Jump to content

Moto Zajednica

Opasne makazice

Recommended Posts

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Danas sam imao neprijatnu situaciju. Vracao sam se iz Banatskog novog sela u Beograd, oko tri popodne. Kada se prodje selo, u pravcu prema Pancevu, put je ravan, bez cestih ukrstanja, moze da se raspali... Ipak, nisam divljao, vozio sam oko 130 svojim smerom... U mojoj traci, ispred mene nije bilo nikog, u suprotnoj se pojavio autobus. A onda je izleteo auto, u preticanju. Video sam kako mi se priblizava, neka matora crvena krsina iz osamdesetih. Bilo mi je jasno da nema teorije da zavrsi preticanje. Sabio sam se uz desnu ivicu puta, tik uz crtu, a oni su mi proleteli pored boka, autobus i idiot u srvenom krsu, paralelno. Okrenuo sam se i video kako zavrsava preticanje desetak metara posle mene... Drago mi je sto sam ostao hladnokrvan u toj situaciji, znao sam sta MORAM da uradim, inace me ne bi bilo... U svakom slucaju, dobro je proslo... Ali posle razmisljam, da sam isao autom, a mnogi bi tu vozili 120-130, nema sanse da bih mogao da ga izbegnem. Zakucao bih se direktno u njega, ili bih sleteo desno, sa puta, pa sta mi bog da... Gadno, u svakom slucaju... A u pitanju je rutinski odlazak do obliznjeg naselja, 30-40 km od centra... Uzas.

Jos da dodam. Nesto pre crvenog ubice, kod neke pumpe u tom selu, ja vozim nekih 60-70, i izlece mi kreten u postinom zutom pikapu. Sece me, ja lagano ukocim, al da sam isao 90-100, verovatno bi bilo cupavo... I obidjem ga ja, i pogledam ga u oci, i pokazujem mu rukom u fazonu 'jel gledas TI'? Odgovor je bio: sleganje ramenima, faca pokajanja, i obavezni blago teleci pogled... muka ziva :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: (Vertemati) Vor EN400 enduro

Kol'ko god tvoj motor mogao da ide, 130 po meni nije opustena voznja i pri toj brzini ne mozes nesto mnogo da manevrises.... Da ima raznih budala i ubica na drumovima to stoji,.. Bas zbog takvih malo smanji gas, sta fali oko 80 putna brzina, stizes za pola sata i manje tamo gde si krenuo.

Dobro si reagovao...

Sve najbolje :zdravo:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

fala :)... znam da 130 nije mala brzina, ali realno nije 160, 180... Pri tim brzinama bi ovo bilo bas zeznuto... Ali, realno, vozac automobila bi imao zestok problem u ovoj situaciji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Kol'ko god tvoj motor mogao da ide, 130 po meni nije opustena voznja i pri toj brzini ne mozes nesto mnogo da manevrises.... Da ima raznih budala i ubica na drumovima to stoji,.. Bas zbog takvih malo smanji gas, sta fali oko 80 putna brzina, stizes za pola sata i manje tamo gde si krenuo.

Dobro si reagovao...

Sve najbolje :zdravo:

Hehe najbolje da nije ni išao. :nanana:

 

 

LM razmišljao sam da za te situacije (a imao sam ih sijaset) spakujem u džep kuglagere pa kad majmun prolazi pored mene bacim pokoji u šoferku. Posle se mislim možda vozi decu pa da ih nosim na duši, te sam odustao. Beži desno i u jarak ako treba. Jednom sam imao situaciju gde je kamion preticao drugi kamion i pravo na mene. E to je bio adrenalin. :moto3: :moto3: :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Put delimo i sa normalnima i sa ludima i sa matorima i sa neukima i sa drskima i sa isfrustriranima i sa poluslepima i sa gluvima i sa umornima, i sa plavusama i svim kombinacijama prethodno nabrojanog, a mozda ni mi nismo bas na mestu :stabre:.

 

Stoga, treba voziti u skladu sa tom cinjenicom i cuvati sebe a ne stavljati svoj zivot u ruke ko zna kakvog kolege u saobracaju. Jeste dosadno 80, al na kraju je jedino bitno ostati ziv, zar ne?

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♠♥♦♣, 40 postova
  • Lokacija: Beograd-Kragujevac
  • Motocikl: U delovima

Meni se ovo desilo dva puta u jednom danu na relaciji Kragujevac-Beograd, vozio sam skuter 60-70 i bio prinuđen da se sklonim do same ivice asfalta da bih izbegao direktan sudar 1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5712 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Fićo, šta da ti kažem - ti si bar ostao u sedlu za razliku od mene. Pre skoro 2 godine, identična situacija na 2 km od kuće, sumrak i crni Krajsler sa klincem koji me nije video... Uspeo sam da ga izbegnem ali sam olizao asfalt 20-tak metara...

 

A9327804-DD20-854A-8334-817B833E316C_thumb.jpg

 

6BCB03EE-E673-8143-9E1B-E3B4B440A6D2_thumb.jpg

 

34FD844B-366C-6E4D-8B9A-828EDC624A90_thumb.jpg

 

Od tada vozim sa ubeđenjem da svi hoće da me unište na putu i tako se ponašam. Sve iole sumnjivo gledam da prenebegnem logikom: HOĆE NARAVNO umesto: neće valjda?

 

I još jedna stvar, neka piše ko šta hoće: Xenoni pomažu vrlo i često! Kao i maglenke. Što više sijaš - bezbedniji si! Nažalost, ne uvek jer ima budala koja kad vide motor, rezonuju: Ima mesta... Skotovi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

fala :)... znam da 130 nije mala brzina, ali realno nije 160, 180... Pri tim brzinama bi ovo bilo bas zeznuto... Ali, realno, vozac automobila bi imao zestok problem u ovoj situaciji...

Je`l znas sta si napisao. :zbunjen: Razmisli malo bolje..... :stabre:

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Danas sam imao neprijatnu situaciju. Vracao sam se iz Banatskog novog sela u Beograd, oko tri popodne. Kada se prodje selo, u pravcu prema Pancevu, put je ravan, bez cestih ukrstanja, moze da se raspali... Ipak, nisam divljao, vozio sam oko 130 svojim smerom... U mojoj traci, ispred mene nije bilo nikog, u suprotnoj se pojavio autobus. A onda je izleteo auto, u preticanju. Video sam kako mi se priblizava, neka matora crvena krsina iz osamdesetih. Bilo mi je jasno da nema teorije da zavrsi preticanje. Sabio sam se uz desnu ivicu puta, tik uz crtu, a oni su mi proleteli pored boka, autobus i idiot u srvenom krsu, paralelno. Okrenuo sam se i video kako zavrsava preticanje desetak metara posle mene... Drago mi je sto sam ostao hladnokrvan u toj situaciji, znao sam sta MORAM da uradim, inace me ne bi bilo... U svakom slucaju, dobro je proslo... Ali posle razmisljam, da sam isao autom, a mnogi bi tu vozili 120-130, nema sanse da bih mogao da ga izbegnem. Zakucao bih se direktno u njega, ili bih sleteo desno, sa puta, pa sta mi bog da... Gadno, u svakom slucaju... A u pitanju je rutinski odlazak do obliznjeg naselja, 30-40 km od centra... Uzas.

Jos da dodam. Nesto pre crvenog ubice, kod neke pumpe u tom selu, ja vozim nekih 60-70, i izlece mi kreten u postinom zutom pikapu. Sece me, ja lagano ukocim, al da sam isao 90-100, verovatno bi bilo cupavo... I obidjem ga ja, i pogledam ga u oci, i pokazujem mu rukom u fazonu 'jel gledas TI'? Odgovor je bio: sleganje ramenima, faca pokajanja, i obavezni blago teleci pogled... muka ziva :)

 

Video je on tebe, zato je i poceo da pretice...

Meni se slicno desilo u proslu nedelju na starom novosadskom putu izmedju Indjije i Sremskih Karlovaca. Video sam sta smera, ablendovao mu u startu, pretio... dzaba... Sto kaze Alexanto, smatra da ima dovoljno mesta, a ti bezi uz ivicu i snalazi se... Da sam imao vise vremena okrenuo bi motor i malo porazgovarao sa njim 0ljut2.gif

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Potpuno se slazem sa @Unasom. To je djubre bahato i bezobrazno, nego ja sam vise koncentrisan na to kako cu da prezivim i stignem kuci u komadu. Sto se tice kaznjavanja... mislim da ima jedan nadlezan za to, mene malo proslo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Stvarno je put do Banatskog sela lep. I ravan. I bez ukrstanja sa bilo cime. Jos, kada se Filip vracao, bila je dobra vidljivost. Pre dve-tri nedelje smo isli zajedno.

Jednostavno, u standardnim okolnostima, nikakvih opasnosti, pa razumem zasto je preterao ogranicenje za 50. Jer i ja isto to uradim.

A od tih koji preticu, traume sam navukao ma Ibarskoj. :-)

Dobro si postupio Filipe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

fala :)... znam da 130 nije mala brzina, ali realno nije 160, 180... Pri tim brzinama bi ovo bilo bas zeznuto... Ali, realno, vozac automobila bi imao zestok problem u ovoj situaciji...

 

Mislim da bi ti imao mnogo zesci problem od vozaca automobila !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

samo dejan je razumeo... ocito nisam bio jasan... da, da sam vozio auto, bio bih u zestokom problemu, jer ne bih imao gde, osim u jarak pored puta, a tu pitanje sta bi bilo... dejan je video put, vozio, zna o cemu pricam... a ako neko kupuje velike motore da bi mu putna brzina bila 80, to vec ne kapiram... onda bi i liberty 125 bio sasvim dovoljan motor. Licno, ne mislim da sam vozio brzo i nekontrolisano, i cini mi se da ni on nije isao logikom, ko ebe motoristu, vec da je izleteo sa onim krsem, poceo da pretice i onda me je video... realno nije mogao nista da uradi, osim da da gas... a pitanje je sta se kod njega desavalo... da li se znojio jos dvadeset km posle toga ili je jurio ka meni sa osmehom, urlicuci "Jiha"? xD

 

A mozda covek zeleo da prozivi film death proof... vatreni tarantinov fan :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: 021
  • Motocikl: 450 EXC

vidi ovako

Xtx i ja pravac Ruma DO Iriga ,vozimo se oko 90kmh.

2kamiona prema meni i BAJA u busu ih obilazi.

Čitam situacciju tj ,5,4,3,2,

i stajem u travu pored puta a u tom trenutku kada moje stopalo dotiče travu BAJA je na pola prvog kamiona TJ CEO u mojoj traci,pa ti vidi ko tu nije normalan.

Hoću da kažem da i 130 kmh nije nešto MEGA brzo ako imaš priliku da čitaš text ispred sebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Voznja motora je kao igrica samo sto imas jedan zivot.

Vozi tako da u svakom momentu si pribran da mozes da izbegnes komp.

Jugo,dvojka,pesak,sljunak,peshak,parking,lose gume,zena sa telefonom.....Sam sedas i uzimas dzojstik u ruke i zato bez nervoze,smireno,bolje utrositi energiju iscekujuci takve situacije i ukoliko se dogode pravilo odreagovati,nego kidati zivce zbog kaleja za volanom.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

, i cini mi se da ni on nije isao logikom, ko ebe motoristu, vec da je izleteo sa onim krsem, poceo da pretice i onda me je video... realno nije mogao nista da uradi, osim da da gas... a pitanje je sta se kod njega desavalo... da li se znojio jos dvadeset km posle toga ili je jurio ka meni sa osmehom, urlicuci "Jiha"? xD

 

A mozda covek zeleo da prozivi film death proof... vatreni tarantinov fan :D

 

Имао си класичног кретена пред собом, немој још и да га промишљаш! Више пута ми се десило да кренем да претичем, видим да ипак неког има у супротној траци а да раздаљина није нека, забодем кочницу и вратим се десно. Овај твој је био типичан муфлон, али следећи пут може и нека Татра да му се заломи...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

uvek kada mi kamion, autobus ili posebno kolona vozila idu u susret pomerim se desno, ne povecavam gas i spremam se da kocim i bezim ako zatreba jer relativno cesto ima likova koji iskacu i krecu u preticanje bilo da te nisu videli ili su bahati idioti bez mozga

 

te prakse se drzim i kad auto vozim, a na motoru mi je prosto pravilo ponasanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

to ti je pametno... moracu da usvojim taktiku... kad ih vidim, odmah na 80, na toj brzini, kocenje u travu bez problema :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

kolone su posebno kriticna kategorija jer posavsi od sebe samog znam da uvek ima nervoznih vozaca koje kolone usporavaju i gledaju sto pre da ih preteknu i nastave svoju voznju, a u tim situacijama u kojima se freneticno trazi prvih praznih 50 metara kako bi se sto zustrije otkacikilo barem jedno vozilo, motori se na zalost previde

 

a ima i kretena koji te u istim situacijama svesno izguravaju sa puta, licno sam kao motorista doziveo nekoliko puta, a kao sto se i tebi otprilike desilo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp XL 650

Danas sam imao neprijatnu situaciju. Vracao sam se iz Banatskog novog sela u Beograd, oko tri popodne. Kada se prodje selo, u pravcu prema Pancevu, put je ravan, bez cestih ukrstanja, moze da se raspali... Ipak, nisam divljao, vozio sam oko 130 svojim smerom... U mojoj traci, ispred mene nije bilo nikog, u suprotnoj se pojavio autobus. A onda je izleteo auto, u preticanju. Video sam kako mi se priblizava, neka matora crvena krsina iz osamdesetih. Bilo mi je jasno da nema teorije da zavrsi preticanje. Sabio sam se uz desnu ivicu puta, tik uz crtu, a oni su mi proleteli pored boka, autobus i idiot u srvenom krsu, paralelno. Okrenuo sam se i video kako zavrsava preticanje desetak metara posle mene... Drago mi je sto sam ostao hladnokrvan u toj situaciji, znao sam sta MORAM da uradim, inace me ne bi bilo... U svakom slucaju, dobro je proslo... Ali posle razmisljam, da sam isao autom, a mnogi bi tu vozili 120-130, nema sanse da bih mogao da ga izbegnem. Zakucao bih se direktno u njega, ili bih sleteo desno, sa puta, pa sta mi bog da... Gadno, u svakom slucaju... A u pitanju je rutinski odlazak do obliznjeg naselja, 30-40 km od centra... Uzas.

Jos da dodam. Nesto pre crvenog ubice, kod neke pumpe u tom selu, ja vozim nekih 60-70, i izlece mi kreten u postinom zutom pikapu. Sece me, ja lagano ukocim, al da sam isao 90-100, verovatno bi bilo cupavo... I obidjem ga ja, i pogledam ga u oci, i pokazujem mu rukom u fazonu 'jel gledas TI'? Odgovor je bio: sleganje ramenima, faca pokajanja, i obavezni blago teleci pogled... muka ziva :)

 

Video je on tebe, zato je i poceo da pretice...

Meni se slicno desilo u proslu nedelju na starom novosadskom putu izmedju Indjije i Sremskih Karlovaca. Video sam sta smera, ablendovao mu u startu, pretio... dzaba... Sto kaze Alexanto, smatra da ima dovoljno mesta, a ti bezi uz ivicu i snalazi se... Da sam imao vise vremena okrenuo bi motor i malo porazgovarao sa njim >:(

 

 

 

Nažalost, ovo mu dođe najrealniji scenario.

 

Gleda te "u oči" i onda počne da pretiče >:( . Da čovek pošizi ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja