Jump to content

Moto Zajednica

Peglica GSXR :) i u Srbiji

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: DOBANOVCI
  • Motocikl: RSV 1000,R6,Fiat 126-GSXR1100r,CBR1000 streetfight,GSXR1100R.GPZ600R

Ovi prekidaci sa sliku 0182 su znaci vrh, ima i ja par komada, samo nastavi da radis, nadamo se na jos neke slike :care:

trebali su biti isti ovakvi samo sa onim poklopcima ali finsije nisu dozvolile da se kupe <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: DOBANOVCI
  • Motocikl: RSV 1000,R6,Fiat 126-GSXR1100r,CBR1000 streetfight,GSXR1100R.GPZ600R

slika 0232.jpg vidi se agregat a ako obratis paznju videces velicinu lancanika :lol: :lol: :lol:

pa moze jednostavno da se vidi koliko ce biti jaka :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

 

kolega veruj mi da ti treba i umetnost pored debelih zivaca ;).. ako sam preskocio 1 sraf da ne namestim odmah posle sam morao 4 posla da uradim da bih to resio..Ovo ako neko pravi verujte mi komplikovano je psihicki za 1og coveka ali naravno sve se napravi..

 

pogresno si me razumeo :)

pod umetnost sam mislio da nije nuklearna fizika napraviti ovakav karting, samo ti treba dosta planiranja, neko vest sa gvozdjurijom i mehanikom, dosta novca i strpljenja

 

ali svakako sveobuhvatno krupan zalogaj, kogod da se lati posla

blesav projekat, zelim ti da izguras do kraja i da pegla zavrsiti :)

 

kako si resio zadnu osovinu i njeno oslanjanje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: DOBANOVCI
  • Motocikl: RSV 1000,R6,Fiat 126-GSXR1100r,CBR1000 streetfight,GSXR1100R.GPZ600R

Ok slazem se sa tim,moja greska pardon ;)..resio sam pomocu vec gotovih nosaca osovina,jaki su a i pritom imaju uglove pomeranja..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

..resio sam pomocu vec gotovih nosaca osovina,jaki su a i pritom imaju uglove pomeranja..

 

Odlicno. Pitao sam samo da li si izbegao stavljanje krute osovine bez ikakvog vesanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: DOBANOVCI
  • Motocikl: RSV 1000,R6,Fiat 126-GSXR1100r,CBR1000 streetfight,GSXR1100R.GPZ600R

..resio sam pomocu vec gotovih nosaca osovina,jaki su a i pritom imaju uglove pomeranja..

 

Odlicno. Pitao sam samo da li si izbegao stavljanje krute osovine bez ikakvog vesanja

moras da imas pomeranje,ne moze skroz kruta veza..nije to tak ojednostavno,ako stavis krutu odmah pravis 3 posla vezanih(moras praviti kompletan kavez sa masinom i tockovima..najjednostavnije resenje je poluosovina ;)bar u mom slucaju...

ja sam izbegao skroz krutu jel mi je to 3puta veci posao bio,ovako je jednostavnije i lakse..e sad kako ce raditi i koliko trajati videcemo...Napravicu joj jednu poluosovinu i te stvari da imam u rezervi u slucaju da nesto pukne :stabre:

 

Jeste lancanik direktno na osovini,ja msm da bi trebala krenuti 3-4brzinom naravno polako,ali da ce imati snage..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šta reći?, 399 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug

odlican projekat,moja davna zelja...

jedno pitanje(verovatno su te svi pitali)koliko okvrino izadje ta zajebancija(ako nije tajna)

ja sam se oduvek lozio(i dan danas) na takav projekat :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Mislio sam na nedostatak diferencijala, gume ima da se jedu i pri najsporijoj vožnji između čunjeva :) Ali to je sasvim ok rešenje, gledao sam razno-razne trkače sa bike powered automobilima, svi u principu imaju lančanik na osovini. Praktično isto što i karting, samo malo teže i jače :)

 

Evo za neupućene kako to može da izgleda :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: DOBANOVCI
  • Motocikl: RSV 1000,R6,Fiat 126-GSXR1100r,CBR1000 streetfight,GSXR1100R.GPZ600R

ovde na snimku vuce levi tocak,a kod mene je desni :lol:

 

stigle nalepnice,sutra bar 1 fotka...

ima neko neki predlog sta bi bilo lepo da se stavi?ili jel neko zna gde mogu naci sedista 45cmm sirine max-mogu kadice ili sve jedno?..

:Mina: :Mina: :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Jedan poznanik sa v-strom foruma je pravio peglicu sa motorom od GSXR-a 750. Ne znam da li je zavrsio, mada ne sumnjam jer sve sto je ikad vozio je bilo budzeno do neprepoznaljivosti. Poslednje sto sam ispratio, bilo je kad je trazio menjac (mozda i diferencijal) od Mercedesa 190.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: DOBANOVCI
  • Motocikl: RSV 1000,R6,Fiat 126-GSXR1100r,CBR1000 streetfight,GSXR1100R.GPZ600R

Jeste diferencijal od mecke 190 je najmanji i najlaksi za montazu...i ja sam se dvoumio da li da njega nadjem ili ovako. :takoje:

ne mogu da udjem nisam prijavljen na forum

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ima na youtube par tih likova, znaci najjace je kad dodaju gas a ono zvuk :staa::D

Pošto ja po godištu pripadam Titovim pionirima :lol: , sećam se još neke 1975. je postojala jedna Pegla s Suza-Kawa-Yama-Honda agregatom i naravno polu otvorenim Marving auspuhom, koji "do izražaja dolazi" pri većim obrtajima.

 

Mo'š misliti, mal nisam svršio u gaće, kad je sa semafora krenula Pegla put Kolarčeve i Terazija... Je*em li ti Sunce žarko... zvuk, brzina... čudo!

 

Nisam siguran dal mislimo na istu, ja sam u to vreme u Beogradu gledao jednu, motor i menjac su bili ubaceni od NSU-a TTS 1000 il 1200 !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Ne, bila je sa moto agregatom, a znam i za tu sa NSU-ovim motorom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Pa nije to tako davno bilo. Čitao sam negdje o Peglici koja je imala mašinu iz NSU motocikla :zbunjen: Poslje kad je internet postao dostupan saznao sam da NSU nije pravio dovoljno jake motocikle da bi se priča iz novina poklopila sa realnošću. Jedino što mi zvuči kao moguće je da je možda u pitanju mašina iz NSUa TTS, pošto se ona ugrađivala i u motocikle Munch

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: DOBANOVCI
  • Motocikl: RSV 1000,R6,Fiat 126-GSXR1100r,CBR1000 streetfight,GSXR1100R.GPZ600R

a,za tu tvoju radilicu sam i ja patio muku :nanana:

os trkacke karbove :nanana: da je nabudzimo malko :takoje:

jel pasuje ona dekla,

Jeste i ti si se tu umesao :P

znas da imam problem sa KARBOVIMA hocuuuuu te trkacne!!!!!dajes mi ih?-reklamiracu ti servis :lol::lol: :lol:

DAJ karbove trkacke one :care: :care: :care::moto3:

:Mina: :Mina:

dekla vidis na slici da je namestena ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Bravo. Treba to sve sklopiti i sa vremenom i keshom i znanjem.....

ja sam hteo u gliser da stavim motor od k5, al slab sam sa ($ vremenom...)

 

KAci snimak kako ide...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Pa ček, kako vuče levi/desni točak, ako je jedna osovina i lančanik, valjda vuku oba jednako? :zbunjen:

 

Nemoj ništa da lepiš po autu, meni je ova Pegla što je Hard_rock okačio idealna, gledaj nešto u tom smeru :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Kako je doooobra ova peglica sa snimka!!! Najbolje je što mozak ne prihvata taj zvuk prilikom gledanja. A pri startu ne mogu da ne pomislim da će je poterati na zadnjak. :lol:

Nešto mi se čini da će od Limenog biti još bolja! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: DOBANOVCI
  • Motocikl: RSV 1000,R6,Fiat 126-GSXR1100r,CBR1000 streetfight,GSXR1100R.GPZ600R

Po ovom snimku R1 bela,tako sam odlucio da bude moja,msm slicna..ima kompletni snimci o toj peglici,na jednom zadnjem snimku se vide nalepnice kada je zavrsena zato sam i odlucio da ih zalepim ;)

sto se tice osovine,brale kad se raspitas videces da ne moze da vuku oba tocka :takoje: ,problem ti se desava sto neces moci da skrenes nego samo pravo ide :staa2: zato je i konstruisan diferencijal :stabre: ...ja sam izbegao dif i stavio da mi vuce samo jedan tocak :moto3:

evo snimka..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja