Jump to content

Moto Zajednica

Podmazivac lanca

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Nisam skapirao o kakvom flahu govorite? Jel taj flah treba da nosi kanticu sa uljem?

 

Uskoro treba da ugradim podmazivac na STeneri, pa reko' da maznem neku novu ideju sa ove teme ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Gliga rece da je kupio flah u Uradi sam i smislio resenje, ako sam dobro shvatio (?) to je resenje bez limene trake (koju nemam) nego sa kupovnim flahom. Nadam se da ce stici da uslika to. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

meni propishkio onaj mali crni ventil... tachno tamo gde se zavrche/odvrche. morachu da ga zamenim ceo motor mi podmazan :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1057 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

FJC ja sam za svaki slucaj namotao malo izolir trake na taj navoj bas zbog toga.....

I za sada jos uvek ne curi nista....

Kad budes menjao uradi isto...samo jos bolje sa teflon trakom....(ja je nisam imao u tom trenutku)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1826 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Gliga rece da je kupio flah u Uradi sam i smislio resenje, ako sam dobro shvatio (?) to je resenje bez limene trake (koju nemam) nego sa kupovnim flahom. Nadam se da ce stici da uslika to. :)

 

Evo, evo 1zdravo.gif

 

 

Ovako sam resio kacenje posude. Ideja je od kolege Indjinma, izvedba moja.

 

2012-08-25-001.jpg

 

2012-08-25-002.jpg

 

 

Prvo sam hteo tim istim flahom i da obuhvatim posudu ali na kraju vise nisam imao zivaca da majstorisem. Vezice rade posao savrseno. Sada bi trebalo jos malo podesiti ugao posude (tako da dno lezi na onom donjem delu lima) jer je ovako nagnuta na jednu stranu.

 

Inace meni ovaj sistem fercera preko pet 'iljada kilometara, dosta od toga van asfalta. Jedini "problem" je sto posuda ponekad pusta ulje i nekada se desi da iscuri par kapi ulja kada parkiram motor. Lanac nisam nijednom cistio za to vreme, mada bih sad vec mogao

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1826 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Flah je kupljen kao obicni pljosnati profil (20x2mm, ~130din/m duzni). Savijanje je islo sto na motoru sto na stezi. Sve sto vidis na slici je iz jednog dela. Busenjem sam zeznuo prvu verziju, ovo je druga :) Ja nisam vican majstorisanju ali ovo se stvarno lako i brzo pravi (istina, pomaze kada je dostupna radionica sa alatima). Da napomenem: zljeb na posudici je uzan za ovu sirinu profila ali u ponudi nisam uspeo naci lim 15x bilo sta.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1057 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

I moj je uspesno zavrsio sezonu....jeste da je bilo manje kilometara nego kod tebe....ali je sve OK... Videcemo sta ce biti kad prezimi.. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV

Zna li neko da mi kaze kako da uznem +pol za el.mag.ventil na jamahu XJ600, i da li je uopste moguce odavde uzeti struju, i da li treba neki osigurac,evo kako kod mene izgleda tabla sa osiguracim. Ovde mi je najblize do ventila :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Zna li neko da mi kaze kako da uznem +pol za el.mag.ventil na jamahu XJ600, i da li je uopste moguce odavde uzeti struju, i da li treba neki osigurac,evo kako kod mene izgleda tabla sa osiguracim. Ovde mi je najblize do ventila :stabre:

da probash direkt sa akumulatora? ne prchkaj po osigurachima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV

Zna li neko da mi kaze kako da uznem +pol za el.mag.ventil na jamahu XJ600, i da li je uopste moguce odavde uzeti struju, i da li treba neki osigurac,evo kako kod mene izgleda tabla sa osiguracim. Ovde mi je najblize do ventila :stabre:

da probash direkt sa akumulatora? ne prchkaj po osigurachima

 

Onda cu da imam non-stop otvoren ventil, trebalo bi da dobijem struju samo kad dam kontakt, negde sam procitao da moze sa osiguraca ali za drugi tip motora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1619 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

post-11338-0-71735300-1357662202_thumb.jpg

 

Kod mene je povezano ovako, preko relea. Nije bas najsrecniji nacin (treba izbeci mehanicki rele i zameniti ga tranzistorom) ali je malo elegantnije od povezivanja na poziciju. Poenta je napraviti posebnu instalaciju za podmazivac, a da se sto manje opterecuje postojeca instalacija na motoru. Meni je ovo posebno korisno jer preko ovoga povezujem i druge potrosace (12V uticnicu) pa nema opasnosti da se isprazni akumulator ako nesto ostane ukljuceno u uticnici.

 

Na slici sam napisao da se + kontakt relea napaja sa pozicije ali je kod mene to izvuceno sa kratkog svetla koje se samo pali nakon sto se motor upali (kako rele i potrosaci ne bi vukli struju kad i anlaser, vec kasnije nakon paljenja motora). Sve zavisi kako vam odgovara...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV

Evo kako sam postavio podmazivac lanca na moju yamu xJ600:

-Kupio bocu od ladu nivu 150 din, najveci problem je bio izabrati pogodno mesto, to sam resio na taj nacin sto sam je zagrejao fenom za vreli vazuh i promenio joj malo oblik na dnu tako da je stala u rep

 

post-25673-0-59995500-1358028955_thumb.jpg

 

 

Perforiranom trakom sam je dobro stegao.

-Elektromagnetni ventil 10 eura i to Landorendzov, onaj deo sto sluzi za pricvrscivanje sam uklonio(ovo je bila greska) jer jedino tako je mogao da se uglavi. Neznam da li su lovato bolji, ali nisam mogao da nadjem za manje od 15 eura, ovaj uzasno greje, pa sam mu kasnije nabudzio neki hladnjak, ali opet mnogo greje, neznam da li da ga menjam, kad ga pipnem rukom przi:(.

Crevo je f6 unutrasnji precnik ,i isto je i na ulazu u ventil i na izlazu iz bocicu kao i na ulazu u slavinu koja je sledeca.

Za ventil sam izvukao struju iz jenog slobodnog konektora, koji verujem bude ostavljen na vecini motora, na taj nacin sto sam ispitao probnom lampom, slucajnom metodom, dam kontakt i pipam svuda po konektorima kada se upali lampica gasim kontakt, radi, to je to :takoje:.

 

post-25673-0-55737100-1358028979_thumb.jpg

 

U ovaj konektor u levoj buksni uvek ima struje sto cu upotrebiti za uticnicu, desna je masa, sredina samo daje kada ukljucim kontakt. Povezivanje je islo preko osiguraca, nasao 7.5 A da nije suvise jak sta mislite??? :stabre:.

Kao slavinicu sam nasao novo resenje, jeste malo skuple oko 1200 din + ptt, ali mislim da vredi vidi sledecu sliku:

 

post-25673-0-85170500-1358028998_thumb.jpg

 

Ova slavinica se prodaje za pneumatske namene i veoma je precizna, isto kada je podesim mogu uz konra maticu da je fiksiram u zeljenom polozaju. Po meni prednost ove slavine od akvarijumskih je sto pored toga sto je kvalitetnija(nadam se deluje mi tako) ima izlaz i ulaz isto f7 koji odgovara za crevo f6 koje ide od pocetka uljne boce , tako da nemam potrebe za prelaz sa veceg na manji presek creva. Evo kako to izgleda odozgo...

 

post-25673-0-65709800-1358029016_thumb.jpg

 

...samo podignem sediste i tako stelujem protok ulja, sa strane se nista ne vidi, naravno kada se postave sve plastike...

 

- Crevo istog preseka od slavine vodi sa unutrasnje strane viljuske do ispod nje i nadeva se na bakarnu cev od klima uredjaja f6, pa prelaz na f4.8...

post-25673-0-37963500-1358029042_thumb.jpg

 

...na ovu cev preseka 4.8mm sam nalemio na dva mesta polkruzne bakarne nosace kako bi je lakse ucvrstio za elipsastu viljusku, naravno vezicama i to po dve na oba nosaca. Dalje prelaz sa F 4.8 na kapilarnu cev ispred samog lancanika...

 

post-25673-0-60753600-1358029060_thumb.jpg

 

... zalemljeno i sve prefarbano metalik sprejem, nisam imao crni :neznam:, i to bi bilo to.

U sistem sam nalio ulje SAE 90, trebalo mu je jedno 20 min da se pojavi na mazalicu.

Vreme kapanja se pmocu onog pneumatskog ventila moze fino podesavati i do 1 kap/4 minuta.

Podesio sam 1kap/1min.45 sec...i cekamo lepo vreme da ga isprobamo :moto3:

Promenio član Stendovac
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja