Jump to content

Moto Zajednica

Kaciga u avionu

Recommended Posts

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Kymco Agility City

Kupiš robu u prodavnici i tražiš papir za povraćaj PDVa. Sa njim, računom i robom dobiješ pare nazad na granici/aerodromu. Vodi računa da u različitim zemljama je različit propis oko min sume (po računu) za koju može da se ostvari povraćaj. Za Nemačku je 50€ (po jednom računu).

Dakle pazario si nešto preko 50€ NA ISTOM RAČUNU (ne više računa kad se saberu!) imaš prava na povraćaj na granici od 19% te vrednosti (ovo važi za Nemačku) uz papir izdat u toj prodavnici gde su kupovao, račun i robu (nekad traže da vide robu i da bude neraspakovana tj u orig ambalaži)

Nadam se da je alles klar? ;D

 

P.S. ovo sam sve pokupio sa foruma, i ovog i drugih, i sa zvaničnih sajtova odgovarajućih službi. Uskoro ću sve proveriti u praksi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Herceg Novi
  • Motocikl: Yamaha R6 007 & Yamaha XTX660 007 & BMW F800S

Da da sve jasno..malo me je zbunilo to sto sam nekada davno trgovao tada mnogo skupi fotoaparat u Bosnu i slucajno mi prodavac kaze oces da ti povratimo pdv,ja reko ajde zasto da ne,ali je procedura bila da na bosanskoj granici prijavim fotoaparat i pokazem ga,da bi mi oni udarili njihov pecat ili sta li vec,i onda tek kad se opet vratim u Bosnu samo u tu istu prodavnicu sam mogao da dobijem tada tih 17% pdv-a

Dobro je samo da mi jos na aerodromu ne naplate neki dodatni porez ili carinu za to :)

Hvala na odgovoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Kymco Agility City

Svojevremeno sam radio u maloprodaji mob tel i sl. teh digitale. Kupcima koji su imali neki papir, overen u njihovoj ambasadi u Sr (ne sećam se više koji/kakav) i strani pasoš, odbijali smo PDV na licu mesta, do određene sume ili od određene sume... jbg beše davno (fala Bogu! [jbm ti maloprodaju...])

Za carinu ne znam kako je u CG, a “naša” je štatiBogda...

Moje iskustvo, uskoro!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Da da sve jasno..malo me je zbunilo to sto sam nekada davno trgovao tada mnogo skupi fotoaparat u Bosnu i slucajno mi prodavac kaze oces da ti povratimo pdv,ja reko ajde zasto da ne,ali je procedura bila da na bosanskoj granici prijavim fotoaparat i pokazem ga,da bi mi oni udarili njihov pecat ili sta li vec,i onda tek kad se opet vratim u Bosnu samo u tu istu prodavnicu sam mogao da dobijem tada tih 17% pdv-a

Dobro je samo da mi jos na aerodromu ne naplate neki dodatni porez ili carinu za to :)

Hvala na odgovoru

Trenutno je ista procedura i sa robom iz Rumunije, samo sto je minimalna vrednost po racunu 800 Leja (oko 185e). A PDV, odn TVA iznosi 24&.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Kymco Agility City

Kaciga prošla bez problema!!! Uneo sam je kao ručni prtljag u torbi za kacigu (mogao sam i u kesi ili bez ikakve ambalaže!). Vraća sam se avionom Etihad-a, karta mi je bila Air Serbia.

Za povraćaj PDV-a mora da se ima American ili (slagaću sad) Viza ili Master - KEŠ NE VRAĆAJU! Ovo važi za "firmu" (ili šta je već) koja se zove Global Blue - za njih mi je Louis izdao formular. Heine Gericke mi je izdao za drugu "firmu" ali sam pretpostavio da će biti ista priča a iznos je bio sića, pa sam rešio da ipak stignem na avion ;)

U svakom slučaju - imaš 4 godine fore da ostvariš pravo povraćaja PDV-a. 

Ovo sve važi za Nemačku.

Pozdrav kolege!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja