Jump to content

Moto Zajednica

Иницијатива за укидање уредбе

Recommended Posts

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Шабац

Зато се и борим петицијом да оборим те износе како не бих морао да се судим и са оптуженом, јер ће то потрајати једно 5 година, по мојој скромној процени.

 

Da li bi eventualna promena tih iznosa važila i retroaktivno, odnosno da li bi i ti imao koristi od toga?

 

То заиста не знам, мислим да не, јер је одштетни захтев предат пре неки дан за време важења уредбе (а уредба је, веровали или не, од када је донета, значи две године, на Уставном суду ради процене уставности, због чега и није обавезујућа за судије, али је се ипак придржавају у некој мери). Али, понављам, што је већи притисак на медије, то су ''милокурнији'' и излазе у сусрет ''колико могу'', тако да се борим да нико више не мора да прође кроз све ово, а ја се ионако морам судити. У прилогу на ТВ Прва није поменуто КОЈЕ је осигурање у питању, што не значи да неће бити, а неке асоцијације се носе и мишљу да напишу акт својим члановима да не осигуравају ништа код Делте, ако не измире своје обавезе. Зато потписујте, ширите, а ја ћу са своје стране да чиним шта могу. Заједно имамо дивну будућност... :lol:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1818 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja se stvarno izvinjavam, brzopleto sam pročitao post.

U krivičnom postupku će se svašta izdešavati, a to opet zavisi od toga za koje delo bude optužena i kako sudija bude cenio celu situaciju(tu medijska pažnja može mnogo da pomogne) tako da je ipak moguće da će dobiti kaznu zatvora ko zna, a da će da bude brzo, neće sigurno.

Naravno advokat koji je upućen u slučaj zna celu situaciju dosta bolje od mene, nije mi namera da dajem savete napamet samo glasno razmišljam

Želim ti sve najbolje i nadam se da će oporavak biti uspešan, a novinari zainteresovani da sve pokažu u pravom svetlu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Skyrunner, mislim da nikome nije u cilju da ona ode u zatvor, a Bunar ostane bez svojih para. Verujem da bi svi bili zadovoljni da ona dobije uslovnu kaznu (što će se verovatno i desiti, ako nema ranijih sličnih krivičnih dela), a Bunar da dobije novac koji mu pripada i to u punom iznosu.

Od toga što će i njoj "crći krava", niko nema koristi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1818 postova
  • Lokacija: Beograd

Ko je rekao da to ide jedno sa drugim?

Ona može da ode u zatvor+da Bunar dobije novac za lecenje+ satisfakciju

Kao sto je kolega Inspektor nagib rekao to su skroz odvojeni postupci

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Znam da su odvojeni postupci i znam da to ne ide jedno sa drugim :)

No, videćemo kako će se radnja odvijati. Ja sam za to da Bunar uspe da se izbori da novac za lečenje + odštetu, a ostalo je, moraš priznati, ipak manje bitno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1818 postova
  • Lokacija: Beograd

Bunar ako je ikakve pravde( a da ne pricam po zakonu) bi morao da dobije novac za lecenje, i jos dodatno naknadu nematerijalne stete kao kakvu takvu satisfakciju.

A sto se tice samog krivicnog postupka, za ovo moze da dobije kaznu kucnog zatvora(koja je i pravljena za ovakva krivicna dela) ali ako se dokaze da to nije bilo iz nehata vec kako Bunar kaze da je namerno isla da obori coveka bogami moze da bude i drugacije. U svakom slucaju isla ona u zatvor ili ne novcana nadoknada naprosto mora biti isplacena

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Шабац

Да разјасним нешто:

Прво: ја лично немам ништа од укидања уредбе, јер ме је већ ''закачила'', односно, износи које тражим су већи од износа у уредби, због чега се свеједно морам тужити.

Друго: Придружио сам се кривичном гоњењу оптужене, јер сматрам да су казне за оваква кривична дела преблаге. Сврха казне и јесте у томе да васпитно утиче на евентуалне будуће починиоце, због чега не може да ми буде свеједно да ли ће ићи у затвор или не, јер би то значило да било ко може да прегази мотоциклисту и да и даље живи као да ништа није било.

 

Према томе, без обзира на личну несрећу, борим се да се овакви случајеви више не догоде, а ако се не дај Боже догоде да буду адекватно наплаћени. То је поента. Сутра долази новинарка из Преса да дам интервју. Закотрљали смо нешто и још једном вас молим да помогнете у потписивању петиције, јер ако се овако настави нећу имати са чим да изађем пред омбудсмана (од јуче само 10-ак потписа).

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Potpisao

 

Samo moraš da imaš stpljenje za sve, jer i sam znaš sa kim imaš posla, kako u pravosudnom sistemu tako i sa osiguravajućom kućom. Detaljno prati postputak, traži od advokata da posle svakog ročišta, pretresa kopirane primere iz pisarnice kako bi tačno znao da teče postpuak. Ovo ti govorim iz ličnog iskustva, jer dokumenti "nestaju", mene je zamenik državnog tužioca jedostavno eliminisao iz akta gde sam u mom slučaju jedan od oštećenih za teško krivično delo ugrožavanja bezbednosti, jer sam se jedini protivio da optuženi bude "pomilovan" po sistemu opertuniteta.

 

Elem, kako bi ja postupio, u redosledu (da ne ulazim i sitne detalje):

 

- Rešiš sistem naplate štete od osiguranja, znači kompletno sve, rehabilitacija, proteza, duševni bol, motorno vozilo da ti preurede za invalida, itd......

 

- Tužiš "gospođu" za teško delo protiv ugrožavanja bezbednosti javnog saobraćaja, član 297, kao posledica teških telesnih povreda i štete velikih razmera.

 

- Posle presude pokreneš parnični postupak protiv iste.

 

 

 

Traži da joj oduzmu vozačku dozvolu,doživotno.............ne mogu da verujem da te jurila da te udari posle udesa.............

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Шабац

Potpisao

 

ne mogu da verujem da te jurila da te udari posle udesa.............

 

ПОСЛЕ удеса није... :D

За оне који не знају ево укратко: прав пут, дневна светлост, место Јарак, колоне возила са обе стране. Ја идем из БГ. Она одједном излеће са супротне стране са Клиом и почиње да обилази колону, ја идем према њој надајући се да ће кочити и покушати да се врати у своју траку. Она даје још већи гас. Избацујем леву руку и н показујем јој да се помери у лево према својој траци, сам већ бежећи десно према каналу. У том тренутку она окреће волан у лево и забија ми се у ногу, када сам предњим точком већ прошао поред ње (слика горе све говори). На мотору минимална штета јер сам већ био у мимоилажењу....Ја унакажен. И то је једина и права истина, коју, на жалост треба да доказујем, иако материјални докази то показују. Она није ни пришла мени у каналу да види како сам и пружи помоћ, то су урадили други људи и другар из клуба који је долазио из Немачке да сахрани оца...До сада се није ни јавила, ни дошла у посету.

 

Емисија на Првој би требала да буде за неких 15-20 дана, јавиће ми када. Бити ћете информисани.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Емисија на Првој би требала да буде за неких 15-20 дана, јавиће ми када. Бити ћете информисани.

 

Ako je iko u mogućnosti da snimi emisiju i stavi je na YouTube bio bih mu zahvalan. Ovde gde sam ja, nema srpskih TV kanala :(

 

A o postupku ove gospođe i njenom ponašanju nakon nesreće, sve do današnjih dana, nemam reči :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Шабац

Управо отишла репортерка Преса и Правде. Рече да ће највероватније бити у Пресу 3.5., али да ће јавити, у сваком случају после 1.маја.

А за снимак ми је обећано да ћу добити мат(е)рицу, па ћу да поставим на Јутубету...За оне где ни ЏПС не добацује... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.

Potpisao

 

ne mogu da verujem da te jurila da te udari posle udesa.............

 

ПОСЛЕ удеса није... :D

За оне који не знају ево укратко: прав пут, дневна светлост, место Јарак, колоне возила са обе стране. Ја идем из БГ. Она одједном излеће са супротне стране са Клиом и почиње да обилази колону, ја идем према њој надајући се да ће кочити и покушати да се врати у своју траку. Она даје још већи гас. Избацујем леву руку и н показујем јој да се помери у лево према својој траци, сам већ бежећи десно према каналу. У том тренутку она окреће волан у лево и забија ми се у ногу, када сам предњим точком већ прошао поред ње (слика горе све говори). На мотору минимална штета јер сам већ био у мимоилажењу....Ја унакажен. И то је једина и права истина, коју, на жалост треба да доказујем, иако материјални докази то показују. Она није ни пришла мени у каналу да види како сам и пружи помоћ, то су урадили други људи и другар из клуба који је долазио из Немачке да сахрани оца...До сада се није ни јавила, ни дошла у посету.

 

Емисија на Првој би требала да буде за неких 15-20 дана, јавиће ми када. Бити ћете информисани.

 

Citajuci ovo sto si napisao nemogu da se otmem utisku da je to bio klasican pokusaj ubistva sa autom, nema tu mnogo sudija sta da presuduje, sav sam se najezio citajuci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Управо отишла репортерка Преса и Правде. Рече да ће највероватније бити у Пресу 3.5., али да ће јавити, у сваком случају после 1.маја.

А за снимак ми је обећано да ћу добити мат(е)рицу, па ћу да поставим на Јутубету...За оне где ни ЏПС не добацује... :D

 

Odlično, hvala!!!

 

A ovo za Dži-Pi-Es ... paaaaaa, skoro da si u pravu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF600s

Sad sam pricala sa jos jednom koleginicom advokatom, njena prijateljica radi samo odstetu usled saobracajnih nesreca. Upoznata je sa gore pomenutom uredbom i kaze da postoje nacini da se ona zaobidje. To jest, zakon je stariji od uredbe. Naravno, pojedinacni slucaj zavisi od vise stvari, na primer koja osiguravajuca kuca je u pitanju i tako dalje. Ja sam razumela da su ti oni ponudili sumu za nematerijalnu stetu ali ne i za lecenje i pomagala. Tvoj advokat bi trebao da sastavi pismo u kome trazite ostatak nadoknade. U tom pismu bi trebalo da prihvatis (kako su mi sada objasnili) ponudu, naznacis koliko jos smatras da ti dodju (ovde "zalepis" sve racune koje imas) i ako ne pristanu tek onda na sud. Na taj nacin imas napismeno da je osiguravajuca kuca priznala odgovornost a ti samo osporavas sumu. Ovo naravno proveris na vise strana, predlozi svom advokatu, vidi sta on kaze. Postoji i mogucnost mesecne nadoknade ukoliko si bio radno sposoban pre nesrece, e sad ti si, cini mi se, u penziji pa mislim da ne mozes izdejstvovati i to, ali vredi pokusati.

 

Izvini ako sam te smorila i ako ti to sve vec znas, ali eto krivo mi je sto se to tako desava. Nadam se da sam ti bar malo pomogla i zelim ti da sto pre i bez suda zavrsis celu stvar. Saljem ti broj telefona gore pomenutog advokata na pp.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Možda sam dosadan ali O B A V E Z N O :

Obavezno svi potvrdite potpise,kroz poruku koja vam stiže na vaš e-mail.Pozdrav :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Шабац

Ево најзад је изашао чланак у листу ''Правда''. Хвала свима који су петицију потписали и молим оне који то нису урадили да ураде, јер је задњих дана петиција тотално замрла, тако да још једном апелујем на све који нису потписали да то ураде и прошире колико могу, јер са неколико стотина потписа не могу ништа урадити пред омбудсманом.

Напомињем поново да се не ради о било каквој личној користи (ја се свеједно морам тужити по старој уредби), нити о било каквој политичкој акцији. Једноставно се борим за људско достојанство.

 

Емитовање прилога на Првој чека одобрење главног уредника, иначе је прилог спреман за приказивање.

post-11002-0-79194300-1336569022_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

Potpisala.

452 - traljavo. Čini mi se da ni ovde na BJB nije dovoljno istaknuto postojanje peticije. Ljudi ne čitaju sve tako detaljno, ne udubljuju se, a verujem da bi sigurno potpisali peticiju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja