Jump to content

Moto Zajednica

Kraljevo - Hepicentar (22.Jun-24.Jun)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Nastavljamo tamo gde smo stali prosle godine.

Ovaj put vozimo deo Stolova, Cemerno i Goc.

 

Evo ovako, Brki je predlozio, a ja odvozao prvi deo rute.

Pa da krenem sa predstavljanjem :)

Dakle, vozi se asfaltom od Kraljeva prema Gocu, put je krivudav pa tako i interesantan.

Na 18tom kilometru skrecemo desno prema Meljanickom bazenu.

 

14e5nok.jpg

 

Tim putem se penjemo na Stolove. Podloga uglavnom kamenita, od delova sa sitnim do delova gde je kamenje bas krupno, a takodje ima odrona, tako da na ovoj deonici treba biti veoma oprezan i lagano sa gasom. Takodje treba izbegavati voznju po sredini puta gde ima trave, jer se u njoj moze sakriti veliki kamen.

 

lzh4n.jpg

 

29dtlyb.jpg

 

9un6ac.jpg

 

2rrpijk.jpg

 

2r3woxk.jpg

 

nvclmv.jpg

 

Na 31vom kilometru nailazimo na racvanje puta, tu idemo desno.

Od kamenja sam napravio putokaz koji stoji uz desnu ivicu na putu kojim idemo (ne garantujem da ce je biti u subotu :D ).

 

2s7xfo7.jpg

 

3133890.jpg

 

Odatle fino utabanim putem idemo nize nekih kilometar i dolazimo do Djipandinog spomenika (junak iz Prvog srpskog ustanka), a tu je i raskrsnica na kojoj cemo ici levo, ali tek posle pauze na vidikovcu koji je 500m odatle na putu desno.

 

180glt.jpg

 

qqobdg.jpg

 

Dakle, idemo desno i dolazimo do vidikovca sa koga se vidi Kraljevo i sira okolina.

 

35bcp05.jpg

 

Nakon pauze idemo nazad do Djipandinog spomenika i nastavljamo gde smo stali.

 

Ide se sumskim putem koji je interesantne konfiguracije.

 

5bqm8k.jpg

 

Na dosta krivina mogu se videti meni zanimljivi presuseni potoci koji prorade za vreme kisa i presecaju put.

 

2ykne4p.jpg

 

Nemoj da vas iznenadi ako i ovo ugledate... samo polako i bez panike :)

 

o6jok9.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Na 38mom kilometru stizemo na novo racvanje, put ide pravo i levo, ovog puta idemo levo. Tu je putokaz sa leve strane, odmah do trupaca.

 

10fcoaw.jpg

 

2qlvj9u.jpg

 

11tx7ah.jpg

 

Na 41vom kilometru opet raskrsnica, a mi skrecemo desno. Putokaz kao i do sada stoji na onoj strani puta kojom trebamo nastaviti :moto3:

 

25hh1ev.jpg

 

15n235v.jpg

 

Dalje gazimo po nesto losijem putu koji ce u jednom delu biti prekriven travom, a tu i tamo moze se pruziti pogled u daljinu.

 

vpwx9w.jpg

 

ekg3l5.jpg

 

ra25tv.jpg

 

Spustamo se polako sve nize ka Ibru i civilizaciji i dolazimo do raskrsnice koja nudi opciju desno prema selu i pravo. Ovde se upucujemo pravo, a na to nas potseca putokaz sa leve strane.

 

2z4w9ea.jpg

 

2n0v85u.jpg

 

Najteze smo presli i prvom delu voznje se blizi kraj.

Sada se vozimo uzvodno i paralelno toku Ibra koji se moze videti sa desne strane.

 

w1zalv.jpg

 

Konacno nakon 50tak kilometara stizemo do kraja prve etape i tu nas ceka skretanje desno na viseci most koji nije za upotrebu :jee::lud::aha:

 

a5dhnd.jpg

 

"Da se ja pitam, ja bih proterao autobus, nije to tako lose kao sto izgleda" :lol:

 

mj1n39.jpg

 

Pogled desno

 

23w5ht5.jpg

 

Pogled levo

 

1zgxe2f.jpg

 

iiii idemo dalje uz nadu da ce izdrzati :jee:

 

2q3ya2s.jpg

 

Salu na stranu, most je u dosta jadnom stanju, ali je prohodan. Svakako ce ici jedan po jedan motor. Daske preko kojih se prelazi klaparaju bas bucno sto podize adrenalin, ali opusteno, ne bih vodio grupu da nisam isprobao i ubedjen da je sigurno ili pak :stabre::neznam::nanana: u svakom slucaju, srecno :lol: :lol: :lol:

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Ah da, kad predjemo most, izlazimo na magistralu i Bogutovacku banju, a odatle idemo dalje prema Cemernu, ali taj deo rute ocekujte u sredu ;)

 

Celu ovu pricu sa slikama sam osmislio da bih ljudima priblizio gde ce se voziti i da ne moraju puno razmisljati o putu. Dobro je obelezen i nema puno nacina da se pogresi, tako da se ne mora preterano juriti onaj ispred sebe i prakticno svako moze da ga predje bez vodica, a sve to zbog moguce prasine i uopste tempa voznje.

 

Zapisite na nekom papiru ovaj redosled:

 

18km desno, silazak sa asfalta

31km desno

32km levo, ali pre toga na pauzu 500m desno

38km levo

41 desno

47 pravo

49 desno

 

Jos nesto, kilometrazu korigujte/sihronizujte prema prvom skretanju. Moguce da moj km sat laze ili se ne uklapa sa vasim ili pak nismo krenuli sa istog mesta. Dakle, ako vam na prvom skretanju ima manje ili vise od 18km, vi dalje za tu razliku oduzmite ili dodajte i to je to ;)

 

Za one sa modernim uredjajima evo ove rute u elektronskom obliku :takoje:

meljanica-bogutovac.kmz

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Do sada prijavljeni:

 

1. Ruska

2. Pers-s

3. Djordjino

4. SrdjanTT

5. Ugac

6. Ledu77

7. OverLord

8. Brki

9. Doktor

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Bravo Nikola...ja jos nisam video ovako detaljnu pripremu. Proglasavam te u zvanicnog saradnika-trasera! :takoje:

Svaka cast!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 969 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

@OverLord

 

Da li može neki info o tome kad je planiran polazak - povratak sa off road vožnje iz kampa i koliko je okvirno vremena potrebno da se provoza cela planirana tura?

 

Ovo pitam za sve one koji imaju samo jedan dan na raspolaganju i pojavljuju se po principu ratne strategije: udri i beži! :)

 

 

EDIT: btw, svaka čast za trasiranje staze! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

drugi deo rute...

 

Kada izadjemo na magistralu idemo levo i nakon 100m skrecemo desno iza kafane Kosuta i krece pentranje na Troglav.

(Tu resetujte kilometrazu i krecemo od nule)

 

2yl7lg3.jpg

 

Malo nakon tog skretanja dolazimo na put sa 3 ponude, levo, pravo, desno... mi idemo na drugi po redu gledano s leva na desno.

 

2mfn04z.jpg

 

Put je kamenit ali jako dobro utaban pa omogucava odvrtanje gasa, ali to ne bih preporucio jer dobar deo puta pruza da pogledom na levo vidite prelepe planine u okolini, Ibar i magistralu, pa cak i stari grad Maglic.

 

vht3cn.jpg

 

15hkjrm.jpg

 

eaipnn.jpg

 

Na oko 5.6km postoji varijanta za skretanje desno, ali mi tu nastavljamo glavnim putem i idemo levo.

 

mud2m8.jpg

 

Par stotina metara dalje, oko 5.9km, nailazimo na jos jedno racvanje puta. Ovde takodje idemo levo/dole.

 

13zss7.jpg

 

Ovaj put je malo tezi i zahteva oprez pri voznji, rastresito kamenje, strmine i usponi, ali svakako izazov :moto3:

 

Nisam uspeo da slikam zbog loseg terena, ali ima na snimku koji cu postaviti kasnije :takoje:

 

Na 9tom kilometru dolazimo ponovo do racvanja puta, ovde idemo levo, na livadu.

 

24w8ykw.jpg

 

Preko livade idemo levom stranom i drzimo se vozilima utabane trave i sve tako do kraja livade gde silazimo na kameniti put i idemo desno.

Drzimo se tog puta i nakon 200m dolazimo do skretanja koje je bitno da ne omasimo.

Glavni put nastavlja pravo, a mi idemo levo i spusamo se nizbrdo neuglednim i travom prekrivenim putem. Sa leve strane na brdu stoji putokaz.

 

3013jvp.jpg

 

2hgwf1u.jpg

 

Na ovom putu obavezno ici sporo i drzati rastojanje posto nije bas za salu.

 

Nisam se setio da fotkam zbog velike koncentracije na voznju :hej:

 

Ovim putem stizemo u seosko naselje i na 11tom kilomentru dolazimo do potoka koji u ovom slucaju prelazimo, a to znaci da idemo desno i odatle krece uspon na Cemerno.

 

xp7vo6.jpg

 

20sd7w3.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Ovaj put je jako dobro utaban i dobro dodje da se malo razletimo posle sporije voznje.

Na nesto malo vise od 14 kilometara dolazimo do dela gde put ide levo/dole, i pravo kuda mi nastavljamo.

 

2ufsj9f.jpg

 

Nakon 500 metara evo jos jedne raskrnice na kojoj idemo desno.

 

15fokld.jpg

 

Ulazimo u prelepu bukovu sumu i vozimo se solidnim putem ka vrhu.

 

9vjxi8.jpg

 

Na 17.5km sa desne strane puca fenomenalan pogled prema Stolovima i Kraljevu.

Tu mozemo napraviti kratku pauzu za fotkanje.

 

21l4ltf.jpg

 

Posle vidikovca na oko 18.5km ukljucujemo se na put koji ide levo i desno.

Nasa ruta nas vodi levo, ali ovde ipak idemo na kratko desno do mesta za pauzu, a potom se vracamo do ove raskrsnice i nastavljamo dalje do vrha.

Napomena: Na putu desno imamo ubrzo jos jedno skretanje desno.

 

3479mhy.jpg

 

5md1n6.jpg

 

Nakon pauze, varacamo se nazad do raskrsnice i idemo dalje ka vrhu.

Put je kamenit ali ok za voznju.

 

Kada sat pokaze 21 kilometar, ispred nas bice odvajanje puta levo, a mi nastavljamo pravo. Na drvetu koje stoji izmedju dva puta, postoji sumarska oznaka.

 

2vmbxn8.jpg

 

34y1bnr.jpg

 

Dva kilometra dalje, izlazimo na prevoj zvan Kosutica i tu skrecemo desno i preko livade idemo ka meteoroloskoj stanici, prolazimo sa njene desne strane i pratimo put dalje prema vrhu.

 

Ovaj deo puta je tesko opisati jer ima puno puteva preko livade pa bi na ovom delu grupa trebala da se drzi vodje ali u svakom slucaju drzati se najvise utabanog puta.

 

Ne preporucuje se voznja po travi zbog mogucih skrivenih kanala i rupa. Drzati se strogo zemljanih kolotraga, a prelazak iz jednog u drugi raditi oprezno jer po sredini u travi na nekim mestima se kriju kanali >:( . (Brki i ja smo nasadili jajca kad smo greskom upali u skrivene kanale :lol: )

 

qxmcfl.jpg

 

14ufgvk.jpg

 

2gt4vmw.jpg

 

2rzx5ba.jpg

 

Konacno na 26tom kilometru stizemo na VR' zvani Smrljuc, 1579mnv odakle pogled puca daaaleeeekoooooooo, daaaleeeekoooooooo!!!!!

 

29e16iw.jpg

 

wcocxd.jpg

 

 

Evo i rute za GPS uredjaje made by Brki

 

Bogutovac-Krajska .kmz

 

Krajska-Smrdljuc(vrh).kmz

 

uskoro sledi zavrsni deo :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Kraljevo

@Djordjino

Rezultat jučerašnje vožnje:polomljena desna strana oklopa:-D

ima baš kritičnih delova,tj.strmog spusta.Tehnički zahtevan,sa krupnim kamenjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: (Vertemati) Vor EN400 enduro

@Djordjino

Rezultat jučerašnje vožnje:polomljena desna strana oklopa:-D

ima baš kritičnih delova,tj.strmog spusta.Tehnički zahtevan,sa krupnim kamenjem.

 

Veselo :moto3:...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

hehehehe... paa ostavili smo nesto i za subotu :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

@Djordjino

Rezultat jučerašnje vožnje:polomljena desna strana oklopa:-D

ima baš kritičnih delova,tj.strmog spusta.Tehnički zahtevan,sa krupnim kamenjem.

 

Pa kad ne umes da vozis,kazem ti ja asfalt je zakon.

Ajd sad ovako,jel ozbiljno to,resio sam da dodjem,nemoj sad da odustajem ako je tako?:zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Danas se malo priključih ovim vrednim traserima da podelim sa njima po parče prašnjavog 'leba. :)

 

tri.jpg

 

PS. Detalji i raskrsnice nakon generalne probe. :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja