Jump to content

Moto Zajednica

da li je imalo pametno???

Recommended Posts

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

a sto kupujes onda R koji ne trosi malo i koji je ubedljivo najskuplji za odrzavanje?

lozis se na dobru ribu, smuvas je, odvedes kuci, skines je golu i onda sednes na fotelju da je gledas :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Konkretan odgovor na pitanje da li je moguće je - da. Većina onih koje znam da su kupili R ne znaju da voze ali i ne pokušavaju, švrćkaju se po gradu i nemaju problema. Nije na nama da odlučimo koliko je smisleno kupiti nešto što se koristi 10%, ako to veseli onoga što daje novac nek mu bude.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova

a sto kupujes onda R koji ne trosi malo i koji je ubedljivo najskuplji za odrzavanje?

lozis se na dobru ribu, smuvas je, odvedes kuci, skines je golu i onda sednes na fotelju da je gledas :stabre:

 

ma nije problem potrosnja, al jeste ako kupim prvo 125 cm, pa ga treba prodati, pa se izgubi i vremena i novca, pa treba kupiti nesto vise, pa i tu puknem para, pa onda opet nesto vise, a da bih postepeno stigao do 600 cm treba mi najmanje 4 god, a meni se ne ceka toliko dugo :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Ja sam svoj prvi motor (kineska kroserica od 125cc) platio 500 eur, a prodao ga za 450.

Kad se sve sabere izgubio sam mozda 100 eur (papiri i nesto malo sredjivanja). Mislim da se tih 100 evra visestruko isplatilo kroz steceno iskustvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2583 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Neces divljati? Potpuno si smiren? Ne prelazis 100 na autoputu? Imas granicu?

 

Po svemu napisanom tebi je skuter 50cc optimalna masina, moze i bicikla al neka namunjena trkacka...cisto zbog vetra u kosi!

 

Odavno nisam sreo nekog kome nick bolje pristaje !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova

Odavno nisam sreo nekog kome nick bolje pristaje !

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: kad me cuje covek pomislio bi da sam cvecka, al brate ne volim da divljam, ma kakvi skuteri to mi je uzas, volim sportske, al ne da divljam, bar ne dve sezone ako uspem da izdrzim, jednu cu sigurno izdrzati.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, Blok 45
  • Motocikl: Yamaha xt125x

Za mesec, svideće ti se kako ide, svideće ti se osećaj brzine, osećaj ubrzanja, osećaj da možeš da se provučeš... I pomislićeš da si ukopčao kako stvari funkcionišu. Onda ćeš se zaj***ti.

 

ovo je kljucno 0takoje.gif

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

al ne da divljam, bar ne dve sezone ako uspem da izdrzim, jednu cu sigurno izdrzati.

 

Bar 2 sezone? Mislis kad budes naucio da vozis ko car? 1lol.gif

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Ljudi, sto zbunjujete coveka, kad on ni sam nema pojma o cemu pricate. Ja, ajde jos i kontam to sta govorite, al' sta vi njemu poredite XJ-a i CBR-a, kao da zna razliku, u bilo cemu, moze samo sliku da vidi, i klip na YT.

Dali ste mu toplu preporuku, nek poprica sa jos nekim ljudima iz zivota, i nek kupi sta hoce.

 

Ili se vrati na ninju od 250cc, sto je odlican motor, ili kupi sta 'oces, kad toliko verujes sebi, nosi opremu, bar jaknu, rukavice i kacigu, ali kad god mozes, nosi sve, i kraj dileme, uzivaj. 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova

Ljudi, sto zbunjujete coveka, kad on ni sam nema pojma o cemu pricate. Ja, ajde jos i kontam to sta govorite, al' sta vi njemu poredite XJ-a i CBR-a, kao da zna razliku, u bilo cemu, moze samo sliku da vidi, i klip na YT.

Dali ste mu toplu preporuku, nek poprica sa jos nekim ljudima iz zivota, i nek kupi sta hoce.

 

Ili se vrati na ninju od 250cc, sto je odlican motor, ili kupi sta 'oces, kad toliko verujes sebi, nosi opremu, bar jaknu, rukavice i kacigu, ali kad god mozes, nosi sve, i kraj dileme, uzivaj. 1zdravo.gif

brate potpuno si u pravu, osim izgleda i konjskih snaga ja ne vidim drugu razliku jer nemam iskustva uopste, hvala :takoje:

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

brate potpuno si u pravu, osim izgleda i konjskih snaga ja ne vidim drugu razliku jer nemam iskustva uopste, hvala :takoje:

 

hm... jesi li pogledao linkove koje sam ti poslao ?

Vidi ovako, razmišljao sam da li da iskopam link na kome su slike povreda i poginulih sa motora (mislim da su nemački putevi). Stranica je toliko uznemirijuća za gledanje, ja sam je gledao pre nego što sam kupio motor da bi upamtio koliko je motor opasan hobi. To ti ne govorim da bi te obezhrabrio već nasuprot. Kada meni kažu "sve je to super ali se ja bojim motora" odgovor je " pa i ja se bojim, onog dana kada ga se ne budem bojao neću sesti na njega" i osnovna razlika od ostalih ljudi (koji ne voze motore) i nas koji vozimo što je naša ljubav prema vožnji motora veća od straha prema istom.

 

Moj prvi veliki motor (takođe ne računam Tomose i skutere) je Super Tenera koju i sada vozim. Ravnao sam se istom filozofijom kao i ti (da ne skakućem po klasama nego da uzmem nešto što će više godina moći da me zadovolji). Znači može... stim što je margina za grešku mnogo manja nego sa motorima manje kubikaže plus što su "trkački" motori još strožiji prema vozaču nego enduro motori... Pre nego što odlučiš obavezno sedni na motor, vidi da li ti odgovara ergonomija (jel ako će ti kukovi iskočiti posle 5 minuta vožnje onda džaba izgled). Enduro motore ćeš početi da ceniš kad počneš da voziš po našim putevima punim rupa, rizle i ostalih "prepreka" ;)

 

Ako već želiš motor koji je malo jači a nije prestrog prema vozaču razmisli o Suzukiju GS 500 ili Hondi CB 450 ili 500. Možeš ih naći za relativno skromne novce, pouzdani su, imaju i više nego dovoljno snage za početnika ali ne previše da te stresu na prvom dodavanju gasa...

 

Upamti da asfalta boli qrc ko si ti i on će da te oguli za sve pare ako mu daš šansu ;) takođe ostali učesnici u saobraćaju te ili neće videti ili će ih boleti ćoše za tebe tako da sva svoja razmišljanja baci na tehniku vožnje i kad sve to legne ćeš uživati a pitanje kolko km je totalno nebitno i dolazi samo od sebe... Bitno je da ne forsiraš sebe više nego što si trenutno u stanju a ta granica će se lagano pomerati. E da, i upamti poenta je što duže voziti a ne što brže ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova

brate potpuno si u pravu, osim izgleda i konjskih snaga ja ne vidim drugu razliku jer nemam iskustva uopste, hvala :takoje:

 

hm... jesi li pogledao linkove koje sam ti poslao ?

Vidi ovako, razmišljao sam da li da iskopam link na kome su slike povreda i poginulih sa motora (mislim da su nemački putevi). Stranica je toliko uznemirijuća za gledanje, ja sam je gledao pre nego što sam kupio motor da bi upamtio koliko je motor opasan hobi. To ti ne govorim da bi te obezhrabrio već nasuprot. Kada meni kažu "sve je to super ali se ja bojim motora" odgovor je " pa i ja se bojim, onog dana kada ga se ne budem bojao neću sesti na njega" i osnovna razlika od ostalih ljudi (koji ne voze motore) i nas koji vozimo što je naša ljubav prema vožnji motora veća od straha prema istom.

 

Moj prvi veliki motor (takođe ne računam Tomose i skutere) je Super Tenera koju i sada vozim. Ravnao sam se istom filozofijom kao i ti (da ne skakućem po klasama nego da uzmem nešto što će više godina moći da me zadovolji). Znači može... stim što je margina za grešku mnogo manja nego sa motorima manje kubikaže plus što su "trkački" motori još strožiji prema vozaču nego enduro motori... Pre nego što odlučiš obavezno sedni na motor, vidi da li ti odgovara ergonomija (jel ako će ti kukovi iskočiti posle 5 minuta vožnje onda džaba izgled). Enduro motore ćeš početi da ceniš kad počneš da voziš po našim putevima punim rupa, rizle i ostalih "prepreka" ;)

 

Ako već želiš motor koji je malo jači a nije prestrog prema vozaču razmisli o Suzukiju GS 500 ili Hondi CB 450 ili 500. Možeš ih naći za relativno skromne novce, pouzdani su, imaju i više nego dovoljno snage za početnika ali ne previše da te stresu na prvom dodavanju gasa...

 

Upamti da asfalta boli qrc ko si ti i on će da te oguli za sve pare ako mu daš šansu ;) takođe ostali učesnici u saobraćaju te ili neće videti ili će ih boleti ćoše za tebe tako da sva svoja razmišljanja baci na tehniku vožnje i kad sve to legne ćeš uživati a pitanje kolko km je totalno nebitno i dolazi samo od sebe... Bitno je da ne forsiraš sebe više nego što si trenutno u stanju a ta granica će se lagano pomerati. E da, i upamti poenta je što duže voziti a ne što brže ;)

 

nisam pogledao film skinuo sam ga ali nema zvuka pa ga nisam ni gledao, znaci i ti si imao isto misljenje, ipak je moguce, jeste opasno ali moguce. Razmislicu jos ima vremena, ali sam i dalje za verziju od 600 cm :zdravo:

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: 4 cilindra :-)))

Nisi pogledao film od Popsy-a,verovatno nisi čitao ni teme koje sam ti preporučio i sve ostalo što ti je savetovano.Vidim već si odlučio i što onda tražiš savet?A razlika između 600 il 750 ccm na enduru ili R-u po tebi maltene zanemarljiva.Sretno kako god uradiš i da ma uzmi 1200R .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Najbolji

Krenuo si dobrim putem, ali si opet zalutao.

Samo si cekao da ti neko kaze da je moguce, pa da potvrdis svoje zelje.

Moguce je i poceti sa 600 kubika, konkretni imam drugara koji je posle polaganja odmah kupio R6, ali decko je realno zreo ima svoj biznis i trudi se oko njega, nije kafic bajker Terazije-Slavija.

Posto nemas iskustva poslusaj savete starijih.

Jel znas kolika je razlika izmedju 100km/k i 130 km/h na R-u od 600 kubika?

2 cm

 

Treba ti nesto za pocetak sto ce ti oprostiti gresku,a ne da te zbaci kao divlji konj.

 

Nadam se da je pomoglo bar malo

 

pozdrav Ivan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 465 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Možeš da uzmeš i veću kubikažu ali pod uslovom da si umerenog temperamenta.Motor ne prašta greške ni tvoje ni nekog drugog u saobraćaju.Bitno je prvenstveno da upoznaš svoj motor.Pre svega koliko brzo može da se zaustavi.Uvežbaj tehike kočenja pri manjim a posle i u malo većim brzinama tamo gde za to imaš uslova.Ono uopšteno samo prednjom koči ne stoji.Može i bolje.

 

Gas u početku NIKAKO NE preko 5000 obrtaja.Budeš li išao u grupi negde to ti je otprilike neki standard.Znači na pola obrtaja sata je idealno.Tu možeš brzinu korigovati i gore i dole.

 

Šestu brzinu na nekom R batali za kasnije.Ima dana.Svako dobronameran će Ti reći tako.Moji drugari sa više staža i iskustva voze tako.

 

I uvek imaj u glavi da nije isto voziti na suvom kao na mokrom.Na mokrom ni pola gasa ko na suvom bez naglih kočenja i dodavanja gasa.A odmah posle ili u prvih 15 minuta kiše nikako.Uvek sačekaj bar pola sata da asfalt malo upije.Inače je kao po ledu.

 

Preporučujem da potražiš na Youtube situacije u saobraćaju kritične za motoriste.Dobro ih prouči i zapamti kako da ih izbegneš.To će Ti biti potrebnije od bilo čega.Nije brzina najveći faktor rizika, nego zaletanje u situacije koje se mogu izbeći.Samo pametno.

 

I da, kad si već siguran u sebe i motor, biraj lepe cure koje znaju kako se sedi na motoru...:hej::aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '93-Otis`o za plocice, Yamaha TDM 900 `05

Druze, hajde da ti i ja svoje iskustvo opricam...

Kao klinac sam vozio APN4 (sad mi je 34 godine) i po zavrsetku srednje skole ostao bez motora poslije toga nisam vozio nista osim auta. Zimus mi pade na pamet da si kupim motor... Naslusao sam se svakakvih savjeta, procitao milion postova i na kraju odlucio da preskocim sve male kubikaze, isto zbog finansijskih razloga jer nemam dovoljno para da se postepeno ucim. I tako ti meni izleti pojeftino TDM 850 cc... Ni malo bezazlena masina, sa poprilicnom snagom i ubrzanjem i sto je vrlo bitno za pocetnike, TEZAK motor. Izuzetno ga je lako voziti (barem meni) ali kad ga trebas okrenuti na malom prostoru... ja se preznojim. Od februara sam na njemu napravio 4000 km i nisam imao niti jednu jedinu "situaciju" koju bi moja voznja prouzrokovala. Ja imam samokontrolu, pa ako mislis da se i ti mozes kontrolisati i ne zavrtati gas do 00 slobodno uzimaj ono sto ti se svidja. Kao sto ti kolege gore rekose- sve je u glavi.

 

Cini mi se da ti rece kako ti se endurke ne svidjaju? Kako znas ako nisi probao? Meni se recimo R-ovi jako svidjaju vizuelno (planirao sam si uzeti CBR600RR) ali zbog stila voznje sam odustao od njih. Ipak volim da sjednem na motor i napravim 300-400 km a da me ledja ne zabole. Za mene je to pojam uzivanja u voznji. Moja buljava mi je u pocetku bila ruzna ali je sad ne bi promijenio ni za sta. Navikao na nju i skroz imam povjerenja u taj motor u krivinama (mogu da ga oborim skoro kao i R-a).

 

Procitaj, sazvaci sve gore receno pa se odluci. Sto neko gore rece "Tvoja glava-Tvoje pare"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova

Nisi pogledao film od Popsy-a,verovatno nisi čitao ni teme koje sam ti preporučio i sve ostalo što ti je savetovano.Vidim već si odlučio i što onda tražiš savet?A razlika između 600 il 750 ccm na enduru ili R-u po tebi maltene zanemarljiva.Sretno kako god uradiš i da ma uzmi 1200R .

 

brate oladi malo, nisam gledao film, ali sam ga skinuo, posto nije imao zvuk nisam ga gledao a drugi nema za skidanje. citao sam vecinu sto sam mogao. Hteo sam pre svega da vidim da li je jos neko to radio, odmah na tako veliku kubikazu, mislio sam da nema veze ako sam umeren i nemam nameru da vozim brzo, ali me je par njih uverilo u suprotno. Dakle sve je moguce, ali treba imati mnogo poznje i strpljenja :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova

Druze, hajde da ti i ja svoje iskustvo opricam...

Kao klinac sam vozio APN4 (sad mi je 34 godine) i po zavrsetku srednje skole ostao bez motora poslije toga nisam vozio nista osim auta. Zimus mi pade na pamet da si kupim motor... Naslusao sam se svakakvih savjeta, procitao milion postova i na kraju odlucio da preskocim sve male kubikaze, isto zbog finansijskih razloga jer nemam dovoljno para da se postepeno ucim. I tako ti meni izleti pojeftino TDM 850 cc... Ni malo bezazlena masina, sa poprilicnom snagom i ubrzanjem i sto je vrlo bitno za pocetnike, TEZAK motor. Izuzetno ga je lako voziti (barem meni) ali kad ga trebas okrenuti na malom prostoru... ja se preznojim. Od februara sam na njemu napravio 4000 km i nisam imao niti jednu jedinu "situaciju" koju bi moja voznja prouzrokovala. Ja imam samokontrolu, pa ako mislis da se i ti mozes kontrolisati i ne zavrtati gas do 00 slobodno uzimaj ono sto ti se svidja. Kao sto ti kolege gore rekose- sve je u glavi.

 

Cini mi se da ti rece kako ti se endurke ne svidjaju? Kako znas ako nisi probao? Meni se recimo R-ovi jako svidjaju vizuelno (planirao sam si uzeti CBR600RR) ali zbog stila voznje sam odustao od njih. Ipak volim da sjednem na motor i napravim 300-400 km a da me ledja ne zabole. Za mene je to pojam uzivanja u voznji. Moja buljava mi je u pocetku bila ruzna ali je sad ne bi promijenio ni za sta. Navikao na nju i skroz imam povjerenja u taj motor u krivinama (mogu da ga oborim skoro kao i R-a).

 

Procitaj, sazvaci sve gore receno pa se odluci. Sto neko gore rece "Tvoja glava-Tvoje pare"...

 

druze nisam probao ni jedan veliki motor jer nzm da vozim, volim sportake prvenstveno zbog izgleda, ne planiram da idem na tako duge puteve, maksimalno do 250 km. hvala :zdravo:

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova

da, kad si već siguran u sebe i motor, biraj lepe cure koje znaju kako se sedi na motoru...:hej::aha:

 

 

 

 

brate to mi je najmanji problem, ima ih na svakom koraku :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1372 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VF 750 SABRE

Ne verujem ti da si, kako kažeš, smiren i da imaš kočnicu u glavi...

 

Pročitaj sopstvene komentare ponovo pa vidi koliko si puta promenio mišljenje: 600 - 250 - 600 - 1000 - 250 - 600

 

Na većem (čitaj: jačem) motoru se mnogo lako izgubi pojam brzine, oni na pola gasa idu dovoljno brzo da sam sebi stvaraš mnogo opasne situacije, uzimajući u obzir tvoje (ne)iskustvo. 100km/h na auto putu kolima (pominješ da tako voziš auto) ništa ne znači, baš kao što ne znači uporedjivati vožnje kola i motora koje spajaju samo jednaki (uglavnom) saobraćajni propisi i površina po kojoj se kreću (uglavnom, msm na asfalt) i tu se, otprilike, svaka sličnost završava. I sam vozim auto brzinama koje spominješ i NIKAD mi ne padne na pamet da stisnem gas u onoj meri kako to, vrlo često, radim na motoru (al' samo kad smem/vidim/mogu).

 

Otkud si toliko siguran da te tvoja povodljivost (ponovo: pročitaj sopstvene postove)neće dovesti u iskušenje da pojuriš za nekim ko prozuji pored tebe ili nešto slično...

 

Ne kažem da bi slabija makina bila bezbedna 100%, ali, samim tim što je sporija i lakša, ni TVOJE greške ne mogu biti baš toliko strašne.

 

Smisli dobro šta hoćeš, svako ima svoje mišljenje, ali ako ti je glavni razlog eventualne kupovine R-a samo njegov lep izgled onako oklopljenog (ne sporim, ko voli), pomisli koliko je isti taj R ružan sa slomljenim plastikama (pu, pu, daleko bilo).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova

Ne verujem ti da si, kako kažeš, smiren i da imaš kočnicu u glavi...

 

Pročitaj sopstvene komentare ponovo pa vidi koliko si puta promenio mišljenje: 600 - 250 - 600 - 1000 - 250 - 600

 

Na većem (čitaj: jačem) motoru se mnogo lako izgubi pojam brzine, oni na pola gasa idu dovoljno brzo da sam sebi stvaraš mnogo opasne situacije, uzimajući u obzir tvoje (ne)iskustvo. 100km/h na auto putu kolima (pominješ da tako voziš auto) ništa ne znači, baš kao što ne znači uporedjivati vožnje kola i motora koje spajaju samo jednaki (uglavnom) saobraćajni propisi i površina po kojoj se kreću (uglavnom, msm na asfalt) i tu se, otprilike, svaka sličnost završava. I sam vozim auto brzinama koje spominješ i NIKAD mi ne padne na pamet da stisnem gas u onoj meri kako to, vrlo često, radim na motoru (al' samo kad smem/vidim/mogu).

 

Otkud si toliko siguran da te tvoja povodljivost (ponovo: pročitaj sopstvene postove)neće dovesti u iskušenje da pojuriš za nekim ko prozuji pored tebe ili nešto slično...

 

Ne kažem da bi slabija makina bila bezbedna 100%, ali, samim tim što je sporija i lakša, ni TVOJE greške ne mogu biti baš toliko strašne.

 

Smisli dobro šta hoćeš, svako ima svoje mišljenje, ali ako ti je glavni razlog eventualne kupovine R-a samo njegov lep izgled onako oklopljenog (ne sporim, ko voli), pomisli koliko je isti taj R ružan sa slomljenim plastikama (pu, pu, daleko bilo).

 

svi ste vi potpuno u pravu, ja sam odlucio da uzmem nekag R-a, samo sam u jednom treutku odlucio da uzmem kawasaki ninju 250r, a ne odmah kawasaki zx6r ili nesto drugo od 600 cm, ali treba tu vremena i izgubi se dosta novca. meni je najbitnije da ne sjebem nekog drugog jer mene su su ljudi jebali ceo zivot ne obazirujuci se na to, ne u tom smislu o kojem je ode rec ali to je slicno. hvala na savetu :zdravo:

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

nisam pogledao film skinuo sam ga ali nema zvuka pa ga nisam ni gledao, znaci i ti si imao isto misljenje, ipak je moguce, jeste opasno ali moguce. Razmislicu jos ima vremena, ali sam i dalje za verziju od 600 cm :zdravo:

 

ubaci codece za gledanje divx filmova i radiće (takođe skini i prevod, imaš ga u poruci) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja