Jump to content

Moto Zajednica

Promena motora, RR nije vise za mene...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 377 postova

Pored endurača volim i naked i sport touring motore ali kupovina jednog dolazi u obzir isključivo uz primarni, ENDURO motor.

 

I da, osakaćeni ste, jbg, tako je. Nije poenta u "penjanju uz stepenice" već što gubiš 50% od motociklizma tako što ne voziš enduro, vidi samo slike sa Golije na primer, do takvih pogleda ne možeš stići drumskim motorom...

 

Enduro motori (uglavnom) ne mogu da dostignu 200kmh, većina može preko 160 ali R motor ne može UOPŠTE van puta a da to liči na vožnju.

 

Što ja volim da kažem, nije drumski motor (Bandit, Hornet, Drag Star, BT1100, R1 etc.) toliko bolji od mog XT-a na putu koliko je XT bolji od tih motora van puta :takoje:

Gledajte samo ove na ADVrider forumu što putuju po Aziji, Africi...

 

I nemam nameru da ističem koliko je enduro bolji od ostalih motora, svako vozi ono što mu odgovara (i što može), ovo je samo moje viđenje ;)

 

da zivim u nekom selu mozda bi i vozio enduro a posto zivim u beogradu i ne krecem se van asvalta onda nema poente da kupim neki motor iz te klase, kapiras? nemam ambicije da se penjem po planinama radi `uzitka` dok me jedu komarci i dok mi ulazi zarazna voda iz bara u cizme i da sam znojav i prljav. vise volim da ucim da obaram motor u krivinama nego da vozim po blatu i kamenju. ti ulazis u krivinu 50 i ne mozes brze ne zbog tvog znanja i iskustva, nego zato sto motor ne moze da se obori vise dok ja ulazim 100. jbg,ne razumes? jasno mi je zasto. osakacen si od tog osecaja. gubis 50% od motociklizma. jer sa biciklom ulazis u krivinu pod istim nagibom kao sa tim endurom.

edit: ja se izvinjavam zbog ovog off-a ali jednostavno me isprovociralo ovo `sakacenje` od strane brdsko livadskih vozaca.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2464 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Andreja brate znam ja to sve, pazljivijim citanjem uocices da sam vozio Super Teneru nekad, znam ja sta je enduro i znam da je puno zabavniji on od R-a, ali mi to vise ne treba, ledja me jebu i cika doca reko batali to sinko ako neces na stakama posle 30te..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Kapiramo se, Gile :)

 

@ GixxerSixxer, što si ti nervozan čovek, čoveče! :)

Spusti malo loptu, nema potrebe da se uzrujavaš, što bi menjao tastaturu posle bezveze...

 

U pravu si za neke stvari, kao što rekoh, svako vozi ono što voli ali se nikako ne bih složio da R-om možeš DUPLO brže ući u krivinu nego sa endurom... Mislim da bi se pošteno klali dobri vozači endura i R-a od 600ccm na Rudniku, ako ne bi enduro dobio...

 

A za ovo što reče da živiš u Beogradu, da je tvoj motor za grad... Oprao bi te svaki SM ;)

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

Kapiramo se, Gile :)

 

@ GixxerSixxer, što si ti nervozan čovek, čoveče! :)

Spusti malo loptu, nema potrebe da se uzrujavaš, što bi menjao tastaturu posle bezveze...

 

U pravu si za neke stvari, kao što rekoh, svako vozi ono što voli ali se nikako ne bih složio da R-om možeš DUPLO brže ući u krivinu nego sa endurom... Mislim da bi se pošteno klali dobri vozači endura i R-a od 600ccm na Rudniku, ako ne bi enduro dobio...

 

A za ovo što reče da živiš u Beogradu, da je tvoj motor za grad... Oprao bi te svaki SM ;)

 

oprao bi me i skuter iz brze poste :P. salu na stranu, probano je i ovo gore, enduro vs R na asvaltu. problem je grebanje fuzastera do trenutka kad ne moze vise u nagib. dobar enduro vs dobar R vozac,30% brze u svim krivinama u nekim krivinama se povecava procenat. ontopic: gile, razmisli o gsr 750 ili gsr 600 varijanti. nece da te bolu ledja,'strojen' R unutra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Kapiramo se, Gile :)

 

@ GixxerSixxer, što si ti nervozan čovek, čoveče! :)

Spusti malo loptu, nema potrebe da se uzrujavaš, što bi menjao tastaturu posle bezveze...

 

U pravu si za neke stvari, kao što rekoh, svako vozi ono što voli ali se nikako ne bih složio da R-om možeš DUPLO brže ući u krivinu nego sa endurom... Mislim da bi se pošteno klali dobri vozači endura i R-a od 600ccm na Rudniku, ako ne bi enduro dobio...

 

A za ovo što reče da živiš u Beogradu, da je tvoj motor za grad... Oprao bi te svaki SM ;)

Kad pomenu Rudnik,put od Topole prema rudniku nek RR vozači ne voze da ih nebi neki klinac odrao sa mz-om.Na planinama nema komaraca :moto3:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2464 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

gile, razmisli o gsr 750 ili gsr 600 varijanti. nece da te bolu ledja,'strojen' R unutra.

 

Ma ne bole mene ledja od nijednog motora cak mi je bolji savijen polozaj na R-u za ledja jer je tezina rasporedjena i na ruke, nego ne bi se vise zezao endurom da se skrsim po sumi i do sjebem diskus pa da nemogu ni pertle vise da vezem..

 

Ali volim enduro i blato, nema niceg lepseg stvarno.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: sarajevo
  • Motocikl: Honda VTR 1000

ja bi uzeo VFR-a..neki dan prijatelj kupio i probao..moj VTR ide na prodaju i najvjerovatnije kupujem VFR-a..mene je pravo iznenadio..

 

moj prijedlog def VFR

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Ja glasam za F800GS :jee: (al sam objektivan :D )

Najniža zabeležena potrošnja 3,8 litara kad sam se vozio s drugarom koji vozi mrcinu od kruzera (honda 1900 cm).

Maksimalna potrošnja natovaren ko mazga s sva tri kofera, tank torbom pri tempu 170-180 kmh 9 litara.

Da skratim oko potrošnje prosečna potrošnja van grada se kreće od 4,5 do 5,5 litara,

Po gradu od 5 do 6 litara.

Maksimalna brzina izmerena po satu s povišenim vizirom i top case je bila 210 kmh

Ubrzanje od 0 do 100 3,7 sec, znači yebeš kevu ovima s R mašinama od 600 ccm :moto3:

 

Imao sam prilike da vozim zekana Z750 u top stanju to je blago rečeno limunada u odnosu na F800.

Kočnice su jednostavno brutalne (dupli brembo)

Servisni intrevali 10.000 km, redovan servis kod Radulovića košta 6.500,dinara

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

ja bi uzeo VFR-a..neki dan prijatelj kupio i probao..moj VTR ide na prodaju i najvjerovatnije kupujem VFR-a..mene je pravo iznenadio..

 

moj prijedlog def VFR

 

 

 

Gosn GIle je fino naglasio da ga ne zanima "moj glas ide VFR-u" bez obrazlozenja, a i mene bas zagolica radoznalost sta to ima VFR da ponudi vlasniku jednog VTR-a???

(nisi napisao kojeg VTR-a vozis, ali na avataru je sp, pa ako je taj, onda tim prije).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ja konkretno ne vozim VFR ali sam idem na putovanja sa istom ekipom ljudi i tu je 6 istih motora i medju kojima je jedan VFR. Prelazimo dosta km na tim putovanjima i budemo na motoru obicno od 11h do 24h. Znam kako se ponasa i koliko trosi svaki od tih motora sa kojima putujem a VFR trosi tacno oko 6l i tu bude bas raznolike voznje od gazenja do laganog vozikanja. Motor je dosta udoban jeste da se malo vise oslanja na ruke nego na nekom Stromu ili Varaderu ali sam si rekao da ti je to prihvatljivo. Pritom zadrzavas dosta sportskih karakteristika. Motor je odlican za putovanja, lepo mu lezi zadnji kofer + bocni. E sada cene njihove koliko sam shvatio nisu male ali motor daje dosta.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Iako ti nije na onom spisku, ja bih ti predlozio Varadera. Ja sam motorom prezadovoljan. Mnogi pricaju o tome kako je tezak i robustan za provlacenje po gradu pri malim brzinama. Ja taj problem nikada nisam imao a svaki dan prolazim kroz ceo NS dva puta u najgorem spicu. To ce ti reci svako ko je vozio Varu na duze a ne samo probao. Iako je Vara teza od Afrike subjekivni osecaj je da je mnooogo laksi i upravljiviji. Potrosnja je sasvim razumna u svim rezimima. Ima fino ubrzanje i sasvim solidnu i prijatnu krstarecu brzinu. Motor je neverovatno udoban i za vozaca i za suvozaca i desavalo se nekoliko puta da kada idemo na putovanje, nas dvoje full napakovani sa 3 kofera uopste ne stanemo dok se lampica za rezervu ne upali t.j. vozili smo dobrano preko 300km a da nismo ni osetili da smo toliko vremena proveli na motoru. Prosle godine smo vise puta prevalili u danu preko 1000km a da se nismo umorili ni malo od voznje, nismo utrnuli... samo nam je pakao od preko 40 stepeni smetao. Da nije bilo tako vruce, vozili bismo i vise, ali smo morali cesto stajati da bismo se osvezavali vodom kako ne bismo dehidrirali.

 

Po meni je Varadero jedan kompletan putni motor koji moze veoma lako da nosi dve osobe na ozbiljna putovanja. Nije problem sici na lagani off, tucanik, prasinu... malo ozbiljniji off je vec problem, ali to mu nije ni namena. Iako deluje glomazan i tezak, veoma je jednostavno probijati se sa njim kroz gradske guzve. Ima razumnu potrosnju, trazi minimalno odrzavanje amoze da pruzi zaista mnogo.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

@gixxer - gresis sto se tice enduroa u krivinama na turing ili putnim gumama

krivine koje se voze 150-200.... tu enduro nema sta da trazi

ali sve sporije i tesnije krivine sa dobrim gripom se na R-u voze svega 5-10-15% brze

 

Ovde bas kod Cacka ima jedna krivina koju svi treniraju. I hvale se momci kako su imali izlaznu brzinu 115-120, ali nisam cuo price preko toga. Ja sa mojim kultivatorom i Conti Trail Attack gumama vozim treci ili cetvrti prolaz i posto imam digitalni brzinomer, snimam brojku 107, a pritom iskren da budem nisam imao vise hrabrosti da oborim zbog metalne bankine pored puta, a i ne lupa mi se motor, ali do fuzastera ima jos prilicno, a motor ne pokazuje ni najmanje znake nervoze ili prilaska kraju gripa u krivini. A na povratku kuci, bez zelje da se nadmecem sa bilo kim sem sa sobom, u jednom setu tesnih krivina prolazim brze nego sto je decko ispred mene sa Hondom Fireblade.

A znam lika koji je na motoru kao mom gumu na fuzasterima komplet oljustio i zavrnuo na gore, a potrazi motor i vidi koliko mora da se padne da bi se postiglo tako nesto.

 

Dakle, na dobrom asfaltu, sa sporijim i srednje brzim krivinama i normalnim brzinama voznje (do 130) razlika je daleko manja nego sto je to na tesnim planinskim asfaltnim putevima, da ne pominjem kada je asfalt pun rupa kakav je inace u srbiji. O silasku sa betona i uzivanju u lepotama ove nase prelepe planete je izlisno govoriti.

 

Istina, nece 200 ni za 9 godina, a kamoli za 9 sekundi, nece 150 u krivinu jer im vesanje i ram nisu za to, nece na prednji, nece na zadnji, nece plavuse po gradu da pentraju tange na njih, ali obozavaju krivine, posebno na planinskim putevima, drze solidne putne brzine, a pritom se ne plase rupa, sahti, lezecih, ivicnjaka, stepenica, panjeva, stenja, vode, blata, brda, prasine i mogu da odu bukvalno svuda gde i R, a to je samo delic onoga kuda motor moze da se vozi.

 

Tako da smo mi osakaceni za prebrzu i prerizicnu voznju, pozerisanje po gradu i klinke koje se loze na naizgled skupe stvari, a vi za sve ostalo.

 

Nije mi bila namera nikakva provokacija, nemoj da padas u vatru, ovo je bio samo malo grubljim tonom odgovor na tvoju subjektivnu konstataciju ;) i uvredu upucenu nasim svestranim kultivatorima

 

izvinjavam se svima na off topicu

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Sve je do vozaca a ne do masine. Masine imaju svoje granice ali 90% nas obicnih se tim granicama nikada ne priblizavamo. Navozao sam se kako kod nas tako i preko i gledao kako ljudi sa enduro motorima obaraju i voze ludilo brzo po krivinama kako dugim tako i kratkim gde sam se samo pitao kako? Pa odgovor je bio lak. Znaju da voze bolje od mene 100X i kraj. Tako da je glupo to i porediti.

Kao kada neko kaze pa motor sa kardanom je sporiji. Smesna konstatacija, to se oseti samo na trkama a niko od nas to nikada ne bi ni primetio realno. Moj kum koji stvarno super vozi motor vozi Yamaha xj900 koji nema ni T od trkalice pa obara taj motor i ulazi u krivine bolje od brdo R masina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Sve je do vozaca a ne do masine. Masine imaju svoje granice ali 90% nas obicnih se tim granicama nikada ne priblizavamo. Navozao sam se kako kod nas tako i preko i gledao kako ljudi sa enduro motorima obaraju i voze ludilo brzo po krivinama kako dugim tako i kratkim gde sam se samo pitao kako? Pa odgovor je bio lak. Znaju da voze bolje od mene 100X i kraj. Tako da je glupo to i porediti.

Kao kada neko kaze pa motor sa kardanom je sporiji. Smesna konstatacija, to se oseti samo na trkama a niko od nas to nikada ne bi ni primetio realno. Moj kum koji stvarno super vozi motor vozi Yamaha xj900 koji nema ni T od trkalice pa obara taj motor i ulazi u krivine bolje od brdo R masina.

 

Ja kada poredim performance motora ne uzimam u obzir vjestinu vozaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2464 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

kosooki, opusti se nije uopste offtopic, drago mi je kad se malo vise polemise, pogotovu sto je tema u kojoj se bira sportski ili enduro motor.

 

Kad se samo setim 2010, Sutomore, Vlada035 sa GPZom 500S a ja Super Tenerom 750. Dok ostatak ekipe nije hteo da nam se pridruzi, posli su kuci kroz tunel. Vlada i ja cemo preko prece naokolo blize preko Petrovackih gora, iz krivine u krivinu.. Mogu samo da vam kazem da nisam usporavao posle svake 2ge krivine da me stigne malo i da sam drzao svoj tempo, ekipa nas nebi cekala 10min na poumpi :D

 

cg.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2464 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Meni je smesno sto te muci prosecna potrosnja od 6l a svi motori koje si nabrojao (osim mozda Z) trose vise!

 

:nanana:

 

Daj mi neki sto manje trosi. Elem bendza trosi 4,5 i kad bi mu ugradio HHO sistem.. mmm. ispod 4L :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Kragujevac

5000 kilometara sam napravio na Strom-u 1000, uzeo dve godine starog sa13000 predjenih. Ja se ne secam da mi je trosio ispod 8 a nisam neki brzinac.

Mislim da nijedan od ovih motora sa nasim benzinom ne moze ispod 7l/100km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja