Jump to content

Moto Zajednica

Иницијатива за укидање уредбе

Recommended Posts

  • Šljivotres, 72 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100R

Prijatelju, imam li dozvolu da sirim dalje kako tvoju pricu tako i ovaj tekst u originalu , eventualno bez licnih podataka? Takodje slazem se sa Skyrunner-om, osiguravajuca kuca je postupila u potpunosti u skladu sa tom "nakaradnom" uredbom "nase" vlade, i tu su cisti pred zakonom. Cak i da se izmeni/ponisti ta uredba (sto svakako treba), osiguravajuca kuca ne bi morala da promeni sumu, jer izmene u zakonima, uredbama, odlukama, ne mogu da se primenjuju retroaktivno.

 

Dakle, moj ti je predlog, takodje, opasan ker od advokata (koji radi na procenat) pa tuzba te "spodobe" koja te napravi invalidom, i strpljenje, strpljenje, strpljenje...jer te ocekuje stvarno rovovska borba. Sretno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5494 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Moj otac je 2006. u saobracajnoj nesreci u kojoj je ucestvovao kao pesak, ostao bez desne noge iznad kolena, krivicom pijanog vozaca. Iznos koji je osiguranje ponudilo je bio u najmanju ruku smesan i podrazumevao je odricanje od privatne tuzbe za nadoknadu stete. Taj proces jos uvek traje, znaci 7 godina, bas pre mesec dana sam bio na sudu da dam neku izjavu.

Ova zemlja ne brine o ljudima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Karaburac

U sistemu u kojem osiguranje naplaćuje za obavezno osiguranje od države ograničeni iznos a ne iznos koji odgovara riziku osiguranja, jasno je da je ograničen i iznos najveće isplaćene štete po štetnom događaju. Za ostatak štete tužite privatnom tužbom počinioca štete. U tužbi zahtevajte da se izvrši popis pokretne i nepokretne imovine tužene strane zbog mogućnosti naplate potraživanja prodajom te popisane imovine. Advokati koji se bave takvim sporovima već znaju šta može a šta ne.

 

Ako niste sigurni u svog advokata znam jednog koji voli da ukršta mač sa osiguranjima i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Шабац

Велики поздрав другарима са релија 2010. Нисте ваљда сумњали да ћу седети и туговати? Зар сам толико лош утисак оставио? :P

Џоксе, на месту вољно! :D

Што се тиче текста, наравно да га можете копирати у оригиналу јер немам шта да кријем. На ФБ су постављени и скенови докумената, значи НЕМА ЛАЖИ-НЕМА ПРЕВАРЕ. Мислим, са моје стране.

Добио сам контакте од пар адвоката, хвала вам, видећу да контактирам неке ових дана.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Kolega,kao i uvek sam uz tebe,bice tesko,ali.....pricali smo toliko o tome........borimo se i dalje.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

U sistemu u kojem osiguranje naplaćuje za obavezno osiguranje od države ograničeni iznos a ne iznos koji odgovara riziku osiguranja, jasno je da je ograničen i iznos najveće isplaćene štete po štetnom događaju. Za ostatak štete tužite privatnom tužbom počinioca štete. U tužbi zahtevajte da se izvrši popis pokretne i nepokretne imovine tužene strane zbog mogućnosti naplate potraživanja prodajom te popisane imovine. Advokati koji se bave takvim sporovima već znaju šta može a šta ne.

 

Ako niste sigurni u svog advokata znam jednog koji voli da ukršta mač sa osiguranjima i sl.

 

O cemu konkretno govoris? Drzava Srbija subsidira osigruranje motornih vozila svojih gradjana? Limitira premije?

Kad bi to tako bilo (ne kazem da nije) nebi imalo nikakvog smisla.

Da li se dobije polisa osiguranja kad se registruje vozilo u Srbiji? Pise li na njoj maximalni iznos?

 

 

@bunar

Da li imas neki link na tu odredbu? Nisam siguran da razumijem, jer zvuci kao da drzava ogranicava osiguravajucim drustvima visinu isplate stete?

Ne znam sta prije da ne vjerujem, da je to tako ili da su toliki skotovi.

Ispitaj ti to dobro, i ne zaboravi eventualne prihode kojih vise nema da dodas na spisak.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Људи, не пишем ништа напамет. Имате ту чувену уредбу на више места на нету, ево једног линка: http://www.nbs.rs/ex...a_na_licima.pdf

 

Procitah ja ovo, i iako mi i dalje nije jasno zasto bi drzava odredjivala maximum, ja tu odredbu drugacije tumacim.

Spisak od tih maximalnih 20-ak 000 eura koje si naveo su za nematerijalnu stetu (bol, dusevni bol, strah, ...)

Pored ovoga ti imas, po toj istoj (bizarnoj) uredbi pravo i na sve troskove lijecenja, gubitak prihoda i ostale materijalne stete.

To sto ti je poslao Generali kao "konacni" iznos poravnanja pozivajuci se na ovu uredbu je blago receno bezobrazni pokusaj prevare...>:(

 

Sad sam pricao sa jednim advokatom (koji me rodio)...kaze da je dobro sto nisi prihvatio. Imas PP.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

@Бунар

 

Миле је у праву! Покушали су да те преваре! Можеш ти њих тужити по много чланова те уредбе!!!!

 

На пример:

 

Član 4.

Troškovi lečenja i rehabilitacije su materijalni troškovi nastali u

postupku lečenja i rehabilitacije povređenog lica u zdravstvenoj

ustanovi, odnosno drugom obliku zdravstvene službe (privatna

praksa), koji uključuju i troškove primenjene medicinske terapije,

 

lekova i medicinskih sredstava.

Troškovi lečenja i rehabilitacije nadoknađuju se u visini stvarnih

troškova lečenja i rehabilitacije, na osnovu računa zdravstvene

ustanove uz priložen izvod o pruženim zdravstvenim uslugama i

drugim troškovima na osnovu medicinske dokumentacije koju vodi

zdravstvena ustanova, odnosno drugi oblik zdravstvene službe

(privatna praksa), a koji su bili nužni i neophodni u skladu sa

savremenim dostignućima medicinske nauke i prakse Republike Srbije,

odnosno u skladu sa priznatim standardima od strane osiguravača.

 

Član 11.

Fizički bol je subjektivno osećanje koje se javlja kod povređenog

lica u momentu povređivanja i traje za vreme lečenja.

 

Član 12.

Umanjenje opšte životne aktivnosti obuhvata sva trajna ograničenja

u životnim aktivnostima oštećenog lica koje je ostvario ili bi ih po

redovnom toku stvari u budućnosti izvesno ostvarivao.

 

Član 13.

Strah je osećaj koji je neko lice doživelo, odnosno pretrpelo u

trenutku povreñivanja (primarni strah) koji se manifestuje kao strah

za život i/ili telesni integritet i naknadni osećaj po doživljenom

povređivanju, a koji je vezan za ishod ozdravljenja (sekundarni strah).

Pri utvrđivanju visine naknade štete za pretrpljeni strah, u obzir se

uzima procenat umanjenja opšte životne aktivnosti.

 

Član 14.

Duševni bol zbog naruženosti se izražava u trajnom subjektivnom

osećanju, odnosno patnji koju trpi oštećeni, zbog nastalih promena

usled povređivanja koje se izražavaju u tome što mu je izmenjen lik

koji se ne može poboljšati bilo kakvim medicinskim tretmanima,

promenjeno držanje tela (iskrivljenost, paraliza određenih delova tela,

skraćenje ili gubitak pojedinih delova tela), koje nije moguće otkloniti i

koje je vidljivo, promene na telu koje su vidljive u određenim prilikama

(na plaži, pri bavljenju sportskim aktivnostima i u drugim situacijama

u kojima oštećeni izlaže povređene delove tela pogledima prisutnih što

izaziva pojačano interesovanje, zgražavanje ili sažaljenje istih).

 

Član 16.

Duševni bol zbog naročito teškog invaliditeta bliskog lica izražava se

u subjektivnom osećanju, odnosno patnji koju trpi oštećeni zbog

naročito teškog invaliditeta bliskog lica.

 

Po članu 16. pravo na naknadu imaju i tvoja žena (ako si oženjen) i tvoja deca (ako ih imaš).

 

Ovo gore navedeno su u Generalli-u "zaboravili" da pročitaju...

 

Mislim da ih možeš tužiti i dobiti po svim ovim odredbama po toj uredbi na koju se sami pozivaju. Možda ima još nešto što ja nisam dobro video... Dobro pročitaj celu odredbu, ima tu dosta (bar se meni tako čini) da se uradi...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Karaburac

U sistemu u kojem osiguranje naplaćuje za obavezno osiguranje od države ograničeni iznos a ne iznos koji odgovara riziku osiguranja, jasno je da je ograničen i iznos najveće isplaćene štete po štetnom događaju. ...

 

O cemu konkretno govoris? Drzava Srbija subsidira osigruranje motornih vozila svojih gradjana? Limitira premije?

Kad bi to tako bilo (ne kazem da nije) nebi imalo nikakvog smisla.

Da li se dobije polisa osiguranja kad se registruje vozilo u Srbiji? Pise li na njoj maximalni iznos?

 

"Osiguranje" je legalna mešavina kladionice i piramidalne šeme. Oni se u izvesni iznos klade da ti nećeš imati potrebu da dobijiješ pare od njih. To je kladionica i kao i svaka prava kladionica radi na proceni verovatnoće u ovom slučaju nazvanom "procena rizika". U društvima kod kojih država ne sme da se meša u tržišne odnose svako osiguranje će odnose da računa samo za sebe. Bajkeri su na koeficijentu 7 puta većem kao izazivači nezgoda nego automobilisti. To znači da osiguranje koje mora da isplati suštinski visoku sumu mora adekvatno da rebne sa premijom one kategorije koje su najrizičnije (mladi vozači, vozači sportskijih naprava, vozači iz političkih i industrijskih porodica ilitiga tatini sinovi i ćerke). A kada i pored procene rizika dođe situacija da treba da isplate sumu koju na primer nisu reosigurali onda na scenu stupa piramidalna šema - to pokrivaju svi oni koji nisu imali štetu.

 

A u ovom polovičnom društvu koje se meša u tržište a pri tome slabo prati isplatu šteta i slučajeve prevare osiguranja, jasno je da malo ljudi koji rade u osiguranju uošte i zna kako da izvrši procenu rizika (verijte mi, proverio sam).Ispada da u osiguravačkim kućama mole svevišnjeg da im džava odredi cifre za premije i maimalne štete da ne bi slučajno pali u slobodno tržišnu utakmicu a ne znaju dašutiraju loptu.

 

S druge strane svi oni koji nisu štetočine (izazivači šteta) se takođe mole svevišnjem da se premije ne dignu na neki engleski nivo.

 

Nadam se da sam bio jasniji bez želje da ikog uvredim.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Шабац

Тако је све као што си написао. Управо зато и иду свесно да их тужиш како би себи купили време за пирамидално скупљање новца за исплату штете, иако ти трошкови поступка нису ни мало јефтини.

Из неких полузваничних извора сам сазнао да су износи у уредби били дупло већи, али су онда осигурања дала влади пар стотина милиона евра и износи су, нормално, смањени. И то је разлог што ја не могу да добијем довољно ни за протезу већ морам да тужим.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 244 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: Suzuki GSXR

I ja sam pre skoro dve godine imao slican udes, samo sto je kod mene udes izazvalo NN lice, imao sam vísestruke prelome nogu i ruku, visestruke operacije itd. Meni bi stetu nematerijalnu trebao da isplati garantni fond, ali do dan danas nista, ni vansudsko poravnanje, nista. Ako neko od vas zna dobrog advokata neka preporuci ali ne one sto kazu da su dobri, a ustvari cekaju da se stvari rese same od sebe, a oni da uzmu mastan procenat, takvog advokata vec imam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Шабац

Сутра је екипа ТВ Прва код мене у вези снимања прилога за емисију Експлозив по овом питању. Нешто смо са пријатељима покренули, па ћемо видети докле ћемо стићи....

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Nadam se da će bar televizija nešto moći da pokrene.Izbori su veoma blizu,svašta je moguće.Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

I ja sam pre skoro dve godine imao slican udes, samo sto je kod mene udes izazvalo NN lice, imao sam vísestruke prelome nogu i ruku, visestruke operacije itd. Meni bi stetu nematerijalnu trebao da isplati garantni fond, ali do dan danas nista, ni vansudsko poravnanje, nista. Ako neko od vas zna dobrog advokata neka preporuci ali ne one sto kazu da su dobri, a ustvari cekaju da se stvari rese same od sebe, a oni da uzmu mastan procenat, takvog advokata vec imam.

Dobro si prošao, ja sam dobio i prijavu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Bio sam prisutan danas na snimanju priloga,obično nemam poverenja u njihove akcije,ali su mi danas ljudi sa Prve srušili predrasude i nadam se da će biti nešto.Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Шаљите ''фејсбуковима'' ''твитајте'' дајте да се око нечега окупимо!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

iskreno se nadam da će emitovanje emisije uroditi plodom...držimo fige i uz tebe smo u svakom smislu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja