Jump to content

Moto Zajednica

Umalo ne ubih biciklistu (a verovatno i sebe)

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3573 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Poslednih mesec dana bukvalno ne silazim s motora. Radnim danima (zbog porodičnih obaveza) putujem svakodnevno od Adrovca do Niša i natzad (povremeno i dva puta dnevno), a vikendom sa suprugom idemo u skitnju.

Danas po podne krenem prema Nišu. Kroz selo Moravac vozim oko 90km/h (put prav, nema vozila a ni pešaka). Jeste naseljeno mesto, ali put poznajem ko "svoj džep" i tačno znam šta mogu da očekujem na kom mestu. U susret mi dolazi biciklista, (sasvim uz njegovu desnu ivicu puta), a dalje iza njega kreće se i jedan auto. Na tom mestu nema ni prodavnice niti nekog sporednog puta odakle bi neko izašao ili pokušao da tamo skrene. Dakle nema razloga za neki "pojačan" oprez ili smanjenje brzine.

I onda (na tridesetak metara ispred mene) biciklista, bez bilo kakve najave, bukvalno pod 90o skreće ulevo!? Odmah kočim maksimalno i prednjom i zadnjom kočnicom, jer ne znam šta čovek namerava da učini. A on kreće da se vrati udesno, zatim ponovo ide ulevo i onda pada tačno ispred mene! Ja sam izgleda u međuvremenu još malo "nalegao" na kočnice i motor počinje da kliza sa oba točka i da se zaokreće udesno. Između bicikliste koji je pao i desnog ivičnjaka ostalo je osamdesetak santimetara prostora i ja se nekako tu "provlačim".

Novi problemi nastaju u momentu kad puštam kočnice, jer se motor iz desnog nagiba (zadnji točaak je otišao van ose kretanja i počeo da me "pretiče" sa leve strane) momentalno prebacuje u oštar levi nagib (pokušavajući da me "katapultira"). Međutim ja se držim čvrsto i nakon još nekoliko oštrih "bacanja" levo-desno ipak uspevam da se stabilizujem i zatim zaustavim. Biciklista (stariji čovek) je u međuvremenu već ustao i pokazuje mi rukom da mogu slobodno da nastavim dalje.

Bez obzira što za sebe smatram da sam oprezan i pažljiv vozač, što za četrdesetak giodina aktivnog vozačkog staža gotovo da nisam imao udesa, što ovim putem godišnje prolazim svakodnevno, što sam hladnokrvan i dobro reagujem u "stresnim" situacijama, malo je falilo da ubijem čoveka. Bez obzira kog bi sud proglasio za krivca, ja bih ispred sebe celog života bio kriv. Očigledno je da nisam uzeo sve opcije u obzir i kretao se prebrzo da bih mogao adekvatno da reagujem na moguća dešavanja.

Napravio sam par grešaka ovom prilikom, ali me je opet neko pogledao odozgo i dao mi novu priliku.

Zahvalan sam na tome! 1care.gif1care.gif1care.gif

Zaboravih da kažem još i sledeće:

Od opreme, osim kacige i rukavica, ništa drugo. Majica, patike i farmerice. da sam kojim slučajem pao, ogulio bih se ko krastavac.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Da te neko "pogledao odozgo" nebi ti izvrnuo biciklistu ispred nosa. Sve je to tvojih ruku djelo i cinjenica da si prosao kako si prosao govori da si ipak sve neophodno poduzeo i vozio prilagodjeno uslovima jel.... ;)

Nisi ga cak ni zgazio, sto mu se smjesilo kao zrtvi fixacije.

 

Nema stajanja odma ni sa 30 km/h. Ako izleti nesto na bu, gotovo je, osim kad je motor na copavoj.

Tada stupaju na snagu vjestina, hladna glava i to...

Sve u svemu, odlicno. :zdravo:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • . . ., 172 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Japaner

Sve je lepo sto se lepo svrsi.

Pre jedno 5-6godina ja sam tako udario babu koja mi je izletela sa automatikom na ne vise od 5m sa neke cuprije a video sam da je pogledala i pomislio da me je videla.Isao sam nekih 80km,od stete jedino moji zglobovi svi "na desnoj nozi do kosti oderani" i taj njen problematik savijen na devedeset stepeni.

Tad sam se naucio pameti za opremu kao i pitanje a sta ako me mozda nije video i dosta se puta pokazalo da i nevide.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Sva sreca nikada nisam imao incident sa biciklistima, a to je verovatno zato sto ih obilazim u najsirem mogucem luku, sa najmanjim mogucom brzinom jer su apsolutno nepredvidivi. Nekad ih obilazim toliko sporo da cak i stignem da im objasnim princip kontra upravljanja, na sta sledi faca koja govori "sta, skrenem levo da idem desno, tebi je decko vrucina udarila u glavu". :aha:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 463 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Gore opisanu situaciju sam doživeo vozeći auto po kiši.Imao sam sreću da mi niko nije dolazio u susret pa sam proklizao na levu traku.

Još pamtim taj dan.Strahota.

Bogu Hvala dobro ste i vi obojica prošli.

Po ovom što si svoje iskustvo podelio sa ostalima vidim da si savestan čovek, koji uviđa svoje greške i kome je stalo do drugih.Inače se nebi stresirao toliko.

NEPONOVILO SE....:popovanje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW R1100RT

Kod nas u Subotici biciklisti su prava nocna mora , omiljeni manevri su im: skretanje i pruzanje ruke istovremeno ili kretanje biciklistickom pa na raskrsnici nagla promena pravca koja se zbog brzine ne moze uvek predvideti pa sam tako i dva puta proklizao srecom nisam pao !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Ja sam prošle godine imao isti "ples" kao što je Žika opisao, samo što je umesto bicikliste bio auto u pitanju.

 

Ja sam bio kriv brzo sam vozio iz desne trake sam skrenuo kroz srednju traku izmedju dva vozila sam išao u levu traku a auto ispred se naglo prestrojio u levu traku zamalo da ga udarim. Bilo je ufff :staa2:

 

Da me neko pita šta sam radio, ja bih mu rekao nemam pojma samo samo sam instiktivno reagovao u tom "plesu" po asfaltu dodavajući kontre i smirio motor.

 

Satadoh na semafor bled kao krpa, a vozač auta (nemi svedok plesa) koji je bio iza mene takodje bled kaže mi "molim te nemoj više to da radiš", a ja njemu neću više :moto3: .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6317 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Biciklista (stariji čovek) je u međuvremenu već ustao i pokazuje mi rukom da mogu slobodno da nastavim dalje.

Jesi li se vratio da ga "pitas za zdravlje" ? Ja mu vala ne bi oprostio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Najgori su penzosi sto vozi bicikle, ne znam jel ima sta gore. Narocito oni koji jedva okrecu pedali i na svaki okret se cimaju levo-desno po putu. Njih obilazim sa 2m razmaka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3573 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Biciklista (stariji čovek) je u međuvremenu već ustao i pokazuje mi rukom da mogu slobodno da nastavim dalje.

Jesi li se vratio da ga "pitas za zdravlje" ? Ja mu vala ne bi oprostio...

Pa šta da ga pitam? Čovek verovatno izgubio ravnotežu iz nekog razloga, skrenuo i pao! I još ja treba da ga maltretiram? Dobro se završilo i ja sam zadovoljan ( i nije mi potrebno nikakvo dodatno "zadovoljenje"). Uostalom, da sam išao dozvoljenom brzinom njegov pad bi mi verovatno izgledao smešno (jer ne bih ni bio u poziciji da ga izbegavam).

 

hard_rock user_popup.png

Postavljeno Danas, 22:41 PM

 

Najgori su penzosi sto vozi bicikle, ne znam jel ima sta gore. Narocito oni koji jedva okrecu pedali i na svaki okret se cimaju levo-desno po putu. Njih obilazim sa 2m razmaka.

I ja, kada naiđem na takve, usporavam i obilazim ih "iz daleka", ali je u ovom slučaju biciklista dolazio u susret i kretao se (vrlo stabilno) uz samu ivicu njegove polovine puta. Nisam imao nikvog razloga za "dopunski" oprez.

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Uostalom, da sam išao dozvoljenom brzinom njegov pad bi mi verovatno izgledao smešno (jer ne bih ni bio u poziciji da ga izbegavam).

 

Mozda ga nebi ni vidjeo, jer bi skrenuo negdje prije nego sto ti dodjes.

Ili bi te neki kamion satro, sto je izasao na put bez gledanja nekoliko sekundi nakon sto si ti prosao.

Ili bi babi naraslo kestenje...:)

 

Mnogo si samokritican. Nije 90 ne znam sta. Koliko je ogranicenje bilo? Da ti se isto desi na 50 km/h samo na 15 metara umjesto 30, isti djavo.

Jedini propusti ti je "nema razloga za extra oprez", a bicikl ide u susret. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

Mene je neka žena na biciklu, pre par godina, udarila u auto i pala mi preko haube. Kako? Vrlo jednostavno: Ulazim u auto, krećem lagano. Vidim biciklistu kako mi se približaava i ide pravo na mene. Sviram i kočim (sreća da sam upravo krenuo i nisam stigao da ubrzam). Bicikl mi se sve više približava, a ja ne mogu ni levo ni desno, stajem, sviram, vičem. Ma jok, ništa, bicikl me udara i žena (koja je sve vreme pričala sa neki na trotoaru i gledala u stranu) pada preko haube. Užas, ona me uopšte nije ni videla. Pritrčava njen sin koji je bio tu negde u blizini i počinje da urla na nju. Izlazim iz kola nudim pomoć i gledam kako je ona, i na sreću i ona je išla relativno sporo, pa se nije povredila (možda ponos). Tu se rastajemo, a ostajem u šoku šta je bilo, i šta je moglo da se dogodi, da su okolnosti malo drugačije bile (pre svega mislim na moju brzinu). Mislim da me nijedan advokat ne bi mogao spasiti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Treba biti oprezan , pogotovu ovih dana. Padaju ljudi po ulicama od vrucine, verovatno se tom starijem coveku zamantalo u glavi od toplote, pa poceo da sevrda po putu i na kraju je pao . Evo, pre mesec dana sam bio do vikendice , moja majka ( pati od visokog pritiska )- krene da proseta po vocnjaku i da vidi kako je voce rodilo. Slosi joj se i padne nezgodno i slomi nogu . Isto je tako mogla da prelazi ulicu negde pa da padne nekom pod tockove.

 

Vrucine su velike, treba biti oprezan !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2583 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Zile, ti malo malo pa tema u motoristi na drumu. Nesto te bas poteralo od zimus. Vidi to nekako resi...mozda crkva, neka sveca...cigancica mmmmmmm :hej: Valjda ti supruga ima pametnija posla od citanja Bjb-a :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

Poslednih mesec dana bukvalno ne silazim s motora. Radnim danima (zbog porodičnih obaveza) putujem svakodnevno od Adrovca do Niša i natzad (povremeno i dva puta dnevno), a vikendom sa suprugom idemo u skitnju.

Danas po podne krenem prema Nišu. Kroz selo Moravac vozim oko 90km/h (put prav, nema vozila a ni pešaka). Jeste naseljeno mesto, ali put poznajem ko "svoj džep" i tačno znam šta mogu da očekujem na kom mestu. U susret mi dolazi biciklista, (sasvim uz njegovu desnu ivicu puta), a dalje iza njega kreće se i jedan auto. Na tom mestu nema ni prodavnice niti nekog sporednog puta odakle bi neko izašao ili pokušao da tamo skrene. Dakle nema razloga za neki "pojačan" oprez ili smanjenje brzine.

I onda (na tridesetak metara ispred mene) biciklista, bez bilo kakve najave, bukvalno pod 90o skreće ulevo!? Odmah kočim maksimalno i prednjom i zadnjom kočnicom, jer ne znam šta čovek namerava da učini. A on kreće da se vrati udesno, zatim ponovo ide ulevo i onda pada tačno ispred mene! Ja sam izgleda u međuvremenu još malo "nalegao" na kočnice i motor počinje da kliza sa oba točka i da se zaokreće udesno. Između bicikliste koji je pao i desnog ivičnjaka ostalo je osamdesetak santimetara prostora i ja se nekako tu "provlačim".

Novi problemi nastaju u momentu kad puštam kočnice, jer se motor iz desnog nagiba (zadnji točaak je otišao van ose kretanja i počeo da me "pretiče" sa leve strane) momentalno prebacuje u oštar levi nagib (pokušavajući da me "katapultira"). Međutim ja se držim čvrsto i nakon još nekoliko oštrih "bacanja" levo-desno ipak uspevam da se stabilizujem i zatim zaustavim. Biciklista (stariji čovek) je u međuvremenu već ustao i pokazuje mi rukom da mogu slobodno da nastavim dalje.

Bez obzira što za sebe smatram da sam oprezan i pažljiv vozač, što za četrdesetak giodina aktivnog vozačkog staža gotovo da nisam imao udesa, što ovim putem godišnje prolazim svakodnevno, što sam hladnokrvan i dobro reagujem u "stresnim" situacijama, malo je falilo da ubijem čoveka. Bez obzira kog bi sud proglasio za krivca, ja bih ispred sebe celog života bio kriv. Očigledno je da nisam uzeo sve opcije u obzir i kretao se prebrzo da bih mogao adekvatno da reagujem na moguća dešavanja.

Napravio sam par grešaka ovom prilikom, ali me je opet neko pogledao odozgo i dao mi novu priliku.

Zahvalan sam na tome! 1care.gif1care.gif1care.gif

Zaboravih da kažem još i sledeće:

Od opreme, osim kacige i rukavica, ništa drugo. Majica, patike i farmerice. da sam kojim slučajem pao, ogulio bih se ko krastavac.

 

Boldovao sam ono sto smatram kljucnim u ovoj situaciji. Nemoj misliti da te osudjujem, desava se svima nama losa procena!

Samo znate ono "pretpostavka je majka svih zajeba"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

pesake i bicikliste poistovecujem sa kokoskama na putu i obilazim ih u sirokom luku, ali ovako neka situacija ni telepatskim mocima nije mogla da se predvidi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3573 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Zile, ti malo malo pa tema u motoristi na drumu. Nesto te bas poteralo od zimus. Vidi to nekako resi...mozda crkva, neka sveca...cigancica mmmmmmm :hej: Valjda ti supruga ima pametnija posla od citanja Bjb-a :takoje:

Ma ja sam ekstra zadovoljan sa ovim kako prolazim. Neka potraje ovako još pedeset-šesdeset godina, a posle .... , sve isponovo.1oda.gif

A to što po nešto napišem u "Motoristi na drumu" ne znači da je bilo nešto mnogo opasno, nego čisto da obavestim ljude šta sve može da ih zadesi.

Već sam napisao da se prilično dobro snalazim u iznenadnim i stresnim situacijama. Često se dešava da ljudi sa kojima ponekad grupno vozim, u pauzama vožnje pričaju o "iznenadnim-opasnim" situacijama u kojima smo se našli, a da ja te "opasnosti" nisam uopšte ni "registrovao" iz razloga što za mene i nisu bile iznenadne (pa stoga ni opasne).

A ovu sam temu postavio iz razloga što smatram da je (bez obzira na dobar ishod) sa moje strane napravljeno nekoliko grešaka:

1. Prevelika brzina u naseljenom mestu.

2. Nedovoljan oprez u susretanju s biciklistom.

3. Dozvolio sam sebi "luksuz" da mi u jednom momentu blokiraju kočnice

Možda ovo moje "pisanije" nekom pomogne da ne napravi iste greške, jer rezultat može da bude i bitno nepovoljniji!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2583 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Kako prolazis izgleda da je ipak bila neka garava ali to nam nisi prijavio :zvizduk:

 

Tesko da si tu mogao nesto bolje da uradis osim manje brzine. Kocnice na TA nisu bas sjajne jos ako ti je dobos pozadi mogu misliti, kao sanke. To je trenutak u kome se refleksivno deluje i nema tu mnogo vremena za razmisljanje. Tu samo iskustvo pomaze iliti sreca ponekad. Ja bi tesko ostavio biciklistu da ladno ode, barem bi mu biciklu olupao a i koji ce mu qrac kad ne zna da je vozi. Mozda bi mu tako spasao zivot u buducnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Detoksifikovan, 214 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: TDM 900 - 2002.

Novi problemi nastaju u momentu kad puštam kočnice, jer se motor iz desnog nagiba (zadnji točaak je otišao van ose kretanja i počeo da me "pretiče" sa leve strane) momentalno prebacuje u oštar levi nagib (pokušavajući da me "katapultira"). Međutim ja se držim čvrsto i nakon još nekoliko oštrih "bacanja" levo-desno ipak uspevam da se stabilizujem i zatim zaustavim. Biciklista (stariji čovek) je u međuvremenu već ustao i pokazuje mi rukom da mogu slobodno da nastavim dalje.

 

 

Kolega moze malo detaljnije o ovome...Ja sam imao slicnu situaciju sa naglim kocenjem...Ne znam odakle mi ideja i ne znam da li je to bilo smisljeno ili se samo tako dogodilo, ali ja sam stisnuo na Paprici zadnju, koja je prakticno momentalno uhvatila, klizao sam pravolinijski sa blagim, ali bas blagim "vrckanjem" jedno 3-4m, onda sam popustio zadnju i stisnuo prednju svom snagom, dozirano ali punom snagom i nekako stadoh...Ovo "vrckanje" levo desno me brine i ne znam ima li mu izbegavanja ili ne...Sad imam motor koji ima mnogo bolje prednje kocnice i zadnja je prakticno van upotrebe, ali Paprika je neka druga prica...

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3573 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Kako prolazis izgleda da je ipak bila neka garava ali to nam nisi prijavio :zvizduk:

 

Tesko da si tu mogao nesto bolje da uradis osim manje brzine. Kocnice na TA nisu bas sjajne jos ako ti je dobos pozadi mogu misliti, kao sanke. To je trenutak u kome se refleksivno deluje i nema tu mnogo vremena za razmisljanje. Tu samo iskustvo pomaze iliti sreca ponekad. Ja bi tesko ostavio biciklistu da ladno ode, barem bi mu biciklu olupao a i koji ce mu qrac kad ne zna da je vozi. Mozda bi mu tako spasao zivot u buducnosti.

1. Ima jedna garava (mada nije baš od "onih"), koja me čuva i prati svuda, već skoro tri i po decenije.

2. Moj Transalp ima zadnji doboš, a i asfalt je na tom delu je ko "ogledalo". Ali sam ja već znao za to i ranije.

3. Što se tiče bicikliste možda je trebalo da pozovem policiju (ili bar da sačekam da naiđu slučajno), pa da pokušam da im objasnim šta se desilo (i odakle onoliki trag kočenja). 1neznam.gif

Kad nema posledica (ili su neznatne) trudim se da što pre "nestanem" jer, : "Dok zec objasni Bosancu (u ovom slučaju policajcu) da nije magarac, odoše jajca"!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 232 postova
  • Lokacija: Šabac/Beograd, Srbija
  • Motocikl: Nekad bilo: V-Strom 1000 2014, Fazer 600 S2 '09, V-Strom 650 '05, CBR 600RR '06; Suzuki GS 500F '04, Kymco Agility Sport 50

Recenica od pre par postova je kljucna: Vrucine su velike, treba biti oprezan !

 

Mama moja juce krenula kuci sa posla, vozila normalno LEVOM trakom. U desnoj se uz desnu ivicu kolovoza kretao biciklista, koji je iz cista mira poceo da krivuda levo desno, i toliko skrenuo levo da je zakacio desni retrovizor auta i pao. Sreca, cista sreca pa nije pao pod auto nego na desnu stranu i sto je prosao samo sa oguljenim dlanom. I sta... da je pao na levu stranu, lupio glavom od auto pa od asfalt, potpao pod zadnji tocak itd. (Ne smem ni da zamislim sta bi sve moglo da se desi). I sve to u 15h po najvecoj vrucini. Jednostavno, situacije se namestaju, sudbina i marfi su cudo. Inace, sa desne strane kolovoza postoji biciklisticka staza pa trotoar. Biciklisticka i nije neka, ali moze da se vozi. A trotoar je jedno 3 metra sirok, i covek opet vozi po putu. Ne kazem, nije ni on to namerno uradio, verovatno ga opila vrucina.

 

A ja pre neki dan - motorom, stojim na semaforu i cekam zeleno. Iza mene niko, sa leve i desne strane takodje niko, a ispred mene skuter od 50ccm na kom je neki lik sa devojkom i jedan auto iza koji pristize. Inace, dobro me je video pre toga, gledao je motor. Pali se zeleno, krecem pravo i dolazim na 3 metra od tog idiota sa skuterom, on frajer mota da skrene levo??? Sta...? Nije me video, ne cuje motor od 500ccm, ne vidi xenon na 3 metra ispred sebe? Ja ne razumem takve. Ja bukvalno stao, onda stao i on, u fazonu izvini i prodji.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1625 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: triumph tiger 1050

Sva sreca nikada nisam imao incident sa biciklistima, a to je verovatno zato sto ih obilazim u najsirem mogucem luku, sa najmanjim mogucom brzinom jer su apsolutno nepredvidivi. Nekad ih obilazim toliko sporo da cak i stignem da im objasnim princip kontra upravljanja, na sta sledi faca koja govori "sta, skrenem levo da idem desno, tebi je decko vrucina udarila u glavu". :aha:

 

To je zato sto je kontraupravljanje radnja koja se vrsi nesvesno. Taj je na tom istom biciklu pri brzini vecoj od 30 km/h, a verovatno je bio u prilici da ide tom brzinom, nesvesno vrsio kontraupravljanje. Ja vozim motor 11 god (od svoje 12, sad ih imam 23),a za kontraupravljanje sam cuo pre 3 god, a milion puta sam to pre uradio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Крагујевац
  • Motocikl: Honda cm 125 custom

Најбитније је да се на крају све добро завршило и треба извући поуку након сваке грешке коју направимо у саобраћају.

 

Имао сам сличну ситуацију проклизавања пре неколико месеци, али нисам могао да се сетим сваког детаља из те ситације, колико год ја покушавао да вратим филм. Возио сам ноћу и излетео ми је ауто који се укључивао са неког проширења са моје десне стране у саобр. траку којом се крећу возила из мени супротног смера. Најгоре од свега је што сам на време (док сам још био далеко) приметио да он планира да се укључи у саобраћај, јер се окретао на том проширењу, па сам због тога отпустио гас и припремио се за кочење. Међутим, када је завршио са окретањем, мало је кренуо ка путу и застао неко време, па сам ја помислио да ме је видео и наставио сам да се крећем истом брзином. Међутим, ђавола, у најгорем тренутку (када сам био доста близу њега) кренуо је да се укључује, па сам био приморан да нагло кочим. Оно чега се сећам је шуштање мојих точкова, затим је задњи крај мотоцикла почео да плеше и изгубио сам контролу над управљачем. На сву срећу успео сам да избегнем ауто, успоставим контролу над управљачем и останем на точковима. Како сам то урадио, немам појма, само знам да сам кад се завршило то клизање наставио да се крећем право, веома малом брзини. Иначе, пре него што сам почео да кочим кретао сам се негде између 60 и 70 km/h.

 

Све ово сам испричао због поуке коју сам извукао из овога што ми се десило. А то је да у изненадним ситуацијама, у којима одлучују стоти делови секунде. једини начин реаговања је онај који нам је уграђен у подсвест. А да бисмо изградили адекватну подсвесну реакцију која ће се испољити када је то потребно, треба свесно и у контролисаним условима увежбавати радње као што су: нагла промена правца, нагло кочење итд. Колико сам успео да провалим из претходних постова zika56 је искусан мотоциклиста, па је зато и реаговао овако како је реаговао. Ја немам много искуства у вожњи мотора, али пуно водим рачуна о безбедности и прихватам сваки добар савет искусног мотоциклисте, што ми доста помаже у вожњи.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja