Jump to content

Moto Zajednica

Zasto bas SUPERMOTO?

Recommended Posts

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Cesto se srecem sa pitanjem zasto SUPERMOTO?

 

Zato sto..

 

1. Se sedi uspravno! I to je polozaj koji je za

mene udoban i pregledan. U gradu mozes da vidis preko automobila koji

su ispred tebe.

 

2. Kombinacija cross/enduro ogibljenja sa ulicnim 17 gumama

daje neverovatnu kombinaciju upravljivosti na ulici, makadamu.

 

3. Kocnice su im SNAZNE

 

4. Snazni su... Bar u onom rasponu koji je upotrebljiv u gradu.

Imaju mnogo snage dole i u srednjem rezimu. Otprilike 40-60 KS. Ne zvuci

puno, ali u kombinaciji sa malom tezinom i kratkim prenosom cini cuda.

 

5. Relativno su imuni na padove. Uz upotrebu slajdera na osovinama

i stitnicima na volanu, vecina LOW SIDE padova se zavrsi sa par ogrebotina.

 

6. Jeftini su za odrzavanje, registraciju...

 

7. Za trkanje im je dovoljan veci parking, karting staza..

 

Nije dobro ali im oprastam...

 

1. Mali rezervoar (cc 8-12L), otprilike oko 180km voznje,

sto kad se ide dalje smara..

 

2. Neudobno sediste , i suvozac se pati jos vise..

 

3. Nedostatak zastite od vetra..

 

4. Vibriraju... (neki manje, neki vise)

 

5. Skupi

 

Ove cetiri lose tacke zaboravite odmah cim naidjete na uski put

pun ostrih krivina, serpentina ili STAZU...

Peta je kao i uvek.. Koliko para toliko muzike.. ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSXR 600 K9

Potpuno se slazem sa rbobanom! i da nije on ovu temu postavio, ja bi je postavio kad tad. Moj sledeci motor je SM, samo se dvoumim vec duze vreme izmedju par komada... Sad kad ovo budem rekao napljuvace me vecina najstarasnije  ;D dugo vremena sam se lozio na R-ove i manje vise na naked-e pa onda sto me je vise privlacio naked sve manje me je privlacio R, dok jedan dan nisam probao Pedje iz sombora drz 400 sm i zaljubio se u SM, i vise ne gledam nijednu kategoriju motora sem SM-a pa ponajmenje R-ace...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

Potpuno se slazem sa rbobanom! i da nije on ovu temu postavio, ja bi je postavio kad tad. Moj sledeci motor je SM, samo se dvoumim vec duze vreme izmedju par komada... Sad kad ovo budem rekao napljuvace me vecina najstarasnije  ;D dugo vremena sam se lozio na R-ove i manje vise na naked-e pa onda sto me je vise privlacio naked sve manje me je privlacio R, dok jedan dan nisam probao Pedje iz sombora drz 400 sm i zaljubio se u SM, i vise ne gledam nijednu kategoriju motora sem SM-a pa ponajmenje R-ace...

 

Moj co'ek, isti slucaj! Samo ja sam probao XTX i odma se stvorila ljubav! :-*

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1114 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

kad sam sjeo na XF650 prvi put sa 220kg na 160kg sa sa tockovima zadnji 130/70r17 prednji 110/70r19 i masinom od 34 kw kojoj kad stavis leo vins dobijes jos koji konjic. od tog dan zaboravio sam sve osim ovoga i supermota koji je i laksi i brzi . potpuno ga podrzavam.  jedino cu da kazem da je XT660X TEZA OD svoje klase mislim na evropsku bracu. tako da ima razlike u voznji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Potpuno se slazem sa rbobanom! i da nije on ovu temu postavio, ja bi je postavio kad tad. Moj sledeci motor je SM, samo se dvoumim vec duze vreme izmedju par komada... Sad kad ovo budem rekao napljuvace me vecina najstarasnije  ;D dugo vremena sam se lozio na R-ove i manje vise na naked-e pa onda sto me je vise privlacio naked sve manje me je privlacio R, dok jedan dan nisam probao Pedje iz sombora drz 400 sm i zaljubio se u SM, i vise ne gledam nijednu kategoriju motora sem SM-a pa ponajmenje R-ace...

 

Sto bi te neko napljuvao? Vozis ono sto volis i bas te briga.  :)

 

Inace i meni se mnogo svidjaju SM al' me bas iritira mali rezervoar, pa ostajem pri enduru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

Aj kad ste vec postavili temu, da pitam. U poslednje vreme se lozim dosta na supermoto, i najverovatnije da ce sledeci motor biti SM. E sad budzet mi nije neki, oko 4000 eura. Kod nas ih nema puno, tako da ne znam kako se krecu cene kod nas, ali sam nalazio na net-u (www.moto.it) za ~ 3000 eura KTM LC4 640 (99-01) i Husqy SM 610/570 (99-01), japanaca gotovo da i nema (po koja CR 250 R). Pa me interesuju ova dva motora, kakvi su za odrzavanje, kakvog su kvaliteta? Uzeo bih nesto od to dvoje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1114 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

braca evropljani robusni jaki tvrdi i kvalitetni ja mislim da su odlicni ,nisam vozio ktm ali mislim da je ok,oko 110kg su teski oba modela.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSXR 600 K9

Dobro pogledajte link koji cu postaviti! Ne mora uvek markiran SM da bude na prvom mestu!

 

http://www.motopuls.com/index.php?option=content&task=view&id=453&Itemid=44&limit=1&limitstart=1

 

Inace vi ljubitelji SM-a probajte suzanu DRZ 400 SM pa da cujem komentar. Svi ce reci dok ne probaju "jao 400ccm koji ce mi to q..ac"..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Citao sam test odavno, to je test SOFT SM i po meni za vozikanje po gradu je XTX najbolji izbor, SUZUKI sam vozio patkov hard enduro u preradi za SM pre par godina i resio da je samo SM za mene......

 

(XTX treba distancer u prednjoj viljusci i gusce ulje, jer je premekana i onda je OK)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSXR 600 K9

Ni kad se prepravi enduro model DRZ-a u SM, ne moze da bude ni blizu orginalnog SM-a...

Ja plairam da uzmem SM sa tom namerom da vozim kao do sad sto sam vozio predhodne motore, 90% na prednji i zadnji tocak, tih 10% su cisto kad idem negde, mada itad vozim na zadnjem  :)  Razmisljao sam o XTX-u ali mislim da je on tezak i mekan za te stavri sto meni treba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Juce kada sam bio u Yamaha Motoring-u da uzmem motor sa redovnog servisa ja udjem u garazu sa onim likom a ono u garazi 8 komada CPI supermoto 50ccm. Ja pitam lika na foru sta ce vam ovoliko ovih CPI-a, zar se toliko prodaju a lik mi odgovara da ce to sada da voze neki POSTARI. Ja sam se samo ucutao i onako gledam onaj motor a ono bisage sa strane za nosenje poste. E Bajkeri moji ovo ce uskoro voziti POSTARI! ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

Ne bih baš ulazio sa "drugom bobanom" u raspravu jer je sm manijak!!!

 

  Nego šta da radimo druže bobane? Stiže zima..

 

Mogli smo sa opletemo neku vožnjicu dok ne padne sneg!!!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Juce kada sam bio u Yamaha Motoring-u da uzmem motor sa redovnog servisa ja udjem u garazu sa onim likom a ono u garazi 8 komada CPI supermoto 50ccm. Ja pitam lika na foru sta ce vam ovoliko ovih CPI-a, zar se toliko prodaju a lik mi odgovara da ce to sada da voze neki POSTARI. Ja sam se samo ucutao i onako gledam onaj motor a ono bisage sa strane za nosenje poste. E Bajkeri moji ovo ce uskoro voziti POSTARI! ;D

 

Pa shvatili ljudi da se brze probija sa tim kroz grad nego skuterom :D ... Rucke dodju tacno iznad vecine ogledala na kolima, i lagano prolazis i ako je ostalo jako malo izmedju dvoje kola, to skuter ne moze...da ne pricamo o penjanju na ivicnjake, preko sina...sve bez smanjenja brzine...

 

Po meni idealan motor za grad & huliganisanje :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Ni kad se prepravi enduro model DRZ-a u SM, ne moze da bude ni blizu orginalnog SM-a...

Ja plairam da uzmem SM sa tom namerom da vozim kao do sad sto sam vozio predhodne motore, 90% na prednji i zadnji tocak, tih 10% su cisto kad idem negde, mada itad vozim na zadnjem  :)  Razmisljao sam o XTX-u ali mislim da je on tezak i mekan za te stavri sto meni treba...

 

Naravno da ne može jer DRZ 400E ima 10 konja više a lakši je oko 20-25 kila od originalnog SM.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

A sta se dobija ako na xt600 stavim sm gume?

Dobija se osakacena xt600 sa gorim karakteristikama! A koji je uopste realan razlog da se na xt600, ili bilo kom enduru stavljaju sm gume ??? Ti motori su izmisljeni kao modni detalj devedesetih, kao "jbt. sta cemo sad, ajde da izmislimo nesto novo uz zestoki marketing, klinci ce da se prime, jer reklama sve prodaje"! Brate, ko voli divljanje ima R-ove, ko voli off-roud, ima krosere i endurce. Svaka cast svakom ko je upaljen na super-moto (ne znam cak ni zasto je izmisljeno bas to ime koje ne znaci nista i jos je jedan dokaz da su "nesto hteli, nesto napravili"), ali REALNO ne vidim normalan razlog za njihovo postojanje, cak ne vidim da postoje, jer su to endurci sa sm gumama. Bila bi fora da na R-ove stave kros gume, pa ce` ih nazovemo all-woods-street-tourers-super-sprinter hahaha.

Ne ljutite se, ovo je samo moje misljenje, a misljenja su razlicita ;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

A sta se dobija ako na xt600 stavim sm gume?

Dobija se osakacena xt600 sa gorim karakteristikama! A koji je uopste realan razlog da se na xt600, ili bilo kom enduru stavljaju sm gume ??? Ti motori su izmisljeni kao modni detalj devedesetih, kao "jbt. sta cemo sad, ajde da izmislimo nesto novo uz zestoki marketing, klinci ce da se prime, jer reklama sve prodaje"! Brate, ko voli divljanje ima R-ove, ko voli off-roud, ima krosere i endurce. Svaka cast svakom ko je upaljen na super-moto (ne znam cak ni zasto je izmisljeno bas to ime koje ne znaci nista i jos je jedan dokaz da su "nesto hteli, nesto napravili"), ali REALNO ne vidim normalan razlog za njihovo postojanje, cak ne vidim da postoje, jer su to endurci sa sm gumama. Bila bi fora da na R-ove stave kros gume, pa ce` ih nazovemo all-woods-street-tourers-super-sprinter hahaha.

Ne ljutite se, ovo je samo moje misljenje, a misljenja su razlicita ;).

 

Svasta, ako se tebi ne svidja ne moras ih voziti, prosto ko pasulj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Wien

A sta se dobija ako na xt600 stavim sm gume?

Dobija se osakacena xt600 sa gorim karakteristikama! A koji je uopste realan razlog da se na xt600, ili bilo kom enduru stavljaju sm gume ??? Ti motori su izmisljeni kao modni detalj devedesetih, kao "jbt. sta cemo sad, ajde da izmislimo nesto novo uz zestoki marketing, klinci ce da se prime, jer reklama sve prodaje"! Brate, ko voli divljanje ima R-ove, ko voli off-roud, ima krosere i endurce. Svaka cast svakom ko je upaljen na super-moto (ne znam cak ni zasto je izmisljeno bas to ime koje ne znaci nista i jos je jedan dokaz da su "nesto hteli, nesto napravili"), ali REALNO ne vidim normalan razlog za njihovo postojanje, cak ne vidim da postoje, jer su to endurci sa sm gumama. Bila bi fora da na R-ove stave kros gume, pa ce` ih nazovemo all-woods-street-tourers-super-sprinter hahaha.

Ne ljutite se, ovo je samo moje misljenje, a misljenja su razlicita ;).

 

SM je motor koji je napravljen za ludovanje i za "ubijanje" adrenalina zato i ima 8-11,8l rezervoar i onako neudobno sediste (nije za putovanje)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Kako je nastao supermoto?

 

Nastao je u Francuskoj gdje se lokalnim tipovima nije svidjala okretnost klasicnog streetfightera.

Oni u svojoj reziji prepravljaju enduro motocikle u supermoto ne bi li dobili idealno gradsko vozilo.

Cestovne gume, gusce ulje u viljuskama i jace kocnice.

Sta su dobili sa tim?

Polozaj kao na enduro motoru, znaci apsolutna kontrola i dobar pogled ,,sa visine'', zbog manjih guma bolju okretnost koja se mogla porediti sa skuterima.

Na velikim Pariskim parkiralistima su isprobavali okretnost, da ne kazem da su organizovali ulicne trke.

 

KTM je prvi shvatio prednosti takve koncepcije i 1998 godine svjetlo dana je ugledao prvi serijski supermoto

 

KTM 620 LC4 Super Competition

 

404.jpg

 

Razlog popularnosti je vjerovatno zato sto tu klasu nije stvorila neka fabrika, vec su se fabrike prilagodile zeljama kupaca  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Naravno, upravo sam zato i rekao da nema ljutnje, mada nisam govorio samo o subjektivnom stavu, jer pod motorom podrazumevam masinu koja je stvorena za normalno putovanje. Masine za trke, divljanje i sl. su nesto drugo, ja govorim o motoru kao putnoj masini koja sluzi za prevaljivanje sto veceg broja km :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

Kako je nastao supermoto?

 

Nastao je u Francuskoj gdje se lokalnim tipovima nije svidjala okretnost klasicnog streetfightera.

Oni u svojoj reziji prepravljaju enduro motocikle u supermoto ne bi li dobili idealno gradsko vozilo.

Cestovne gume, gusce ulje u viljuskama i jace kocnice.

Sta su dobili sa tim?

Polozaj kao na enduro motoru, znaci apsolutna kontrola i dobar pogled ,,sa visine'', zbog manjih guma bolju okretnost koja se mogla porediti sa skuterima.

Na velikim Pariskim parkiralistima su isprobavali okretnost, da ne kazem da su organizovali ulicne trke.

 

KTM je prvi shvatio prednosti takve koncepcije i 1998 godine svjetlo dana je ugledao prvi serijski supermoto

 

KTM 620 LC4 Super Competition

 

404.jpg

 

Razlog popularnosti je vjerovatno zato sto tu klasu nije stvorila neka fabrika, vec su se fabrike prilagodile zeljama kupaca  ;)

 

Bravo Wulfy !!! :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

mislim da po gradu nijedan motocikl nema šta da traži sa SM, jer je on jednostavno pravljen za to. kad bi imao para uzeo bih nekog KLR650 i preradio ga u SM.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja