Jump to content

Moto Zajednica

Peglica GSXR :) i u Srbiji

Recommended Posts

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

o.k. znam to ali nevidoh na slikama nigde resenje za hladjenje pa zato pitam sta ce uraditi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Pa bas zato sto je vazdusara a unutra nema nikakvog protoka vazduha.

No cekamo odgovor konstruktora sigurno je smislio resenje ali ga cuva u tajnosti :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Pa najlakše je da se izvade zadnja bočna stakla i napravi od lima nekakve usisnike, može i od pleksija, ali će da požuti.

Ili usisnike na krov. I izvadi zanje staklo i napravi ovakvo nešto

MCP-1106-STANG-08-KS.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6297 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ma gde moze masina da se hladi skidanjem stakala :) Potrebna je dobra cirkulacija vazduha da bi se masina hladila kako treba, promaja u kabini tesko da ce ga ohladiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ovo izgleda povelik propust u dizajnu.

Inace vrlo interesantna zanimacija.

Ja sam nesto balavio da vjencam VW polo coupe do '90 sa hayabusom ili slicno nesto od 1300/1400 ccm.

Treba medjutim kamara vremena i para da se uradi kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: DOBANOVCI
  • Motocikl: RSV 1000,R6,Fiat 126-GSXR1100r,CBR1000 streetfight,GSXR1100R.GPZ600R

Posto zivim od ovog, ajd da kazem sta sve moze od nalepnica, ti se bavi tehnikom...

 

Ja bih to nekako ovako sredio, mislim nalepnice......

bigsimoncelli500club04.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

bigsimoncelli500club03.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

bigsimoncelli500club01.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

izvinjavam se ako je Offtop..

auuuuuuuu brale ovo je vrhhh..koliko bi ovo kostalo da uradis slicno?cisto da znam pa mozda i nekad uradimo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: DOBANOVCI
  • Motocikl: RSV 1000,R6,Fiat 126-GSXR1100r,CBR1000 streetfight,GSXR1100R.GPZ600R

izvinjavam se nisam bio na forumu putovao sam evo me u sarajevu...

tezina: cela je bila ok 600kg,skinuo sam oko 300kg,ubacio motor i jos te neke gluposti..moja procena je oko 400-450kg...a suzuki ima 300 znaci nije mnogo msm ne bi trebalo praviti problem ali videcemo...

Hladjenje:ovo je cisto uljno,hladnjak je pozadi samo sto nisam sve zavrsio pa nema slika :P ali bice ;) moguce da cu morati stavljati ventilator da hladi hladnjak ako bude potrebno..

Skrge hmmm tu se lomim sta cu i kako ali za probu necu praviti nista,a kasnije ako mora pravicemo neke trkacke :)

Ovo je skroz uljno hladjenje bez vode Gsxr1100R 92god..

Rikverc:tako je anlaserom i kraj...

Eve plastike zadnjeg stakla su zanimljive,ali ne znam gde da nadjem original za peglicu,nemam zivaca sada da i to pravim ;)

Crnkinja ide obavezno :) :)inace ima da prokuvam i ja i masina :)

Propust:kolega sta da ti kazem sve ima svoju cenu,neke bas bas zelje ne mogu uvek da se urade,ali to ni ovo nije lose...i meni je zelja da bude vrh ali to kosta duplo vise ;)

Valjda sam svima odgovorio :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Složio bih se sa postom iznad, trebaće ti još nešto... Postoji i fora sa hladnjakom ispod auta, mislim da može da se reši. Ili ispred prednjeg veznog lima da staviš jedan poveliki uljni hladnjak.

 

Limeni, pogledaj snimak, sve će ti se samo kasti :)

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

@ Limeni:

Posto je malecna, 150e - plafon 200e , ali komplet umotana i laminirana!

Neko uzme stotku i vise samo za dizajn, ali ovde bi to bila greota naplatiti, ovo je retka zverka i samo zezanje oko ovog je dovoljna nagrada..:)

Bitno je samo da je u nekoj boji , jer folija bolje lepi kad su delovi prefarbani...a moze sve da se umota :takoje:

zz i radi ne zabushavaj! :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Нови Сад Србија
  • Motocikl: Gazela

a meni stoji bezveze agregat od cbr1000rr 2007 kuci, ijao ijao ijao.. sta da radim snjim xD

 

Купи Трабанта и направи зверку :takoje:

 

t.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: DOBANOVCI
  • Motocikl: RSV 1000,R6,Fiat 126-GSXR1100r,CBR1000 streetfight,GSXR1100R.GPZ600R

Brale pa to da sam znao na pocetku 99% bi mi pravio nalepnice,to je dzabe..imacu te u vidu za druge atrakcije :ooo:

Na ne brinem se ja za hladjenje..ako bude potrebno dodacu ventilator koj ce direktno duvati i hladiti...ali ok slazen se sa ovim sto svi kazete..snimak je odlican,a ako primetite vide se kako je na staklima zadnjim dodati usisi ;),a i na one fabricke zadnje usise ima isto dodato :takoje: to je meni plan prvo da sredim ako budem imao problem,racunam da cu morati...

Vodeni je fujjj Uljara je zakon :care: :care:

Eto care imas agregat,ideju,sada skupi volju i dosta zivaca,kes i pravi... :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

snimak je odlican,a ako primetite vide se kako je na staklima zadnjim dodati usisi ;),a i na one fabricke zadnje usise ima isto dodato :takoje:

 

Zbog usisa sam i okačio snimak :)

 

Ma bree, uljara je neprevaziđena, ako bude problema, hladnjak ispred (ili u) vezni lim, sprovedi dve cevi/creva do motora i NEMAŠ BRIGE :)

 

Bacio sam se u razmišljanje, da li da menjam Jawu za Fikusa, nikako da prežalim što sam ga prodao :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

mi kada smo pravili planove za projekat ni u ludilu nismo hteli da ostavljamo prednje ficino vesanje

imali smo na gvozdjuriji pored servisa prednji trap od Fiat Tipo i pranirali smo da iskasapimo fikusa i pazljivo napakujemo taj trap zajedno sa prednjim kocnicama

 

mozda jeste malo frankenstajnisanje, ali geometrija vesanja a i kocnice su iz druge galaksije u odnosu na ono sto je fabricki napakovan sredinom proslog veka pakovano

 

drugarski predlazem i tebi da razmotris ovako neko resenje, tvoja glava je u pitanju a kavez nije svemoguc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: DOBANOVCI
  • Motocikl: RSV 1000,R6,Fiat 126-GSXR1100r,CBR1000 streetfight,GSXR1100R.GPZ600R

mi kada smo pravili planove za projekat ni u ludilu nismo hteli da ostavljamo prednje ficino vesanje

imali smo na gvozdjuriji pored servisa prednji trap od Fiat Tipo i pranirali smo da iskasapimo fikusa i pazljivo napakujemo taj trap zajedno sa prednjim kocnicama

 

mozda jeste malo frankenstajnisanje, ali geometrija vesanja a i kocnice su iz druge galaksije u odnosu na ono sto je fabricki napakovan sredinom proslog veka pakovano

 

drugarski predlazem i tebi da razmotris ovako neko resenje, tvoja glava je u pitanju a kavez nije svemoguc

slazem se sa ovim,hvala kolega..kocnice sam stavio diskove napred najvece sto su mogli za ovu R13felnu...ali dobro necu ja ni preterivati neku voznju sa njom..Ovo se pravi vise za neka kratka potezanja i naravno da se ide po skupovima,neka opustena voznja :hej:

evo bas ovde u Bosni gledam hocu li naci neke kadice-sedista da kupim..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Motocikl: Kawasaki z500 Yamaha rd 350 lc

mnogi bi da imaju takvu raketu na 4 tocka i da driblaju besne automobile na semaforima,a ti si se i usudio da pravis tako nesto!!!Samo napred,zelim ti da ga sredis kako si zamislio pa da ga vidimo i cujemo na nekom skupu!!0takoje.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: SRPSKO SARAJEVO
  • Motocikl: yamaha r1 06,yamaha raptor yfz 450,TRIKE BUBA 1200,kawasaki klr 600,kawasaki zxr 750 streetfighter

Limeni mogu te ja odvesti ovde kod nas da ti naprave naljepnice ljudi rade extra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja