Jump to content

Moto Zajednica

Par problema sa F-Vision 4T 125

Recommended Posts

  • U prolazu, 90 postova

dakle, pomagajte!

 

1. ugusio se: ni prilikom ubrzavanja, ni na nozicama, ni u brzini, nece da izvuce do vrha. maksimalna brzina je 45 na sat, kao da sam povukao na pola gasa, umesto pun gas. e sad - ja kolko se razumem - ili ugusio auspuh, ili karburator, jel ?

 

- mogu li sam da ocistim karburator i jet-ove ? i kako

 

- mogu li sam da ocistim auspuh, to mu manje vise dodje kao sex, jel ? ubodem i dzaram ? :D

 

- ukoliko nije nesto od ova dva navedena, sta trece moze da bude ? nije sajla gasa, i nije filter vazduha, proverio sam, a radilica "ne lupa" sto bi trebalo da bude dijagnoza lose radilice

 

 

2. Imam od nekog posla preko 50 kantica ovog: Nisotec Universal 15W-40 ulja, i sobzirom da na kantici apsolutno ne pise dal je mineralno, polu, ili sinteticko, ne znam dal uopste da ga sipam .. ? Caletov automehanicar za kola, koji inace motorista ceo zivot, kaze da bi za kineze zapravo uvek trebalo sipati Mineralna ulja, sto me je frapiralo i sokiralo, dok covek ima celu teoriju i objasnjenje zasto teba u 4T kineze sipati mineralno 15W-40 i cak i zvuci logicno. jel zna neko sta na NISOTEC uljima znaci UNIVERSAL oznaka, i kakve vrste je to ulje ? U F-Vision inace ide 10-40 ili 15-40 gustina .. jel mogu da koristim ovaj Nisotec, sobizrom da ljudi po internetu mahom i hvale Nisotec kao kvalitetna ulja .. ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Или га је угушио филтер за ваздух. Какогод, ти провери и очисти те три ствари, мада није то 2Т, па да се запрља ауспух,

 

Уље вискозитета 15W-40 је најчешће минерално. Ако га већ имаш толико, зашто да га не искористиш? Немаш мокро квачило, а мотору ће одговарати. И онако се мења на 2-3 хиљаде, па неће толико да деградира да ти штети мотору.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova

Hvala zorge. proverio sam filter za vazduh - cev je cista, sundjer je u redu (cistio sam ga pred garaziranje za zimu), i proverio sam gas na kraju sajle na karburatoru i on je ispravan. dakle jos samo da ocistim karburator - no ne znam kako :) otvorim sediste i sta onda - vadim jet-ove jedan po jedan, ili vadim ceo karburator .. ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Можда је боље да питаш екипу из "Скутер кафеа". Велика је вероватноћа да имаш CV карбуратор, а он има неке мембранице, електричне контакте и ко зна шта све не, а што може да не ради како треба. Постоје и неки спрејеви за чишћење карба, али мислим да би опет најбоље било да се он скине. Уз то, ради се о скутеру, па могу да постоје и цаке како да се он извуче напоље без скидања много пластика, што она екипа сигурно зна.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco downtown 300i

Otvarao sam jednom taj karburator, i koliko se secam ima bas tanku membranu. Tvoj opis kvara bas lici kao da se pocepala membrana. Srecom za kineze su prilicno jeftine. A to mozes da proveris i bez skidanja karburatora. Skini onaj poklopac odozgo, izvuci membranu i pogledaj da nema neka rupica. U Bg moze da se uradi i kvalitetan (provereno) servis membrane, kod cika Djure, ali ako je riknula mislim da je tebi isplativije da kupis novu.

 

P.S.

Koje je boje svecica?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja