Jump to content

Moto Zajednica

LOUIS WIEN (bec)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Wien

na molbu jednog clana foruma o informacijama o prodavnici LOUIS u becu zelim da postavim ovu temu koja mozda zatreba i drugim clanovima

 

LOUIS BEC

 

Triester Straße 258

A-1230 Wien-Süd

Tel. (0043) 1-698 66 33

Fax (0043) 1-698 66 33 30

 

otvorena

Ponedeljak- Petak 09:00-19:30

Subota 09:00-17:00

 

 

 

a druga radnja je

 

Kagraner Platz 20

A-1220 Wien-Nord

Tel. 0043-1-204 59 03

Fax 0043-1-204 59 03 30

 

radno vreme

isto ..

 

 

 

post-1313-12878991760238_thumb.jpg

post-1313-12878991760567_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

Od Becke opere ide se tramvajem koji ide za Baden i kada se udje u Trscansku ulicu Louis se nalazi u broju 259 sa vase desne strane. To je oko 12km od centra jedno 10-ak min. voznje istim. U toj ulici ima i Heine Gericke radnja jedu stanicu pre Louisa na oko 500m, kao i prodavnica harleja koja je odmah iza Louisa 10-ak metare. Ma trecoj stanici od Louisa sa desne strane ima ogroman trzni centar sa svim i svacim unutra jedno oko 20 firmi i uvek na prodaji imaju 80-100 polovnih motora kao i nove

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 628 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: crf 1000

Ovaj u Kagraner platz je mega store,a ovaj drugi je fun shop.Ja uzeh za zenu u Kagraner platz jedne Dayton Shorty pre sedam dana za 120 evrica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nezavisan, 348 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Pod pravom prodavnicom Louis-a se smatra giga store na Kagraner platzu. Ja sam bio u decembru `07. prvi put u Beču i lako sam našao radnju. Seo sam u centru sa Karlsplatza na metro (zaboravih koji U?) i vozio se 15-min do Kagraner platza, prešao ulicu i još 100m pravo i tu je radnja... Bio sam unutra 2.5h. Razočarao sam se što se usluge tiče na obući nikog nije bilo sat vremena a bogami ni na odeći dugo nije bilo nikog. Verovatno zato što sam im otvorio radnju u 9h ujutro pa tad nema gužve te radnici kasnije dolaze. A razočarao sam se i u pojedine duxeve i majice koji na netu izgledaju do jaja a ovde uživo vidiš da su lošeg kvaliteta, isprane boje.

Zato se nisam razočarao u sve ostalo i izašao sam sa 300e robe u rukama, sa 4-5 kesa nazad u metro pa do hotela...

Hoću opeeeeet službeno u Beč. Dobro, može i bilo koji drugi grad u EU gde ima moto oprema...  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova

Pod pravom prodavnicom Louis-a se smatra giga store na Kagraner platzu. Ja sam bio u decembru `07. prvi put u Beču i lako sam našao radnju. Seo sam u centru sa Karlsplatza na metro (zaboravih koji U?) i vozio se 15-min do Kagraner platza, prešao ulicu i još 100m pravo i tu je radnja... Bio sam unutra 2.5h. Razočarao sam se što se usluge tiče na obući nikog nije bilo sat vremena a bogami ni na odeći dugo nije bilo nikog. Verovatno zato što sam im otvorio radnju u 9h ujutro pa tad nema gužve te radnici kasnije dolaze. A razočarao sam se i u pojedine duxeve i majice koji na netu izgledaju do jaja a ovde uživo vidiš da su lošeg kvaliteta, isprane boje.

Zato se nisam razočarao u sve ostalo i izašao sam sa 300e robe u rukama, sa 4-5 kesa nazad u metro pa do hotela...

Hoću opeeeeet službeno u Beč. Dobro, može i bilo koji drugi grad u EU gde ima moto oprema...  ::)

 

Mogao si da zamolis bilo koga da ti pokaze bilo sta u radnji,sem toga dva radnika na kasi su iz Srbije!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nezavisan, 348 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

pa kad sam bio oko tehnike dodju i pitaju me da li mi nesto treba, kad sam bio na obući cekao sam pa odem do ovoga na tehnici, on kaze da ce mi neko uskoro doći, opet odem cekam... Ne verujem da je ovaj na kasi Srbin jer je bio tamnog tena,  kao ovi u francuskoj reprezentaciji  ;D Posle se pojavila neka riba pa me uslužila a na garderobi sam provalio da je self service te sam tako uzimao garderobu sam i probao u kabini... Čudni su im brojevi kišnih pantalona, XL su mi male, XXXL prevelike a XXl su tu negde...

 

Kao što rekoh, hoću opet nazad... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW C400GT

Od Becke opere ide se .............

 

Evo jednog kulturnog bajkera, zna gde je Becka opera :)

 

Bez lutnje, ali orijentir ti je EXTRA !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

Od Becke opere ide se .............

 

Evo jednog kulturnog bajkera, zna gde je Becka opera :)

 

Bez lutnje, ali orijentir ti je EXTRA !!!

 

Naravno da se ne ljutim, jer npr. kad neko primera radi iz untrasnjosti Srbije dodje prvi put u Beograd da nadje npr. Louis radnju u Beogradu koja se pritom nalazi na Novom Beogradu necu mu sigurno reci da se to nalazi od zgrade B92... vec cu mu reci da krene od Naraodnog pozorista jer ipak ce centar lakse naci nego neku nebitnu i manje poznatu  zgradu na Novom Beogradu....

Svi znaju u Beogradu gde je centar a Novi Beograd ne poynaje pola ljudi koji zive u njemu izuzev naravno Vas sa Novog Beograda....bez ljutnje naravno ja sam iz centra pa na Novi Beograd retko i idem.....

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Od Becke opere ide se .............

 

Evo jednog kulturnog bajkera, zna gde je Becka opera :)

 

Bez lutnje, ali orijentir ti je EXTRA !!!

 

Naravno da se ne ljutim, jer npr. kad neko primera radi iz untrasnjosti Srbije dodje prvi put u Beograd da nadje npr. Louis radnju u Beogradu koja se pritom nalazi na Novom Beogradu necu mu sigurno reci da se to nalazi od zgrade B92... vec cu mu reci da krene od Naraodnog pozorista jer ipak ce centar lakse naci nego neku nebitnu i manje poznatu  zgradu na Novom Beogradu....

Svi znaju u Beogradu gde je centar a Novi Beograd ne poynaje pola ljudi koji zive u njemu izuzev naravno Vas sa Novog Beograda....bez ljutnje naravno ja sam iz centra pa na Novi Beograd retko i idem.....

 

Jedino što ovi sa Novog Beograda ne znaju gde je centar (eventualno Zemun)  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1672 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

U Becu sam za par dana pa me interesuje kako da od Wien WESTBAHNHOF-a tj. glavne zeleznicke stanice (javnim prevozom) stignem i do fun shopa( gde je u blizini i Hein Gerick) i do Giga stora, kao i predloge za jos neke dobro snabdevene radnje sa moto opremom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

U Becu sam za par dana pa me interesuje kako da od Wien WESTBAHNHOF-a tj. glavne zeleznicke stanice (javnim prevozom) stignem i do fun shopa( gde je u blizini i Hein Gerick) i do Giga stora, kao i predloge za jos neke dobro snabdevene radnje sa moto opremom :)

 

Uh, mene je vozio drugar kada sam bio tamo. I ja sam u Beču bio samo jednom, tako da ne poznajem baš dobro :)

 

Giga je u 22. bicirku, evo ovde mape:

 

http://www.louis.de/index.php?topic=filiale&ID=65

 

Fun je u 23. bicirku, evo i njegove mape:

 

http://www.louis.de/index.php?topic=filiale&ID=53

 

Javni prevoz u Beču je odličan, tako da ne bi trebalo da imaš puno problema. Na stanici pogledaj mapu grada i pogledaj koji prevoz ide u tom pravcu ili pitaj prolaznike, svaki drugi je naš  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1672 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Hvala Acime, rovarim po netu lagano, dnevna karta za Bec je samo 5.7 evra (ukljucuje sve vrste javnog prevoza), a pojedinacna za jednu voznju je 1.5 u biletarnici ili 2.2 na automatu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nezavisan, 348 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Sedni na metro (čini mi se U1 kako je neko gore napisao) u centru, izađi na Kagraner platzu, na semaforu pređi ulicu i 100m pešaka dalje ti je Louis Giga store. Peace of cake ili ti 20-tak minuta zezanja... a posle slatke muke - šta kupiti a šta ne kupiti za fond koji imaš...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1672 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Stigao sam i do tog dalekog, milion puta pomenutog i jako prizeljkivanog LOUIS-a od strane vecine motorista i jako sam se razocarao ::)

Od vrece para koju sam poneo da pazarim sve is svasta vratio sam se sa potrosenih bednih 12 evrica (pokrivka za motor=10 e+pamucna potkapa=2 evra)  :-\

Sticajem okolnosti i moje lose procene suvise sam vremena posvetio ostalim moto radnjama u Becu tako da do "giga store"-a nisam stigao, obisao sam "fun shop", koji za nase pojmove izgleda fenomenalno, radnje je na 2 nivoa, sve skockano i napunjeno raznoraznom opremom, jako pregledno i fino organizovano, slike koje sam napravio nisam u mogucnosti da prezentiram jer su mi oduzeli foto aparat i pobrisali slike ???Aparat sam dobio, ali ne i objasnjenje zasto.

Ima jako puno zaposlenih, koje sam momentalno uposlio jer sam vec imao spisak sitnica sa siframa, bojom i velicinama.Drugi deo zaposlenih mi je isao na zivce, guzve nije bilo, rafovi su bili popunjeni ali sam u toku razgledanja vise puta sklanjan jer smetam dok brisu prasinu i pomeraju stvari ??? Od 10-ak sitnica nisu imali pola stvari sa spiska, al su mi ponudili da mi ostatak nabave za 7 dana.Lepo od njih :)

Posto mi je ceh bio 105 evra, zamolio sam ih da mi popune i TAX FREE papire (to ste u mogucnosti da trazite za svaki iznos preko 75.01 eva) za sta su negodovali i naravno nisu ih lepo popunili sto sam video na granici 8)

Stvari koje na netu izgledaju do jaja su veliko razocarenje za videti uzivo, bice da su strucnjaci PHOTOSHOP-a i COREL DRAW-a imali pune ruke posla, sve marame i oprema za hladne dane (razni okovratnici su nedostupni za pipnuti i isprobati jer se nalaze upakovni u kese, a nigde ne postoje uzorci).Moj utisak je da su rafovi ispunjeni velikom kolicinom kineske robe koja se za mnogo manje pare moze naci i kod ovadsnjih Kineza.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja