Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Pegaso 650 ie. 2001. god

Recommended Posts

  • Ponosni BJB Redar, 1217 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET4 150 (16. dvotočkaš)

Pegasa prodajem radi kupovine drugog motora.

Drugi vlasnik u Srbiji, otklonjeni svi problematicni simptomi modela sa ubrizgavanjem.

Zamenjen amortizer, dizna, TPS. Gume METZELER presle 2000km, nove plocice napred i pozadi, zamenjena sva ulja, LED pozicja, ksenon far. Manja ogrebotina plastike.

Potrebna zamena lanca i lancanika (DID 110e).

Iako voli visoke obrtaje, motor se u gradu ponasa stabilno i pouzdano, idealan je za pocetnike.

Uz njega dajem ceradu i GIVI monoloc maxi kofer 46l.

Cena: 2250 eur

Bez zamene

Tel: 0611530999

PS. Telefon aktivan od 26.05 a motor se moze pogledati svakim radnim danom od 9-18 na Zvezdari, GM Tehnicki pregled

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 433 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: afrika

realna cifra po meni :takoje:

kapiram da te sve ovo gore navedeno sto si radio izaslo bar 700 800e

zanimljiva ponuda :aha:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1217 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET4 150 (16. dvotočkaš)

Ajde da malo osvezimo... cena je promenjena... 2100EUR

sto se mene tice, ako kupca neko iz nase male komune preporuci, mozemo da se dogovorimo i za tzv. lastis

preporucite motor jer ne prodajem macku u dzaku, dajem i garanciju 6 meseci na sve sto je uradjeno na motoru 0takoje.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1217 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET4 150 (16. dvotočkaš)

Drago mi je da dodju ljudi da pogledaju motor pa malo mozgamo i pricamo...o motoru, kozmetici, ceni..

nego nec' da dodju... 0zbunjen.gif

zajebte telefon, ne kupujete motor zbog mog glasa... 1lol.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1217 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET4 150 (16. dvotočkaš)

Za sve zainteresovane, ko se pojavi u sledecih 10 dana, veliki popust i poklon jet kaciga!

 

PS. Verujem da sam jedini koji obecava povracaj novca u slucaju da nesto od poslednjeg servisa ne funkcionise...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1217 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET4 150 (16. dvotočkaš)

Od letnje ponude uradjeno sledece:

- nov lanac

- novi lancanici

- jos jednom pregledan i doteran frajlauf

(sa punim akumulatorom pali bez ikakvih krljanja)

- promenjen dihtung glave

- promenjena creva

- promenjena sva ulja i filteri

(iako nije bilo potrebe ali sam insistirao posto je stajao 3 meseca)

- nov akumulator kupljen u juni

- uticnica 12V

- ugradjen indikator stanja akumulatora sa sato i 2 temperature

- sredjena elektronika i sveden na potrosnju od 6.5 l po gradu (proveravam posle svakog sipanja)

Na satu malo manje od 37000

I najvaznije

Nova cena je 2300€

p.s. na forumu se prodaju neki motori koje bi hteo da pogledam radi kupovine pa je vreme prodaje ograniceno dok se oni ne prodaju :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Od letnje ponude uradjeno sledece:

- nov lanac

- novi lancanici

- jos jednom pregledan i doteran frajlauf

(sa punim akumulatorom pali bez ikakvih krljanja)

- promenjen dihtung glave

- promenjena creva

- promenjena sva ulja i filteri

(iako nije bilo potrebe ali sam insistirao posto je stajao 3 meseca)

- nov akumulator kupljen u juni

- uticnica 12V

- ugradjen indikator stanja akumulatora sa sato i 2 temperature

- sredjena elektronika i sveden na potrosnju od 6.5 l po gradu (proveravam posle svakog sipanja)

Na satu malo manje od 35000

I najvaznije

Nova cena je 2300€

 

p.s. na forumu se prodaju neki motori koje bi hteo da pogledam radi kupovine pa je vreme prodaje ograniceno dok se oni ne prodaju :)

 

Koliko si stvari izmenjao u toku tvoje 6-o mesecne garancije :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7131 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

To ti je kada se motocikl cuva i servisira kako treba, a ne samo da se vozi pa kad stane stao je i posle par sezona ne postoji nista sto je ispravno niti se sa takvim motorom moze krenuti bilo gde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Zamena dihtunga glave i stalno caprkanje oko elektronike ne spada u redovno odrzavanje....

Zamena dihtunga glave na Apriliji ne spada u redovno odrzavanje, ali je neophodno ako se servisira nesto sto zahtjeva demontazu glave. Ljepljenje dihtunga glave na Yamahi spada u redovno odrzavanje, ako je vlasnik kupio motor cije pravilno odrzavanje i servisiranje ne moze da priusti

 

Licno smatram da je covjek postupio posteno, glupo i na svoju stetu, jer je napisao istinu o istoriji motora, a uz to i poprilicno ulaze u motor koji prodaje. To se vozi dok se ne raspadne, pa se onda okrpi selotejpom i silikonom, pa se vozi jos malo i onda se proda uz hvalospeve "nikad tockirano nikad padano, pazeno i mazeno, redovno odrzavan(redovno dolivano ulje i mjenjane zacadjavljene svecice :D )"

 

Svaka tebi cast na iskrenosti i ne obaziri se na zajedljive komentare malih ljudi.

  • Podržavam 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1217 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET4 150 (16. dvotočkaš)

Koliko si stvari izmenjao u toku tvoje 6-o mesecne garancije :moto3:

 

Mohikanac, garancija se odnosila na delove promenjene u martu i aprilu mesecu, a na sve NOVE u oktobru dajem jos 6 meseci...

 

 

 

@Arnyman 1care.gif

 

 

 

ne zamazujem, ne ulickavam i ne hvalim "svoga konja"...

svako ko se namerio kupovini imace uvid u sve mane i vrline... ali i moj broj telefona i adresu...

hocu mirno da spavam i da znam da se covek, koji kupi motor od mene, vozi, a ne da provodi vreme kod majstora kao ja.

 

A za ostale, puni oglasi motora 0takoje.gif

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Zamena dihtunga glave i stalno caprkanje oko elektronike ne spada u redovno odrzavanje....

Zamena dihtunga glave na Apriliji ne spada u redovno odrzavanje, ali je neophodno ako se servisira nesto sto zahtjeva demontazu glave. Ljepljenje dihtunga glave na Yamahi spada u redovno odrzavanje, ako je vlasnik kupio motor cije pravilno odrzavanje i servisiranje ne moze da priusti

 

Licno smatram da je covjek postupio posteno, glupo i na svoju stetu, jer je napisao istinu o istoriji motora, a uz to i poprilicno ulaze u motor koji prodaje. To se vozi dok se ne raspadne, pa se onda okrpi selotejpom i silikonom, pa se vozi jos malo i onda se proda uz hvalospeve "nikad tockirano nikad padano, pazeno i mazeno, redovno odrzavan(redovno dolivano ulje i mjenjane zacadjavljene svecice :D )"

 

Svaka tebi cast na iskrenosti i ne obaziri se na zajedljive komentare malih ljudi.

 

Mrco ko je tebe sta pitao :moto3: ...mozda nije mesto da ovo pisema,ali hajde da ti objasnim problematiku vracanja starog metalnog dihtunga glave,on se sastoji iz tri platne,2 ravne i srednje zakrivljena,e sad kad se sve to stegne fabricki taj srednji deo se po malo uslicuje u ova dva ravna. i kad se ponovo to montira a ne legnu platne idealno kako su bile i na tom uslicovanom delu znaju da puste,ja sam to sve rastavio,vodenom smirglom sve neravnine i sitne riseve poravnjao i dobio dihtung kao i da je nov....ali ti izgleda to ne mozes da shvatis,jel tebi lepo ide samo pametovanje... :lol:

 

 

Kad smo kod odrzavanja,nisam rob vozilima jer sam to odavno shvatio,ali izgleda ti nisi jer osim tog gpza nikad nista svoje ni imao,ja kad bi na svemu sto imam menjao kao sto kaze fabrika stamparija novca mi ne bi bila dovoljna...(4 kola,2 traktora,2 motora,skip,buldozer,2 kamiona,prikolica sto traktorskih sto kamionskih......,6 testera...)

 

A na jamahi za oko 15000 km i 2 god. na jamahi je zamenjeno 3 puta ulje(izmedju zamene dospem mozda 100 grama),2 antifriz,lanac lancanici,6 zadnih guma,2 prednje,zadnje plocice,2 para semeringa,2 para svecica,mozda jos nesto....zimus sam radio i agregat kad sam zamenio lezajeve radilice i jos po nesto,ali za to sam ja kriv,jer volim i da poteram,propnem,zapalim gumu,kad popijem kljuc u bravu i hladan motor u blokadu trtrtrrtrtrrt ali jbg. svako ima neku svoju bolest.... i mogu da kazem da mi je motor uvek u dosta dobrom stanju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

 

 

A na jamahi za oko 15000 km i 2 god. na jamahi je zamenjeno 3  puta ulje(izmedju zamene dospem mozda 100 grama),2 antifriz,lanac lancanici,6 zadnih guma,2 prednje,zadnje plocice,2 para semeringa,2 para svecica,mozda jos nesto...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

svaka čast druže  :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

...kad popijem kljuc u bravu i hladan motor u blokadu trtrtrrtrtrrt ali jbg. svako ima neku svoju bolest.... i mogu da kazem da mi je motor uvek u dosta dobrom stanju...

 

haha... tu i tamo lezajevi radilice, a inace sve ostalo vrlo solidno. :)

 

 

6 zadnjih guma za 15000 km? Ja to sad predjem sa jednom gumom, a kad sam vozao R-a sa mekanim gumama onda 2 (za 12000 km).

Sta si im radio crni ti? Zapalio ih sve?

 

 

edit: sad sam skontao da je teski off, ali chika TS profitira podizanjem oglasa uzbrdo, tako da ...ja se nebi bunio. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

@mohiganc

 

Ako oces da prodas tu tvoju lesinu pokreni sopstveni oglas pa tamo pisi bajke koliko god hoces, ne spamuj tudje oglase

 

Ako oces samo da se prepucavas samnom ili nekim drugim, pokreni neko novo glasanje :D pa da se opet malo smijemo, ono poslednje je bilo bomba :D

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

secam se ja, toliko je bio skup da se povela pametnija rasprava

 

Gavra bio i ostao kralj .... :takoje:

 

Inace svaka moja guma je bila zapaljena,evo bas sad ima 3-4 u rezervi....

 

Arni mrco teraj tu tvoju praistorisku drcelu i cuti....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1217 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET4 150 (16. dvotočkaš)

secam se ja, toliko je bio skup da se povela pametnija rasprava

 

a, zato se ti nisi vise javio!? 1lol.gif

 

Dosta sale... od proleca jos veca cena, obecala vlada bolje ekonomske uslove!

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1217 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET4 150 (16. dvotočkaš)

Jos nesto da dodam... ponosan sam na svoj motor i zahvalan svima koji su svojim znanjem i umecem doprineli da se vozim zadovoljno svaki dan... posle mene, novi vlasnik nece imati ni priblizno muka koje sam ja imao, ali mana toga je sto nece upoznati dobre ljude koje je mene muka naterala da upoznam 0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja