Jump to content

Moto Zajednica

SAVET ZA PRVI MOTOR

Recommended Posts

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Ovako, prvo procitaj ovo

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=5848.0

 

e onda nam kazi koju klasu hoces, pa da pomognemo.

 

Na tvoju visinu mislim da je najbolje putni enduro ili allroud, no baci pogled, pruci, razmisli, i na to dodaj svoje zelje i mogucnosti, onda to napisi...

 

Vjeruj ovdje ima dosta ljudi koji ce onda znati da ti daju pravu informaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova

pa svidja mi se srkijev,vecina me je i savetovala da ga uzmem....a srki jel tvoj hard ili soft ? procitah tamo da neki nisu sigurni za asfalt?

 

jedno offtopic pitanje...jel mogu za 300 evra da kupim opremu ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Keeway Exceed 200 je soft enduro  ;)

 

Sto se opreme tice sve opet zavissi koliko novac hoces da das i koliko zeliz da budes zasticen.

 

Evo ti mog primjera za osnovnu opremu:

 

Kaciga - 150 eura

Jakna - 270 eura

Pantalone - 110 eura

Rukavice - 45 eura

Pojas - 25 eura

Potkapa - 45 eura

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 87 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Indjija

Keeway Exceed 200 je soft enduro  ;)

 

Sto se opreme tice sve opet zavissi koliko novac hoces da das i koliko zeliz da budes zasticen.

 

Evo ti mog primjera za osnovnu opremu:

 

Kaciga - 150 eura

Jakna - 270 eura

Pantalone - 110 eura

Rukavice - 45 eura

Pojas - 25 eura

Potkapa - 45 eura

 

Dao si za podkapu 45eur  ???  :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Potkapa - 45 eura
Dao si za podkapu 45eur  ???  :o
Ti si za moped dao 20000+ Eura, pa šta!?!?! I to nije obična potkapa (čarapa) nego neka svemir-termo-sajber-nasa-pancir-avio-super-sonic...itd itd...

 

A i odoste u debeli OFF!!! >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Ne mogu da verujem da covek ne dobi ni jedan smislen savet, a o savetima "uzmi zver od 1000 kubika..." necu ni da pricam...

 

Dakle, ovako:

Moj savet je da se ne udaljavas mnogo od 125cc za prvi motor, i to pre da pucas na 4-takta nego na 2t, ako nikada pre nisi vozio motor. Mnogo kontrolisanija snaga, bolji motor za ucenje. Moj savet je da taj motor vozis bar godinu dana, i da se bas dosta navozas na njemu i sve probas. I padovi ce biti bezazleniji  (a pasces 80%, ko kaze da nikada nije pao sa motora, laze, tako da to uvek treba da uzmes u obzir). Taj motor ce imati sasvim dovoljno snage za i za ucenje, a bogami i za padove, veruj mi.

Sto se tice izbora modela, definitivno treba da juris neki enduro - jedan razlog je sto si visok, a drugi razlog je sto je to mnogo bolji prvi bajk nego neka trkalica ili coper - razlog je polozaj za volanom i u sedistu, mnogo bolja kontrola i feedback od motora, preglednost...Jednostavno, mnogo ces vise i brze nauciti da vozis na takvom motoru.

Sto se tice konkretnog odabira motora, moj savet je recimo Suzuki DR125 (mislim da je na www.moto-berza.com bio jedan u NS-u za oko 1500e u super stanju), ili recimo moze i taj Keeway 125 enduro (njega mozes naci i jeftinije, mislim da ima jedan lep na forumu). Honda XL125 bi isto bila ok kupovina (mislim da sam i nju video na moto-berzi)...i tako..

Na tebi je da odlucis, sto se tice modela motora (i da li ce to biti enduro, coper, naked ili neki r), ja sam ti izneo moje argumente zbog kojih bih ja odabrao enduro da sam na tvom mestu, a ako malo prelistas net, videces da je to opste misljenje. Sto se masine tice, nikako ne bih prelazio 125cc i 4 takta prve godine...ima vremena, vozaj ga godinu dana, a dug je zivot (ako se pazljivo i pametno vozi), pa ce biti vremena za bolje masine.

 

Veliki pozdrav, pitaj sta te zanima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Slazem se sa Shesti-m skoro u potpunosti. Raspreda se u ovoj temi o svacemu a najmanje o tome da posavetujrtr momka.

 

Moj savet je 125-250 kubika, ali ne mora da bude pravilo. Moze biti veca kubikaza. Ono sto je vise bitno za prvi motor je da motor nema previse snage i da ne bude "nervozan". Mislim da bi bilo najbolje da sednes na neke motore i da malo probas da vidis sta ti odgovara zbog tvoje visine i da odlucis sta ti najvise odgovara: Cucavac, Golac, Enduro,...

 

Ipak racunajuci tvoju visinu i ne-iskustvo, preporucujem ti neki putni enduro i posto su ti motori uglavnom ne-nervozni i teraju vozaca da vozi mnogo smirenije izasao bih iz okvira 125-250 kubika i rekao bih: KLE, Tenera, Transalp, ili slicno. Ti motori su zaista udobni i za niske i za visoke ljude, i apsolutno te ne teraju na jurcanje sto je dobro za pocetnika, a sto je najbolje voze se kao biciklo!

 

Ajmo sad nadovezite se na temu ali smislene savete i predloge a ne gluposti tipa R1 ili nijedan!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova

srka,recimo da imam iskustva i da nisam toliko visok i da mi pasu ovi manji,ja bi uzeo apriliu 125,ali...dobro...

aki nisam jos uzeo :),ali ovaj srkijev me je bas privukao idem sledeci vikend da ga vidim

ma kakav r1 pa ne smem ni da sednem na njega :o :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

milorade ja ti isto preporucujem taj srkijev jer je jako dobar i bolji je duplo nego novi takav isti,......NECES SE POKAJATI SIGURNO!!!! a posle kad ga uzmes ja cute nastrebati da ga zadnjacis i prednjacis,..... 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Keeway Exceed 200 je soft enduro  ;)

 

Sto se opreme tice sve opet zavissi koliko novac hoces da das i koliko zeliz da budes zasticen.

 

Evo ti mog primjera za osnovnu opremu:

 

Kaciga - 150 eura

Jakna - 270 eura

Pantalone - 110 eura

Rukavice - 45 eura

Pojas - 25 eura

Potkapa - 45 eura

 

Dao si za podkapu 45eur  ???  :o

 

Evo nova tema za opremu  ;)

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=11403.0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

...

Ipak racunajuci tvoju visinu i ne-iskustvo, preporucujem ti neki putni enduro i posto su ti motori uglavnom ne-nervozni i teraju vozaca da vozi mnogo smirenije izasao bih iz okvira 125-250 kubika i rekao bih: KLE, Tenera, Transalp, ili slicno. Ti motori su zaista udobni i za niske i za visoke ljude, i apsolutno te ne teraju na jurcanje sto je dobro za pocetnika, a sto je najbolje voze se kao biciklo!

...

Jeste to lepo i slazem se da treba da ide na Enduro bar dok ne savlada dobro osnove ali savetujes mu da ne kupuje motor jaci od 125 eventualno 250cc,a gde si nasao KLE,Teneru i Transalp-a te kubikaze,zanima me jer nisam znao da postoje u toj kubikazi,mislio sam da ih ima samo u 500cc,650-750cc i 600-650cc!? :)

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

...

Ipak racunajuci tvoju visinu i ne-iskustvo, preporucujem ti neki putni enduro i posto su ti motori uglavnom ne-nervozni i teraju vozaca da vozi mnogo smirenije izasao bih iz okvira 125-250 kubika i rekao bih: KLE, Tenera, Transalp, ili slicno. Ti motori su zaista udobni i za niske i za visoke ljude, i apsolutno te ne teraju na jurcanje sto je dobro za pocetnika, a sto je najbolje voze se kao biciklo!

...

Jeste to lepo i slazem se da treba da ide na Enduro bar dok ne savlada dobro osnove ali savetujes mu da ne kupuje motor jaci od 125 eventualno 250cc,a gde si nasao KLE,Teneru i Transalp-a te kubikaze,zanima me jer nisam znao da postoje u toj kubikazi,mislio sam da ih ima samo u 500cc,650-750cc i 600-650cc!? :)

Pozdrav 8)

 

kupi naočare ili čitaj sporije!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

 

 

Razmisli malo o Yamahi TDR 125, mocno motorche za tu kubikazu i visoko lepo(deltabox) krece se oko 2000e '98.'99.'00.god

a mozze da dodje u obzir i Honda XR125 l.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

...

Ipak racunajuci tvoju visinu i ne-iskustvo, preporucujem ti neki putni enduro i posto su ti motori uglavnom ne-nervozni i teraju vozaca da vozi mnogo smirenije izasao bih iz okvira 125-250 kubika i rekao bih: KLE, Tenera, Transalp, ili slicno. Ti motori su zaista udobni i za niske i za visoke ljude, i apsolutno te ne teraju na jurcanje sto je dobro za pocetnika, a sto je najbolje voze se kao biciklo!

...

Jeste to lepo i slazem se da treba da ide na Enduro bar dok ne savlada dobro osnove ali savetujes mu da ne kupuje motor jaci od 125 eventualno 250cc,a gde si nasao KLE,Teneru i Transalp-a te kubikaze,zanima me jer nisam znao da postoje u toj kubikazi,mislio sam da ih ima samo u 500cc,650-750cc i 600-650cc!? :)

Pozdrav 8)

 

procitaj pazljivije bas onaj deo koji si ti uzeo za citat od mene

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja