Jump to content

Moto Zajednica

Hit the Road I: Evropa - Azija

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Bravo drugari, nisam ni sumnjao da cete krenuti u ostvarenje ove fantasticne zamisli. Samom napred i srecno!!!

Evo, ja sam krenuo sa reklamom po Srbiji i Bosni (do Sarajeva) 0namigivanje.gif

 

 

post-14056-0-76192000-1342128527_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Supershadow 250

Fino zaplanirano, praticu temu.

 

Nek vam je sa srecom onda sa Abhazijom, bice tu dosta cimanja da predjete iz gruzije, a cak i iz Abhazije u Rusku federaciju. Dobro se raspitajte pre puta. U krajnjoj liniji, uvek imate trajekt iz Trabzona za Sochi.

 

Vidim spominjete Vardziju u Gruziji ko zamenu za Kapadokiju. Mozda Vardzija nije toliko spektakularna, ali je definitivno dozivljaj, ja bih je pre birao nego izvikanu Kapadokiju.

Od dva granicna prelaza izmedju Gruzije i Turske, gledajte da ukoliko mozete predjete na Posofu, a ne na glavnijem prelazu pored mora (Sarpi/Hopa). U tom slucaju ce vam Vardzija biti dosta bliza, a i put i predeli od Ardahana preko Posofa do Valea i Akhaltsikhea su pamet da stane.

 

Ako budete isli preko Erzuruma i Karsa, pod obavezno da overite Ani pored Karsa. Greota je da prodjete toliko blizu pored tog cuda. Ako zaglavite u Ardahanu, obavezno po kolut kackavalja, vazi za najbolji u Turskoj a dzabe je maltene.

 

Vidim ukljucili ste i Kazbegi (Stepansmindu). To ni pod razno da odbacite iz plana, fantasticno je mesto.

 

Ako idete preko Batumija, u septembru ce najlakse da nadjete maltene dzabe smestaj ukoliko odete desetak kilometara severno u Kobuleti. Ljudi koji letuju tu uglavnom podrazumevaju Kobuleti a ne Batumi u kome maltene da nema plaza. Septembra cene u privatnom smestaju u Kobuletiju padaju i do tri-cetiri evra po osobi po nocenju.

 

Nagorno Karabah ne bi trebalo da vam bude problem ni malo. Ako bas hocete posteno, onda izvadite vize za NK u Jerrvanu, trebace vam deset minuta i desetak evra, ako se nesto nije promenilo u medjuvremenu.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Supershadow 250

Zapravo, nesto vise od desetak evra, zavisi od kursa.

Lagano mozete i bez viza tamo, a mozete i da ih izvadite u Stepanekertu u policiji onda kad budete dosli tamo. Skroz opusteno.

 

Sto se tice puta izmedju Gruzije i Jermenije, ja bih isao na Rustavi pa na dole, glavnim putem. Granice su moderne, izgradjeni objekti su iz 2008/09, lagano je dosta. Ukoliko nam i dalje trebaju vize za Jermeniju, uzimate ih na granici popunjavanjem formulara koji vam daju, i mozete da platite u evrima, dolarima, dramima i rubljama, pa sta vise volite.

 

Ako vam bude lepo vreme, obavezno idite putem preko Aragatsa, a ne oko njega. Predeli su fantasticni a put dobar.

 

Ako vas zanima da imatr neki kadar sa lokalnim bajkerima iz Jerevana, mogu da vam pustim kontakt. Svejedno ih mozete naci svako popodne pored fontane na kraju parkica koji pocinje od trga republike tj mesta gde je nekad bila Lenjinova statua, pa ga i dalje zovu Lenjinov park.

 

Itd..

Poz.

  • Hvala 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Informacije su ti sve tačne. Bravo! I za nagorno karabah si 100% u pravu. Baš tako planiramo. Problem nisu vize, nego snimanje, zbog vojne uprave.

 

Naravno da idemo planinama na posof. Nećemo valjda sa turistima lakšim putem ;)... u gruziji sve obilazimp što si napisao, ali i još mnogo drugog. Inače pravi pandan kapadokie je u blizini gorija, u koji naravno idemo jer je staljinov kumrovec, haha.

 

U jermeniji vozimo do granice sa iranom (čuveni manastir), pa n.g., pa špartamo ararat do turske granice, pa na sevan, pa opet u gruziju, duboko na kavkaz do južne osetije, 12km od čečenije i ingušetije.

 

Nego, šaljem ti pp, da pijemo kafu u nedelju. Vozimo na babib zub, pa svraćamo u povratku u niš. Voleo bih da se upoznamo...

 

PS za abhaziju smo našli prolaz, upravo završavamo vize. Ulazimo na ingur naravno...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Al' baratate terminima, kao da idete na Frusku goru...

 

Dan mi je tako lose krenuo, ali brate...nasmeja me onako...bas pravo 1lol.gif1lol.gif1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Samo ću reći :ooo:

 

Ti da cutis 1nanana.gif ...dobro znas sta sam ti rekao da radis 1zvizduk.gif !!! A kad snimis situaciju, zovi da dodjemo i mi na oporavak. Lazi i izmisljaj nesto u nase ime 1lol.gif ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha XS360 (1977) , BMW F650GS (2001)

Видим да сте се озбиљно припремили за овај пут, све најбоље Вам желим, уживаћу у Вашим доживљајима и наравно фоткама(у што већим количинама). :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1094 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Видим да сте се озбиљно припремили за овај пут, све најбоље Вам желим, уживаћу у Вашим доживљајима и наравно фоткама(у што већим количинама). :takoje:

Toga će biti druže na kilo :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Nešto razmišljam...a ako nam se svidi da li možemo da malo duže ostanemo u Sočiju?

 

Čuo sam da su neke Olimpijske igre tamo u pripremi,pa da pomognemo. :lol:

 

A Mimi ima tamo i nekog podmorničara,pa da nam pomogne...da se snađemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: 4 cilindra :-)))

Želim vam bezbedan i lep baš svaki km,a sa takvim timom to je provereno.Mali savet:predele Nagorno Karabah slikajte(snimajte)samo jednim aparatom koji normalno neće postojati u slučaju neke provere(daćete aparat s kojim su snimci drugih zemalja).Udri po putu :moto3:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Danima vas vec citam HRT samo se nisam odlucio jel ste 1 ili 2 . Odlican predlog od gosn. Lada, napravite semu kako da slikate. Mene apsili u Egiptu na asuanskoj brani, bio sam cak u pritvoru ispitivan 15min. Nista nisam priznao al mi je svaka druga rec bila Tito i Jugoslavija sto je na kraju i doprinelo da me puste.

 

Skittles@ uvalise ti najgori moguci posao. Ceo dan slikas, nocu sredjujes slike a ko za kurac nema te ni na jednoj!

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Au sine, spijunske tehnike potrebne za putovanje motorom.

 

Samo da ne bude proveravanje telesnih supljina :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Vidim ja da će mene da ubace u prvi red kada bude provera... :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Samo da ne bude..."zalilaj ga ti prvi Halile..."

 

Još ako iskoče neki međedi,biće veselo.

 

Mada i mi konja za trku imamo. 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Пријатељ, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XT 1200 super tenere

Ja Vam,zaista od srca zelim svaki uspeh u svemu sto ste zapoceli.

Cesto i sam sebe preispitujem,sta je to sto coveka goni,da ide putem kojim se redje ide?

Naravno,samo su pojedinci od Boga odabrani,da budu hrabri i odvazni.

Zelim Vam svaku srecu,te puno Bozijeg blagoslova i zdravlja.

Nama ostaje da uzivamo u onome sto se dogadja i sto ce se tek dogoditi.

Dobri i cestiti Mesa je vec rekao sta je zivot.Siguran sam da ste ga Vi,ucesnici svega ovoga vec spoznali bar u dobrom delu.

Jos nesto da dodam:Osvezili ste lepo ceo ovaj forum,nekako uozbiljili i podigli na visi nivo.Sada kad neko krene sa pisanjem putopisa,morace da sagleda okolnosti.

Samo hrabro.Imajte u vidu da su Rusi jako dobri ljudi, ne racunajuci Moskovsku regiju.To su predivni ljudi.Ne nasedajte da Vas katkada u Rusiji na ulazu u grad,neko prevari tako sto ce se predstaviti da je nekakav mangup i da ponudi uslugu sprovodjenja kroz grad.Za takvu uslugu obicno traze neke sitne novce.Vi mu dajte jedan srednji prst.

Zemlja je potpuno bezbedna,verujte mi.U Ukrajni budite blago obazrivi.

Sve u svemu,nece tu biti nikakvih problema.

Ja oduzih.Izvinite.

Ocekivanja su velika.Srecan Vam put i sve predhodne pripreme.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Ti nas Zaricu ishvali,a još nismo ni krenuli.

 

Hvala na lepim rečima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja