Jump to content

Moto Zajednica

Engleska

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF650S

Da li bi bio problem da malo pojasniš priču "Tamo idemo avionom i onda sedamo na motore" Jer šaljete motore svoje ili iznajmljujete..Pitam jer se TT MAN za života jednog prosečnog Biker-a mora videti(ako je PETROL HEAD) ako nije nikom ništa...

Pa eto ako nije teško ukratko neki finasijski sklop...čisto da znamo mi koji ove godine nećemo ...ali ja sigurno hoću ..to ću otići i sam.ako ne nadjem "MIghty Biker'se" za put koji nemaju "porodičnih problema" dan pred put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Bg

Da li bi bio problem da malo pojasniš priču "Tamo idemo avionom i onda sedamo na motore" Jer šaljete motore svoje ili iznajmljujete..Pitam jer se TT MAN za života jednog prosečnog Biker-a mora videti(ako je PETROL HEAD) ako nije nikom ništa...

Pa eto ako nije teško ukratko neki finasijski sklop...čisto da znamo mi koji ove godine nećemo ...ali ja sigurno hoću ..to ću otići i sam.ako ne nadjem "MIghty Biker'se" za put koji nemaju "porodičnih problema" dan pred put.

pa ovako...u oktobru su kupljene karte

1. 125e avion 2. 190funti trajekt za 1 personu sa motorom 3. 40 funti kamp na ostrvu ostalo je vec stvar shta se obilazi na ostrvu i koliko si spreman to da platish...ja rachunam za nas dvoje oko 1000-1200e samo smeshtaj ,karte-gorivo...11-12 dana

imamo prijatelja u Londonu koji ide sa nama i on je kupio za mene kawu gtr 1000 koja me cheka tamo a Doktor na primer je iznajmio motor za 10-tak dana mislim da je oko 350 funti...

nadam se da sam ti pomogao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CX 500 E ,"83g.

Zelim vam srecan put na Isle of Man :takoje: Ocekujem detaljan izvestaj sa TT race kao i kakav ste dozivljaj imali na IOM i na putu do tamo . Pozdrav i svako dobro :zdravo:

post-14648-0-54419700-1337093974_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ferry je rezervisan u avgustu 2011., a placen u februaru 2012. kada je kompanija trazila (samo kompanija u vlasnistvu vlade Isle of Man vrsi prevoz trajektom), neplacanje se tretira kao odustajanje. Da bi se stekao uvid kolika je frka za trajekt: rezervaciju smo pravili na dan kada je objavljen raspored treninga i trka (pratli smo svaki dan na netu), i pored toga nismo dobili zeljene termine za ferry (umesto od 1-5. juna kompanija nam je ponudila 3-7. juna sto smo morali odmah da prihvatimo), odlazak iz Liverpoola, a povratak u Heysham.

Posle februara se pojavljuje po neko slobodno mesto na ferry-ju, od onih koji su rezervisali pa odustali. Inace za foot passenger ima karata za ferry sve vreme.

 

@Hoze...ja moram da racunam i trosak za vizu (200E) :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CX 500 E ,"83g.

Viza za Isle of Man kosta 200.-Evra ? Bilo bi dobro da nam kazes koliki su troskovi , po osobi + motor , za feri ,tunel LM , vizu , smestaj i ostalo a za sta sada imas uvid . Verujem da to zanima bajkere iz Srbije koji se spremaju da krenu za IOM , u koje spada i moja malenkost . Zahvaljujem se .

post-14648-0-76157600-1337106831_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Viza za Britaniju kosta 100E, ali posto sam je dobio iz drugog puta, za mene je 200.

Hoze je naveo troskove:

-aviokarta, povratna, kupljena u oktobru/novembru prosle godine 125E (Wizzair)

-renta motora za mene oko 400 GBP

-trajekt na IOM i nazad, jedna osoba i motor oko 190 GBP

-kamp na IOM 40 GBP

Gostujemo kod naseg drugara iz kluba u Londonu po 2 noci u odlasku i povratku sa IOM, i imacemo 2 noci na turi do tamo i 2 noci nazad, planiramo kampove (cene su 7-10 GBP po osobi za noc), eventualno neki hostel u slucaju bas loseg vremena.

Tunel LM ne prolazimo posto idemo avionom.

To je to od troskova za sada...sva sreca pa nismo placali sve odjednom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Posto Hoze-a vec ceka motor ovde u Engleskoj,kako ce sa osiguranjem za taj motor?Koliko ce to zadovoljstvo da ga kosta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Bg

Posto Hoze-a vec ceka motor ovde u Engleskoj,kako ce sa osiguranjem za taj motor?Koliko ce to zadovoljstvo da ga kosta?

srpska posla...imamo foru :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Hoze, pazi na kvačilo na desnoj strani i kočnicu na levoj :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Posto Hoze-a vec ceka motor ovde u Engleskoj,kako ce sa osiguranjem za taj motor?Koliko ce to zadovoljstvo da ga kosta?

srpska posla...imamo foru :takoje:

Zelim Vam da ne budu srpska posla a engleske kazne :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Izgleda da su englezi toliko zauzeti pripremama da nemaju vremena ni da se jave...,ili se samo prave englezi :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Kao sto rece, pripreme u jeku...

Pakovanje opreme, uglavljivanje u mere i tezinu za avion...

Sinoc instalirane najnovije karte na Zumo...i tako...nije dosadno uopste!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Bg

svima koje inter. nocas se krece u 06.00 za England...necemo se neshto bog zna kako javljati ali trudicemo se da se lepo provedemo ... :zdravo::moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Srecno! Idete u avanturu koju cete pamtiti ceo zivot, ali ce vam biti mnogo lepse da imate i gooomilu fotki (koje cete naravno podeliti sa nama :lol: ). Sve najbolje, srecan put, i @Hoze: zelim ti da je novi motor mnogo bolji nego sto se nadas!!! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja