Jump to content

Moto Zajednica

R za pocetnika

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: Bice opet sledece godine :)

Cekaj bre zar ta R cuda nisu za trke ili ti sportski motori i po mom misljenju ti motori su za stazu i nista vise, da ne spominjem manijake koji jure kroz grad po 100-120kmh sa ili bez opreme, sve jedno je, naletece na nekoga i sastavice ga sa zemljnom a taj neko nece imati opremu, jer realno ne idem do trafike u viteskom oklopu :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Cekaj bre zar ta R cuda nisu za trke ili ti sportski motori i po mom misljenju ti motori su za stazu i nista vise, da ne spominjem manijake koji jure kroz grad po 100-120kmh sa ili bez opreme, sve jedno je, naletece na nekoga i sastavice ga sa zemljnom a taj neko nece imati opremu, jer realno ne idem do trafike u viteskom oklopu :D

 

U ovoj temi su najglasniji i najpametniji ovi sto od juce voze motor...recimo kao ti... i jos ne motor nego kinesko sokocalo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 437 postova

Ja kupio pre dve godine R kao prvi motor da bih jurio cice. Tek što sam ga kupio, uplatio sam časove u autoškoli, pripremao se za polaganje, radila u toj školi jedna zgodna sekretarica...

Nisam motor još ni stigao da provozam, ali mi od tada zajedno... :):hack:

Pa kazem ja ... Jos nisam ni japanke stigao da nazujem a vec nasao devojku (sadasnju suprugu) i extra nam je.

 

Kad vas sledeći put pukne da kupite motor znaćete da je vreme za razlaz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: Bice opet sledece godine :)

Cekaj bre zar ta R cuda nisu za trke ili ti sportski motori i po mom misljenju ti motori su za stazu i nista vise, da ne spominjem manijake koji jure kroz grad po 100-120kmh sa ili bez opreme, sve jedno je, naletece na nekoga i sastavice ga sa zemljnom a taj neko nece imati opremu, jer realno ne idem do trafike u viteskom oklopu :D

 

U ovoj temi su najglasniji i najpametniji ovi sto od juce voze motor...recimo kao ti... i jos ne motor nego kinesko sokocalo...

 

Moje sokocalo me vozi od kuce do posla svaki dan bez problema i to brze od auta za 2,5-3 l na 100km, sto i jeste njegova svrha :) Tako da moje sokocalo > bilo koji R koji je udoban kao kamen i srce goriva kao kao neki auto od 1200cc :D Ostajem pri svom misljenju, sta da radim :)

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha R6 2006

Potpuno se slazem sa vama. Ja sam totalni pocetnik i bas iz tog razloga sam uzeo TZR 50 iako imam 22 god.

Za malo da na slican nacin i ja pogresim. Evo kako ja rezonujem tu celu stvar. Vazno mi je bilo kako motor izgleda pa sam i ja video neku lepu TZR 50-icu koju sam isprve hteo i da kupim. Medjutim, pogledam se u ogledalo i kazem sebi a dal sam ja klinac koji ce da juri ko mahnit i da se glupira sa 22 godine (inace smatram za sebe da sam odrasla i zrela licnost)... Dodjem do zakljucka da nece i pitam sebe sta ti volis. Objasnim samom sebi da volim sportske motore i resim da mi prvi motor bude Yamaha R6 2006 godiste. I dalje tvrdim da ne postoji lepsi motor od njega ( moj ukus).. To sto on ima 600 kubika, 130 konja, ubrzanje do 100 za 3 sekunde i krajnju brzinu od 295km/h to mene uopste ne zanima zato sto ja motor vozim isto kao sto bi vozio i auto a za auto nisam ni malo pocetnik jer imam 115 000km asfalta ispod sebe. Mogu samo da kazem da bih mnogo pogresio s Yamahom TZR zato sto ne bih mogo da je vozim van naseljenog mesta zbog zvuka koji je u blagu ruku ocajan i zbog potrosnje koje ima vece nego moja R6. Da prodju 3 godine recimo da bih tek onda seo na nesto sto sam od malena voleo to je po meni cisto bacanje para i glupost zato sto nije vazno na sta si seo vec sta ti je cilj. Ko kupi motor da bi divljao ja bi mu isti oduzimao i zabranjivao upravljanje jer ce neko nastradati zbog njega koji je idiot. Kome god je spora voznja preko 85km/h taj nema strah i motor mu se ne treba dati u ruke vec pistolj da ubije samog sebe.

Tako ja mislim i nadam se da ce ljudi shvatiti sta sam hteo da kazem i da cu nekome da pomognem ovom porukom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Kome god je spora voznja preko 85km/h taj nema strah i motor mu se ne treba dati u ruke vec pistolj da ubije samog sebe.

Tako ja mislim i nadam se da ce ljudi shvatiti sta sam hteo da kazem i da cu nekome da pomognem ovom porukom. [/size]

 

Ja sam shvatio. Odoh po pištolj.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

 

Za malo da na slican nacin i ja pogresim. Evo kako ja rezonujem tu celu stvar. Vazno mi je bilo kako motor izgleda pa sam i ja video neku lepu TZR 50-icu koju sam isprve hteo i da kupim. Medjutim, pogledam se u ogledalo i kazem sebi a dal sam ja klinac koji ce da juri ko mahnit i da se glupira sa 22 godine (inace smatram za sebe da sam odrasla i zrela licnost)... Dodjem do zakljucka da nece i pitam sebe sta ti volis. Objasnim samom sebi da volim sportske motore i resim da mi prvi motor bude Yamaha R6 2006 godiste. I dalje tvrdim da ne postoji lepsi motor od njega ( moj ukus).. To sto on ima 600 kubika, 130 konja, ubrzanje do 100 za 3 sekunde i krajnju brzinu od 295km/h to mene uopste ne zanima zato sto ja motor vozim isto kao sto bi vozio i auto a za auto nisam ni malo pocetnik jer imam 115 000km asfalta ispod sebe. Mogu samo da kazem da bih mnogo pogresio s Yamahom TZR zato sto ne bih mogo da je vozim van naseljenog mesta zbog zvuka koji je u blagu ruku ocajan i zbog potrosnje koje ima vece nego moja R6. Da prodju 3 godine recimo da bih tek onda seo na nesto sto sam od malena voleo to je po meni cisto bacanje para i glupost zato sto nije vazno na sta si seo vec sta ti je cilj. Ko kupi motor da bi divljao ja bi mu isti oduzimao i zabranjivao upravljanje jer ce neko nastradati zbog njega koji je idiot. Kome god je spora voznja preko 85km/h taj nema strah i motor mu se ne treba dati u ruke vec pistolj da ubije samog sebe.

Tako ja mislim i nadam se da ce ljudi shvatiti sta sam hteo da kazem i da cu nekome da pomognem ovom porukom.

 

Ти сине ниси ни свестан колико имаш погрешне погледе на моторе и на живот уопште! Па ти си две године старији од мог сина... И сматраш да си зрела личност!?

 

Онда си требао да купиш Kawasaki 900 Z1 из 1971. Тако треба да изгледа леп мотор, а не као Optimus Prime ( За неупућене - Transformers)

Чим се дете роди њега ставе на атлетску стазу да трчи спринт на 100м...

Људи ће схватити твоју поруку, а ти њоме не можеш помоћи ни сам себи а камоли другима. Није ми жеља да те увредим или критикујем већ да још једном размислиш да ли ти можеш стварно контролисати ту машину од 130 коња?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prošao, 184 postova
  • Lokacija: Kotor Varoš (Republika Srpska)
  • Motocikl: Kawasaki Ninja 250R

Potrosio sam pluseve za ovaj dan i stvarno ima dobrih komentara, al' brate ima ih da ne povjerujes kakvih ljudi ima...

Naime moje misljenje je da R nije za ceste jer u:

 

 

GRADU- stvara buku, voze uglavnom brzo sto nije bas potrebno, pa ti kubici stvarno su suvisni (ali za staze potrebni, volim motosport i nisam protivnik R-a ali naglasavam: na stazi)

VAN GRADA: nema se sta reci, crna hronika sve govori...

 

Mislim da su F-ovi fini motori u odnosu na R su udobniji (ljepsi polozaj i sic bolji za duza putovanja) i slabiji jer na putu nam nije potrebno ektremno ubrzanje od 0-100 km/h

 

R je za staze (ali ko mene sisa) 1mda.gif

 

Tema treba da se preimenuje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CanAm Spyder F3S

imam 36 godina, prosle godine sam naučio da vozim motor (KLE) , zatim položio prošle godine za A kategoriju na KLE, prevezao sa KLE 3.000 km za dva meseca, kupio GSXR 750 i do danas sa njim presao 7.000 -8.000km. vozim da bi uzivao, nikad se nisam utrkivao ni sa kim, ni na autoputu ne prelazim 150. obzirom da sam BIO poprilicno neudesen u glavi kao klinac, da sam ga kupio sa 20 godina, tesko da bi doziveo ove godine. a sada, i da kupim Hayabusu isto bi vozio i uzivao u voznji. da skratim filozofiju- sve ide iz glave i samo je pitanje koliko si zreo. barem ja tako mislim

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: Beograd-Cerak,Banovo brdo
  • Motocikl: Yamaha R6

Meni su bucniji choperi nego R-ovi,tj, vise mi smeta bubnoj opni onaj dubog zvuk chopera..R je glasan ako se tera u vece obrtaje,a isto tako je i pitom do 6000 obrtaja..U svakom slucaju sve je stvar u glavi ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BadBoy, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hyosung GT250 RN

Ja sam pazario sebi 250 cc R za prvi motor jer volim tu formu, a pre toga sam malo djirao Liberty. Mislim da je 250 cc za pocetnike top, a dzabe su :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Jeste slobodnije i manje se umaraš zbog položaja sedenja ali stavi se u poziciju nekoga ko uči da vozi motor, da li će mu lakše biti da krene iz mesta sa 600tkom ili sa supermotom? Isto tako 600tka se mnogo lakše vozi polako jer snagu dobija tek na visokim obrtajima i neuporedivo je uglađenija a smc690 ti je konstantno u zoni visokog obrtnog momenta(preko 3,000 obrtaja) što znači da te uvek tera da voziš brzo jer je konstantno napet. Ja ne bih preporučio r-a samo zbog tog položaja sedenja koji je pravljen za vožnju na stazi i početniku bi mnogo više odgovarao neki naked ili F a što se tiče snage to je već stvar ko šta ima u glavi.

 

Naravno više njih se odlučuje za R iz nekih pogrešnih razloga(oće da budu face) tako da moja priča slabo ima smisla za njih.

 

meni se čini da mom fazeru uopšte ne prija kad ga voziš lagano i menjaš brzine na 4, 5 hiljada... onda je menjanje brzina nekako iskrzano... ali kad ga navučeš u jače obrtaje, onda se glatko menjaju brzine, jer motoru više prijaju jači obrtaji... kad ideš 20 i daš gas u drugoj on se guši, al u prvoj poteže ko lud...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Meni je prvi motor GSXR-1000, pre toga sam vozio bicikl...davno kad sam bio mali.

Imao sam 29 godina kada sam odlučio da ga kupim, dva meseca sam se premišljao da li je to prejako za početnika, provozao nekoliko časova u autoškoli na 125 kubika kako bih naučio da menjam brzine, rekao sebi: uzimaš motor, ali to je zver, pazi šta radiš!

 

I ništa, vozim ga ko što bih vozio i svaki drugi skuter. :) Ja sam oduvek želeo R-a, ali to ne znači nužno da sam želeo da divljam. Kad izađem ispred zgrade i vidim ga, uvek mi srce veliko jer je to moj motor. Vožnja na malom gasu, eto već tri godine, bez namere da ikada počnem da se kurčim. Tu i tamo me pretiču i skuteri, ponekad se zapitam dal' su normalni. Putujem, vozim se, vozim devojku, bili smo sad na moru u Grčkoj, da, R-om.

 

Uostalom, niti samo neiskusni ginu na R-ovima, niti su R-ovi jedini na kojima se gine, štaviše. U tom smislu, kupiti R ili skuter je skoro isti rizik, tj. rizik polazi iz glave i stila vožnje, a ne od motora.

 

samo mi objasni zašto si onda uzimao jedan od najbržih motora koji postoje? to stvarno ne kapiram... ne hejtujem, prosto ne razumem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

imam 36 godina, prosle godine sam naučio da vozim motor (KLE) , zatim položio prošle godine za A kategoriju na KLE, prevezao sa KLE 3.000 km za dva meseca, kupio GSXR 750 i do danas sa njim presao 7.000 -8.000km. vozim da bi uzivao, nikad se nisam utrkivao ni sa kim, ni na autoputu ne prelazim 150. obzirom da sam BIO poprilicno neudesen u glavi kao klinac, da sam ga kupio sa 20 godina, tesko da bi doziveo ove godine. a sada, i da kupim Hayabusu isto bi vozio i uzivao u voznji. da skratim filozofiju- sve ide iz glave i samo je pitanje koliko si zreo. barem ja tako mislim

Sa ovim sto si napisao po mom misljenju si totalno promasio u izboru motora

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R

imam 36 godina, prosle godine sam naučio da vozim motor (KLE) , zatim položio prošle godine za A kategoriju na KLE, prevezao sa KLE 3.000 km za dva meseca, kupio GSXR 750 i do danas sa njim presao 7.000 -8.000km. vozim da bi uzivao, nikad se nisam utrkivao ni sa kim, ni na autoputu ne prelazim 150. obzirom da sam BIO poprilicno neudesen u glavi kao klinac, da sam ga kupio sa 20 godina, tesko da bi doziveo ove godine. a sada, i da kupim Hayabusu isto bi vozio i uzivao u voznji. da skratim filozofiju- sve ide iz glave i samo je pitanje koliko si zreo. barem ja tako mislim

Sa ovim sto si napisao po mom misljenju si totalno promasio u izboru motora

 

Pa nije pogresio, lepo je napisao da uziva u voznji, sta jos treba da bude razlog kupovine bilo kojeg motora... ja sam isto uradio, imam zx9r-a i uzeo sam ga zato sto se nasmejem od uva do uva kad ga vidim i zato sto uzivam dok ga vozim (generalno se odnosi na r motore, doduse neke vise neke manje) a mom stilu voznje bi najvise odgovarao neki coper recimo, ali ja te motore volim da vidim ali me opasno nerviraju kad sednem da ih vozim i nikako mi ne odgovaraju... ove gradske varijante su mi ok za voznju ali ni priblizno ne uzivam kao na r-u, iako ne divljam i ne vozim onako kako bi motor mogao...oni jesu sisli sa staze na ulicu ali to ne znaci da treba na toj istoj ulici da se vozi kao po stazi...

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • .............., 92 postova

Ulazim u off ali kako vreme ide, dosta ljudi zaboravlja zasto se motor u vecini slucajeva kupuje. Zasto neko ko voli lepu voznju ne moze da uzme R. Svidja mu se dizajn, voli zvuk, ali ne voli da divlja 0takoje.gif I on je zato jadnik jer ne zavrce gas na svakom semaforu 0staa2.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja