Jump to content

Moto Zajednica

kiselinski akumulator - beli prah

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

kao što naslov teme kaže, imam kiselinski akumulator koji u prostoru oko sebe pravi prah koji oštećuje kućište i nagriza kablove i osigurače koji se tu nalaze.

akumulator je postavljen kako treba, čepovi su dobro zatvoreni, kupio sam duže crevo od onog koje se dobija uz accu i odušak sproveo skroz ispod motora.

motor je Vespa ET4, akumulator je kupljen nov.

 

ima li neko iskustva sa ovom pojavom i može da mi ukaže u čemu je problem, jer ja jednostavno ne vidim gde eventualno grešim :neznam:

 

hvala svima unapred na konstruktivnim odgovorima :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Ili prosipa ili stvara mnogo oksida na klemama, posto izgleda da si proverio prosipanje, zameni kleme ili ih ocisti i nakon motaze namazi pastom za kleme, ili u krajnjem zlucaju tovatnom mascu.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

rbobane hvala na predlogu. ošmirglaću kleme i namazati ih mašću, pa da vidim da li će to pomoći..

inače, kleme na prvi pogled deluju sasvim ok, mada možda ima neki sloj na njima koji se baš i ne vidi a pravi problem :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

Негде ипак цурка киселина. Тај бели прах би требао да је сулфид олова и вероватно потиче са клема, али он сам по себи иако је отрован, не би требао да изазива корозију, осим ако се ту негде није појавила и вода.

Скини акумулатор, добро обичном водом опери и њега и лежиште (пази на струју), пусти да се све осуши. Умотај акумулатор у суве новине, промућкај мало (отприлике онолико колико очекујеш да се мућка у вожњи) и гледај где новине влаже. Могуће је да је кућиште негде пукло, али киселина из њега цури само када се акумулатор угреје (приликом пуњења/пражњења), па се пластика рашири.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: suzuki gn 250

Imam isti problem sa Exide akumulatorom,koji je kupljen nov i vrlo malo koristen zbog mehanickih problema sa motorom,koji su,nadam se,napokon sredjeni.Prosle godine sam farbao nosac akumulatora jer je zardjao gde god je iscurela kiselina,kad ove godine vidim opet.Sada mi se cini da curi na mestu gde se gornji poklopac na kome su cepovi,spaja sa telom akumulatora pa sam ceo taj spoj zadihtovao sa plastikom.Elektrika je proverena,cak je malo i smanjeno punjenje.Ako ni to ne pomogne,bacicu ovaj krs i kupiti Vartu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja