Jump to content

Moto Zajednica

Podmazivac lanca

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 252 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Dok sam vozio lanac, instalirao sam McCoi sistem i vozio se kao da fazer ima kardan.

Vidim da je i dalje daleko ispred ostalih proizvodjaca...

U to vreme Scotoiler je bio samo u ponudi "slobodnog pada" dok je McCoi tad razvio

podmazivanje u zavisnosti od brzine kretanja,kise ili suvog i dodatni mod za off.

Kasnije je Scotoiler je izbacio nesto slicno ovome ali znatno skuplje od McCoi-a.

Moja preporuka svakom ko vozi lanac - McCoi - nema nepotrebnog kapanja kad motor stoji,felna manje prljava nego kad je lanac podmazan sprejom itd. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2844 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Tako ponekad bacim pogled na temu i nadjem neke svoje postove i pomislim ... al' sam nekad bio........sklon bacanju para, da ne kazem nešto gore. Internetisao, proučavao,probao na sebi. Ne fali mu ništa, najbolji i najeftiniji podmazivač lanca ikad.
3c55757439d861f6dab5233e09d3fe4d.jpg79744f0b582d7e2a3b761dd673e0411f.jpgd02d77cdea072e0763714451f7af5c67.jpg

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2844 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Ne razumem ovo. Ručni rad, četka, ulje?
Pa naravno. Zar nije očigledno? Vozim po 500 - 600 km. lanac masan,podmazan. Koliko sam samo para bacio do sad. Sa ovog Suzukija skinuo to govno od podmazivača i rešio se muka i nauke

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Ja sam još uvek zadovoljan Scotoiler-om uz duplu brizgaljku. Prednost je i čišćenje lanca kad kapljica ulja pod centrifugalnom silom delom proleti van.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2844 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Ja sam još uvek zadovoljan Scotoiler-om uz duplu brizgaljku. Prednost je i čišćenje lanca kad kapljica ulja pod centrifugalnom silom delom proleti van.


Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250
Pre 14 sati, BaneVuk58 je napisao:

Pa naravno. Zar nije očigledno? emoji5.png Vozim po 500 - 600 km. lanac masan,podmazan. Koliko sam samo para bacio do sad. Sa ovog Suzukija skinuo to govno od podmazivača i rešio se muka i nauke

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Aко ти није мрско да објасниш процедуру , ово ми делује баш , баш добра варијанта . 

Које уље ? колико ? да ли мешаш са неким мастима ? Ланац делује као нов ? Како то радиш на дужим путовањима ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Aко ти није мрско да објасниш процедуру , ово ми делује баш , баш добра варијанта . 
Које уље ? колико ? да ли мешаш са неким мастима ? Ланац делује као нов ? Како то радиш на дужим путовањима ? 
Ја сам понекад користио једну "ствар" што кући користимо за подмазивање ланаца на пољопривредним машинама.
А то је комбинација сае90 и "тот" масти. Много боље него само уље, боље и дуже се држи на ланцу.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2844 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 59 minuta, srrdjan je napisao:

Aко ти није мрско да објасниш процедуру , ово ми делује баш , баш добра варијанта . 

Које уље ? колико ? да ли мешаш са неким мастима ? Ланац делује као нов ? Како то радиш на дужим путовањима ? 

Ма друже никаква филозофија. Сае 90, "подшишана" четка, К2 одмашчвач у оној фајталици или петролеј исто у некој фајталици и крпа.Ја додуше имам и "ВАП" па га мало испушкирам али НЕ ПОД ПРИТИСКОМ него је довољан притисак из мреже. После га обршем крпом. Четку буквално умочим 2мм у посуду са уљем и са унутрашње стране(онај део што виси) направим пар кругова. Крај. То поновим на свака два до три точења горива горива.Наравно резервуар пун/ празан. Рачунам то је око 600-750 км. До пре пар година сам се нешто и придржао оваквих прича и скотојлер бла бла бла док ми није пукао  филм од силних лепљивих спрејева и остало да те не давим. Фелна усрана,реп такође, задњи диск масан .... грозота. Никад ми није ланац био сув . Једно време сам баш обраћао пажњу после вожњи и ланац је био онако млак никад топао или врео. Дужа вожња.......па ето све ово исто понесеш са собом.Као што носе људи спрејеве или сипају уље у посуде за ојлере тако и ти. Овако ЈА РАДИМ.... олд скул. Поздрав

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Читао сам на више места о подмазивању ланца уљем , малко ми чудно да га неотресе са истог и да издржи бити подмазан толико дуго . Слике све говоре и свиђа ми се како је подмазан и даље . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Ovo su slike neposredno posle čišćenja i možda podmazivanja. Voleo bih da vidim kakav je posle nekoliko stotina pređenih km, npr. na pola perioda ponovnog podmazivanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2844 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Dogovoreno

Ovo su slike neposredno posle čišćenja i možda podmazivanja. Voleo bih da vidim kakav je posle nekoliko stotina pređenih km, npr. na pola perioda ponovnog podmazivanja.


Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 610 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Već dugo mi na polici stoji ovo ulje... ne koristim ga odavno kako se sa grejanja na drva prešlo na pelet...

Pa nešto razmišljam, pošto mu ne piše gradacija, da li bi valjalo za podmazivanje lanca na motoru???

 

IMG_20180529_184436_resized_20180530_082937217.thumb.jpg.1022ddbe1863c1f12500464176f6057e.jpgIMG_20180529_184449_resized_20180530_082936801.thumb.jpg.7b916df90b45b1ddef9ce32d43e01a92.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Lancol, Testerol su obicno SAE120 i ok su za podmazivace za toplo vreme

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 610 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Hmmm, bio sam sumnjičav a sad mi je drago što sam pitao.

Nemam podmazivač ali sam mislio na ručno podmazivanje prilikom čišćenja lanca...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2844 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Evo kao što obećah posle tri skrkana rezervuara cenim da sam prešao 500 km plus. Lanac namazan četkom i sae 90 ulju. I dalje masan. Ja zadovoljan i sledi novo tekuće održavanje u trajanje od 5 minuta. Pozdrav svima b9df65484e40e1b9770fc05b65542130.jpg9b59b624fdf2013c3f576ed983f9a0bb.jpg15f4c0e2a664a968e8ebc2284f955851.jpgfcb7a8a4a2d298f1c8d90f2331df9df6.jpg

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Hvala za test. Nego, kakva je to prašina koja hoće na suvu felnu, a neće na zamašćen lanac?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2844 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Verovatno znaš da je ulje žučkasto i skoro providno. Video si prst je crn. E pa to je od te prašine

Hvala za test. Nego, kakva je to prašina koja hoće na suvu felnu, a neće na zamašćen lanac?


Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2844 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 4 minuta, milos-v je napisao:

Ovaj lanac sa slika ispod crnog prsta je opran pa slikan?

jel to polaziš od sebe, da bi oprao lanac pa ga onda slikao. Koja bi svrha bili cele priče .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Meni opet nije jasno? Izvinjavam se unapred, svi podmazivači rade tako što bace kap dve, na minut, manje više? Kako je ovo isto? Onda bi trebalo da podmazivači bace kap na 50-tak km i dosta?
Mojne samo da krenemo u polemiku, ja sam danas oprao i kupio SAE 90 premaza četkicom da probam jer mi deluje skroz dobra priča. Samo mi se ne uklapa sa podmazivačima.
Probaću ovih dana jer me baš zanima, ovo bi bilo bar meni velika stvar, nema sprejeva, čestog pranja i podmazivanje je onda pesma.

Poslato preko kolena

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom
svi podmazivači rade tako što bace kap dve, na minut, manje više? Kako je ovo isto? Onda bi trebalo da podmazivači bace kap na 50-tak km i dosta?

 

Kakva je ovo matematika?

Po ovome za minut prelaziš 50km. Mnogo je kume, smanji malo.

 

Moj podmazivač ako na minut baca po jednu kap, a vozim prosečno 50 km/h, baciće 60 kapi na tih pređenih 50 km, što nije malo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Ne, niste me shvatili, uporedio sam nanos četkom i podmazivači. Podmazivači baci kap i tako svaki minut ili nebitno, ovaj metod sa četkom je da premažeš i tek posle tri rezervoara ili 300-500 km opet prođeš četkom.

Poslato preko kolena

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja