Jump to content

Moto Zajednica

Honda Varadero 1000 VA

Recommended Posts

  • drkadzija, 1222 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

... Jeste probali kod Brke da napravite po uzorku zamensku plastiku?... kontam da bi bila mnoooogo jeftinija od 200e.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Vienna-Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Varadero 1000

pozzz drugari.hteo sa da podelim sa vama,kupio sam Varadero ali ne onu sa slike,jednu drugu,malo mladju i sa manje km.Prvi vlasnik 42tkm 2005g postavicu slike. .........jbg ne znam kako da stavim slike...sta god da stavim pise "format nije dozvoljen na forumu" aj pomozite oko slika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5362 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Srećna kupovina. Da se navozaš kao sretni. Za sličice, koristim postimage.cc , jednostavno koliko može biti i samo rokaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

pozzz drugari.hteo sa da podelim sa vama,kupio sam Varadero ali ne onu sa slike,jednu drugu,malo mladju i sa manje km.Prvi vlasnik 42tkm 2005g postavicu slike. .........jbg ne znam kako da stavim slike...sta god da stavim pise "format nije dozvoljen na forumu" aj pomozite oko slika

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/11244-kako-postavljati-fotografije-na-forum/page-2

Prati uputstva iz posta #32 i lako ćeš postaviti fotografije.

Srećna kupovina!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Vienna-Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Varadero 1000

Pozdrav svima i srecna vam nova godina,puno zdravlja i bezbednih kilometara....Imam jedno pitanje,u vezi moje Varadero,kupio sam je skoro i nisam je vozio osim malo po ulici jer nisam je registrovao jos.Primetio sam kad je hladna da pusta antifriz sa leve strane negde gore ispod rezervoara tj iznad sirene pa se sliva na nju(sirenu).Nisam nista dirao jos,cisto da pitam gde bi moglo da curi odatle,mozda je samo crevo lose ili nesto slicno...Hvala unapred

PS.Kad se ugreje prestane da curi .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Vienna-Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Varadero 1000

Pozdrav, mislim da sam nasao gde curi, gore iznad sirene na ono trokrakom razdelniku i cini mi se da je crevo koje ide na hladnjak levi gledano sa pozicije sedenja...cim ugrabim vreme moram rasklopiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Pretrazio sam forum i sire, pronasao sam service manual za Varadera sa karburatorima, nigdje nema za moj model iz 2004. Moze li mala pomoc?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Juče je stigao Varadero u garažu. Stvarno je impresivan motor. Prije njega TDM, GSR, Afrika nisu zauzimali ni pola mjesta :) Slike kačim čim stignem. Inače u pitanju je model iz 2004.god. sa stvarih 50.000km na satu i sa kompletnom opremom (3 kofera, crash bar, dual brake...). Motor je u zaista dobrom stanju i osim potrošnog materijala nema šta da se dira.

 

Sad kao početnik na Varaderu imam par pitanja, pa ako može pomoć.

 

Primjetio sam ulje na lijevoj viljušci. Kako je najbolje odraditi servis i šta da kupim da to završim najbolje i kvalitetno?

Koje gume se najbolje ponašaju obzirom na težinu motora? Van asfalta nemam ni 5% vožnje.

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Ja teram Anakee 2 vec trecu sezonu. Negde oko 10k+ km. Nemam afiniteta za off a izbegavam i autoput kad god mogu. Nijednom me nije prodala.

Ove sezone cu morati da menjam, ali nemam pojma sta da stavim.

Najradije bi anakee 2 ponovo

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW R1100R BMW R1200GS

Pozdrav drugaru iz mog omiljenog grada Banja Luke.Prvo čestitam na kupovini motocikla i želim puno sigurnih kilometara.Po mom skromnom mišljenju o ova dva pitanja reći ću ti sledeće:

 

U vezi prednje viljuške moraš da uradiš servis oba štapa sa promenom : Čaura (vođica),semeringa viljuške i naravno ulja u njima.

 

U vezi guma po mom opet skromnom mišljenju za tvoj teški enduro turing motor po meni za sada je nepriokosnovena Pirelli scorpion trail 2 guma .A što se tiče Anakee 2 dobra je ali mislim odavno prevaziđena.

 

 

varadero_mk1_xl_1000_v.pdf

 

 

A evo kao mali poklončić i kompletan sevice manual.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW R1100R BMW R1200GS

Anakee 2 je u mojem užem izboru za sledeću sezonu, za V-Stroma.

Bolje Anakee 3 vozio sam je preko ivice drži ko blesava e sad mislim da se brzo trošila kupio sam ih kada se tek pojavila na tržištu ali grip i broj kilometara su obrnuto proporcionalni sa cenom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Slovenija, Notranjska
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Dok sam je imao ('99 - japansku) vozilo sam izključivo Metzeler Tourance. Odlična u suhim i mokrim uvjetima. Sa jednom parom sam napravio oko 5000 km, Varadero je ipak težak.

 

Za viljuške ti savetujem, da unutra staviš nekoliko gušče ulje, da jih utvrdiš jer imajo stvarno mekane. Inače odličan motocikl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Do sada sam vozio Dunlop road smart II pa sam mislio nastaviti. Meni su bile odlične na TDM-u. Međutim, mnogo je mekana i bojim se da će je teški motor + dvoje na njemu + koferi potrošiti jako brzo.

 

Kakvo je mišljenje o njima na Varaderu ili iskustvo još bolje?

 

 

 

Pozdrav drugaru iz mog omiljenog grada Banja Luke.Prvo čestitam na kupovini motocikla i želim puno sigurnih kilometara.Po mom skromnom mišljenju o ova dva pitanja reći ću ti sledeće:

 

U vezi prednje viljuške moraš da uradiš servis oba štapa sa promenom : Čaura (vođica),semeringa viljuške i naravno ulja u njima.

 

U vezi guma po mom opet skromnom mišljenju za tvoj teški enduro turing motor po meni za sada je nepriokosnovena Pirelli scorpion trail 2 guma .A što se tiče Anakee 2 dobra je ali mislim odavno prevaziđena.

 

 

attachicon.gifvaradero_mk1_xl_1000_v.pdf

 

 

A evo kao mali poklončić i kompletan sevice manual.

 

Pozdrav

 

Hvala za dokument

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja