi iz "unknown" kategorije prebačeni u poznate a izgleda najviše u "Touring".

A i ukupan prosek je povecan, verovatno kao posledica povecavanje brzina i opste gustine saobracaja.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • VKV skupljač puževa, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRABAKULA

Ne bih da naglabam o razvojnom putu kako je Bora šnajder postao Boki bajker... Mislim da neki ljudi jednostavno ne mogu da shvate, ili ne cene dovoljno sami sebe! Već dugo živimo u vremenu teških kompleksa koji proizilazi iz velike socijalne razlike. Sve ljudske vrline i vrednosti se stavljaju na drugo mesto, iza vrednosti novca i prestiža. Na to treba još dodati i jedan veoma bitan faktor, dubko ukorenjen u našem narodu, KURČENJE! Kada sve to saberete, dobijate valjani razlog zašto se vozi RR bez kacige, naročito u reonu ulice Strahinjića bana u Bgd-u. Šta će ti "zver" ako ti ne vide lice, ko će sutra da te prepozna... Dalji nedostatak opreme se tumači nedostatkom komfora, odnosno smeta kada udješ u kafić...

 

Mi ovde, zaljubljenici u moto vožnje, samo gubimo vreme tražeći od nekoga da iz korena promeni svoj život i način razmišljanja! Promeniti nekoga ko je odrastao na konstantnom "bombardovanju" od strane nekih medijskih kuća, koje su se svojski trudile, a neke se još uvek trude, da prikažu život kao potpuno nebitnu pojavu, u koliko nemaš odredjene statusne simbole! Zadnjih godina je moda voziti motore, pa naši "fenseri" ne zaostaju za svetskim trendovima! Da su "prljavi" bajkeri prikazani na RR-ovima (kao u pobesnelom Maksu), a ne na kruzerima, po Dorćolu bi više bilo Harleja i slično... Ovako, ostaje nam samo da se divimo ljudskoj gluposti i bahatosti! Nama "miševima" ostaje samo da uživamo u našim malim životima, dok lavovi žive svojim velikim i veoma kratkim životima!

 

Džaba su trošili novac, kada su snimili "Vidimo se u čituljama"! Ovde je to od većine protumačeno kao ispravan način življenja i kao takav postao kodeks! Niste vi krivi što ste shvatili to kao upozorenje i kao nešto čega se treba užasavati! Na kraju, ipak je ovo mala bara puna krokodila...

 

Da ne zaboravim, juče oko 17:45h u istoj ulici, Bulevar Mihajla Pupina je još jedan R ostao da leži kod Mc Donaldsa. Čini mi se da je reč o Kawi, rekao bih po bojama... Makina je poprilično oštećena, čak i sa gornje strane (ulubljen rezervoar i fali vizir). Prolazio sam oko 18h i uredno pitao da li treba neka pomoć... Mislim da kolega nije povredjen, jer nije niko ležao! Nadam se da će brzo popraviti makinu!

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorćol
  • Motocikl: Honda hornet, Fz6,f800gs

E tog era sam i ja video, bio je dobro odvaljen...video se trag kocenja od najmanje 15tak metara u krajnjoj levoj traci ka gradu. Vozaca nisam video, samo motor, policiju i hitnu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Što se tiče tih podela po tome ko šta vozi, ja na to gledam kao i na ljude... postoji samo jedna podela

 

post-5088-0-43012700-1349096122_thumb.jpg

 

ljudi kupuju motore zbog različitih motiva, dal da se što lakše preveze od tačke A do tačke B za što manje para, da se pohvali komšinici, drugarima i sl. , zarad svog veselje i uživanja...

 

svi su ti razlozi legitimni dok ne utiče na bezbednost drugih ljudi... i to je početak i kraj. Dal će neko da pegla na zadnjem ili da razpegla motor to je najmanji problem ali da pritom ne ugrozi nikoga ... Taakođe mnogi ne shvataju da asfalta boli uvo ko si ti, zašto padaš na njega i da nisi ti kriv nego neko ko te je isekao ili slično. On će da te oguli za sve pare...

 

Koliko je bitna tehnika vožnje toliko je bitno i "psihološko" osmatranje terena prilikom vožnje. Ko god vozi u Beogradu (uzimam ga kao primer najgoreg saobraćaja po motocikliste u regionu jel ima i "vrhunskih" vozača automobila koji brzo menjaju trake kao i "nesposobnih" koji to isto rade ) zna kako se uslovi u saobraćaju menjaju kad je pun mesec ili nedaj bože posle prvih kapi kiše...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja