Jump to content

Moto Zajednica

Oprema za Iron Butt Rally

Recommended Posts

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Ma sve je to ok, ali preeeeterivvaaanje (barem meni).

Daleko mi je interesantniji onaj Italijan sto je obis'o pola sveta na hard enduru od 350 kubika u farmerkama i skijaskoj jakni :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Jos mu samo auto-pilot fali i u fulu je :zdravo: 3 navigaciona uredjaja...

 

Fali mu malo spontanosti .. ali to je ipak samo jedan Amerikanac :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: SF V4s

Iron Butt ili ne ....jedna stvar je sigurna...

Ovo je tipicno americki pristup svemu...obezbedi sve i planiraj za najgore, a nadaj se najboljem!

To im priznajem da je dobar pristup, ne samo ovakvim situacijama, vec uopste govoreci: u poslu, opasnim situacijama,...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KLE 500

Hm, ako mene pitate, meni je mnogo prijatnije da se nadjem u situaciji gde kazem "a de sam ovo poneo" i onda to spremim u kofer, nego da kazem "@#%&^* de sam ______ zaboravio" :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Da, ali autoputem, a ne mračnim šumama Kambodže i Laosa. :D

znaci pokidao sam se :lol::lol::care:

sto jes jes, onaj cika se spremio ko da ide u 3 svetski rat, samo mu jos kalasnjkov fali :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

Ne daj Boze da mu padne motor posle tih 15h jahanja!

Nece ga podici dva dana, a koliko ce da skuplja te njegove zajebancije to bi mogao da snimi pa da nam pokaze!!!1lol.gif

 

Lud covek! On mora da napravi plan pakovanja pa da krene da se pakuje mesec ranije....0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Iron Butt, koliko sam video, može da se vozi jedan dan, 3, 5, 10 i godinu dana. Više od pola od ovoga mu ne treba, mislim na elektroniku prvenstveno.

 

Ja sam za 9 sati prešao 540km sa milion zadržavanja, po ovim našim Šumadijskim putevima, poneo sam samo sendvič za doručak i pare za benzin i pivo.

 

Ko me poznaje, zna i kako i kuda vozim.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 310 postova
  • Lokacija: Bar
  • Motocikl: YAMAHA xj 650 Seca, BMWk100

Mlogooo ga iskomplikovao,80% od te opreme neće ni u ruku uzeti ni upotrebiti.Što kaže Lord pare za benzin i klopu i na put.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Covek lepo skinuo checklist sa sajta i redom, sve sto treba popakovao

 

http://www.ironbutt....dechecklist.pdf

Bog te mazo, pa kad bi potovario ovo sve sa liste trebao bi mi motor od BAR jedno 150 ks da to vuce !!! :lol:

Zgranuo sam se vec na prvoj strani, kad ono ima jos jedna ! :staa2:

Mislim da bi spisak trebao da se formira u zavisnosti kuda se vozi (civilizacija ili neka nedodjija)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Bog te mazo, pa kad bi potovario ovo sve sa liste trebao bi mi motor od BAR jedno 150 ks da to vuce !!! :lol:

Zgranuo sam se vec na prvoj strani, kad ono ima jos jedna ! :staa2:

Mislim da bi spisak trebao da se formira u zavisnosti kuda se vozi (civilizacija ili neka nedodjija)

 

Veliku ulogu igra i "ko vozi". Onaj talijan obidje pola azije sa onim malim suzukijem u skijaskoj opremi.

Ovom ameru bi najvjerovatnije trebao neki sleper da ga prati za tako nesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Mislim da kolega sa foruma "Tail of the Dragon" ima odredjenih, ne malih iskustava sa Ironbutt voznjama, i da bi neki od njegovih komentara bio bas svrsishodan u prenosenju iskustava "iz prve ruke".

Sto se mene licno tice, misljenja sam da je svo ovo pakovanje opreme, i priprema za "ratove zvezda" cisto preterivanje (da ne kazem prose..vanje), jer voznja motocikla, u sustini, i jeste izazov, i beg iz sigurnosti fotelja u klimatizovanim domovima. Dakle, malo avanture, neizvesnosti i dozivljaja interakcije sa prirodom i okolinom cini voznju motora VOZNJOM MOTORA... Ali, ko to jos mene pita za misljenje...??? :neznam:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Chicago, IL
  • Motocikl: Yamaha Stratoliner 1900cc

Mislim da kolega sa foruma "Tail of the Dragon" ima odredjenih, ne malih iskustava sa Ironbutt voznjama, i da bi neki od njegovih komentara bio bas svrsishodan u prenosenju iskustava "iz prve ruke".

Sto se mene licno tice, misljenja sam da je svo ovo pakovanje opreme, i priprema za "ratove zvezda" cisto preterivanje (da ne kazem prose..vanje), jer voznja motocikla, u sustini, i jeste izazov, i beg iz sigurnosti fotelja u klimatizovanim domovima. Dakle, malo avanture, neizvesnosti i dozivljaja interakcije sa prirodom i okolinom cini voznju motora VOZNJOM MOTORA... Ali, ko to jos mene pita za misljenje...??? :neznam:

 

Ma covek je potpuno u pravu. oprema mu je veoma slicna kao i mojoj u smislu odece i obuce. Sto se tice electronic malo je preterao ja koristim samo moj iPhone i to je sve 3 GPS-a su preterana. Ja koristim Tourmaster touring boots, Gerbings protective heated pants, I Tour Master Mash Armor Jacket. To je mrezasta jakna za leto koja ima sve zastite, Lakat ,Rame i kichmu. U bisagame mi uvek stoji Oprema za kishu Frogg Toggs najbolj kisni suit tacka. ja ga koristim i kada temperatura padn, pa mi sluzi i kao zashtita od vetra., naravno heated jacket liner, i heated gloves su mi stalno na dohvatu ruke. Priprema za Iron Butt je veoma vazna. Pripremiti se unapred znaci da cete provoditi manje vremena gubeci vreme na gluposti. Takodje priprema motora morace da bude uradjena najmanje nedelju dana pre nego sto se krene na put. Nikada nemojte da radite popravke i modifikacije motore dan pre puta. Osim generalne ispravnosti motora, 4 stvari je neophodo proveriti pre puta. Gume, Kocnice, ulje i volan. Veoma je bitno da TI LICNO operetes i cistitis motor , tako je najlakshe da se proveri dali je se neki shraf olabavio, ili nesto drugo treba da se dotegne. Nezna kako da Naglasim da je to jedna od najbitnijih stvari koje MORAS da uradish " Operi i ispoliraj svoj motor SAM"

Planiranje rute unapred pomaze, ali svakako to uvek ne ide po planu, narocito preko leta moze da se naleti na put u izgradnji, pa to moze da te uspori. Sa danasnjim GPS units to je lako da se corectuje.

Odmorite se pre puta i planinarj da dobro odspavash neposredno pre polaska. Ja Licno volim da pocnem Iron Butt predvece I da vozim preko noci. Naravno da ce da se cudite zasto??0zbunjen.gif Pa iz prostog razloga, da se ne kuvam po suncu, a i saobracajna guzva je manja.0takoje.gif Obicno planiram da otspavam negde u praskozorje, nekada 20 Minuta sna znaci mnogo. Ako planirate Iron Butt, hrana je veoma vazna. probajte da imate manje obroke, samo jedan sandwich, ili power bar, nemoj da se prejedete sa nenormalnom porcijom meshanog mesa, naravno da ce posle tolikog obroka da vam se spava. Kada osetite umor, stani protegni se pa nastavi. Ja koristim trik sa koncentrovanim limunovim sokom. Imam malu bocicu na dohvat ruke, pa samo jedna kap ispod jezika ima da te razbudi, neke moje kolege nose ljute papricice za istu svrhu.0ljut2.gif

Probajte da ne troshite previshe vremena na Gas Station, sipaj gorivo, protegni se i nastavi da vozish. Pazi na speed limit, jer ako te panduri zaustave, to moze da te kosta .... Izgubljenog vremena.

Eto toliko za sada , nadam se da sam bio od pomoci, Ajde cao, i srecno sa pokusajem Iron Butt. Ja licno imam 3 titule, pa mogu da vam kazem da i nije bas tesko.

 

Dragan. B.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Ovo nije čak ni tipičan amerikanac, već čovek kome je vojska isprala mozak: siguran sam da je mnogi duži spisak u njegovoj glavi - opreme koja mu nedostaje, one koju bi rado poneo a ne može. Kancelarija je, na primer, prilično nekompletna. Kišobran je OK, ali nedostaje suncobran, frižider sa pokazivačem temeperature....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja