Jump to content

Moto Zajednica

Skuterom na Krf ?

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova

Zdravo svima,

planiram već neko vreme da se uputim na duže putovanje skuterom i odlučio sam da to bude Krf početkom avgusta.

Da li je neko putovao na tu stranu i kojim putem? Već sam vozio u tom pravcu, ali kolima auto-putem. Obzirom da je skuter (beverly250) u pitanju, plašim se da će mi biti dosadna ta ruta.

Zapravo, razmišljao sam, neki pravac preko Ohrida, Albanije ili tako nešto što će putovanje učiniti zanimljivim?

Ako neko ima neki predlog, dobrodošao je da se oglasi.

 

p.s. ako sam promašio mesto za temu, nov sam ovde pa... ne zamerite :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Vozio sam dva puta kolimakroz Albaniju, jednom od Ohrida do Skadarskog jezera (Škoder) i tuda dalje kroz primorsku magistralu Crne Gore do Dalmacija. Ako te zanima, mogu više da ti ispričam o samom putu kroz Albaniju, ali je priroda lepa, naročito deo od granice do Tirane. Mislim da nećeš zažaliti ako se tuda provozaš. Što se bezbednosti tiče, sve je okej, samo sam dobio preporuku da ne prolazim kroz Drač (iliti Dures), jerbo tamo šipci idu na letovanje :staa:

 

Drugi put (prošloga leta) sam pošao od Sartija u Grčkoj, preko Soluna, Kozani, Bitola, Ohrid, pa onda kao i prvi put - Elbasan, Tirana, Škoder, Bar, Tivat, Dubrovnik i dalje...

 

Generalno, tura bi mogla da ti bude BG-Bar-Tirana i dalje na jug do Krfa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Ako se rešiš da ideš preko Ohrida, za skuter preporučujem : Struga - Elbasan - Tirana = pristojna podloga, krivudavo kroz lepo okruženje. Elbasan nema ništa interesantno, ali u Tirani vredi malo procunjati. Dalje: Drač (nema nikakvih problema) - Fir - Valona - (i najlepši deo) Sarande. Ovaj deo (Tirana, Drač, Fir, Valona)je novi autoput i smaranje. Jedino što u svim tim gradovima ima po nešto interesantno (bar je meni bilo). Od Elbasana možeš i prečicom prema gradu Lušnje i dalje Fir i td. znači bez Tirane i Drača. Valona - Sarande je najbolji deo sa puno krivina uz i niz planinu, a podloga je nova. Od Sarande možeš do Ionine i Igumenice, ali ja bih na raskrsnici prema Grčkoj (levo) skrenuo desno i napravio još 25-30km do Đirokastra. Interesantan stari deo grada sa tvrđavom. Inače svuda imaš puno kafića za osveženje. Benzinske pumpe su isto česte. Sve u svemu nemaš brige. A možeš i drugim, znatno kraćim putem kojim su pre dve godine išli Vesna i Saša (skuter 250ccm) : Sv. Naum - Pogradec (gradić na Ohridskom jezeru samo sa Al.strane) - Korč - Ersek - Leskovik - Ioanina, samo je taj put dosta propao. Jeste isto interesantan, pre je za enduro, ali može se samo sporijim tempom. Svakako pročitaj putopise iz tih krajeva, posebno Danetov, Sašin i Severijanov.Šta god da rešiš srećan ti put i lepo se provedi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Greška!!! Kada kreneš iz Sarande u Grčku na uključenju na auto put treba skrenuti desno, a ja ti preporučujem levo, prema Đirokastru. U prethodnompostu sam napisao obrnuto (levo - desno)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Samo napred i nemoj da si nas zezno za putopis! Sretan put i moram reci da ti zavidim na turi :zdravo::takoje: Jedino taj Beverly...zasto... hehehe sala! Ajd uzdravlje :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: Piaggio Skipper st125

Nije loše ići na Bitolu pa onda na prelaz Niki i onda izlaziš na auto put za Krf... smor je kolima ići, ali motorom je ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja