Jump to content

Moto Zajednica

motoristi, automobilisti i blic solidarnosti

  

131 članova je glasalo

  1. 1. da li dajete znak upozorenja (blicate) drugim vozacima kada prodjete policijsku patrolu

    • uvek
      101
    • nikad
      4
    • ponekad
      26


Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7106 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

jel sam to ja ili nas motoriste drugi ucesnici u saobracaju generalno NE podnose :stabre::neznam: da, naravno da nas ne podnose, nista novo....

Svi znamo za ono nepisano pravilo izmedju vozaca da kada vide, to jest kada prodju pored policijske patrole (tezge <_< ) red je da posle drugim vozacima koji idu u susret

kratkim blicanjem daju znak to jest upozore ih na patrolu u blizini.

U zadnjih nekoliko voznji desilo mi se bas to, mimoidjem se sa nekoliko automobila i NI JEDAN JEDINI da blicne, da mi javi za pandure u blizini :staa2: a ja to UVEK radim, nebitno dali nailazi motor, auto, kamion...ja mu dojavim.

Sreca pa manje-vise uglavnom vozim propisanom brzinom, ali nekad MNOGO znaci kad usporis tih 10-20kmh i ne popijes kaznu zahvaljujuci blagovremenom upozorenju nepoznatog ali solidarnog kolege vozaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Uvek blicam bilo motorom, bilo kad sam u kolima. A primetio sam da to sve ređe rade drugi. Naročito po Vojvodini. Pedeset kola prođe i niko ne blicne a radar uredno "tezgari" >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: bajmok/Wien
  • Motocikl: suzuki GSX 1100f

Pre dve nedelje prema Kelebiji ono go..o na tri noge me slikalo na 58km u naseljenom i otese mi 5000 >:( I niko da blica. :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1619 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Ja vise ne znam ni kad mi blicaju.. Kola i motori samo skacu po rupama na putevima te se ni ne razlikuje blic od poskakivanja fara od udarnih rupa i mesta gde se srecu slojevi asfalta.

 

Blicam onima koji voze normalno.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bajkerka u pokusaju :D, 102 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: vrlo ozbiljan crveno-beli zvrk

Ja vise ne znam ni kad mi blicaju.. Kola i motori samo skacu po rupama na putevima te se ni ne razlikuje blic od poskakivanja fara od udarnih rupa i mesta gde se srecu slojevi asfalta.

 

 

Ni ja vise ne znam...

Ja mojim "motorom" jedva da mogu da predjem bilo koje ogranicenje. A u autu retko kad vozim preko ogranicenja. Naravno uvek mi znaci kad blicnu, a setim se da upozorim druge tek posto mene zaustave. Inace ako samo prodjem pored njih zaboravim u roku od sekund da sam ih videla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Jeste li istina da moze da se "popije" kazna zbog tog "upozoravanja" ili su to samo babske price?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

jel sam to ja ili nas motoriste drugi ucesnici u saobracaju generalno NE podnose :stabre::neznam: da, naravno da nas ne podnose, nista novo....

 

 

Zašto misliš da nas ne podnose? Pre bih rekla da nas uopšte ne primećuju u saobraćaju ili nemaju dovoljno razvijenu svest o motociklistima kao ravnopravnoj, a kamoli kao ugroženoj kategoriji vozača. Čini mi se da, ponekad, ne blicaju samo iz razloga: " ma ko njih snima uopšte.." ili " kome oni staju, uopšte" :lol:

Meni su na motoru blicali nekoliko puta, a ako bih poredila sa blicanjem dok sam za volanom, mrtva trka..

Što kaže scuba, u Vojvodini te ne zarezuju ni 2%... tako da,po meni, nema pravila.

Ja blicam uvek i svima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Novi Bgd
  • Motocikl: Transalp 650

Uvek blicam,ali mi se desavalo da meni ne blicaju iako su prosli patrolu. Sreca pa su vec imali "musterije" pa me nisu zaustavili. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Beograd, Dusanovac
  • Motocikl: Kawasaki ZX 10R 2006

sto se tice blicanja ja to praktikujem uvek, pa cak i masem rukama, glavom, nogama, ne bi li nesrecnik koji dolazi ukapirao o cemu se radi. medjutim mene druga stvar interesuje, po mom nekom dosadasnjem skromnom iskustvu zakljucio sam da su saobracajci popustljivji prema bajkerima, barem kad imas ful opremu i uredne papire(sto ja uvek ima :D ), ne znam kakva su druga iskustva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1619 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L
po mom nekom dosadasnjem skromnom iskustvu zakljucio sam da su saobracajci popustljivji prema bajkerima, barem kad imas ful opremu

 

Najvaznije je kulturno pozdraviti organa i sto prijatnije mu se obracati. Ako kaze da si jurio ti kazes da pazis na brzinu uvek ali da sad jesi se malo opustio i da sve priznajes. Malo ga gledas zabrinuto, nervozno, cekas njegovu odluku. On razmisli par sekundi i kaze ti da ides i da pazis ubuduce. Ti mu se zahvalis pozdravis ga i odes. Verovatno im je muka od opravdanja raznoraznih (zurim u bolnicu, zena mi se poradja, dete mi bilesno...) te je najbolje priznati i dati znake kajanja.

 

Ovo je meni do sad upalilo svaki put. Jednostavno, prija i njima kad im se kulturno obracas, posto ko zna sa kakvom stokom sve imaju posla..

 

Zašto misliš da nas ne podnose?

Evo vest od danas i komentari na nju. Zato i ja mislim da nas ne podnose mnogi.

http://www.b92.net/info/komentari.php?nav_id=606978

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Beograd, Dusanovac
  • Motocikl: Kawasaki ZX 10R 2006

naravno, naravno, ljubazno, uljudno i kulturno se podrazumeva, mozda cak i neki blagi osmeh sa obaveznim znacima kajanja :)meni je do sad uvek palilo, pu pu, da kucnem u drvo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Ja nikad ne blicam drugima i ne ocekujem to od drugih! Niko ni meni ne blica! Ko ih hebe, neka smanje brzinu! Ionako nas ne vole, jos sad trebam i da im pomazem :lud:

  • Zbunjen 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Koga vidim da jurca, da se zaleteo, ne blicam mu ! Jer ne činim uslugu ni njemu ni drugima u saobraćaju... Ko razume, shvatiće

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Jeste li istina da moze da se "popije" kazna zbog tog "upozoravanja" ili su to samo babske price?

Imao sam takvo iskustvo pre par godina,dve patrole jedna za drugom.

 

Nakon prve sam blicnuo automobili koji mi dolazio u susret i ubrzo me zaustavi skakavac.

 

 

-"Axa,video sam te da blicas,jel znas da je to kaznjivo"?

 

Ja:"A sto je kaznjivo da se javim mom drugaru Lazi"?

 

On:"Kom Lazi"?

 

Ja:"Lazi sto prodaje pljeskavice,kako ga ne znas"?

 

On:"Dovidjenja prijatno".

 

Ja se mislim u sebi,e da si rekao da ga ne znas,rekao bih ti da ga ni ja ne znam!

 

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2874 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Uvek blicam. Kola, motor... Najčešće i meni blicnu, mada me ponekad zbune, jer često blicne neki motorista koji je u autu i pozdravlja "kolegu" (mene) na motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: SUBOTICA

Pre dve nedelje prema Kelebiji ono go..o na tri noge me slikalo na 58km u naseljenom i otese mi 5000 >:( I niko da blica. :zbunjen:

e moj zlatko!! pa niti je blicnio aparat??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd-MK Crna Reka
  • Motocikl: Honda xl 1000 V varadero BMW k1200lt

Sto se tice blicanja,ja uvek blicam samo kolegi bajkeru bilo kad sam na motoru,bilo da sam sa kolima,kako neko vec rece,koliko rupa i ulegnuca na putevima ne znas da li ti blicaju ili ne,uglavnom nikad nisam imao problem sa patrolama i kad vide uvek ful opremu na meni samo pozdrave i kazu vozi,mnogo puta sam video i famu pored puta i znam da sam prekoracio ali nisu me zaustavljali,takodje i u Bosni i u Crnoj Gori,bilo solo ili u klupskoj voznji nikad nisam imao nijedan problem :moto3: Dakle,opremu na sebe,budi ispravan i nema nikakvih problema :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Gts Super 300

Skoro je bio pandur na televiziji i rekao da takva vrsta blicanja nije kaznjiva.Nigde nije definisana zakonom(citaj RUPA)te tako nije ni kaznjivo.Rekao je i to da cak gradjani u tom slucaju poboljsavaju sami bezbedenost u saobracaju utichuci na druge vozace da uspore blicanjem.RTS 1

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

Koga vidim da jurca, da se zaleteo, ne blicam mu ! Jer ne činim uslugu ni njemu ni drugima u saobraćaju... Ko razume, shvatiće

 

opet glupav post i jos glupavije razmisljanje. ne blicas nekome ko vozi brzo jer ako mu blicnes ne daj boze usporice i mozda nece pokupiti trudnicu na sledecem pesackom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1619 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Blicam onima koji voze normalno.

 

kontradikcija. koja je poenta da blicas nekome ko vozi po ogranicenju?

 

Nije bas kontradikcija vec nisam dobro objasnio. Mislio sam na normalnu voznju u smislu nepreticanja kolone, guranja, i slicno. Blicam mu da ne bi popio kaznu za 10km/h preko ogranicenja. Ako neko bas juri ne blicam. Moze osoba voziti normalno ali i preko ogranicenja, bar kako ja to vidim.

 

Opet, ima smisla blicnuti i onima koji jure, ne bi li usporili i time povecali bezbednost, ali opet taj isti ce ponovo da ubrza cim prodje pandure pa smo opet na istom. Ipak kazna deluje malo bolje na psihu :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: bajmok/Wien
  • Motocikl: suzuki GSX 1100f

[quote name='safet su' timestamp='1336462354' post='1296

e moj zlatko!! pa niti je blicnio aparat??

Jeste blicnuo, to je i nevolja >:( Jos mi je i pokazo sliku. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

Blicam onima koji voze normalno.

 

kontradikcija. koja je poenta da blicas nekome ko vozi po ogranicenju?

 

Nije bas kontradikcija vec nisam dobro objasnio. Mislio sam na normalnu voznju u smislu nepreticanja kolone, guranja, i slicno. Blicam mu da ne bi popio kaznu za 10km/h preko ogranicenja. Ako neko bas juri ne blicam. Moze osoba voziti normalno ali i preko ogranicenja, bar kako ja to vidim.

 

Opet, ima smisla blicnuti i onima koji jure, ne bi li usporili i time povecali bezbednost, ali opet taj isti ce ponovo da ubrza cim prodje pandure pa smo opet na istom. Ipak kazna deluje malo bolje na psihu :)

niko ne pise kaznu za 10km/h preko ogranicenja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja