Jump to content

Moto Zajednica

Agencija za bezbednost saobraćaja

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Strašno - i šta su do sad uradili za našu bezbednost ?

 

Milion za kafanske račune i mirišljave jelkice

 

 

Agencija za bezbednost saobraćaja potrošila je prošle godine 120,2 miliona dinara, a pojedine javne nabavke ovog tela Vlade zvuče potpuno neverovatno. Samo za mirišljave jelkice za automobile Agencija je potrošila 570.000 dinara, za račune u beogradskoj kafani “Gospodarska mehana” pola miliona, a za avionske karte čak 700.000 dinara.

 

 

Prema godišnjem izveštaju u koji je “Blic” imao uvid Agencija je platila farbarske radove za automobil “audi A8” čak 298.000 dinara, ali nije navedeno koji je to automobil, zbog čega je i kako oštećen, zašto se plaća njegova popravka, niti da li je to bilo predviđeno planom u budžetu. Na sistem za ozvučenje potrošeno je 285.000 dinara, a taj trošak takođe nije ranije predviđen.

 

 

 

Samo na plate zaposlenih u Agenciji za bezbednost saobraćaja potrošeno je 63,4 miliona dinara, a dodatnih oko 19 miliona dinara su troškovi naknade za članove Upravnog odbora. Plata direktora Stojadina Jovanovića je 192.591 dinar, a četiri njegova pomoćnika primaju po 148.487 dinara. Na zarade zaposlenih sa svim naknadama i dnevnicama potrošeno je čak 68,6 odsto sredstava Agencije koja je zadužena da kreira projekte koji će poboljšati bezbednost u saobraćaju.

 

 

Sa druge strane, na projekte saobraćaja potrošeno je samo 3,3 miliona dinara, što je tek 2,8 odsto sredstava od ukupnog budžeta kojim raspolaže Agencija, a u 2011. je iznosio više od dva miliona evra.

 

 

 

Jovanović: Netačne tvrdnje

Direktor Agencije za bezbednost saobraćaja juče nije hteo da objašnjava i komentariše raspodelu sredstava.

- Optužuju me oni koji nisu dobili novac od Agencije. Navedene tvrdnje nisu tačne. Nemam više komentara - rekao nam je Jovanović, inače nekadašnji načelnik saobraćajne policije.

 

Nemanja Nenadić, programski direktor organizacije “Transparentnost Srbija”, kaže za “Blic” da su izuzetno neobični pojedini troškovi Agencije i da odgovorni u toj instituciji moraju da objasne na koji način su trošili novac iz državnog budžeta. Nenadić sugeriše da treba proveriti zbog čega se u nabavkama pojavljuju troškovi koji nisu predviđeni godišnjim planom, uz napomenu da je to posao za državnog revizora.

 

 

- Moraju da navedu zbog čega su kupovali pojedine stvari, za šta je sve i zbog čega trošen novac. Kada je reč o troškovima za plate i naknade zaposlenih za koje Agencija procentualno izdvaja skoro dve trećine novca, suštinsko je pitanje: da li su oni uradili svoj posao zbog kog je i osnovana Agencija - napominje Nenadić.

 

 

Komitet za bezbednost saobraćaja sačinio je analizu utrošenih sredstava Agencije i zbog izvedenih zaključaka traži hitnu smenu direktora Stojadina Jovanovića.

 

 

- Upoređujući troškove zaključujemo da je na izradu Priručnika za vozače kojima je oduzeta vozačka dozvola potrošeno 950.000 dinara, a da su troškovi avionskih karata čak 700.000 dinara. Troškovi kasko osiguranja za službena vozila veći su od glavnog projekta “Kuda žuriš”, koji služi edukaciji vozača koji ne poštuju brzinu. Sredstva Agencije nisu utrošena namenski za unapređenje bezbednosti saobraćaja, već potpuno nedomaćinski i bahato, a to sve plaćaju građani Srbije - tvrdi direktor Komiteta Damir Okanović, uz napomenu kako uz te činjenice treba uzeti u obzir da se od osnivanja Agencija konstantno povećava broj poginulih u saobraćaju.

 

 

Pripadnici MUP Srbije ušli su 26. januara u sedište Agencije i kontrolisali poslovnu dokumentaciju zbog sumnje da su tenderi nameštani. Tada je bilo sumnjivo to što su se na tenderima iste firme pojavljivale nekoliko puta, a sumnjiva je bila nabavka memorijskih kartica za digitalne tahografe. I dalje nije poznato da li su nakon ove akcije podnete krivične prijave.

 

 

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/341780/Milion-za-kafanske-racune-i-mirisljave-jelkice

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 507 postova
  • Lokacija: Beograd - epicentar
  • Motocikl: BMW R1150RT

Strašno - i šta su do sad uradili za našu bezbednost ?

 

Milion za kafanske račune i mirišljave jelkice

 

 

Agencija za bezbednost saobraćaja potrošila je prošle godine 120,2 miliona dinara, a pojedine javne nabavke ovog tela Vlade zvuče potpuno neverovatno. Samo za mirišljave jelkice za automobile Agencija je potrošila 570.000 dinara, za račune u beogradskoj kafani “Gospodarska mehana” pola miliona, a za avionske karte čak 700.000 dinara.

 

 

 

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/341780/Milion-za-kafanske-racune-i-mirisljave-jelkice

 

Možeš misliti kol'ko smrde, kada im toliko treba za miris.... :neznam:

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6343 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Skoro smo se cudili koliko je para aerodromu otislo na kasicice, pa se to zaboravilo. Tako ce i ove jelkice da se zaborave, a pare ce da im ostanu u dzepu...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3622 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Agencije nisu ni osnivane da nešto korisno rade, nego da se dobro "uhlebe" neki ljudi i omogući se dodatna pljačka. Sve agencije treba odmah ukinuti a "zaposlene" rasterati.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6522 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

http://www.blic.rs/V...zrtava-sve-vise

 

Sinoć sam kupovao u dedinskoj, Beograd, samoposluzi, preko puta "tv" Pink. Masovno ljudi izlaze autima preko pune, čak i na rikverc, tu je kružni tok, bus linije, dva pešačka, gužva i nije baš pregledno. Tu ne pomaže nikakva bezbedonosna Agencija već kaznena jer se većina prekršaja i nesreća ne dešava zbog obične vozačke pogreške nego iz bezočne bahatosti koja je sve veća i masovnija i koju opšta regulativa ne može da suzbije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Pa zar je neko mislio drugacije. Pa nisu morali to da objave da bih znao. A sto kaze lepo covek svima otkaz i cao zdravo.

Pa svako od nas koji radi u privatnom sektoru ili vec u nekoj drzavnoj firmi ali realno gde se radi izdrzava 3 ta parazita. A jedan taj parazit obicno ima vecu platu od nas troje koji nesto radimo :lol: :lol: :staa:

Ali najcrnje od svega jeste sto se nista nece promeniti. Ovi ce sada da prave afere da razjure ove sto su bili na vlasti i onda ce oni da zaposle armiju svojih paraziti o kojima cemo slusati i citati za 4god kada dodje opet neka nova-stara vlast i tako u krug dok ne crknemo. I onda opet tako...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Gts Super 300

Agecija za Baljezganje o Bezbednosti u Saobracaju.

Najvise mi se svidja onaj deo gde kaze da se broj poginulih povecao od kako je formirana agencija :stabre: .

Koja smo mi Alan Ford drzava....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Agecija za Baljezganje o Bezbednosti u Saobracaju.

Najvise mi se svidja onaj deo gde kaze da se broj poginulih povecao od kako je formirana agencija :stabre: .

Koja smo mi Alan Ford drzava....

 

Pa ako pogledas po svim definicijama kako domacim tako i stranim mi nismo DRZAVA. Ali bolje da sada ne idemo tamo.

Nas bi mogli definisati od prilike ovako. "Neki prostor gde zive neki ljudi, bez reda i poredka, bez proslosti sadasnjosti i sigurne jos gore buducnosti, koji kao nesto rade i cekaju da crknu"

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Pa zar je neko mislio drugacije. Pa nisu morali to da objave da bih znao. A sto kaze lepo covek svima otkaz i cao zdravo.

Pa svako od nas koji radi u privatnom sektoru ili vec u nekoj drzavnoj firmi ali realno gde se radi izdrzava 3 ta parazita. A jedan taj parazit obicno ima vecu platu od nas troje koji nesto radimo :lol: :lol: :staa:

Ali najcrnje od svega jeste sto se nista nece promeniti. Ovi ce sada da prave afere da razjure ove sto su bili na vlasti i onda ce oni da zaposle armiju svojih paraziti o kojima cemo slusati i citati za 4god kada dodje opet neka nova-stara vlast i tako u krug dok ne crknemo. I onda opet tako...

Potpuno svestan ovoga glasao sam za one kojih se gadim otkad postoje, mislim ako vec rade sta hoce ne treba im dozvoliti i dokle hoce, razjurivanje trulih jabuka je vec nesto i ako bi konacno neko i robijao za zloupotrebu to bi one koji dolaze moglo podstaci da imaju bar malo postovanja prema nama koji ih placamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 450 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Ma jok. Postovanje je za budale. Samo TOVARI magare dok su mu noge u blatu. Kada god se pogledam u ogledalo vidim jednog <_<

Dabogda ti svaka dala ali posle mene :takoje::nanana::moto3::care::Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6474 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ma jok. Postovanje je za budale. Samo TOVARI magare dok su mu noge u blatu. Kada god se pogledam u ogledalo vidim jednog <_<

Dabogda ti svaka dala ali posle mene :takoje::nanana::moto3::care::Mina:

...sta, 'ces ti prvi da mu das... :lol3:

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 450 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Ma jok. Postovanje je za budale. Samo TOVARI magare dok su mu noge u blatu. Kada god se pogledam u ogledalo vidim jednog <_<

Dabogda ti svaka dala ali posle mene :takoje::nanana::moto3::care::Mina:

...sta, 'ces ti prvi da mu das... :lol3:

jbg ne citas dobro prvo meni pa posle njemu :moto3::lol::dexterr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Da se razumemo: saobraćajni propisi su postojali i pre 50. godina u ovoj državi bez te agencije i bili su sasvim slični današnjim a ovde se jasno radi o tvorevini u kojoj su zapošljavani mamini i tatini sinovi preko debelih političkih veza.

Moglo im se ali će se moći i ovim novima. Samo će da uglave svoju decu umesto tuđe koja su se već dovoljno nakraduckala.

Naravno da će svako ko vidi kako se rasipa novac poreskih obveznika da reaguje ogorčeno ali dobro jutro - ovo je Srbija gde nešto što bi u nekoj razvijenoj državi izazvalo buru protesta, štrajkove i blokade saobraćajnica ovde se prihvata normalno.

Današnji primer: rupa u budžetu?

Povećanje PDV-a na 20 % i stvar rešena.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ma jok. Postovanje je za budale. Samo TOVARI magare dok su mu noge u blatu. Kada god se pogledam u ogledalo vidim jednog <_<

Dabogda ti svaka dala ali posle mene :takoje::nanana::moto3::care::Mina:

 

Ma nisam ja gadljiv :lol: A vidim da si razuman covek, dogovoricemo se vec nekako :jee::D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6474 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Molim vlas' da intervenise, ovo je postala hard core tema :). Ne zna se ko koga...u stvari sve moze samo daj "ne gajimo predrasude glupe...." (Miki Rubiroza :))

 

Jes' ozbiljna tematika, al' od sve muke...na kraju malo covek i da se nasmeje. Nezamerite dokonom forumasu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ma kakav Hard core tek se zagrevamo. :lol: Vidis da se dogovaramo oko raspodele sve svetske zenske populacije.

A tema se i vrti oko seksa, pa jesmo lepo poceli da pricamo kako nas je.. ovi sa vlasti za nase pare. Pa samo nastavljamo u tom duhu. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • VKV skupljač puževa, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRABAKULA

http://www.blic.rs/V...zrtava-sve-vise

 

Sinoć sam kupovao u dedinskoj, Beograd, samoposluzi, preko puta "tv" Pink. Masovno ljudi izlaze autima preko pune, čak i na rikverc, tu je kružni tok, bus linije, dva pešačka, gužva i nije baš pregledno. Tu ne pomaže nikakva bezbedonosna Agencija već kaznena jer se većina prekršaja i nesreća ne dešava zbog obične vozačke pogreške nego iz bezočne bahatosti koja je sve veća i masovnija i koju opšta regulativa ne može da suzbije.

 

 

Možda će sada saobraćajci da dele jelkice umesto kazni!

 

Meni je nekako komunizam bio lepši od ove demokratije.......

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: 4 cilindra :-)))

Znači za par auta godišnje su trošili oko 3700 jelkica :stabre: ,men se čini da treba da se preimenuju u Agencija za Smradove :neznam: .Još je ´jača´ Agen za pomorske nesreće???Nemamo ni more,ni ozbiljnu (trgovačku)flotu-vojnih par čamaca u Bar-u...al se tek ta gospoda :bljak: nakrad...ovaj narade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 423 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Evo i ja da doprinesem malo ugledu dobro nam poznate i cenjene Agencije!

 

Početkom decembra sam uvezao iz inostranstva i sledećeg dana ocarinio automobil. Da bih mogao da ga registrujem moram da imam potvrdu o ispravnosti uvezenog vozila koju ova agencija izdaje. Najpre sam morao da cekam dve nedelje dok su dosli u moj grad, jer dolaze jednom mesecno. Dosli ljudi, skljocnuli par puta fotoaparatom i proverili da li rade pojasevi i to je to. I naravno platio sam nekih 11-12000. I sad jos uvek cekam da mi posalju tu potvrdu da bih mogao konacno da registrujem auto. Jos mi ovaj majstor u ciji servis dolaze radi pregleda rece da su nesto spajali praznike i da ne rade jos uvek.. Samo veselo, vec sam i zaboravio da sam kupio automobil

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 459 postova
  • Lokacija: Dorcol
  • Motocikl: zx12r

Kao i sve agencije, i ova je jedna parazitska, nepotrebna institucija. Da li je neko nekad pokusao da ode u tu agenciju ? To je potpuno nemoguce, oni rade maltene u tajnosti, u nekom stanu na Nbg. Drugar(policajac) ih je nasao, otisao kod njih, a oni iznenadjeni, u fazonu "kako si nas pronasao" ?

Onace, one brojke o smanjenom broju poginulih i povredjenih u saobracaju u proteklih par godina su potpuno besmislene, jer niko ne pominje koliko je u procentima smanjen intenzitet saobracaja u istom periodu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja