Jump to content

Moto Zajednica

Najbolji period za kupovinu skutera?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300

Scarabeo 200 je ako se ne varam ili 2600 ili 2800, akcijska cena.

 

Procitao sam ovaj tekst o Beverliju i umro sam od smeha :))) ali mislim da nije u redu da neko iskesira toliku lovu za skuter i da ima nekoliko prilicno ozbiljnih problema sa njim. Zabari su uvek bili doktori da nesto lepo upakuju i masno naplate...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2497 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

mali ti je fond za kupovinu brendiranog polovnog skutera,otvori dobro oči i vodi nekog sa sobom ko se dobroooo razume u skutere da te taj skuter posle ne izađe još gomilu evrića da bi mogao da se vozi.Što stariji kupuješ to budi oprezniji.

Jedna od varijanti je da taj keš daš kao učešće i samm tim digneš manji kredi , manja rata i kupiš neki skut u koji se uklapaš finansiki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4335 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Ako razmatraš Beverly i Scarabeo, nije loše da pročitaš ovaj tekst. Bio sam ubeđen da su ista klasa i sličan kvalitet, ali eto iznenađenja...

 

Kao sto i sam znas, imao sam dva Beverlija, ukupno 3 godine, znam tacno sta je i kako se sedi i da li je sediste ne udobno ili nije.

Spucao sam sa ta dva komada 33.000km ukupno.

Tako da to je individualno, meni je savrsen bio dok nisam poceo da idem na ture duze od 200km.

Sve je to od coveka do coveka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300

To sam i imao nameru, da idem na kupovinu nove makine za 2000eur, 600eur dam ucesce i ostatak rasporedim na neke manje rate koju mogu da podnesem. Problem je sto za 2000eur nema "normalan" skuter od bar 12ccm koji moze da me nosi a da ne probija zvucni zid svojim radom :) Salu na stranu, za normalan maxi skuter od 150ccm treba ili 2500eur i vise za tajvance/italijane, ili na drugu stranu rizik sa kinezima za 1000eur...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2497 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Sad je došlo vreme da su keš kupci uvek uboli pravo vreme,još ako je nekom frka da proda a ti tresneš keš na sto može da se napravi fina cena e sad samo i da se ubode i dobar primerak ali ako omaneš u proceni kvaliteta skutera onda cena ispadne na kraju babaroga.:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Ja to rekoh, dobar bez love ne mozes kupiti!!!!!! Nije bitan period...

Jul, Mart ili Decembar 0zbunjen.gif..... Najbolji period je kada imas lovu u dzepu!!!!!!!! 1aha.gif

Ako je skuter dobar,nema tu mnogo oscilacije,cena je ista i za rođendan i za novu godinu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300

Najbolji period je kad to pozelite da uradite i imate dovoljno para, ako kalkulisete nema nista od toga...a evo i zasto!!!

 

Nisam kupio skuter u avgustu kad sam to bio nameracio, kao ostavicu za kasnije kad bude nekih primeraka van sezone za dobru cenu. Odem na more 11.9., posle 4 dana krene ogromna kisa, bujica vode krene niz ulicu i odnese mi auto niz put i skroz ga poplavi. Od majstora do majstora, jedva ga osposobimo za povratak u Srbiju (da ne bih isao slepom koji je cca 700-800eur) i to me kostalo 400eur. Vratim se nekako u Srbiju i eno ga auto u servisu, mora da se radi turbina jer je zaribala od vode, jos oko 300eur. I tako ode sigurno 700eur, u prevodu ode ceo skuter...a da sam kupio skuter, sad bih nekako izfinansirao i zaduzio se kod prijatelja,i vratio to jer ne podnosim dugove. A sad da se zaduzim da kupim skuter to nema sanse!

 

I tako, kad pozelite i imate lovu odmah to uradite jer ce naici neka kretenska situacija i nema nista od vase kupovine :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorćol
  • Motocikl: Honda hornet, Fz6,f800gs

Preporuka za sym HD 125 (inace ima 13ks i vodeno hladjene). Ubio za dve godine 30 000 a nakon toga prodao ga liku koji vozi za kurirske sluzbe.. Tera po 70 000. U gradu trosi 3,5-4 uz zavijanje gasa a na otvorenom sa brzinom od 80-90 na sat ide 2,8litara. Skuter je neunistiv. Novi se prodaju koliko znam za 2000e a par god star moze da se nadje za 1300e. Proputovao sam celu Srbiju i CG sa tim cudom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8969 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Preporuka za sym HD 125 (inace ima 13ks i vodeno hladjene). Ubio za dve godine 30 000 a nakon toga prodao ga liku koji vozi za kurirske sluzbe.. Tera po 70 000. U gradu trosi 3,5-4 uz zavijanje gasa a na otvorenom sa brzinom od 80-90 na sat ide 2,8litara. Skuter je neunistiv. Novi se prodaju koliko znam za 2000e a par god star moze da se nadje za 1300e. Proputovao sam celu Srbiju i CG sa tim cudom.

 

da li si siguran da toliko trosi, nesto mi to mnogo malo 0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4335 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Znao sam lika koji je u kurirskoj sluzbi vozio pomenutog Syma, presao je nesto preko 40 000 i radio generalnu jer je ostao bez ulja i cao zdravo.

Ali sto se tice potrosnje i on je govorio da je cetvorka uz cepanje, a trojka kad vozis normalno. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Beverly 300 ie

Jedno "retoričko" pitanje. Da li je bolje 125/150 ili 250/300? Po gradu idu manje više isto, da bi došli do neke slične brzine onaj manji je potrebno navrnuti malo više, a svako navrtanje rezultuje se potrošnjom,a onda kad se izađe na iole duži pravac(NBG,Munze), tek onda nastaje navrtanje i odvrtanje. Ono što želim upitati jeste isplati li se 125/150 kao neko trajno rešenje,na duge staze?

 

izvinjavam se na malom "off"-u

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Mislim da ce ti ogromna vecina odgovoriti 250/300 kao resenje na duze staze :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

Jedno "retoričko" pitanje. Da li je bolje 125/150 ili 250/300? Po gradu idu manje više isto, da bi došli do neke slične brzine onaj manji je potrebno navrnuti malo više, a svako navrtanje rezultuje se potrošnjom,a onda kad se izađe na iole duži pravac(NBG,Munze), tek onda nastaje navrtanje i odvrtanje. Ono što želim upitati jeste isplati li se 125/150 kao neko trajno rešenje,na duge staze?

 

izvinjavam se na malom "off"-u

 

Возио сам скутере од 150 до 500 кубика. Ако имаш могућност да купиш скутер са 250/300 кубика, у сваком случају ћеш имати веће могућности. Проблем са 125/150 је у томе, што ћеш, ако желиш да возиш мало брже, стално бити близу "лимита", што код веће кубикаже није случај. Ипак та резерва снаге много значи. А о вожњи ван града (магистрала или ауто пут) да не говоримо. Наравно, мања кубикажа значи нешто мању потрошњу али мислим да је то минорно, ако говоримо о неком нормалном коришћењу. У сваком случају, препорука за више кубика. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Sivac
  • Motocikl: fvision 125, yz 125 ranije, gs 500

Ako je definitivno preporuka zbog gabarita da idem na 250ccm, onda definitivno moram otpisati kupovinu nove masine, jer su cene za ove koji dolaze u obzir (Piaggio, Sym, Kymco, mozda Keeway) daleko preko 2000eur koliko bih se opruzio ako idem na kredit. Znaci samo polovno jbg...nikad u zivotu nista ozbiljnije od bajsa nisam novo kupio pa sam se ponadao da cu mozda kupiti novi skuter ali sipak :)

Sa 50 si u ničemu.

Sa 125 nisi nigde.

Sa 250 je osrednje kada si sam a kada povezeš nekog jedva čekaš da siđe.

Sa 400 si ok sam a osrednje kada povezeš nekoga.

Sa 600-650 si već leteći tanjir kada si sam a ok kada povezeš nekoga.

Sa 1000- 1100 i više si na letećem tanjiru sa hiper pogonom i samo te ludilo deli od toga da li ćeš da voziš 60-80-120-200 ili 300.

 

Dobro sad kako kome. Vozio sam GS 500, YZ 125 a trenutno imam kineza 125 sprint fvision i skroz mi je ok. Nije neki za jurnjavu,ali to ni ne trazim od skutera. Lepo povlaci,lepo i ide i sa jednim i sa dvoje. Sad opet zavisi sta je kome dobro. Ja kad idem sam, za cas 90-100. Jedino sto sam mu radio je malo veci karburator,i izduvna grana ima suzenje na pocetku,kojeg sam se resio i motor odma ima osetno vise snage :D

Ovaj moj ima 8070 km na satu, ogluio se onaj lak sa plastika,pa bi to trebalo resiti. Predhodni vlasnik nije imao nekih kvarova,a ni ja. Nesto sitno oko elektronike i to je to. Valjda imam srece pa mi zapao neki kolko tolko dobar kinez :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja