Jump to content

Moto Zajednica

R za pocetnika

Recommended Posts

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Covek sa klipa je ispao nevidjena budala....verovatno je je tu dosta kumovalo pijanstvo....koliko puta ste vi ispali budale kad ste se napili......da ne govorimo koliko se ljudi vama mozda zbog necega speje a da vi to ne znate.....nekima od vas se smeju poznanici jel vam zenu trti vas najbo0lji prijatelj ili sef na poslu,nekome se smeju jer smesno izgleda,nekome je neko sipao secar u rezervoar kola i umire od smeha jer ste radili motor a ne znate zasto.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Evo ja se smejem hard roku jer je u nekoj temi napisao da li sme da odsece sa sijalica staklo jer nema mesta da ih ubaci u zmigavce....po meni to osoba koja i malo rezonuje ne moze da napise....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp XL 650

Evo ja se smejem hard roku jer je u nekoj temi napisao da li sme da odsece sa sijalica staklo jer nema mesta da ih ubaci u zmigavce....po meni to osoba koja i malo rezonuje ne moze da napise....

 

 

:nanana: Može :nanana:

 

Ali jednom :lol::lol::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1579 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Covek sa klipa je ispao nevidjena budala....verovatno je je tu dosta kumovalo pijanstvo....koliko puta ste vi ispali budale kad ste se napili......da ne govorimo koliko se ljudi vama mozda zbog necega speje a da vi to ne znate.....nekima od vas se smeju poznanici jel vam zenu trti vas najbo0lji prijatelj ili sef na poslu,nekome se smeju jer smesno izgleda,nekome je neko sipao secar u rezervoar kola i umire od smeha jer ste radili motor a ne znate zasto.....

 

 

To da se svako nekada posteno izbruka, to si u pravu, ali kada vidim ovakvo tele (mada ovim vredjam telad, a to mi nije cilj) ne mogu a da se ne zacudim njegovom idiotluku i nerazumnosti u zelji da spali gumu kako bi odusevio svatove. Sta te ljude zabole za njegovo paljenje gume, umalo ne slomi vrat 20 puta, a i dalje pokusava. A cudi me da ga ti opravdavas, pa makar bio i mrtav pijan.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Meni je najjadnije sto on ima 35 i kusur godina i hoce da odusevi nekoga sa paljenjem gume koju ne zna da spali, pri tome ispada samo smesan jer ne zna sta radi. Sto milomir rece ''Sta te ljude zabole za njegovo paljenje gume'' , upravo tako. A na kraju vrhunac gluposti, lik vozi 10km/h i zabada prednju i uspeva da padne sa motora. Tacno se vidi da nema pojma sta radi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova

Pa zato sto se vecina mladih ''lozi'' na R-ove :D A i ribe ih vole ;) A to sto misle da je R za pocetnike, misle jer su pocetnici :D

Moje misljenje je da ako imas svoju blokadu u glavi mozes da ucis i na R-u. E sad pitanje je koliko klinaca od 18,19 godina je ima ??

 

 

Moram da se umesam i da ti kazem da je to sa ribama glupost,a jos veca glupost je ako neko kupuje R-ove zbog riba...Voli motor zbog sebe. Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: Beograd-Cerak,Banovo brdo
  • Motocikl: Yamaha R6

Pa zato sto se vecina mladih ''lozi'' na R-ove :D A i ribe ih vole ;) A to sto misle da je R za pocetnike, misle jer su pocetnici :D

Moje misljenje je da ako imas svoju blokadu u glavi mozes da ucis i na R-u. E sad pitanje je koliko klinaca od 18,19 godina je ima ??

 

 

Moram da se umesam i da ti kazem da je to sa ribama glupost,a jos veca glupost je ako neko kupuje R-ove zbog riba...Voli motor zbog sebe. Poz

Ja sam kupio R motor jer ga volim zbog ubrzanja,izgleda,zvuka..itd..Ali veruj mi znam ogroman broj momaka kome su devojke glavni razlog za kupovinu R-a i voznju istog bez kacige obavezno sa naocarima za sunce i nekim papucama mada mogu i japanke da prodju :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R

A sto je glupost? Nista nije strasno ako neko kupi motor zbog ribica, da bi se pokazao, jer dokle god ima takvih koje ce da padnu na to bice i onih koji ih kupuju zbog toga... problem je ako zbog njih radi nesto u cemu nije dobar, kao recimo divljanje po ulicama i sl... i te papuce i majcice...pa koga boli uvo sta neko radi ili potencijalno radi sebi, za mene su mnogo veci problem likovi koji divljaju motorom po gradu, sa ful opremom ili bez, nego likovi koji pokazuju motor, misice, japanke i sl. ribicama... covek koji po gradu vozi 150km/h ne pokazuje nikome nista vec je prosto divljak, imao on opremu ili ne... inace vrlo retko vidjam zverke o kojima pricate, niti poznajem takve, jednom u "sto godina" vidim nekog u sorcu i majci sa cvikerima, al' zato divljake vidjam redovno...

Pozz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Hajde ovako: u subotu, oko 20h, izlazimo devojka i ja iz Ušća, i krećemo ka Terazijskom tunelu (u pitanju je BG).

Na semaforu crveno, i ja se provlačim do pešačkog. Isto radi i momak na DL 650, i još jedan sa srebrnim GSX-R-om.

Kako krećemo, momak na Stromu pegla levu krivinu, sa unutrašnje strane, ja za njim, a momak na Suzani sa spoljne. Sva trojica po izlasku iz krivine idemo oko 50-60 km/h. Čim smo došli na pravac, momak na GSX-R daje po gasu (ubrzao na barem 100-120 km/h). Ispred nas gužva, i on sa jakim kočenjem, iz srednje trake se ubacuje između mene i momka na Stromu, koji smo u levoj traci.

Tek onda primećujem da su mi još dvojica momaka na R-ovima u repu.

 

I onda počinje igranka: pošto ne mogu da se sklonim, prinuđen sam, da se, sa devojkom iza sebe, provlačim kroz gužvu, brzinom većom nego što mi je prijatno, zato što momci iza mene turiraju mašine i bleje mi u repu. A da priča bude još komičnija, GSX-R ispred mene se muči u provlačenju, pa od njega ne mogu brže.

 

Stignemo mi nekako do Zelenjaka, pa onda desno pored Moskve i Balkana, da izađemo na Terazije... Tu stanemo na semaforu. Sva trojica na R-ovima su u kvalitetnoj, kožnoj, full opremi. Javim se, kad već stojimo, ali me iskuliraju. Ujedem se za jezik, ali nema veze.

Pali se zeleno, idu leva pa desna krivina, pa za 50 metara ponovo leva, onda blaga desna i stigli smo do Skupštine. Nakon izlaska iz svake krivine, po jedan momak me je na pravcu isekao i ubacio se ispred mene...

 

E sad... Ovo nema direktno veze sa početkom priče, i izvinjavam se što sam se izjadao, ovako javno...

Da znam momke (i devojku) koji briju gume, znam... Da znam momke (i devojku) koji sklapaju fuzastere i stružu kolena, znam... Najveći deo njih vozi R motore i svaka im čast. Ja za to mu*a nemam.

 

Ali, smatram da je za bilo kog početnika bolje da vozi motocikl sa kormanom, ako ništa drugo zbog uspravnijeg položaja i lakšeg manevrisanja. R kao prvi motor, samo ako imaš para da kupiš nešto do 10 godina (APSOLUTNU MAKSIMUM) staro i u dobrom stanju. Jer, motori koji imaju manji stepen tolerancije na greške, treba da budu u izuzetnom stanju. I naravno, ako imaš afinitete prema istim.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

...

I onda počinje igranka: pošto ne mogu da se sklonim, prinuđen sam, da se, sa devojkom iza sebe, provlačim kroz gužvu, brzinom većom nego što mi je prijatno, zato što momci iza mene turiraju mašine i bleje mi u repu. A da priča bude još komičnija, GSX-R ispred mene se muči u provlačenju, pa od njega ne mogu brže.

...

 

tztztz

 

Jesu imali prst na bacacu rakete? Kako su te prinudili?

Nemoj se zezas s tim "vise nego prijatno".... to je neprijatelj broj 0.

Vozis svoju voznju, a kad se ukaze prlika da se sklonis, skloni se s mirom.., ;)

Ko ne moze da saceka takvu priliku i pritisce (turira i svira) kad je nemoguce ga propustiti, taj neka ga doduva.... (pritisak u gumama :D)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

tztztz

 

Jesu imali prst na bacacu rakete? Kako su te prinudili?

Nemoj se zezas s tim "vise nego prijatno".... to je neprijatelj broj 0.

Vozis svoju voznju, a kad se ukaze prlika da se sklonis, skloni se s mirom.., ;)

Ko ne moze da saceka takvu priliku i pritisce (turira i svira) kad je nemoguce ga propustiti, taj neka ga doduva.... (pritisak u gumama :D)

 

Nije baš tako jednostavno, ali hvala na humoru. :)

Da je bilo moguće lagodno im se ukloniti s puta, to bih i učinio, pa ne bih ni pisao u ovoj temi. :)

 

A za tvoju poslednju rečenicu, načelno se slažem, ali, kad doživiš takvu situaciju, malo te prodrma nelagoda i nervoza. :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

Vidim da je klip odigrao ulogu koju sam mu namjenio, naime i sam imam 3 motora od kojih je 1 R (Ducati 916 SPS) on mi niti nije registriran jer vožnja na R motoru po gradu je muka, a na otvorenoj cesti čisti prekršaj i opasnost, zato ga ja lijepo nekoliko puta godišnje uprtim na prikolicu ili u kombi i pravac Grobnik, tamo se izvozam da me poslie tri dana bole ruke i vrat, ali doživljaj je nezaboravan.

Za svakodnevnu vožnju imam motor primjeren prometu (Ducati M900) i na njemu uživam u svakom trenutku, a kada se zaželim i on na lokalnoj cesti odlično leži i pruža zadovoljstvo, ali za razliku od R-ovih 180-200 km/h na istom potezu na ovom motoru je dovoljno i 120 km/h za zdovoljstvo i osmjeh na licu.

 

Dakle R ima samo jednu pravu namjenu - JURNJAVA i vožnja na rubu, a za sve ostalo je bespotreban i preskup.

 

To je samo moje mišljenje, imam na motorima 30-ak godina staža i govorim iz iskustva., naravno mnogi se ovdje s tim neće složiti ali svatko ima pravo na svoj stav(pa makar bio i pogrešan :D ).

 

Tko ima R-a želim mu da uživa poput mene, na priloženoj slici sretan sam kako se ono kaže: "kao prase u kaljuži"

 

pirellidaygrobnik165.th.jpg

 

dscn2094copy.th.jpg

Promenio član m900
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

tztztz

 

Jesu imali prst na bacacu rakete? Kako su te prinudili?

Nemoj se zezas s tim "vise nego prijatno".... to je neprijatelj broj 0.

Vozis svoju voznju, a kad se ukaze prlika da se sklonis, skloni se s mirom.., ;)

Ko ne moze da saceka takvu priliku i pritisce (turira i svira) kad je nemoguce ga propustiti, taj neka ga doduva.... (pritisak u gumama :D)

 

Nije baš tako jednostavno, ali hvala na humoru. :)

Da je bilo moguće lagodno im se ukloniti s puta, to bih i učinio, pa ne bih ni pisao u ovoj temi. :)

 

A za tvoju poslednju rečenicu, načelno se slažem, ali, kad doživiš takvu situaciju, malo te prodrma nelagoda i nervoza. :(

 

Nevjerovatno kao sto i jeste :D, ali i meni se desi da hoce neko jos brze kroz guzvu.

Nikakva nelagoda, nikakva nervoza. Ne volim nikoga da zadrzavam, jer u 99 od 100 slucajeva sam ja zrtva zadrzavanja i mrzim kad neko propusta priliku da se skloni, a vuce se kao baba po staklu.

Ali ako se ne moze, ne moze se.

Kad se moze, sklonim se, a do tad neka njega trese nelagoda. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

Ja kupio pre dve godine R kao prvi motor da bih jurio cice. Tek što sam ga kupio, uplatio sam časove u autoškoli, pripremao se za polaganje, radila u toj školi jedna zgodna sekretarica...

Nisam motor još ni stigao da provozam, ali mi od tada zajedno... :):hack:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

Ja kupio pre dve godine R kao prvi motor da bih jurio cice. Tek što sam ga kupio, uplatio sam časove u autoškoli, pripremao se za polaganje, radila u toj školi jedna zgodna sekretarica...

Nisam motor još ni stigao da provozam, ali mi od tada zajedno... :):hack:

Pa kazem ja ... Jos nisam ni japanke stigao da nazujem a vec nasao devojku (sadasnju suprugu) i extra nam je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja