Jump to content

Moto Zajednica

Oboren motorista

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

Pozdrav ljudi

 

prvo da se zahvalim svim motoristima i dobrim ljudima koji su mi se nasli juce i u mnogome olaksali taj us"ani dan

 

Juce negde oko 4 sam oboren na uglu dobracine i jevremove,somina za volanom je odlucila da nema potrebe da staje na raskrsnici i ako ima jasan znak da se krece sporednom ulicom. Epilog toga je moja ugruvanost i par oziljaka tj oderotina kao i jak bol u vratu a motor je od siline udara otkinuo betonski stubic i zabio se u zgradu…  sad hocu zbog bahatosti vozaca i opsteg otsustva humanosti da cak nije ni iz auta izasao da vidi kako sam da mu sve to lepo naplatim i njemu kao i osiguranju pa vas molim za savete kako iz ove usrane situacije da izvucem najvise…

 

Evo sta imam do sad:

 

Nalaze iz hitne pomoci ct,ultra zvuk,nalaze krvi medjutim nigde ne stoji “popis” rana, konkretno na nozi u duzini od 5cm rasekotinu,oderotinu na podlaktici i na kuku takodje oderotina ….. sta da radim povodom toga ? i kome da kukam da dobijem kragnu jel me uzano vrat boli

 

Svedoka koji je potvrdio moju pricu policiji i sve to stoji u zapisniku sa njegovim podacima

 

I po recima plavca koji je radio uvidjaj podneo je protiv njega krivicnu prijavu po sluzbenoj duznosti i zapisnik ce da ide u moju korist…

 

 

 

post-4732-0-91782700-1342347935_thumb.jpg  post-4732-0-61404100-1342347989_thumb.jpg  post-4732-0-10532000-1342347997_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Dobrog advokata pod ruku i za 4 godine ima sve da ti isplate. ;)

 

Shala mala, dobro si ti prosao, s obzirom na iscupan stub i branik od auta na slici.

Kako to mislis nije izasao iz auta? Sta je ostao sjediti u autu cijelo vrijeme uvidjaja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

 ma prosao sam odlicno..... sedeo u autu covek i telefonirao bar jedno 20min i posle izasao i u fazou pa odakle se ti stvori, pa ko je imao prvenstvo i slicne nebuloze 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

ne shvati pogrešno, nije licemerje, ali, kanda je sreća tvoja što si mu otkin`o branik! ne dao usud situaciju gde bi, da si pokušao da ga izbegneš najebao samo ti, ladno bi dobio na ruke prekršajnu prijavu da si učestvovao u saobr. nesreći gde je pričinjena materijalna šteta i gde je jedno lice povređeno. dobro je da se nisi polomio, i dobro je da si mu otkinuo taj branik, makar imaš dokaz o kontaktu u situaciji gde nisi kriv, i gde nisi mog`o da ideš, "ma iš`o je dvesta, nisam ga vid`o" !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

ma prosao sam odlicno..... sedeo u autu covek i telefonirao bar jedno 20min i posle izasao i u fazou pa odakle se ti stvori, pa ko je imao prvenstvo i slicne nebuloze

:lol::lol:, pa konsultovo je advokata, verovatno ga je zanimalo sa "koliko" može da se izvuče i kakvu izjavu da sroči.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Kako nigde ne stoji "popis"??

 

Mora da postoji izveštaj iz prve ambulante u koju su te primili - meni je lepo pobrojano na šta se žalim, i šta su vidljive povrede, a posle su zasebni izveštaji ct, rendgen, ultra-zvuk.

 

Što reče Mile - advokata pod ruku!!! Osiguravajuće kuće se poptuno drugačije ponašaju kad im se obrati "običan" čovek, a ne advokat.

 

Takodje, što reče MIle - kako bre nije izašao da vidi šta je s tobom????

 

E, sad, ako je njemu ovo prva krivična prijava, imaš dobru foru da mu uzmeš pare. Elem, tebi će biti ponudjeno da a) se pridružiš krivičnoj prijavi kako bi ovaj što lošije prošao, b) da odustaneš od krivičnog gonjenja, a da ti on da neku lovu, ili c) da ti odustaneš od krivičnog gonjenja, a da on uplati neku lovu u dobrotvorne svrhe. Ponavljam, ovo je samo u slučaju da kreten nije ranije osudjivan. Takodje, ne znam koliko para je tu realno da tražiš, a od osiguranja nećeš nešto mnogo dobiti za nematerijalnu štetu.

 

Naravno, opet, nadji advokata!

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

To obavezno napomeni svom advokatu ako dodje do sudjenja (ne budes zadovoljan predlogom ili sl).

Svaki vozac je obavezan da pritekne u pomoc ozlijedjenom pri nesreci. To telefoniranje moze na kraju da ga kosta na sudu (sto i treba da ga kosta da je kosmicke pravde).

Ja bi ga ladno poslao 3 mjeseca u prdekanu da telefonira do mile volje samo zbog toga.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

dobro za tebe bi bilo da se javiš lekaru i da insistiraš da ti stave longetu, kragnu, zbog tih bolova koje osećaš nakon što ti je nešto krcnulo prilikom pada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Iskreno mi je žao što ti se ovo desilo.. Čuvaj se...Budala ima svuda a zabranjen je njihov odstrel.. Pokušaj da se raspitaš koji advokat radi saobraćajke u Bg najbolje.. Ako budeš bez stručne pomoći izgubićeš dosta.... U kakvom je stanju motor?

Obavezno idi do urgentnog ako ti nisu napisali tačno povrede jer si još svež....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 518 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Dobro si prošao,a za ovog kretena u kolima nemam komentara. >:(

 

Ne znam kako nisi dobio "spisak" povreda. :zbunjen:

 

Ako te zaista boli vrat traži kragnu(tamo gde su te i primili posle saobraćajke) nemoj da se igraš sa tim povredama a oni moraju da ti je daju pa ne znam kakve veze da ima.

 

Pitao si kako što više da mu naplatiš a nemaš hvala bogu težih telesnih povreda:

 

-Traži kragnu čak iako te ne boli vrat(kako bi izvukao što više za nematerijalnu štetu) tj. probaj što više povreda da ubaciš u nalaz.

-A za materijalnu štetu pre nego što dođe procenitelj iz njegovog osiguranja dobro pogledaj šta je oštećeno pa i najmanja glupost,čak iako si raspoložen rashoduj ti još malo motor pa i to ubaci u spisak sjebanih delova zbog saobraćajke.Naravno predračun za vrednost svih tih oštećenih delova radi u ovlaščenom servisu jer imaju baš masne cene.

 

 

Sada čekaj zapisnik i nalaze doce pa pravac sa tim kod nekog advokata koji radi na procenat,pa će videti što više da ti izvuče za povrede.A za materijalnu da bi naplatio moraš prvo otići sa zapisnikom u njegovo osiguranje,pa onda ti slikaju motor,malo se cenkaš i naplatiš!

 

 

Srećno druže! :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 408 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS

Vrati se odmah nazad u bolnicu, to prvo, spisak povreda, tj konstatacija mora da postoji u vidu otpusne liste, same konstatacije lekara specijaliste ili kako vec ali mora da bude inace ti ne vredi nista. A sto se tice samo kragne kod dobijes oko 100.000 dinara za nju i naravno nista bez advokata. Policija ce podneti krivicnu prijavu za nanosenje lakih telesnih povreda po sluzbenoj duznosti a ti moras posebnom tuzbom da trazis naknadu nematerijalne stete.

 

Sa srecom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 ma prosao sam odlicno..... sedeo u autu covek i telefonirao bar jedno 20min i posle izasao i u fazou pa odakle se ti stvori, pa ko je imao prvenstvo i slicne nebuloze 

 

Sad je malo diskutabilno, dal je " sedeo i telefonirao " - ili je " vozio i telefonirao " , pa nije mogao da prekine razgovor, a to je mozda i osnovni uzrok ovog udesa ? ? ?

 

Trebao si da to kazes policajcu, pa ovaj nek se vadi kako zna Nije normalno da covek udari nekog a da mu ne ukaze pomoc. Trebao je prvo da izadje iz kola da vidi sta je sa tobom, a tek onda da uzme telefon i da zove hitnu pomoc, policiju i slicno. Rekao bih da tu ima osnove za tri prijave :

1. Izazivanje opste opasnosti ( vozi i telefonira ) .

2. Izazivanje saobracajnog udesa zbog nepostovanja prvenstva prolaza .

3. Ne ukazivanje pomoci povredjenom u udesu ( telefoniranje od 20 minuta mu je vaznije ) .

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 591 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

hvala bogu da si ti ok.za stetu su ti vec objasnili u prethodnim postovima.sto se tice nematerijalne stete,mora da prodje lecenje i tek onda mozes da uradis tuzbu za to.znaci kad se lecenje zavrsi.imas pravo na troskove lecenja,pretrpljen strah,naruzen izgled zbog oziljaka eventualnih itd.trenutno su moji u slicnoj situaciji jer treba da naplate stetu za razbucan kamion(udario ih sleper na autoputu otpozadi) .majka ima posekotinu na ruci od jedno 5 cm,advokad tvrdi da za povredu i jos ove stvari koje sam nabrojao moze da naplati pola koliko za kamion...ali tek kad se lecenje zavrsi i sve povrede i troskovi budu evidentni.doduse oni su klizali na boku 35m,sleteli s puta,prevrtali se tako da je strah bol i ostalo tu bas bio izrazen.hvala bogu-dobro su

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

hvala vam ljudi na predlozima i savetima, danas sam opet bio do uc gde sam dobio kragnu koju treba da nosam sedam dana a sto je najgore nisam imao potrebe da foliram jel me stvarno vrat otkida... sutra idem do advokata i da preuzmem motor sa placa parking servisa pa cu najverovatnije uz konsultacije sa njim dalje u postupak jel na preporuku mnogih sam u ovaj okrsaj protiv profesionalnih lopova ne mogu. eto toliko od mene za sad pa pisem ako bude nekih novosti i hvala jos jedared na podrsci stvarno znaci.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

samo oštro, ti si taj koji je oštećen i kome treba nadoknaditi štetu...na kraju krajeva život ti je bio u opasnosti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Pametno za advokata!

 

Angazuj onog advokata koji radi saobracajke i ima iskustva jer to uci i radi ceo zivot. Tuzbu mozes da podneses kad god hoces, nezavisno od toka lecenja jer eventualni sudski posupak traje barem 1 god, narocito sad po novom zpp. Nije lose da sacekash da se povrede procene kao konacne, makar lecenje i dalje trajalo. Sud daje naknadu za pretrpljene i buduce povrede tj bolove. Uvek moyes da tuzish za pogosanje zdravstvenog stanja. Vestacenje, i saobracajno i medicinsko je takoreci redovno pred sudom, a ortopedi i psihijatri nisu glupi, narocito ako ih suprotna strana predlozi pa nema potrebe izmisljati povrede. Isto vazi i za likvidatore stete u osiguravajucim drustvima.

 

Savetujem dakle advokata, po poslednjim izmenama Zakona o parnicnom postupku mora prvo zahtev osiguravacu u postupku mirne likvidacije stete, pa tek onda tuzba, razradite zahteve, uzmi nesporan deo stete *Z.obl.odn* a ako nisi zadovoljan za ostatak tuzi.

 

Ako ti treba super iskusan adv. javi mi se.

 

i na kraju, sudovi u poslednje vreme imaju tendenciju da odbijaju tuzbene zahteve za manje povrede.

 

Od prekrsajnog i krivicnog postupka realno nemas nikakve materijalne vajde....

 

I od toga sto je idiot i bahat takodje neces imati nikakve materijalne vajde u odnosu na bilo kog drugog ko bi ti potpuno suprotno prisao i pomogao na licu mesta...:( Ta kategorija osim kao otezavajuca okolnost u krivicnom postupku u postupku naknade stete ne postoji.

 

Najvise vajde ces imati 1, ako sutra odes kod psihijatra i kazes da ne mozes da spavas, vozish, ucish, prelazis ulicu, pa onda to malo razradish :) 2. povreda vrata.

 

Snimi stetu na motoru kod osiguravaca stetnika *procena stete* sto pre da se ne bi sutra poteglo pitanje vecih ostecenja nego sto jesu.

 

Cuvaj svaki papiric, racun, i lekarski izvestaj.

 

Idi za 2 nedelje u Ustanicku 128 i uzmi Zapisnik o uvidjaju.

 

Sto pre slikaj motorcikl detaljno bez obzira sto su ga panduri slikali.

 

Kad uzmes zapisnik to ti je osnov za zahtev *krivica*, pa u napad.

 

Ajd srecno!

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR1200F
1342392646[/url]' post='1338833']

Pametno za advokata!

 

 

Sto pre slikaj motorcikl detaljno bez obzira sto su ga panduri slikali.

 

Kad uzmes zapisnik to ti je osnov za zahtev *krivica*, pa u napad.

 

Ajd srecno!

 

Obavezno slikanje uz mali savet:Idi u svoje osiguranje ( gde si osigurao motor prilikom registracije) trazi da urade usluznu procenu stete i slikanje ( uglavnom je free kod svog osiguranja dok druga uzimaju 1000-2000) ostani u kontaktu sa proceniteljem i pravac motor u ovlascen servis da rasture i vide "skrivene stete" onda procenitelja na dodatno slikanje i dopunu, takodje gledaj da ams preslepa motor i cuvaj sve racune. Koristi ovlascene servise i transport kako bi na sudu, ako do toga dodje, osporavali da si nesto "sam" ostetio/promenio i slicno...

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Od prekrsajnog i krivicnog postupka realno nemas nikakve materijalne vajde....

 

Ovo može, i ne mora da bude tačno. Već sam pisao, ali evo opet...

 

 

Ako je ovom liku (krivcu) ovo prva krivična prijava, obe strane prvo idu kod tužioca, i oštećeni može da bira da li se pridružuje krivičnom gonjenju, ili će se odreći istog za neku sumu novca, a može i da traži da krivac uplati neku sumu u dobrotvorne svrhe. Ako se oštećeni i krivac dogovore oko sume, krivac ima rok od 60 dana od dobijanja rešenja da uplati novac, i tužilac povlači krivičnu prijavu nakon dostavljenog dokaza o uplati.

 

Ovo pričam iz ličnog iskustva od pre pola godine, i to je bio novitet i za mog advokata

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

@macak i endurac

 

cekaj ako sam vas dobro razumeo, vi mi predlazete da u narednih par dana odem kod svog osiguranja (dunav) i trazim usluzno slikanje tj izlazak tog procenitelja posto je motor "nepokretan"  i onda da teram motor kod ovlascenog suzuki servisera na pocetak remonta kada ponovo zovem procenitelja da slika sve skrivene kvarove i to sve pre nego sto uopste budem mogao da uzmem zapisnik od udesu ?... ali dal ce njegovo osiguranje (mozda je i sam dunav) to priznati tako tj dal ce priznati procenitelja iz dunava i to sto je motor rastavljen ?

 

 

 

 

@hard-rock hvala na lepim zeljama  :takoje:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Nije mi jasno kako si uspeo 20 minuta miran da gledas u coveka koji je pokusao da te ubije a pri tom ne izlazi iz kola. Izvukao bi ga kroz auspuh napolje ako ni zbog ceg drugog onda zbog razlupanog motora!

 

Zelim ti brz oporavak i srecu sa naplatom!

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Nije mi jasno kako si uspeo 20 minuta miran da gledas u coveka koji je pokusao da te ubije a pri tom ne izlazi iz kola. Izvukao bi ga kroz auspuh napolje ako ni zbog ceg drugog onda zbog razlupanog motora!

 

Zelim ti brz oporavak i srecu sa naplatom!

 

Pa vidis da kolega ima teske povrede vrata, pa nije mogao !

 

@-Soony - ponesi ti fotoaparat, pa slikaj motor odmah na placu parking servisa ( da se vidi gde je slikano ) - valjace ti za kasnije !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Ako je slucajno u voznom stanju, ni slucajno nemoj da ga sa prijateljem odvozis, a tek pogotovu nemoj to ti licno da radis, ispasce da nemas povreda kad posle par dana mozes opet da vozis motor. Sto neko rece, na slep pa u ovlasceni servis.

 

SRECNO !!! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja