Jump to content

Moto Zajednica

Uvoz motocikala iz Bugarske

Recommended Posts

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Ne znam kakvo je stanje tih motocikala. Nisu bugari bas neki revnosni vlasnici (bar tako mislim). Sto se tice procedure, verujem da je ista kao i za bilo koju drugu zemlju EU.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Batali Bugare, velika je sansa da te neko prevari.

Upravo tako,nemam licno iskustvo,ali je bila tema ovde na forumu bas vezano za kupovinu motora iz BulgariJU. Da neprepricavam,vratili su se bez motora a tamo nije bilo nimalo prijatno kolko sam ja zakljucio iz texta.Ako pronadjem link do teme ubacicu ovde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Zem00n

i ja sam se raspitivao pre par meseci... jednostavno je za mene to prevelik rizik.

 

mada znam par ljudi koji su pazarili super mashine tamo i josh uvek niko nema problema.

 

:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Sta mislite, da je to kupljeno novo u Bugarskoj???

 

Isto kao i gomila drugih polovnjaka, sve je to dovuceno sa zapada, najvise iz Italije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Problem sa uvozom motora iz Bugarske je taj, sto motor iz Bugarske mozes da izvezes samo ako je vec registrovan u samoj Bugarskoj. A posto su to pretezno motori iz uvoza, znaci da su se u njihovu cenu, koju ces ti platiti, vec ugradili svi u lancu koji te motore teraju sa zapada u Bugarsku, plus troskovi carinjenja, poreza i registracije u Bugarskoj. I, onda jos jednom to isto kod nas. A sasvim je druga prica u kakvom stanju ti motocikli stizu u Bugarsku, i tamo se maskiraju za udaju... Izgleda su komsije nam drage veci Matrapazi od nas, a i imaju vec razradjen sistem jeftinih radionica za maskiranje, bas kao i za automobile.

Jesam li pomogao??? :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Nezam kako im je sa motorima, al sam, se nagledao na autoputu njihovih šlep službi kojima dovlače automobile sa zapada . Ne sećam se da sam ikad video da vuku ceo auto - uvek su to bili polupani automobili koje posle sredjuju u radionicama. Ako dovlače i takve motore - neka hvala !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Babusnica
  • Motocikl: Kawasaki ninja 250r

Па и код нас је слична ситуација. Мој пријатељ је из Бугарске узео 520 и. Возио се цео 1 дан и радио генералну. Мада су већина тако прошли који су узели ауто из Бугарске.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: leskovac
  • Motocikl: honda transalp

U Bugarskoj se mogi kupiti dobri motori.Motor se ne mora registrovati vec moze bez problema na prikolicu.Papiri su OK. Razika u ceni od 300 do 500 eu.Racunica prosta gledaj probaj dogovori se za cenu vozi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Ne postoji realna osnova da novo uvezeni motori budu jeftiniji u Bugarskoj. Pored toga sto vozila dolaze sa istih strana Bugari isto vole pare kao i mi a daleko su veci prevaranti. Plus toga za nabavku u Evropi imaju 700-800 km vise i dranje na srpskim putarinama.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Aprilia Caponord ETV 1000 ccm

Mislim da oni dobijaju jeftinije motore u Italiji nego kad bi ti otisao da kupis. Ako ti kod nekog u Italiji koji prodaje vozila i motore stalno kupujes i to ne 2-3 automobila nego ko zna koliko mesecno zar mislis da taj tamo u Italiji nece da mu spusti cenu na kolicinu kao stalnoj musteriji. A da ima jeftinijih motora ima ! U mom gradu za sada ni jedno vozilo ili motor nije oduzet kao nelegalan e sad o kvalitetu 1neznam.gif, ali koliko para toliko muzike. Pa Bugari su prevezli celu Evropu kod njih i njima je u cilju da prodaju povoljnije da obrnu kintu. I ja razmisljam na tu temu oko kupovine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Mislim da oni dobijaju jeftinije motore u Italiji nego kad bi ti otisao da kupis. Ako ti kod nekog u Italiji koji prodaje vozila i motore stalno kupujes i to ne 2-3 automobila nego ko zna koliko mesecno zar mislis da taj tamo u Italiji nece da mu spusti cenu na kolicinu kao stalnoj musteriji. A da ima jeftinijih motora ima ! U mom gradu za sada ni jedno vozilo ili motor nije oduzet kao nelegalan e sad o kvalitetu 1neznam.gif, ali koliko para toliko muzike. Pa Bugari su prevezli celu Evropu kod njih i njima je u cilju da prodaju povoljnije da obrnu kintu. I ja razmisljam na tu temu oko kupovine.

 

Slazem se, ljudi koji se tamo bave uvozom i prodajom motocikala i skutera kupuju po ceo sleper istih tako da dobiju

kud i kamo povoljniju cenu nego kad kupis jedan za sebe. Sto se kvaliteta tice isto je kao i svuda, pogledas probas,

ako ti se svidja kupis. Prevare tamo vise nisu aktuelne u onoj meri u kojoj su bile pre njihovog ulaska u EU. Moj drug je

kupio na jednom placu u Sofiji Burgmana 400 2008.god pretprosle sezone i prezadovoljan je a matematika je 500 eur

manje nego kod nas. Ono sto je bitno znati prilikom uvoza vozila iz Bugarske je to da ako je vozilo imalo prvu registraciju

tamo pre ulaska Bugarske u EU, potrebno je raditi atest, ne znam tacno gde se to radi i koliko kosta ali svakako povecava

troskove i cimanje oko uvoza. Za vozila koja su oni uvezli iz EU to naravno ne vazi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Mislim da oni dobijaju jeftinije motore u Italiji nego kad bi ti otisao da kupis. Ako ti kod nekog u Italiji koji prodaje vozila i motore stalno kupujes i to ne 2-3 automobila nego ko zna koliko mesecno zar mislis da taj tamo u Italiji nece da mu spusti cenu na kolicinu kao stalnoj musteriji. A da ima jeftinijih motora ima ! U mom gradu za sada ni jedno vozilo ili motor nije oduzet kao nelegalan e sad o kvalitetu 1neznam.gif, ali koliko para toliko muzike. Pa Bugari su prevezli celu Evropu kod njih i njima je u cilju da prodaju povoljnije da obrnu kintu. I ja razmisljam na tu temu oko kupovine.

Govorim o nasim trgovcima ne o pojedincu ili mislis da se Bugari bolje cenkaju? Mizerna je cifra uvezenih motora iz Bugarske i verujem da su ih vlasnici dobro proverili tako da ce se tesko naci neki nelegalan. Smatram da se kod nas mogu naci povoljnije motori samo kad se naleti a jos ako imas kesh,ihajjjj!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Aprilia Caponord ETV 1000 ccm

Ne vidim nikoga iz Pirota ovde da nam se pridruzi u ovoj debati, cuo sam da ima nekoliko Africa iz Bugarske uvezenih kod njih pa reko da cujemo i njihovo misljenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Bugari su u EU tako da ne placaju porez recimo kada uvoze motore iz italije itd. A Imam jednog prijatelja kucnog koji radi na granici sa bugarskom, kaze da jedan isti motor ulazi u drzavu po 4-5 + puta, tako da vam je sve jasno. A Od drugog prijatelja koji ih uvozi kaze, samo kazi gazdi tamo da ga registruje ako prihvati motor je ok, ako ne prihvati znaci da su papiri muvani samo za izvoz i to je to! A ako su oni toliko jeftini tamo samo treba lepo da se razmisli koliko ih je bugarin platio u italiji . Cene po neetu na oglasima su drugacije nego kada se ode na neki plac u italiji za prodaju motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: BG Vozdovac

Sto se tice motora bolje ti je naci nekoga da ti to donese direktno iz italije posto i bugari u 99% slucajeva tako dolaze do njih. Nemas njihovu zaradu i prevoz do bugarske pa opet do Srbije !

 

Sto se tice prevaranata toga ima svugde i u bugarskoj i u italiji a posebno kod nas ;)

 

Redovno vidjam kako kupuju po italiji UGLAVNOM extra jeftino skutere i motore a to je ili zbog ostecenja, nekog mehanickog problema ili zbog zakonskog problema !

 

Dupnica jeste odavno u poslu sa motornim vozilima ali je daleko povoljnije to pazariti na istim mestima gde i oni nabavaljaju, price o velikim kontigentima i extra niskim cenama na gomilu nisu tacne. Realnost je takva da ih je gomila(skoro cela Dupnica) 90-tih otisla za italiju i sada ti koji tamo zive imaju najsvezije informacije koji auto-motor i gde stize pa mogu medju prvima ponuditi ili rezervisati. I oni dobro biraju sta sve kupuju, a sto se prodavaca tice njima je svejedno od koga ce uzeti pare treba samo PITATI i ponuditi svoju cene ne bi verovali u koliko ce slucaja pristati ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere, Vara 1000, XT660R, Strom 650, FZ6 S1

Mani se bugara oni su jos u 90 tim. Takodje sve dovlace iz Italije, tako da ti je to druga ruka varijanta. Pozz :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja